Alte centre în afară de Bucureşti

Voi ce intrati lasati orice speranta
Arianna_ari
junior
junior
Posts: 43
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:34 pm

Re: Tg mures

Postby Arianna_ari » Sat Aug 14, 2010 7:29 pm

b3 wrote:Dupa ce ai spus, cred ca ar fi bine sa nu pui Tg Mures pe un piedestal, sa nu fi dezamagita. Din ce-am mai vorbit cu colegii si din ce s-a tot scris pe forum, eu am ramas cu impresia ca este cam la fel in toata tara, poate ceva mai bine la facultatile "traditionale" decat la cele aparute dupa 1990. Foarte posibil sa fie impresia mea gresita (si sigur ca holliday ma va contrazice imediat, Clujul fiind un fel de St Andrews in opinia domniei sale :) ). Mai sunt niste impresii despre tg mures si aici viewtopic.php?p=234815#p234815 .

Eu iti recomand sa citesti cat mai mult din forum, mai ales subiectele despre nemultumiri. Aproape toate vor fi si nemultumirile tale la sfarsitul facultatii, daca nu chiar dupa doar cativa ani. Daca ai senzatia ca unii medici se poarta urat cu pacientii, sa vezi cum se poarta cu studentii. In plus, este un drum extrem de lung, 9-11 ani minim. Dar daca asta iti doresti sa faci, nimeni nu-ti poate sta in cale :)

In primul rand multumesc pt sfat.
Dar sa se inteleaga ca nu pun absolul nimic pe nici un piedestal, sunt destul de realista, dar am o asteptare in plus fata de expreienta de pana acum.
Si deja stiu destule despre partile negative din lumea midicinista. Le aud de ani de zile. Nu ma vor opri toate astea, hotararea mea nu mai este clintita de toate astea.Sunt constienta ca vor aparea multe impedimente si nu voi avea o viata roz. Dar decizia e luata. Am avut destul timp sa ma gandesc.
Cand o' zbura porcu'...

Arianna_ari
junior
junior
Posts: 43
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:34 pm

Re:

Postby Arianna_ari » Sat Aug 14, 2010 7:34 pm

Im wrote:Nu-i înteleg pe cei cu "aproape, sa fie aproape". Aproape de ce ? Heloooo, esti mare, ai plecat de-acasa, gata, noua ta casa e în orasul cu facultatea. O sa ai alta viata, alte preocupari, nu sa faci naveta pe drumul ala spre casa parintilor.


Esti simpatic. :wink: Dar inainte sa te apuci sa dai sfaturi gratuite, sau sa consideri ca ai raspunsul pt orice...intreaba...ca sa poti fi sigur ca ai nimerit raspunsul. Nu te arunca cu raspunsuri desptepte fara sa ai habar despre ce vb. Stai linistit ca nu "cuibul" e problema, m-am desprins demult.
Cand o' zbura porcu'...

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Sat Aug 14, 2010 7:41 pm

Vorbeam cu Socrates :)
Socrates wrote:si eu am dorit sa dau la Cluj dar distanta enorma (fata de Arad - locul unde locuiesc) m-a impiedicat.

("distanta enorma" :lol:)
Singura durere suportabilă e durerea altora.

Arianna_ari
junior
junior
Posts: 43
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:34 pm

Re: Tg mures

Postby Arianna_ari » Sat Aug 14, 2010 7:51 pm

b3 wrote: Daca ai senzatia ca unii medici se poarta urat cu pacientii, sa vezi cum se poarta cu studentii.

Si legat de treaba asta... nu pot fi comparate cele doua aspecte. Ca student supravietuiesti cu tratament mizerabil din parte madicilor. Dar ca pacient ... nu! Si sunt in situatia in care imi vine sa-i calc pe cap pe toti care habar n-au de ce au dat la medicina defapt, si ajung pacientii pe mana lor, si din nefericire sunt cei mai multi asa. Eu nu mai dau nici o ceapa degerata pe multi dintre ei. Daca am ajuns in situatia ca uneori sa fiu eu mai calabila sa pun un diagnostic... e vai s-amar! Si nu mai dau doi bani pe orice zice oricine... Parerea mea este formata pe un fundal cu argumente solide. Eu am o viata intreaga la activ ca pacienta si am trecut prin mainile multor medici, iar experienta de acum o luna a umplut paharul.
Deci, nu se poate cumpara asa ceva.
Cand o' zbura porcu'...

Arianna_ari
junior
junior
Posts: 43
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:34 pm

Re: Tg mures

Postby Arianna_ari » Sat Aug 14, 2010 8:04 pm

Tot ce mai stiu sa faca si la ce se pricep cel mai bine este sa se priveasca in oglinda si sa se pupe singuri, iar cand apar in fata ta sa faca concurs in aroganta... in rest... praf si pulbere. Asa putini isi mai doresc sa fie medici adevarati? Daca este transformata medicina intro afacere... nu mai exista loc de cuvinte.
(nu toti...dar enorm de multi...)
Cand o' zbura porcu'...

User avatar
Oana93
elder
elder
Posts: 548
Joined: Wed Jul 21, 2010 12:05 pm
Location: București
Contact:

Re: Tg mures

Postby Oana93 » Sat Aug 14, 2010 8:08 pm

Arianna_ari wrote:Tot ce mai stiu sa faca si la ce se pricep cel mai bine este sa se priveasca in oglinda si sa se pupe singuri, iar cand apar in fata ta sa faca concurs in aroganta... in rest... praf si pulbere. Asa putini isi mai doresc sa fie medici adevarati? Daca este transformata medicina intro afacere... nu mai exista loc de cuvinte.
(nu toti...dar enorm de multi...)


aici ai perfecta dreptate...

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Sat Aug 14, 2010 8:09 pm

Arianna_ari, nu stiu de ce, mi se pare steril sa-ti tipi necazul de pacienta aici.
Glumim, ne distram, dar discutiile sunt despre altceva iar populatia de aici nu are nicio treaba cu povestea ta personala.
Singura durere suportabilă e durerea altora.

Arianna_ari
junior
junior
Posts: 43
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:34 pm

Re: Tg mures

Postby Arianna_ari » Sat Aug 14, 2010 8:13 pm

Nu era vb despre povestea mea personala, daca citesti atent ai sa vezi despre ce vorbeam defapt :)
Despre o poveste actuala, pentru noi toti de aici.
Cand o' zbura porcu'...

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: Tg mures

Postby ametist713 » Fri Aug 20, 2010 5:37 pm

Pt Ariana
Eu sunt studenta in anul 5 la UMF Tg Mures si pot spune ca,pana acum,sunt multumita.Bineinteles ca au fost si lucruri mai putin bune,dar am trecut peste si mi-am vazut de treaba.Vor fi si profesori f bine pregatiti,si unii mai slabi.Dar asa e peste tot,banuiesc.Semestrul trecut am avut ocazia de a pleca cu bursa Erasmus in Lituania,deci dpdv al burselor nu trebuie sa-ti faci griji,sunt aprox 16 locuri in fiecare an.
Mda,nu e un oras prea mare,dar e frumos de mers vara in complexul Weekend,pe malul Muresului,f aproape e statiunea Sovata,iar drumul pana acolo e pitoresc.Sunt si discoteci si cluburi pentru cine prefera acest tip de distractie (clubul Apollo e un "must" in acest sens).In Cluj am fost doar o data asa ca ma abtin sa comentez.
Si da,e cam rupt de "civilizatie" sa zic asa,pentru cine vrea sa ajunga in sudul tarii (eu sunt din Pitesti si ajung destul de greu acasa,dar eu oricum am vrut sa plec cat mai departe,asa ca nu ma plang).Spre Bucuresti spre ex,este maxi-taxi (face cam 5 ore) si tren (8 ore).Eu,ca sa ajung acasa,schimb autobuzul in Rm Valcea.Dar m-am obisnuit si acest aspect nu (mai) constituie o problema.
Am mai scris despre aceasta facultate,in reply la postul incriminat anterior de raul007,cel scris de fata de la sectia maghiara.Intr-adevar cam erau aberatii si am "contraatacat".
Mie,per total mi se pare ok la Mures,nu cred ca ai face o alegere rea.
Daca mai ai intrebari ,nu ezita sa intrebi.
things can only get better

Arianna_ari
junior
junior
Posts: 43
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:34 pm

Re: Tg mures

Postby Arianna_ari » Sun Aug 22, 2010 11:49 am

ametist713 wrote:Pt Ariana
Eu sunt studenta in anul 5 la UMF Tg Mures si pot spune ca,pana acum,sunt multumita.
Mie,per total mi se pare ok la Mures,nu cred ca ai face o alegere rea.
Daca mai ai intrebari ,nu ezita sa intrebi.

Hehe...multumesc mult :D
Pe mine sincer faptul ca e mai linistit orasul ma atrage :o . Si app de locul acela mirific de care ziceai, cred ca am vazut imagini si imediat mi-a atras atentia si-mi ziceam mie ca neaparat voi merge acolo :lol:
Da, intradevar, peste tot sunt bune si rele, dar conteaza cum se inclina balanta.

Inca odata multam fain :)
Cand o' zbura porcu'...

iceladyshadow
Posts: 2
Joined: Sun Aug 22, 2010 10:59 am

Re: Tg mures

Postby iceladyshadow » Tue Sep 14, 2010 9:24 pm

...S-au facut repartizarile la camin ... astia de la social si-au facut din nou de cap, si-au batut joc de noi....
Pana cand ma intreb?

Arianna_ari
junior
junior
Posts: 43
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:34 pm

Re: Tg mures

Postby Arianna_ari » Wed Sep 15, 2010 11:54 am

Pana cand nu vor mai avea energie sa faca asta, cred ca numai asta ii va opri, desi...
Nu-i opreste nimeni, din contra...
Cand o' zbura porcu'...

iceladyshadow
Posts: 2
Joined: Sun Aug 22, 2010 10:59 am

Re: Tg mures

Postby iceladyshadow » Thu Sep 16, 2010 7:08 am

Da ai dreptate ...dar nedreptatea pe care trebuie sa o suportam astia care invatam si suntem integralisti nu este corecta....
Cand vezi colege care repeta de acum anu pt ca nu au nici un examen luat si primesc camin ,vrei sa ii omori, si daca te duci sa ceri explicatii
este si mai rau aproape ca te fac proasta ca esti corecta si iti treci restanta pe care o ai si nu conteaza ca ai luato in vara ...iar celelalte care au 3, 4 restante nu le-au trecut deci in ochii lor sunt integraliste....Asta e viata si cica de ce exista asa multi medici incompetenti... de aia ca ei sunt cei mai sustinuti ai bani ai detoate ... iar cei care chiar se straduiesc nu sunt luati in seama ... :hate: :hate:

User avatar
ares/tm
elder
elder
Posts: 949
Joined: Tue May 09, 2006 8:13 am
Location: timishoara

Re: Tg mures

Postby ares/tm » Tue Sep 21, 2010 9:25 am

eu am terminat umf tg-mures acum....6 ani
pot sa spun ca a fost o facultate serioasa, e drept ca mi-am dat si interesul,unde examenele nu se luau pe bani, ci pe stiinta
pana in anul 5 cand m-am maritat si am nascut, am fost bursiera.e un oras frumos, curat, civilizat, dar mai ales e o facultate buna, care te pregateste pt orice domeniu al medicinii....eu zic sa te duci la alta faculta, nu la medicina, dar daca insisti, tg-muresul e ok
i can resist everything except temptation

stoica_paul91
junior
junior
Posts: 57
Joined: Mon Nov 01, 2010 11:06 am
Location: Pitesti
Contact:

Tg mures! Help pls

Postby stoica_paul91 » Fri Jun 10, 2011 7:58 pm

Stie cineva dupa ce carte se studiaza pentru admiterea la Tg MUres
No one becomes a good doctor before he fills a churchyard

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: Tg mures! Help pls

Postby ametist713 » Fri Jun 10, 2011 8:21 pm

Cand am dat eu (in 2006) era o carte mai veche, nu mai stiu de la ce editura e si nici cum se numeste...ca nu avea coperte si o imprumutasem...toata lumea o stie drept "cartea veche". cam atat pot sa-ti spun. Oricum nu e gresit sa inveti din alte manuale de anato, materia pana la urma e tot aia, nu toti colegii mei au invatat din cartea asta veche.
things can only get better

stoica_paul91
junior
junior
Posts: 57
Joined: Mon Nov 01, 2010 11:06 am
Location: Pitesti
Contact:

Medicina in limba engleza ?? in Tg Mures

Postby stoica_paul91 » Sat Jun 11, 2011 7:36 am

Stie cineva ceva despre aceasta facultate daca ai facilitati s.a.m.d. ???
No one becomes a good doctor before he fills a churchyard

User avatar
Oana93
elder
elder
Posts: 548
Joined: Wed Jul 21, 2010 12:05 pm
Location: București
Contact:

Re: Tg mures! Help pls

Postby Oana93 » Sat Jun 11, 2011 7:45 am

colegii mei studiau dupa o carte mai veche..ii ziceau "omul verde"..pentru ca are asa ceva pe coperta..e din '92 cartea..
autorii sunt I. Teodorescu Exarcu, Ileana Ciuhat, Silvia Gherghescu si Maria Soigan.

uite-o:

Image

m-ai facut curioasa..vrei sa dai la Tg, Mures acum?

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Tg mures! Help pls

Postby Calico » Sat Jun 11, 2011 8:08 am

Asta e manualul dupa care am invatat eu LA VREMEA MEA in clasa a XI-a! Ce baba sunt...

stoica_paul91
junior
junior
Posts: 57
Joined: Mon Nov 01, 2010 11:06 am
Location: Pitesti
Contact:

Re: Tg mures! Help pls

Postby stoica_paul91 » Sat Jun 11, 2011 9:16 am

Oana93 wrote:colegii mei studiau dupa o carte mai veche..ii ziceau "omul verde"..pentru ca are asa ceva pe coperta..e din '92 cartea..
autorii sunt I. Teodorescu Exarcu, Ileana Ciuhat, Silvia Gherghescu si Maria Soigan.

uite-o:

Image

m-ai facut curioasa..vrei sa dai la Tg, Mures acum?

Ms nu e problema anatomia e aceeasi :D
No one becomes a good doctor before he fills a churchyard

User avatar
Oana93
elder
elder
Posts: 548
Joined: Wed Jul 21, 2010 12:05 pm
Location: București
Contact:

Re: Tg mures! Help pls

Postby Oana93 » Sat Jun 11, 2011 9:27 am

cu placere :)

n-ai doar anatomie acolo :) e si fiziologie, chimie, etc etc.

dar ai dreptate, materia e aceeasi, cu mici diferente, pt ca nu corespund informatiile din carti.

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: Tg mures! Help pls

Postby ametist713 » Sat Jun 11, 2011 1:25 pm

Da, Oana, exact la cartea aia ma refeream eu...cum spuneam mai sus nu stiam autorii ca nu avea coperte :D
things can only get better

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: Medicina in limba engleza ?? in Tg Mures

Postby ametist713 » Sat Jun 11, 2011 1:28 pm

Sectie engleza este in Tg Mures si studentii de acolo par sa fie multumiti. La ce anume te referi prin facilitati? Ca sa stiu sigur ce sa-ti spun :D
things can only get better

stoica_paul91
junior
junior
Posts: 57
Joined: Mon Nov 01, 2010 11:06 am
Location: Pitesti
Contact:

Re: Medicina in limba engleza ?? in Tg Mures

Postby stoica_paul91 » Sat Jun 11, 2011 2:36 pm

ametist713 wrote:Sectie engleza este in Tg Mures si studentii de acolo par sa fie multumiti. La ce anume te referi prin facilitati? Ca sa stiu sigur ce sa-ti spun :D

Adik ce se intampla dupa daca stii /?? Ultima medie daca ai idee ??
No one becomes a good doctor before he fills a churchyard

stoica_paul91
junior
junior
Posts: 57
Joined: Mon Nov 01, 2010 11:06 am
Location: Pitesti
Contact:

Re: Medicina in limba engleza ?? in Tg Mures

Postby stoica_paul91 » Sat Jun 11, 2011 2:37 pm

ametist713 wrote:Sectie engleza este in Tg Mures si studentii de acolo par sa fie multumiti. La ce anume te referi prin facilitati? Ca sa stiu sigur ce sa-ti spun :D

Adik am sansa sa plec in afara mult mai usor banuiesc .
unde o sa dau rezidentiatul ?? O sa pot sa fac rezidentiat in afara nu ?
No one becomes a good doctor before he fills a churchyard

stoica_paul91
junior
junior
Posts: 57
Joined: Mon Nov 01, 2010 11:06 am
Location: Pitesti
Contact:

Re: Tg mures! Help pls

Postby stoica_paul91 » Sat Jun 11, 2011 2:38 pm

Oana93 wrote:cu placere :)

n-ai doar anatomie acolo :) e si fiziologie, chimie, etc etc.

dar ai dreptate, materia e aceeasi, cu mici diferente, pt ca nu corespund informatiile din carti.

Anatomie si fiziologie dar la Tg MUres se da doar biologie
No one becomes a good doctor before he fills a churchyard

User avatar
Oana93
elder
elder
Posts: 548
Joined: Wed Jul 21, 2010 12:05 pm
Location: București
Contact:

Re: Tg mures! Help pls

Postby Oana93 » Sat Jun 11, 2011 2:58 pm

ametist713 wrote:Da, Oana, exact la cartea aia ma refeream eu...cum spuneam mai sus nu stiam autorii ca nu avea coperte :D


cele din care invata colegii mei au coperta..inca..dar sunt intr-o stare jalnica..

eram sigura ca la cartea aia te referi ;)

User avatar
Oana93
elder
elder
Posts: 548
Joined: Wed Jul 21, 2010 12:05 pm
Location: București
Contact:

Re: Tg mures! Help pls

Postby Oana93 » Sat Jun 11, 2011 2:58 pm

stoica_paul91 wrote:
Oana93 wrote:cu placere :)

n-ai doar anatomie acolo :) e si fiziologie, chimie, etc etc.

dar ai dreptate, materia e aceeasi, cu mici diferente, pt ca nu corespund informatiile din carti.

Anatomie si fiziologie dar la Tg MUres se da doar biologie


se da tot ce e in cartea aia..TOT. adica si fizio si tot ce mai e pe acolo.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Medicina in limba engleza ?? in Tg Mures

Postby Chingachgook » Sat Jun 11, 2011 3:07 pm

mai sunt vreo 6 ani inainte sa dai rezi


se mai pot schimba o gramada de lucruri
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: Medicina in limba engleza ?? in Tg Mures

Postby ametist713 » Sat Jun 11, 2011 3:44 pm

Ce stiu eu: nu se intra prin concurs, ci se plateste taxa (asa cum e la toate sectiile straine ale tuturor facultatilor de medicina). Cat e taxa asta nu as putea sa-ti spun, probabil la vreo 5000-6000 ron/an, poate mai mult. Nu as putea spune sigur, dar dupa absolvirea acestei sectii ar fi normal sa poti intra in rezi. Nu cred ca e niciun avantaj sa mergi tu(roman) la sectia engleza, asta e pt straini ca e taxa mai mica decat in alte tari/orase. Plus ca nu stiu daca se poate . :mrgreen: Cu diploma de la sectia romana te poti descurca fara probleme in strainatate. Daca mai ai alte intrebari legate de Tg Mures, feel free to ask :wink:
things can only get better

User avatar
începătorul
elder
elder
Posts: 640
Joined: Wed Jan 05, 2011 10:16 pm

Re: Medicina in limba engleza ?? in Tg Mures

Postby începătorul » Sat Jun 11, 2011 6:42 pm

Păi dacă eşti străin şi intri fără admitere plăteşti 4000 euro pe an. Cu siguranţă la engleză e mai mult de 6000 ron pe an.

Şi nu înţeleg de ce ai vrea să faci medicina în engleză. Tot acelaşi asistent probabil c-o să-l ai. Doar nu crezi c-o să stea să-ţi spilkuiască ca Băsescu niște nouțiuni grele când poate să-ți explice mai ușor în română.

Şi ce-s cu ideile alea tâmpite cu o lună înainte de admitere? La Harvard nu vrei să dai? :x
Contemplarea propriei tale inimi este un fapt profund emoţionant şi tulburător. Contemplarea propriului tău suflet este o perpetuă, dureroasă tulburare.

Nichita Stănescu, Fiziologia poeziei

stoica_paul91
junior
junior
Posts: 57
Joined: Mon Nov 01, 2010 11:06 am
Location: Pitesti
Contact:

Re: Medicina in limba engleza ?? in Tg Mures

Postby stoica_paul91 » Sat Jun 11, 2011 8:00 pm

ametist713 wrote:Ce stiu eu: nu se intra prin concurs, ci se plateste taxa (asa cum e la toate sectiile straine ale tuturor facultatilor de medicina). Cat e taxa asta nu as putea sa-ti spun, probabil la vreo 5000-6000 ron/an, poate mai mult. Nu as putea spune sigur, dar dupa absolvirea acestei sectii ar fi normal sa poti intra in rezi. Nu cred ca e niciun avantaj sa mergi tu(roman) la sectia engleza, asta e pt straini ca e taxa mai mica decat in alte tari/orase. Plus ca nu stiu daca se poate . :mrgreen: Cu diploma de la sectia romana te poti descurca fara probleme in strainatate. Daca mai ai alte intrebari legate de Tg Mures, feel free to ask :wink:

Cum e admiterea ??? se intra mai usor decat in alte parti ???
No one becomes a good doctor before he fills a churchyard

stoica_paul91
junior
junior
Posts: 57
Joined: Mon Nov 01, 2010 11:06 am
Location: Pitesti
Contact:

Re: Medicina in limba engleza ?? in Tg Mures

Postby stoica_paul91 » Sat Jun 11, 2011 8:01 pm

stoica_paul91 wrote:
ametist713 wrote:Ce stiu eu: nu se intra prin concurs, ci se plateste taxa (asa cum e la toate sectiile straine ale tuturor facultatilor de medicina). Cat e taxa asta nu as putea sa-ti spun, probabil la vreo 5000-6000 ron/an, poate mai mult. Nu as putea spune sigur, dar dupa absolvirea acestei sectii ar fi normal sa poti intra in rezi. Nu cred ca e niciun avantaj sa mergi tu(roman) la sectia engleza, asta e pt straini ca e taxa mai mica decat in alte tari/orase. Plus ca nu stiu daca se poate . :mrgreen: Cu diploma de la sectia romana te poti descurca fara probleme in strainatate. Daca mai ai alte intrebari legate de Tg Mures, feel free to ask :wink:

Cum e admiterea ??? se intra mai usor decat in alte parti ???

Ma refer la medicina in limba romana
No one becomes a good doctor before he fills a churchyard

stoica_paul91
junior
junior
Posts: 57
Joined: Mon Nov 01, 2010 11:06 am
Location: Pitesti
Contact:

Re: Tg mures! Help pls

Postby stoica_paul91 » Sat Jun 11, 2011 8:02 pm

Oana93 wrote:
stoica_paul91 wrote:
Oana93 wrote:cu placere :)

n-ai doar anatomie acolo :) e si fiziologie, chimie, etc etc.

dar ai dreptate, materia e aceeasi, cu mici diferente, pt ca nu corespund informatiile din carti.

Anatomie si fiziologie dar la Tg MUres se da doar biologie


se da tot ce e in cartea aia..TOT. adica si fizio si tot ce mai e pe acolo.

da am inteles ms
No one becomes a good doctor before he fills a churchyard

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: Medicina in limba engleza ?? in Tg Mures

Postby ametist713 » Sat Jun 11, 2011 8:18 pm

Pai ori e engleza, ori e romana, hotaraste-te :lol:
La linia romana e relativ usor de intrat (cel putin pt mine a fost)- inveti cartea aia si asta e.
Cred ca mai greu (nu neaparat mai greu ci materie mai multa) e la Bucuresti, ca se da si chimie, dar asta stii deja, banuiesc.
Succes :D
things can only get better

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Sun Jun 12, 2011 1:43 pm

Credeam ca un om ca stoica_paul91 nu îsi face griji daca intra la facultate sau nu ... :?
Singura durere suportabilă e durerea altora.

stoica_paul91
junior
junior
Posts: 57
Joined: Mon Nov 01, 2010 11:06 am
Location: Pitesti
Contact:

Re:

Postby stoica_paul91 » Tue Jun 14, 2011 6:22 am

Im wrote:Credeam ca un om ca stoica_paul91 nu îsi face griji daca intra la facultate sau nu ... :?

Poate te-ai inselat :(
No one becomes a good doctor before he fills a churchyard

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Medicina in limba engleza ?? in Tg Mures

Postby Dmndash » Tue Jun 14, 2011 7:21 am

stoica_paul91: te-au apucat gargaunii pre-admitere?
in loc sa te agiti pe forum cautand despre sectii in limba engleza si romana mai bine te-ai calma un pic, ti-ai pune ordine in ganduri, si ai relua invatatul
sau daca tot esti hotarat in a nu da la bucuresti, macar sa te hotarasti mai repede ce faci....
nu stiu eu zic ca e normal ca ai emotii si vrei sa ta razgandesti...admiterea e intr-o luna..mai e teoretic timp pana atunci daca chiar vrei... 8)
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

stoica_paul91
junior
junior
Posts: 57
Joined: Mon Nov 01, 2010 11:06 am
Location: Pitesti
Contact:

Re: Medicina in limba engleza ?? in Tg Mures

Postby stoica_paul91 » Tue Jun 14, 2011 10:15 am

Dmndash wrote:stoica_paul91: te-au apucat gargaunii pre-admitere?
in loc sa te agiti pe forum cautand despre sectii in limba engleza si romana mai bine te-ai calma un pic, ti-ai pune ordine in ganduri, si ai relua invatatul
sau daca tot esti hotarat in a nu da la bucuresti, macar sa te hotarasti mai repede ce faci....
nu stiu eu zic ca e normal ca ai emotii si vrei sa ta razgandesti...admiterea e intr-o luna..mai e teoretic timp pana atunci daca chiar vrei... 8)

Da ai mare dreptate ... ma calmez si continui invatatul . m-am pierdut ce e drept
No one becomes a good doctor before he fills a churchyard

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: Medicina in limba engleza ?? in Tg Mures

Postby ametist713 » Tue Jun 14, 2011 10:17 am

Si pana la urma unde dai? :D
things can only get better


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests