UMF - alte specialităţi decât medicină

Voi ce intrati lasati orice speranta
User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby Chingachgook » Wed Mar 23, 2011 10:45 pm

da la penitenciar e belea

pacienntii sunt niste calugarite respectuoase. sigur ca poti sa ai cabinet particular in timpul liber dar daca esti angajat la penitenciarul Poarta Alba ce faci? sau iti inchipui ca vei fi dentist la Rahova?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

YuLyG
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Wed Mar 23, 2011 7:39 pm

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby YuLyG » Wed Mar 23, 2011 10:59 pm

Stiu de penitenciarele alea doar din auzite de la televizor, deci nu stiu care e diferenta. Nu sunt din Bucuresti :))

Pana la urma se merita ca dentist ? Si mai important, daca incerc si iau locul 6 la admitere din 5 locuri care sunt admise, ma repartizeaza la civila? Sau stau acasa un an ?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby Chingachgook » Wed Mar 23, 2011 11:11 pm

YuLyG wrote:
Pana la urma se merita ca dentist ?



chiar ma intrebam cat dureaza.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
harciogu
senior
senior
Posts: 407
Joined: Sat Apr 12, 2008 8:40 pm
Location: La mijloc de codru des

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby harciogu » Thu Mar 24, 2011 12:57 am

asta cu intrebatul cu "se merita" e ca intrebarea cu "cat baga" la masini, oder? :lol:

de ce sa te legi ca dentist de un penitenciar, cand poti gasi de munca, cu colaborare, intr-un cabinet privat?
Ceasul meu cu cuc, patentul si-un cutit de paine.

"[...]scartzaiala aia latrata care se cheama nemtzeste." © Tasha

Renault - Créateur du malheur.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby Chingachgook » Thu Mar 24, 2011 12:59 am

el crede ca puscaria e un fel de pensiune asa.
mai pui o plomba, mai schimbi o parere cu clientul (eventual afli cat mai costa o pontoarca)
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

YuLyG
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Wed Mar 23, 2011 7:39 pm

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby YuLyG » Thu Mar 24, 2011 10:15 am

Stiu destul de bine ce este puscaria, nu-i asta problema. Spre exemplu stiu ca medicul de la puscaria despre care cunosc mai multe castiga aproape 10 000 de lei pe luna, ceea ce e enorm. Si nu face mai nimic, spun angajatii de pe acolo ca daca vor sa li se faca o injectie nu se duc la medicul asta. Ce spun despre salariu nu este gluma deloc.

YuLyG
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Wed Mar 23, 2011 7:39 pm

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby YuLyG » Thu Mar 24, 2011 12:05 pm

Stiti pana la urma daca dau admiterea la asa ceva si nu iau, intru la civila sau stau un acasa? Ca asa ar fi prea mare riscul.

C. Andrei
junior
junior
Posts: 44
Joined: Thu Jan 20, 2011 1:47 pm
Location: București

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby C. Andrei » Thu Mar 24, 2011 12:10 pm

Tu faci medicina pentru bani ? Nu o sa strapungi adanc.

YuLyG
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Wed Mar 23, 2011 7:39 pm

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby YuLyG » Thu Mar 24, 2011 12:51 pm

Am spus eu asa ceva? Daca am dat exemple despre altii, nu am spus nimic despre motivatia mea. Nu stiu de ce fiecare isi da cu parerea. Ma intereseaza detalii despre admitere si atat pana la urma. Pot sa fac medicina si pe acadele daca asa vreau eu. Ca medic dentist nu o sa salvez vieti oricum, dar asta e alegerea mea. Nu am cerut sfaturi de etica si morala. Dar na, asta e aroganta romanului de la ultimul manelist needucat la cel mai bun medic. Eu am pus o intrebare destul de amabil, cred, si as dori sa stiu daca imi poate oferi cineva detalii despre admitere.

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby pc7 » Thu Mar 24, 2011 1:59 pm

Nu stiu de ce fiecare isi da cu parerea.


pt ca ai cerut-o?
Life's not fair, get used to it

YuLyG
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Wed Mar 23, 2011 7:39 pm

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby YuLyG » Thu Mar 24, 2011 3:00 pm

Am cerut pana la urma detalii despre admitere. Eu nu am vazut un raspuns pe care il cautam. In schimb am fost criticat ca ma intereseaza banii pe care ii voi primi ca medic, nu stiam ca este o crima.

User avatar
harciogu
senior
senior
Posts: 407
Joined: Sat Apr 12, 2008 8:40 pm
Location: La mijloc de codru des

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby harciogu » Thu Mar 24, 2011 7:14 pm

despre admitere si ce se intampla daca ai al 6lea punctaj ai face mai bine sa intrebi la secretariat. nu stii niciodata cum schimba lumea regulile de la admitere.

in al doilea rand: de unde avea doctorul ala 10.000 pe luna? salariu? spagi ca sa plece "rezidenti" la un tratament intr-un spital? presupun ca era medic generalist, si nu stomatolog, de ai precizat "treaba" cu injectia. tu ai dat un exemplu, dar stii cati alti doctori militari lucreaza in conditii proaste si, "bonus", prost platiti? ce grad avea doctorul de care vorbeai? poate a uns pe cine trebuie, unde trebuie si te trezesti ca e cel putin un colonel sau un general de brigada :)

decat sa te exilezi intr-o cazarma/puscarie mai bine emigrezi. :peace:
Ceasul meu cu cuc, patentul si-un cutit de paine.

"[...]scartzaiala aia latrata care se cheama nemtzeste." © Tasha

Renault - Créateur du malheur.

YuLyG
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Wed Mar 23, 2011 7:39 pm

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby YuLyG » Thu Mar 24, 2011 7:29 pm

Sincer nu stiu exact cum a facut doctorul ala de are un asemenea salariu. Si eu am fost mirat. Oricum eu abia zilele astea am auzit de faza asta cu penitenciarul si am devenit curios, desi stiam de doctorul ala mi s-a zis de pe vremea cand nu vroiam sa aleg sa dau la medicina. Inainte sa ma apuc sa ma interesez de la cei pe care ii cunosc ca lucreaza la penitenciar daca se merita, m-ar interesa faza asta cu admiterea ca este destul de riscant. Oricum ma pregatesc pt medicina dentara civila, pe asta ma axez. Multumesc pt raspuns "harciogu".

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby Chingachgook » Thu Mar 24, 2011 10:27 pm

prietene dezvata-te intai de "se merita" si pe urma mai vezi tu cum e cu puscaria.


e a doua oara in 4 posturi
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

YuLyG
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Wed Mar 23, 2011 7:39 pm

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby YuLyG » Thu Mar 24, 2011 11:00 pm

Ok, imi cer iertare, nu stiam ca sunt pe forum la facultatea de litere :)). Urmaresc subiectele care ma intereseaza de pe forum de mai mult timp si am observat ca unii obtin orgasm cand mai gasesc cate un prost asa ca mine pe care sa il corecteze. Stiu ca verbul "a merita" nu e reflexiv, dar e o chestie de obisnuinta. Lasa-ma sa fiu eu analfabet si fii tu academician. Eu am cerut un sfat in legatura cu admiterea, nu cu gramatica mea. Daca am nevoie te contactez pe tine primul. Nu vreau sa ma cert cu nimeni, m-a interesat un detaliu. Vrei sa ma ajuti bine, nu vrei iarasi bine.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby Chingachgook » Thu Mar 24, 2011 11:10 pm

in loc sa zici da, m-a luat valul, o sa incerc sa nu mai fac tu o bagi si mai adanc

ca sa intelegi, gramatica nu e un subiect separat. si cand ceri paine la alimentara folosesti gramatica.

acuma las-o asa cum a picat
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

YuLyG
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Wed Mar 23, 2011 7:39 pm

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby YuLyG » Fri Mar 25, 2011 12:20 pm

Stai tu linistit ca daca vreau sa o fac, ma corectez singur, nu trebuie sa iti zic tie " Da sefu' " pt ca tu esti smecherul forumului.
Du-te tu si corecteaz-o tu pe aia de la alimentara si te scuipa intre ochi. Deci "prietene", nu am nevoie de smecheria ta virtuala. Inainte de a fi smecher, invata sa fii tolerant si sa nu ai un aer de superioritate fata de toti care au facut 1..2...100 greseli gramaticale. Daca imi ziceai frumos acceptam, dar inainte invata tu sa fii tolerant ca nu cred ca asta e tarlaua mamei tale.

Si asta cu "a se merita" nu cred ca este o greseala chiar fatala, sincer, dar este o greseala, sau doua, pe care mi le asum.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby Chingachgook » Fri Mar 25, 2011 6:20 pm

stai tu linistit


asta e alt cliseu

sigur ca eu stau linistit. pana una-alta tu ai venit sa intrebi. implicit pe mine.

in concluzie habar nu ai pe ce lume te afli, stii de la a5-a mana despre un dentist de la puscaria gherla care ia 100 de milioane.

eu ti-am spus ca in momentul asta med militara nu mai merita de nicio culoare. in mod evident o sa se desfiinteze si o sa isi recruteze oameni de la civila.

cu aia care nu stiu sa scrie nu prea sunt tolerant asa ca pune mana pe o carte de gramatica daca vrei sa avem vreo discutie
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

YuLyG
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Wed Mar 23, 2011 7:39 pm

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby YuLyG » Fri Mar 25, 2011 9:20 pm

Stiu de la superiorul acelui medic, care din intamplare imi este ruda de sange. Nu stiu de la tanti de la coltul strazii. Si e puscaria unei resedinte de judet.
Oricum ma lupt cu morile de vant (stiu, stiu, e un cliseu), tu le stii pe toate, eu o sa continui sa traiesc in prostia si ignoranta mea, deci hai sa incheiem aici. Bine?

User avatar
madu`
Posts: 2
Joined: Sun Apr 17, 2011 8:27 pm

Re: FMAM

Postby madu` » Sun Apr 17, 2011 8:30 pm

hello vreau sa dau la TD faza e ca m-am hotarat p ultima suta d metri si mia sunt si cu bacu` plus ca sunt la profil d filo` :)) si n-am nici o baza d chimie sau fiz ...
stii cumva daca la admitere se dau formule din chimie> pt k am vzt ca sunt dct 3 capitole aminoacizi zaharide si proteine..
vreau sa ma apuc d pregatire la bio pana la admitere d 2x/sapt as putea termina materia pana la admitere?asta asa din experienta voastra ...
are vreun rost sa cumpar acea carte de teste grila d la editura C.davila am inteles ca este pt toate specializarile dar sunt laolalta intrebarile, nu sunt structurate ...

User avatar
madu`
Posts: 2
Joined: Sun Apr 17, 2011 8:27 pm

Re: FMAM-intrebari

Postby madu` » Tue Apr 19, 2011 9:06 pm

deilephila wrote:Hello,

Ati mai gasit raspunsuri la intrebarile pe care le aveti? As putea sa va ajut cu raspunsurile la cateva(sunt studenta la FMAM) si va recomand si acest site: http://www.ssfmam.ro/news.php. Exista si acolo un forum si in curand vor aparea mai multe informatii si despre admitere.
-Despre orar- destul de incarcat-te poti risca cu un part time dar doar facand compromisuri in ceea ce priveste facultatea. Spun asta pentru ca lucrarile practice sunt obligatorii si daca nu ai numarul necesar de prezente nu poti intra in examen ceea ce complica lucrurile ca sa nu mai spun ca vei avea nevoie de destul de mult timp ca sa poti invata corespunzator. Totusi, exista destule persoane care si lucreaza si se descurca-depinde si de prioritatile personale, bineinteles.
-Dupa finalizarea studiilor, in ultimul an, se da licenta care consta in examen scris si lucrare de licenta. Exista si posibilitati pt master desi nu foarte variate momentan, dar se vor mai inmulti pe parcurs, sa speram:P
-Practica este obligatorie-are asociate credite, de care vei avea nevoie ca sa treci in urmatorul an.

Iar despre admitere sper ca vor aparea mai multe informatii in curand, deocamdata nu te concentra pe cat va dura examenul-vei avea sigur destul timp ca sa finalizezi testul grila.

Daca mai aveti orice fel de intrebari, nu va sfiiti-glad to help:P :)



bunaa,,,, c bine ca in sf gasesc p cineva..Vreau sa dau la teh.Dentara in cadru` fac.C.davila,Moase si asist.med. as vrea sa t intreb si eu cate ceva si anume :
1.am culegerea de teste grile din 2011 d la ed. carol davila... si dupa cum stii sunt toate subiectele dn anii trecuti si d la mg si pt Moase si asist. med. ..c vreau sa t intreb are vreun rost sa ma complic sa fac si testele de la medicina dentara?pt ca am observat ca anumite grile au si materia pt Teh.dentara .si nu am gasit nikieri specificat TEHNICA DENTARA dct MOASE SI ASIST.MED so,subiectele astea trb sa le fac decat?
2 cat va dura examenu` d la admitere? 2 ore ,1 ora?

si pt cei care dau in iulie este p 20 iulie admiterea :)
ms mult

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby Phat Skidz » Thu Apr 21, 2011 8:30 am

E foarte mișto să fii medic de penitanciar, fără glume. Tare aș fi vrut să lucrez o perioadă. Înveți foarte multe. Riscul este mic: cel puțin eu nu am auzit până acum de incidente majore. De obicei deținuții sunt de 1000 de ori mai umili decât pacienții unei clinici private: nu că aș vrea pacienți umili, dar nu se pune problema să sară deținutu pe tine ca să evadeze sau ce vă mai trece prin cap.
Din păcate, nu oricine ajunge medic de penitenciar. E o poziție foarte râvnită și posturile nu sunt pt oricine. Dar nu cred că e obligatoriu să fii medic militar pt asta.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby Calico » Fri Apr 22, 2011 8:36 pm

C.Andrei wrote:Tu faci medicina pentru bani ? Nu o sa strapungi adanc.
Omul nu vrea sa devina sef de sectie intr-un spital universitar, ci dentist intr-un penitenciar. Vrea sa aiba un salariu mare si un job simplu, ceea ce mi se pare de bun simt din partea lui.

deilephila
Posts: 3
Joined: Sun Mar 06, 2011 8:18 pm

Re: FMAM-intrebari

Postby deilephila » Tue Apr 26, 2011 6:29 pm

Salut, sa inteleg ca ti-ai cumparat cartea de teste pt medicina generala? exista una speciala pt FMAM mai subtire si e valabila pt toate specializarile, inclusiv ce vrei tu, tehnica dentara. Poti sa o incerci sa vezi ce contine.Acum, in opinia mea, nu te complici in niciun fel daca lucrezi mai multe grile, nu are cum sa iti strice..ideea e sa stapanesti materia pe care o verifica grilele alea..indiferent pt ce specializare sunt..bineinteles atat timp cat sunt din materia pe care o ai tu pt tehnica dentara si atat timp cat sunt grile cu complement simplu(cu un singur raspuns corect) pt k doar asha sunt la fmam.

In ceea ce priveste a doua intrebare: "Durata examenului va fi de 2 ore si jumatate in cazul specializarilor Medicina, Medicina Dentara si Farmacie, 2 ore pentru admiterea la specializarile Asistenta Medicala generala si Moase si respectiv 1 ora si jumatate pentru celelalte specializari ale FMAM." asta am extras de aici: http://umf.ro/index.php/ro/admitere/adm ... matii.html . e posibil sa se mai modifice unele lucruri in 2011 dar..in mare tot cam asha va fi.

azor91
Posts: 3
Joined: Thu Apr 28, 2011 5:13 pm

Re: FMAM-intrebari

Postby azor91 » Thu Apr 28, 2011 8:39 pm

Cartea aceea cu grile pentru FMAM este strict numai pentru specializarile asistenta medicala si moase.Eu mi-am luat-o degeaba, dau la BFKT si nu am ce face cu ea, abia acasa am vazut ca nu imi foloseste la nimic.Asa ca nu ne ramane decat sa ne luam cartea pentru medicina generala si sa lucram din ea,nu?Exista alta carte pentru restul specializarilor de la FMAM?
Pana la urma examenul de la specializarile FMAM contine numai intrebari cu complement simplu?Pentru ca am vorbit cu o prietena care a dat anul trecut examenul, tot la BFKT voia sa intre, si mi-a spus ca au fost si intrebari cu complement grupat. :shock: Nu mai inteleg nimic :?

azor91
Posts: 3
Joined: Thu Apr 28, 2011 5:13 pm

Re: balneofiziokinetoterapie help pls

Postby azor91 » Thu Apr 28, 2011 8:47 pm

Esti sigur ca e colegiu?Din moment ce e o specializare in cadrul FACULTATII de MAM, nu vad cum ar fi colegiu.Daca stie cineva, sa ma lamureasca si pe mine :D

dr_alinutza
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Mar 26, 2009 11:24 am

Re: balneofiziokinetoterapie help pls

Postby dr_alinutza » Wed Jun 08, 2011 7:35 pm

da,sigur este colegiu.eu am facut un an dar nu mi-a placut si am dat la generala.si fratele meu a terminat tot balneofiziokinetoterapie...din cei care termina nu cred ca lucreaza 10% ...si se castiga putin...eu zic ca nu se merita...

azor91
Posts: 3
Joined: Thu Apr 28, 2011 5:13 pm

Re: balneofiziokinetoterapie help pls

Postby azor91 » Sun Jun 12, 2011 12:53 pm

Eu am sunat la secretariat si mi-au spus ca este facultate :? de ce nu ti-a placut?ce e asa urat? Sau poate nu vorbim de aceeasi chestie, stiu ca este si postliceala pentru asistent de bfkt, eu vorbesc de specializarea din cadrul facultatii de asistenta medicala si moase.

User avatar
denyel0123
junior
junior
Posts: 32
Joined: Mon Jul 26, 2010 6:12 pm

Re: FMAM-intrebari

Postby denyel0123 » Fri Jul 22, 2011 8:04 am

cei interesati de FMAM imi pot adresa intrebari personal prin PM sau pot vizita site-ul FMAM-ului http://ssfmam.ro/forum/index.php
UMF CAROL DAVILA FMAM-ASISTENTA MEDICALA AN I 2011-2012

User avatar
tish
senior
senior
Posts: 136
Joined: Sat May 08, 2010 11:43 am

Re: FMAM-intrebari

Postby tish » Wed Sep 14, 2011 2:59 pm

salut! stie cineva daca mai exista colegii de tehnica dentara si daca sunt acreditate? sau acum se face numai facultatea de tehnica dentara?
MD anul II
Hakuna Matata! What a wonderful phrase
Hakuna Matata! Ain't no passing craze

birdie
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Tue Nov 15, 2011 11:59 pm

Re: balneofiziokinetoterapie help pls

Postby birdie » Wed Nov 16, 2011 12:02 am

Vreau sa dau si eu in vara la balneofiziokinetoterapie.

Care sunt diferentele intre colegiu si facultate? Am inteles ca se poate face si master..

Cum sunt cursurile la Carol Davila ? Cateva exemple de cursuri ?

Se poate profesa dupa ce termin cei 3 ani de colegiu sau facultate ce este ? Sau dupa ce termin si master.

Este recunoscuta in UE/AU/NZ ? Se poate pleca ?

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby Festina » Sat Dec 17, 2011 11:56 am

YuLyG wrote:Stiti pana la urma daca dau admiterea la asa ceva si nu iau, intru la civila sau stau un acasa? Ca asa ar fi prea mare riscul.

Stai acasa un an...Si pentru medicina militara trebuie sa dai un psihologic si o proba sportiva(nu stiu daca inainte sau dupa admitere)...
Este mult mai sigur sa dai un telefon la secretariat...
YuLyG wrote:Stiu de la superiorul acelui medic, care din intamplare imi este ruda de sange. Nu stiu de la tanti de la coltul strazii. Si e puscaria unei resedinte de judet.
Oricum ma lupt cu morile de vant (stiu, stiu, e un cliseu), tu le stii pe toate, eu o sa continui sa traiesc in prostia si ignoranta mea, deci hai sa incheiem aici. Bine?

Eu te incurajez sa dai la medicina militara,mai ales ca am aflat ca vei fi legat de glie inca 5 ani dupa terminarea facultei si vei ramane aici in Romania la penitenciar...Oricum e o concurenta destul de mare la plecat din tara (lui Kooksee ii e frica sa nu-i iei locul si d-aia se ia de tine in legatura cu gramatica) si fara tine va fi indubitabil mai mica...mai ales ca tu stii salariul medicilor de la(citez):"SUPERIORUL ACELUI MEDIC,CARE DIN INTAMPLARE IMI ESTE RUDA DE SANGE"...UAAAAAAAU Esti perfect pentru medicina militara!!!Ai inteles principiul foarte bine...Cuvinte cheie:Superior,ruda de sange,salariu...
De ce nu dai la jurnalism?Vorbesti ca o "prompter-ista":nazalizat si cu e din a(a doua vocala din alfabet)...Pe bune,fa un exercitiu si "recita" ce ai scris mai sus.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby ametist713 » Sat Dec 17, 2011 6:36 pm

Eu ti-as sugera tie sa faci un exercitiu si sa citesti si data la care a fost postat mesajul respectiv. Ca acum n-ai decat sa razi de desteptu' ala, ca oricum nu mai conteaza
things can only get better

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby Festina » Sat Dec 17, 2011 7:04 pm

M-a luat valul...
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Vp.
senior
senior
Posts: 231
Joined: Mon Oct 10, 2011 5:50 pm

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby Vp. » Sat Dec 24, 2011 12:01 am

:)
marian se antreneaza sa devina un membru de vaza al forumului. combativ, competitiv, cu alergii la pilosi si alte alea. :mrgreen:

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Institul Medico-Militar - Admitere

Postby Festina » Sat Dec 24, 2011 12:23 pm

Vp. wrote::)
marian se antreneaza sa devina un membru de vaza al forumului. combativ, competitiv, cu alergii la pilosi si alte alea. :mrgreen:

:lol: Sarbatori fericite!
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

roxi1421
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Jan 18, 2012 5:36 pm

IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby roxi1421 » Sat Jan 28, 2012 1:54 pm

Hey!
Am si eu cateva intrebari legate de medicina militara de la Bucuresti (pentru cei care sunt in cunostiinta de cauza ).
In primul rand cum e cazarea?
Se poate iesii din Institut noaptea?
Se fac plantoane?
Multumesc anticipat

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Chingachgook » Sat Jan 28, 2012 4:12 pm

da la civila si lasa prostiile
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Anca1203 » Sat Jan 28, 2012 4:25 pm

kooksee wrote:da la civila si lasa prostiile


Fata a cerut niste lamuriri.. nu-i nevoie sa i te adresezi astfel :?
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: IMM Bucuresti cateva intrebari

Postby Festina » Sat Jan 28, 2012 4:59 pm

roxi1421 wrote:Hey!
Am si eu cateva intrebari legate de medicina militara de la Bucuresti (pentru cei care sunt in cunostiinta de cauza ).
In primul rand cum e cazarea?
Se poate iesii din Institut noaptea?
Se fac plantoane?
Multumesc anticipat

Nu prea stiu roxy1421 despre medicina militara, insa esti constienta ca timp de 10 ani de zile dupa absolvire esti legata de glie? Civila iti ofera varianta plecarii in afara. Cazarea stiu ca era gratuita la fel si mancarea si hainele.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests