Admitere 2014!

Voi ce intrati lasati orice speranta
User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Admitere 2014!

Postby Festina » Wed Aug 27, 2014 12:06 pm

Sag3aTa wrote:
kooksee wrote:da, releva capacitatea de memorare.
foarte importanta pentru un medic.

mah kooksee gandesti bine :rightblinky: am fost anul asta la un curs la umf tinut de unul dintre profesorii de biofizica,Adrian Iftime(unul dintre cei mai buni profesori pe care i-am avut,daca nu cel mai bun),curs cu tema "Cum invatam volumul mare de informatie medicala?" in care am observat ca a pus mare accent pe faptul pentru care trebuie invatat un volum asa mare de info.Si o sa vi le enumar,pentru ca sunt mai multe:1)dezvoltarea capacitatii de memorare
2)dezvoltarea capacitatii de sinteza
3)dezvlotarea unei conduite rapide ,deci calitati pe care trebuie sa le aiba obligatoriu un viitor medic.Asa ca da, prin extrapolare, notele arata cat efort a depus respectivul sa-si puna la punct virtutile de medic.
P.S.Festina intreba defapt ,daca notele sunt pe bune(95% din cazuri da),dar asta e alta discutie.

Rahatul ala organizat de panarama aia de wolkowsky ? si de retarzii din ssmb ? La care au mers doar 30-40 de persoane (pt ca erau persoanele alese ?) ? Si inca o intrebare: explica-mi si mie de ce trebuie sa stie Kooks care e radiolog (daca nu ma insel ) presiunea din artera x la momentul y sau ce inhibitori are receptorul z din canalul ionic v ? 95% note pe bune ? Adica daca tu ai luat 10 la anto de exemplu , ar trebui sa poti sa-mi redai totul integral fara balbaieli la 6 luni de zile dupa examen trezit la 4 dimineata . esti capabil/a? Daca nu , nota nu releva nimic ... Si vad studentii care vin in practica la chirurgie din anii 1,2 sau 3 care nu numai ca nu stiu teoretic (si au note de 10 la ciomu ) dar pur si simplu nu pot vizualiza organul nici macar in laparoscopie .(unde ai ditama' display-ul)
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Sag3aTa
junior
junior
Posts: 88
Joined: Sat Jan 19, 2013 2:40 pm

Re: Admitere 2014!

Postby Sag3aTa » Thu Aug 28, 2014 2:45 am

nu inteleg de ce esti asa suparat pe acest proiect,dar clar nu vorbest in stiinta de cauza si de aceea aberezi cu gratie(vorba cuiva de pe forum).Locurile au fost limitate(fiind la prima editie),dar nicidecum alese,data si ora inscrierii au fost anuntate cu cateva zile inaite si tocmai de aceea locurile s-au ocupat in cateva minute.
Iti spun acum un alt aspect care s-a discutat, materia se uita, iar diferenta intre X cu 10 si Y cu 5 este ca X,peste 6 luni la ora 4 dimineata, X stie macar despre ce e vorba si ii este foarte usor sa-si reimprospateze memoria decat sa adauge informatiile de la 0, plus ca n-ai inteles esenta din ce am zis eu mai sus..e doar un antrenament ,iar profesorii sunt constienti de lucrul asta.Tu se pare ca nu ai inteles nici ce inseamna un sistem de notare.Daca ar fi sa mergem pe premiza cum ca ar trebui sa aiba 10 numai cei care isi amintesc chiar si dupa 6 luni informatia atunci,ne-am tampii cu totii...Notele releva efortul tau depus pana in momentul examenului si nu mai mult,regula care se aplica din clasa 0 pana la rezidentiat.Asta e sistemul,daca esti in stare sa vii tu cu o idee mai buna atunci,te rog,daca nu..abereaza in continuare ca nu te opreste nimeni :wink:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Admitere 2014!

Postby Chingachgook » Thu Aug 28, 2014 9:45 am

Festina wrote: Adica daca tu ai luat 10 la anto de exemplu , ar trebui sa poti sa-mi redai totul integral fara balbaieli la 6 luni de zile dupa examen trezit la 4 dimineata . esti capabil/a?

10 inseamna ca la data examenului ai stiut tot ce te-a intrebat ala de te examineaza :)

in rest ai o fuga de idei care dupa cum ti-am mai zis te exclude din orice conversatie. si o sa ramai cu frustrarile ca ailalti nu te inteleg.
facultatea e o perioada de timp in care se experimenteaza invatatul. cand vor fi aia rezidenti se vor descurca si cu laparoscopul.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Admitere 2014!

Postby Festina » Thu Aug 28, 2014 10:59 am

Sag3aTa wrote:nu inteleg de ce esti asa suparat pe acest proiect,dar clar nu vorbest in stiinta de cauza si de aceea aberezi cu gratie(vorba cuiva de pe forum).Locurile au fost limitate(fiind la prima editie),dar nicidecum alese,data si ora inscrierii au fost anuntate cu cateva zile inaite si tocmai de aceea locurile s-au ocupat in cateva minute.
Iti spun acum un alt aspect care s-a discutat, materia se uita, iar diferenta intre X cu 10 si Y cu 5 este ca X,peste 6 luni la ora 4 dimineata, X stie macar despre ce e vorba si ii este foarte usor sa-si reimprospateze memoria decat sa adauge informatiile de la 0, plus ca n-ai inteles esenta din ce am zis eu mai sus..e doar un antrenament ,iar profesorii sunt constienti de lucrul asta.Tu se pare ca nu ai inteles nici ce inseamna un sistem de notare.Daca ar fi sa mergem pe premiza cum ca ar trebui sa aiba 10 numai cei care isi amintesc chiar si dupa 6 luni informatia atunci,ne-am tampii cu totii...Notele releva efortul tau depus pana in momentul examenului si nu mai mult,regula care se aplica din clasa 0 pana la rezidentiat.Asta e sistemul,daca esti in stare sa vii tu cu o idee mai buna atunci,te rog,daca nu..abereaza in continuare ca nu te opreste nimeni :wink:

Mananci ***** ca orice ssmb-ist in legatura cu proiectul lu' peste...sa inteleg ca nu exista sistem mai bun de evaluare?ca umf detine sistemul suprem?nu vezi alta cale?esti atat de limited edition?
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Sag3aTa
junior
junior
Posts: 88
Joined: Sat Jan 19, 2013 2:40 pm

Re: Admitere 2014!

Postby Sag3aTa » Thu Aug 28, 2014 1:20 pm

da..umf-ul detine sistemul suprem..la fel si scoala 1-4 din Sadova..la fel si Harvardu`

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Admitere 2014!

Postby Phat Skidz » Thu Aug 28, 2014 1:43 pm

La primul curs din facultate, în prima zi, profu Eremia ne zicea următoarele: că o să ne minunăm ce cantiate de chestii o să trebuiască să învățăm, că sigur o să le uităm aproape pe toate, dar că ele au rost de a forma creierul de medic, care nu seamănă cu cel de arhitect, sau cu cel de inginer, etc.
Ideea e că facultatea de medicină are în primul și în primul rând un rol formator, mult mai important decât rolul informativ. Practic, când intri la medicină mintea ta e o bucată de lemn, iar medicina va da cu dalta în ea, sculptând-o într-o formă aparte. Întotdeauna medicina te va schimba profund, vei fi cu totul altul când vei absolvi. Indiferent de cât de interesați sunt profesorii sau cât de bună e informația, dalta e la fel de ascuțită, și la fel de mult lemn inutil dispare în neant. Desigur, poți să ieși o capodoperă de medic, sau o pocitanie diformă, și orice între.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Admitere 2014!

Postby Festina » Thu Aug 28, 2014 2:05 pm

Sag3aTa wrote:da..umf-ul detine sistemul suprem..la fel si scoala 1-4 din Sadova..la fel si Harvardu`

Ai fost si la harvard?
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Sag3aTa
junior
junior
Posts: 88
Joined: Sat Jan 19, 2013 2:40 pm

Re: Admitere 2014!

Postby Sag3aTa » Thu Aug 28, 2014 2:09 pm

La primul curs din facultate, în prima zi, profu Eremia ne zicea următoarele: că o să ne minunăm ce cantiate de chestii o să trebuiască să învățăm, că sigur o să le uităm aproape pe toate, dar că ele au rost de a forma creierul de medic, care nu seamănă cu cel de arhitect, sau cu cel de inginer, etc.
Ideea e că facultatea de medicină are în primul și în primul rând un rol formator, mult mai important decât rolul informativ. Practic, când intri la medicină mintea ta e o bucată de lemn, iar medicina va da cu dalta în ea, sculptând-o într-o formă aparte. Întotdeauna medicina te va schimba profund, vei fi cu totul altul când vei absolvi. Indiferent de cât de interesați sunt profesorii sau cât de bună e informația, dalta e la fel de ascuțită, și la fel de mult lemn inutil dispare în neant. Desigur, poți să ieși o capodoperă de medic, sau o pocitanie diformă, și orice între.

frumos zis :allright:

Festina..impusca-te

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Admitere 2014!

Postby Chingachgook » Thu Aug 28, 2014 2:17 pm

phal are evident dreptate.
e purtatorul nostru de cuvant. el exprima in cuvinte frumoase ce gandim dar nu stim sa spunem.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Admitere 2014!

Postby Jerome » Thu Aug 28, 2014 4:15 pm

Phat Skidz wrote:La primul curs din facultate, în prima zi, profu Eremia ne zicea următoarele: că o să ne minunăm ce cantiate de chestii o să trebuiască să învățăm, că sigur o să le uităm aproape pe toate, dar că ele au rost de a forma creierul de medic, care nu seamănă cu cel de arhitect, sau cu cel de inginer, etc.
Ideea e că facultatea de medicină are în primul și în primul rând un rol formator, mult mai important decât rolul informativ. Practic, când intri la medicină mintea ta e o bucată de lemn, iar medicina va da cu dalta în ea, sculptând-o într-o formă aparte. Întotdeauna medicina te va schimba profund, vei fi cu totul altul când vei absolvi. Indiferent de cât de interesați sunt profesorii sau cât de bună e informația, dalta e la fel de ascuțită, și la fel de mult lemn inutil dispare în neant. Desigur, poți să ieși o capodoperă de medic, sau o pocitanie diformă, și orice între.

ca sa vezi, cunosc acest discurs.
Si, btw, mintea medicului seamana cu cea a arhitectului.
Nu vreti sa stiti ce spune proful de istorie a artei la primul curs din anul 1.

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Admitere 2014!

Postby Festina » Thu Aug 28, 2014 5:13 pm

Sag3aTa wrote:
La primul curs din facultate, în prima zi, profu Eremia ne zicea următoarele: că o să ne minunăm ce cantiate de chestii o să trebuiască să învățăm, că sigur o să le uităm aproape pe toate, dar că ele au rost de a forma creierul de medic, care nu seamănă cu cel de arhitect, sau cu cel de inginer, etc.
Ideea e că facultatea de medicină are în primul și în primul rând un rol formator, mult mai important decât rolul informativ. Practic, când intri la medicină mintea ta e o bucată de lemn, iar medicina va da cu dalta în ea, sculptând-o într-o formă aparte. Întotdeauna medicina te va schimba profund, vei fi cu totul altul când vei absolvi. Indiferent de cât de interesați sunt profesorii sau cât de bună e informația, dalta e la fel de ascuțită, și la fel de mult lemn inutil dispare în neant. Desigur, poți să ieși o capodoperă de medic, sau o pocitanie diformă, și orice între.

frumos zis :allright:

Festina..impusca-te

Deci daca nu am aceeasi parere ca tine trebuie sa ma impusc...trebuie sa recunosc...ma inclin in fata ta atotstiutoare ... Mai ales ca ai fost la harvard...si tu stii toate sistemele lumii...care au fost facute dupa imbatabilul si perfectul sistem romanesc...nu-i asa ca studentii romani sunt cei mai destepti din lume?
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Admitere 2014!

Postby Festina » Thu Aug 28, 2014 5:16 pm

Jerome wrote:
Phat Skidz wrote:La primul curs din facultate, în prima zi, profu Eremia ne zicea următoarele: că o să ne minunăm ce cantiate de chestii o să trebuiască să învățăm, că sigur o să le uităm aproape pe toate, dar că ele au rost de a forma creierul de medic, care nu seamănă cu cel de arhitect, sau cu cel de inginer, etc.
Ideea e că facultatea de medicină are în primul și în primul rând un rol formator, mult mai important decât rolul informativ. Practic, când intri la medicină mintea ta e o bucată de lemn, iar medicina va da cu dalta în ea, sculptând-o într-o formă aparte. Întotdeauna medicina te va schimba profund, vei fi cu totul altul când vei absolvi. Indiferent de cât de interesați sunt profesorii sau cât de bună e informația, dalta e la fel de ascuțită, și la fel de mult lemn inutil dispare în neant. Desigur, poți să ieși o capodoperă de medic, sau o pocitanie diformă, și orice între.

ca sa vezi, cunosc acest discurs.
Si, btw, mintea medicului seamana cu cea a arhitectului.
Nu vreti sa stiti ce spune proful de istorie a artei la primul curs din anul 1.

Si de multe ori mintea chirurgului seamana cu cea a inginerului.pt ca si chirurgul descopera metode noi de abordare si etc.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Admitere 2014!

Postby Chingachgook » Thu Aug 28, 2014 5:24 pm

sau cu mintea electricianului. si ala trebuie sa surmonteze probleme, sa gaseasca solutii noi
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Sag3aTa
junior
junior
Posts: 88
Joined: Sat Jan 19, 2013 2:40 pm

Re: Admitere 2014!

Postby Sag3aTa » Thu Aug 28, 2014 5:33 pm

Festina ,de acum in colo sa raspunzi numai cu "etc.".E bine si pentru tine ca nu te faci de ras..e bine si pentru noi ca intelegem mai multe;)win win

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Admitere 2014!

Postby Festina » Thu Aug 28, 2014 7:37 pm

Sag3aTa wrote:Festina ,de acum in colo sa raspunzi numai cu "etc.".E bine si pentru tine ca nu te faci de ras..e bine si pentru noi ca intelegem mai multe;)win win

Tu oricum nu intelegi multe...tu esti simpla:cine nu-i cu tine e impotriva ta...
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

Doctapper
junior
junior
Posts: 93
Joined: Wed Aug 13, 2014 1:12 pm

Re: Admitere 2014!

Postby Doctapper » Sat Aug 30, 2014 4:33 pm

Din pura curiozitate, a avut cineva tangenta cu SSMB-ul ? (voluntar)

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Admitere 2014!

Postby Festina » Sat Aug 30, 2014 5:17 pm

Doctapper wrote:Din pura curiozitate, a avut cineva tangenta cu SSMB-ul ? (voluntar)

Am avut eu legaturi cu fetele din ssmb...
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

mertin
elder
elder
Posts: 1243
Joined: Wed Aug 21, 2013 10:58 pm

Re: Admitere 2014!

Postby mertin » Wed Sep 10, 2014 9:44 pm

la dentara la taxa fu 6,7 la fara taxa 8,2 parca
sigur luam
am asa o lene sa ma apuc iar de tocit, de data asta invat chimia

khaleesy
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Nov 26, 2014 8:00 pm

Re: Admitere 2014!

Postby khaleesy » Wed Nov 26, 2014 8:24 pm

Buna ! Din cauza unor probleme nu am reusit sa iau admiterea la medicina generala anul acesta ....problema este ca eu am 23 de ani .....credeti ca este prea tarziu sa dau la anul?

User avatar
Sag3aTa
junior
junior
Posts: 88
Joined: Sat Jan 19, 2013 2:40 pm

Re: Admitere 2014!

Postby Sag3aTa » Wed Nov 26, 2014 8:43 pm

Asta numai tu știi...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Admitere 2014!

Postby Chingachgook » Wed Nov 26, 2014 9:12 pm

Nu e. Au parintii bani sa te sustina 9-10 ani?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

khaleesy
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Nov 26, 2014 8:00 pm

Re: Admitere 2014!

Postby khaleesy » Wed Nov 26, 2014 10:32 pm

Sa zicem ca da ....nu parintii ma vor sustine
Va multumesc pentru raspunsuri
Mi-au fost de mare ajutor

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Admitere 2014!

Postby Phat Skidz » Fri Nov 28, 2014 11:35 am

Are moștenire de la Aegon Targaryen.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Admitere 2014!

Postby Calico » Fri Nov 28, 2014 5:05 pm

:))

khaleesy
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Nov 26, 2014 8:00 pm

Re: Admitere 2014!

Postby khaleesy » Sun Nov 30, 2014 10:08 pm

Ma bucur ca ai vizionat GOT, bravo tie
Fratele meu ma va sustine , pentru ca el m-a crescut

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Admitere 2014!

Postby Chingachgook » Sun Nov 30, 2014 10:09 pm

Stie la ce se inhama? Tine minte. 10-11 ani nu 6
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Admitere 2014!

Postby andy gavrilescu » Sat Dec 06, 2014 11:20 pm

in rezidentiat castigi bani. daca mai si pleci din tara dupa facultate,iti vei sustine u fratele.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Admitere 2014!

Postby Chingachgook » Sun Dec 07, 2014 1:22 am

Andi nu toti sunt in stare sa plece daca intelegi unde bat
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

khaleesy
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Nov 26, 2014 8:00 pm

Re: Admitere 2014!

Postby khaleesy » Mon Dec 15, 2014 9:57 pm

El a spus sa imi vad de invatat ,iar daca stiam ca nu are posibilitatea de a ma sustine financiar nu ma mai gandeam sa dau la facultate , nu sunt chiar atat de egoista...
Iar la partea cu plecatul din tara , la asta nu m-am gandit inca este drum lung pana acolo

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Admitere 2014!

Postby Phat Skidz » Thu Dec 18, 2014 10:53 am

khaleesy wrote:Ma bucur ca ai vizionat GOT, bravo tie


Trebuia să mă aștept la asta. Pe vremea mea nu exista televizor, eu am citit cărțile. Îți recomand și ție, oricum la medicină sunt multe cărți de citit (deși, cu youtube-ul, poate nu mai e nevoie.)
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

khaleesy
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Nov 26, 2014 8:00 pm

Re: Admitere 2014!

Postby khaleesy » Thu Dec 18, 2014 4:47 pm

Phat Skidz wrote:
khaleesy wrote:Ma bucur ca ai vizionat GOT, bravo tie


Trebuia să mă aștept la asta. Pe vremea mea nu exista televizor, eu am citit cărțile. Îți recomand și ție, oricum la medicină sunt multe cărți de citit (deși, cu youtube-ul, poate nu mai e nevoie.)


Imi place sa citesc, imi plac cartile si chiar citesc atunci cand imi permite timpul....din fericire nu stau prea mult in fata calculatorului, nu prea fac parte din noua generatie (care s-au nascut cu tehnologia in mana).
imi cer scuze daca te-ai simtit ofensat, nu a fost cu intentie.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Admitere 2014!

Postby Phat Skidz » Mon Dec 22, 2014 3:06 pm

Nu, Khaleesy, tu să mă scuzi, am fost cam acid, total nemotivat.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Admitere 2014!

Postby andy gavrilescu » Mon Dec 22, 2014 4:49 pm

Si eu imi cer scuze
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Admitere 2014!

Postby Jerome » Mon Dec 22, 2014 5:00 pm

andy, mai cu viata, ca e Craciun.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Admitere 2014!

Postby andy gavrilescu » Mon Dec 22, 2014 5:05 pm

Va rog sa ma iertati?
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Admitere 2014!

Postby Calico » Mon Dec 22, 2014 5:49 pm

Andy, este lipsit de eleganta sa-ti ceri scuze fara a prezenta si un motiv valabil pentru care o faci.
In afara de cazul in care motivul este clar, poate arunca asupra ta umbra banuielii ca ai face misto de interlocutorul tau, fiind deci o subtila, dar reala nepolitete.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Admitere 2014!

Postby andy gavrilescu » Mon Dec 22, 2014 7:41 pm

ok, imi cer scuze ca nu am contribuit cu nimic la topic.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

mertin
elder
elder
Posts: 1243
Joined: Wed Aug 21, 2013 10:58 pm

Re: Admitere 2014!

Postby mertin » Thu Jan 22, 2015 8:48 pm

trb sa-mi fac chef de tocit :(

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Admitere 2014!

Postby andy gavrilescu » Thu Jan 22, 2015 8:56 pm

nu ai renuntat la idee?
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

mertin
elder
elder
Posts: 1243
Joined: Wed Aug 21, 2013 10:58 pm

Re: Admitere 2014!

Postby mertin » Thu Jan 22, 2015 9:17 pm

NU
singura intrebare la care nu am raspuns, mg sau md?


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests