UMF - alte specialităţi decât medicină

Voi ce intrati lasati orice speranta
User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Chingachgook » Sat Jan 28, 2012 5:23 pm

Anca1203 wrote:
kooksee wrote:da la civila si lasa prostiile


Fata a cerut niste lamuriri.. nu-i nevoie sa i te adresezi astfel :?


toata cophilarimea de 17 ani stie astazi cum ar trebui sa ma adresez

imm nu mai e o solutie nici pentru un baiat, cu atat mai putin pentru o fata.

si nu am cum sa argumentez ca ar trebui sa zic de niste lucruri despre care ea nu are nicio idee.

problema ei e daca se poate fugi noaptea din unitate nu cum e cu contractul de dupa, cum e cu locurile la rezi si alte chestii intradevar serioase.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Festina » Sat Jan 28, 2012 5:34 pm

kooksee wrote:
Anca1203 wrote:
kooksee wrote:da la civila si lasa prostiile


Fata a cerut niste lamuriri.. nu-i nevoie sa i te adresezi astfel :?


toata cophilarimea de 17 ani stie astazi cum ar trebui sa ma adresez

imm nu mai e o solutie nici pentru un baiat, cu atat mai putin pentru o fata.

si nu am cum sa argumentez ca ar trebui sa zic de niste lucruri despre care ea nu are nicio idee.

problema ei e daca se poate fugi noaptea din unitate nu cum e cu contractul de dupa, cum e cu locurile la rezi si alte chestii intradevar serioase.

Anca,imi pare rau dar Kooksee are in 99% din cazuri dreptate(pe bune),sa nu mai zic de faptul ca tu ai fost putin cam impulsiva in cazul de fata. Kooksee, esti foarte tare!
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Anca1203 » Sat Jan 28, 2012 5:40 pm

Bine, intrebarea cu iesitul noaptea din unitate a fost cam.. :lol:
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Festina » Sat Jan 28, 2012 5:42 pm

Anca1203 wrote:Bine, intrebarea cu iesitul noaptea din unitate a fost cam.. :lol:

Corect! De altfel nu inteleg de ce sa iasa din unitate? Eu cred ca sunt baieti si acolo. eu nici macar nu observasem ce spunea ea...eu am citit primele randuri si titlul topicului si apoi,Kooksee a luminat... :lol: tare de tot.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Anca1203 » Sat Jan 28, 2012 5:45 pm

mariangeo1991 wrote:
Anca1203 wrote:Bine, intrebarea cu iesitul noaptea din unitate a fost cam.. :lol:

Corect! De altfel nu inteleg de ce sa iasa din unitate? Eu cred ca sunt baieti si acolo. eu nici macar nu observasem ce spunea ea...eu am citit primele randuri si titlul topicului si apoi,Kooksee a luminat... :lol: tare de tot.


Daca pe fata asta o interesa.. de ce sunteti rautaciosi ? :lol: Unii "are" si viata sociala tumultoasa!
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Festina » Sat Jan 28, 2012 5:55 pm

Anca1203 wrote:
mariangeo1991 wrote:
Anca1203 wrote:Bine, intrebarea cu iesitul noaptea din unitate a fost cam.. :lol:

Corect! De altfel nu inteleg de ce sa iasa din unitate? Eu cred ca sunt baieti si acolo. eu nici macar nu observasem ce spunea ea...eu am citit primele randuri si titlul topicului si apoi,Kooksee a luminat... :lol: tare de tot.


Daca pe fata asta o interesa.. de ce sunteti rautaciosi ? :lol: Unii "are" si viata sociala tumultoasa!

nu, de fapt o interesa daca poate frecventa cluburile.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Anca1203 » Sat Jan 28, 2012 6:02 pm

Intocmai
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

roxi1421
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Jan 18, 2012 5:36 pm

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby roxi1421 » Sat Jan 28, 2012 9:51 pm

Ma amuzati teribil cu toate comentariile! :))
Intrebarile pe care le-am pus sunt lucruri pe care nu le stiu, restul stiu absolut tot ce inseamna medicina militara si in timpul facultaii si dupa!
Si in legatura cu iesitul noaptea intrebarea era mai mult pusa pentru a ma lamurii legat de strictetea de acolo nu neaparat de mersul la baieti.... nu ca ar fi exculs!

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Festina » Sat Jan 28, 2012 10:01 pm

roxi1421 wrote:Ma amuzati teribil cu toate comentariile! :))
Intrebarile pe care le-am pus sunt lucruri pe care nu le stiu, restul stiu absolut tot ce inseamna medicina militara si in timpul facultaii si dupa!
Si in legatura cu iesitul noaptea intrebarea era mai mult pusa pentru a ma lamurii legat de strictetea de acolo nu neaparat de mersul la baieti.... nu ca ar fi exculs!

Pai daca noi te amuzam teribil,de ce nu dai tu un telefon sau le faci matalica o vizita?
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

roxi1421
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Jan 18, 2012 5:36 pm

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby roxi1421 » Sat Jan 28, 2012 10:06 pm

Pentru ca la astfel de intrebari nu imi va raspunde nimeni iar studenti de acolo din pacate nu cunosc!
Si nu am vrut sa jignesc pe nimeni cand am spus ca ma amuzati dar chiar e interesant cum a deviat subiectul....

roxi1421
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Jan 18, 2012 5:36 pm

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby roxi1421 » Sat Jan 28, 2012 10:11 pm

Si legat de facutul unei vizite am facut chiar mai multe dar precum am mai spus la intrebarile respective nu am aflat raspunsul fiindca nimeni nu iti spune asa ceva (exceptand cel mai probabil studentii cu care nu m-am intalnit ulimma data cand am fost cel putin)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Chingachgook » Sat Jan 28, 2012 10:12 pm

roxi1421 wrote: restul stiu absolut tot ce inseamna medicina militara si in timpul facultaii si dupa!




stii un drac. asta ca sa fiu delicat.

nici ei nu stiu saracii cum o sa fie.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

roxi1421
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Jan 18, 2012 5:36 pm

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby roxi1421 » Sat Jan 28, 2012 10:18 pm

De unde esti atat de sigur tu ca nu stiu? Sunt studenta la MM Tg Mures si stiu ce inseamna! Ce va fi.... asta nu stie nimeni doar vre-un ghicitor in stele! Si chestia asta e valabil pt orice lucru in viata!

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Festina » Sat Jan 28, 2012 10:19 pm

roxi1421 wrote:Pentru ca la astfel de intrebari nu imi va raspunde nimeni iar studenti de acolo din pacate nu cunosc!
Si nu am vrut sa jignesc pe nimeni cand am spus ca ma amuzati dar chiar e interesant cum a deviat subiectul....

Pai si daca esti asa timida sa vorbesti cu studentii, de ce te intereseaza daca poti iesi noaptea din unitate? Adica nu ti se pare ciudat? Esti timida fata de studenti,insa nu esti timida cand e vorba de iesit in club... Tare!
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

roxi1421
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Jan 18, 2012 5:36 pm

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby roxi1421 » Sat Jan 28, 2012 10:23 pm

Nu e vorba de timiditate absolut deloc dar eu cand am fost nu m-am intalnit cu niciunul! Ce puteam face? Sa merg sa le bat la usa sa zic " nu va suparati am si eu niste intrebari" ? Mie mi se pare cam aiurea sa fac un gest de genul asta.....

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Festina » Sat Jan 28, 2012 10:28 pm

roxi1421 wrote:Nu e vorba de timiditate absolut deloc dar eu cand am fost nu m-am intalnit cu niciunul! Ce puteam face? Sa merg sa le bat la usa sa zic " nu va suparati am si eu niste intrebari" ? Mie mi se pare cam aiurea sa fac un gest de genul asta.....

Si mie mi se pare aiurea de exemplu sa te duci in cluburi... Cel mai aiurea mi se pare ca tie ti se pare aiurea sa te informezi temeinic despre viitorul tau insa nu ti se pare aiurea sa mi te duci in cluburi unde compania este clar de o factura destul de joasa...
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Chingachgook » Sat Jan 28, 2012 10:33 pm

a vrut sa spuna ca stie pe cineva la mm tg mures.



adevarul e ca si eu cand ma duc in cluburi imi pun o gluga in cap sa nu ma recunoasca cineva.
mariane duap ce o sa termini facultatea si o sa ai acces la altfel de bani o sa vezi ca sunt si niste cluburi mai elitiste
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Festina » Sat Jan 28, 2012 10:37 pm

kooksee wrote:a vrut sa spuna ca stie pe cineva la mm tg mures.



adevarul e ca si eu cand ma duc in cluburi imi pun o gluga in cap sa nu ma recunoasca cineva.
mariane duap ce o sa termini facultatea si o sa ai acces la altfel de bani o sa vezi ca sunt si niste cluburi mai elitiste

Kooksee,pun ramasag ca roxy nu le frecventeaza pe-alea elitiste.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

roxi1421
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Jan 18, 2012 5:36 pm

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby roxi1421 » Sat Jan 28, 2012 10:39 pm

Te contrazic in legatura cu faza cu informatul asupra viitorului meu. In cazul in care nu ai citit ce am scris putin mai sus ma repet : sunt studenta la MM Tg Mures. Stiu ce inseamna. Stiu tot ce poate sti un student care invata intr-o institutie! Deci nu poti spune ca nu sunt informata despre viitorul meu!
Si legat de faza cu cluburile.... fiecare avem nevoie de o pauza si de destindere din cand in cand. Iar cat timp mergi in cluburi cu oameni ok nu cu oameni de "o factura destul de joasa" nu vad unde e problema intrucat nu consider ca numai oamenii de gen merg!

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Festina » Sat Jan 28, 2012 10:42 pm

roxi1421 wrote:Te contrazic in legatura cu faza cu informatul asupra viitorului meu. In cazul in care nu ai citit ce am scris putin mai sus ma repet : sunt studenta la MM Tg Mures. Stiu ce inseamna. Stiu tot ce poate sti un student care invata intr-o institutie! Deci nu poti spune ca nu sunt informata despre viitorul meu!
Si legat de faza cu cluburile.... fiecare avem nevoie de o pauza si de destindere din cand in cand. Iar cat timp mergi in cluburi cu oameni ok nu cu oameni de "o factura destul de joasa" nu vad unde e problema intrucat nu consider ca numai oamenii de gen merg!

Pai daca esti studenta,nu inteleg intrebarile... Stii care-i faza cu cluburile astea elitiste? http://www.youtube.com/watch?v=30IGO2vSd78 Cine va recomanda? sau mai bine spus, Ce va recomanda?
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

roxi1421
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Jan 18, 2012 5:36 pm

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby roxi1421 » Sat Jan 28, 2012 10:43 pm

mariangeo1991 wrote:
kooksee wrote:a vrut sa spuna ca stie pe cineva la mm tg mures.



adevarul e ca si eu cand ma duc in cluburi imi pun o gluga in cap sa nu ma recunoasca cineva.
mariane duap ce o sa termini facultatea si o sa ai acces la altfel de bani o sa vezi ca sunt si niste cluburi mai elitiste

Kooksee,pun ramasag ca roxy nu le frecventeaza pe-alea elitiste.



Nu inteleg cum poti vorbi asa de o persoana pe care nici macar nu o cunosti sau nu ai vazut-o in viata ta! Si chiar sunt sudenta la mm tg mures...
sincer nu mai vad rostul discutiei in conditiile in care fiecare zice ce-l taie capul iar devierea de la subiect e evidenta....

roxi1421
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Jan 18, 2012 5:36 pm

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby roxi1421 » Sat Jan 28, 2012 10:46 pm

mariangeo1991 wrote:
roxi1421 wrote:Te contrazic in legatura cu faza cu informatul asupra viitorului meu. In cazul in care nu ai citit ce am scris putin mai sus ma repet : sunt studenta la MM Tg Mures. Stiu ce inseamna. Stiu tot ce poate sti un student care invata intr-o institutie! Deci nu poti spune ca nu sunt informata despre viitorul meu!
Si legat de faza cu cluburile.... fiecare avem nevoie de o pauza si de destindere din cand in cand. Iar cat timp mergi in cluburi cu oameni ok nu cu oameni de "o factura destul de joasa" nu vad unde e problema intrucat nu consider ca numai oamenii de gen merg!

Pai daca esti studenta,nu inteleg intrebarile... Stii care-i faza cu cluburile astea elitiste? http://www.youtube.com/watch?v=30IGO2vSd78 Cine va recomanda? sau mai bine spus, Ce va recomanda?


Am mai explicat ca nu era vorba de cluburi in mod deosebit ci de strictetea de acolo. Iar intrebarile nu sunt pentru mine.... m-a rugat cineva sa ma interesez pt ca vrea imm bucuresti si m-am gandit sa incerc prima data aici... evident fara niciun rezultat....

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Chingachgook » Sat Jan 28, 2012 10:47 pm

este o singura roxana la mm in mures in anul 1 si cu aia vorbesc acum pe messenger.

mai incearca o data.



a apurut si varianta cu " intereseaza pentru un prieten"


:lol:
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby ametist713 » Sat Jan 28, 2012 10:51 pm

kooksee wrote:este o singura roxana la mm in mures in anul 1 si cu aia vorbesc acum pe messenger.

Deci era adevarata poezia aia :lol:
things can only get better

roxi1421
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Jan 18, 2012 5:36 pm

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby roxi1421 » Sat Jan 28, 2012 10:53 pm

Spunand ca sunt studenta acolo ma gandeam ca scap de comentarii gen : vezi-ti de treaba, nu e de tine , nu sti cu ce se manaca si bla bla bla si speram sa primesc un rasp cand de cat apropiat macar de una din intrebari.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Chingachgook » Sat Jan 28, 2012 10:55 pm

pai asta zic si eu. incearca alta minciuna ca asta nu a mers.
daca vii cu una credibila iti spun ce stiu despre caminul de mm. am dormit pe acolo de cateva ori
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

roxi1421
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Jan 18, 2012 5:36 pm

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby roxi1421 » Sat Jan 28, 2012 10:58 pm

:)) esti fenomenal.... dar din mom ce ai dormit acolo inseamna ca nu e strictetea asa de mare si in felul asta mi-ai rasp la o intrebare. Multumesc. Si adevarul e ca sunt fosta studenta de acolo

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Chingachgook » Sat Jan 28, 2012 11:00 pm

te-au dat afara ca paraseai unitatea?

si speri la bucuresti sa fie mai indulgenti?

cred ca peste vreo 2 pagini o sa ajungem si la adevarul ca esti clasa a 12a si vrei sa dai la mm
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Festina » Sat Jan 28, 2012 11:03 pm

kooksee wrote:te-au dat afara ca paraseai unitatea?

si speri la bucuresti sa fie mai indulgenti?

cred ca peste vreo 2 pagini o sa ajungem si la adevarul ca esti clasa a 12a si vrei sa dai la mm

:lol: :lol: :lol:
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
începătorul
elder
elder
Posts: 640
Joined: Wed Jan 05, 2011 10:16 pm

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby începătorul » Sat Jan 28, 2012 11:40 pm

roxi, eşti blondă?
Contemplarea propriei tale inimi este un fapt profund emoţionant şi tulburător. Contemplarea propriului tău suflet este o perpetuă, dureroasă tulburare.

Nichita Stănescu, Fiziologia poeziei

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Anca1203 » Sun Jan 29, 2012 9:26 am

kooksee wrote:te-au dat afara ca paraseai unitatea?

si speri la bucuresti sa fie mai indulgenti?

cred ca peste vreo 2 pagini o sa ajungem si la adevarul ca esti clasa a 12a si vrei sa dai la mm



:lol: :lol:
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Anca1203 » Sun Jan 29, 2012 4:22 pm

Roxi, kooksee te-a sfatuit sa dai la civila pentru ca ai avea mai mult timp liber..si acces la cluburi :D
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

elen26
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Mon Jan 30, 2012 2:50 pm

FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby elen26 » Mon Jan 30, 2012 3:15 pm

Buna!Ma numesc Elena si imi doresc ca anul acesta sa ma inscriu la FMAM deoarece consider e absolut necesar ca asistentul medical al zilelor noastre sa absolve studii superioare.
Ii rog pe cei care frecventeaza deja cursurile FMAM sau care au absolvit aceasta facultate sa posteze pentru a oferi mai multe informatii.Va multumesc!

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Mon Jan 30, 2012 3:32 pm

Ai de ales între FMAM si altceva ca sa te faci asistenta medicala ?
Singura durere suportabilă e durerea altora.

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby Dmndash » Mon Jan 30, 2012 3:42 pm

nu iesi asistenta si cu postliceala sanitara? Stiu ca Davila are prin mai multe orase sectii de genul asta
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re:

Postby Cactus » Mon Jan 30, 2012 3:46 pm

Im wrote:Ai de ales între FMAM si altceva ca sa te faci asistenta medicala ?

Inainte erau scolile postliceale. Nu stiu daca mai sunt acuma. Si mai e si o pseudo-facultate privata care are afise prin oras si tine cursuri de asistenta medicala. imi scapa numele.

elen26
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Mon Jan 30, 2012 2:50 pm

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby elen26 » Mon Jan 30, 2012 3:58 pm

Pot alege intre FMAM si scoala postliceala sanitara de stat sau privata , la care am vrut sa ma inscriu anul trecut si atunci cand am intrebat despre orar, doamnele secretare mi-au raspuns, citez: ''Cand poti, ca merge sa mai si lipsesti". Eu nu vreau sa pierd 3 ani pentru a avea o hartie parafata in urma careia sa pot vatama legal oamenii si nici sa fiu numita (pe drept pentru unele/unii) ASISTOANTA.Tocmai de aceea doresc UMF-ul Bucuresti unde, cred eu, ca exigenta este mai mare si standardele mai inalte. Astept pareri de la voi :D

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby Anca1203 » Mon Jan 30, 2012 5:00 pm

De ce FMAM si nu MG?
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby Festina » Mon Jan 30, 2012 5:08 pm

Anca1203 wrote:De ce FMAM si nu MG?

Bucura-te ca nu mai ai inca un oponent la admitere,Anca.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

elen26
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Mon Jan 30, 2012 2:50 pm

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby elen26 » Mon Jan 30, 2012 5:39 pm

Anca1203 wrote:De ce FMAM si nu MG?


Datorita varstei: 26 de ani.
In aceste conditii, am considerat ca pot deveni o asistenta medicala capabila, pe care medicul sa se poata baza si cu care sa formeze o echipa.


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests