Diverse

Voi ce intrati lasati orice speranta
User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: bucuresti vs. iasi

Postby Chingachgook » Sun Feb 06, 2011 4:03 am

gourami wrote:
ionutz_1185 wrote:Iasi si toata moldova abia daca supravietuiesc in schimb in bucuresti macar teoretic mai e ceva....acel ceva de a pleca din RO.

aham. si crezi ca aia din germania te primesc cu bratele deschise daca ai terminat in buc si iti dau un sut in fund daca ai terminat in is?
cit despre patologie diversa si medici care sa te invete...fiss. daca vrei sa inveti inveti si la sibiu, galati, etc.



nu iti dau neaparat sut dar e criteriu de departajare.
de bukarest a auzit mai toata lumea, de iasi nu prea
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Sun Feb 06, 2011 8:47 am

de budapest
Singura durere suportabilă e durerea altora.

drcraciun
elite
elite
Posts: 2969
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:24 pm

Re:

Postby drcraciun » Sun Feb 06, 2011 9:07 am

Im wrote:de budapest


LOL ! Ai asa de mare dreptate ! Era un coleg roman la Varsovia (era la grupa de suedeza) care a zis ca atunci cand firma i-a facut rezervare pentru avion din Romania in Polonia, i-a facut rezervare din Budapest nu Bukarest si am mai auzit de la o colega care e acum in America cand a incercat sa dea un operator-assisted telefon acasa in Romania, operatoarea i-a dat legatura tot la Budapesta.

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: bucuresti vs. iasi

Postby marmotul » Sun Feb 06, 2011 11:38 am

si toti guristii aia mtv ce vin la concerte: good evening budapest! hello romania
qpepsi.gif

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: bucuresti vs. iasi

Postby Chingachgook » Sun Feb 06, 2011 12:25 pm

cand am fost eu la interviu m-au intrebat cine a fost carol davila nu gr t popa sau hatieganu. asta spune multe despre ierarhii.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Drug Migraine Gel Pharmacy

Postby marmotul » Sun Feb 06, 2011 1:04 pm

Geofegemdamma wrote:Chemo Drugs For Low-grade Lymphoma http://lovesgossip.com/ - buy generic ativan
More common side effects that usually subside on their own with continued use include drowsiness, irritability, lack of motivation, loss of libido, dizziness, loss of balance, loss of coordination, and aggression among many others. buy lorazepam without prescription


you son of a ..spam.
qpepsi.gif

iisis19
Posts: 2
Joined: Sun Feb 06, 2011 1:14 pm

Re: bucuresti vs. iasi

Postby iisis19 » Sun Feb 06, 2011 1:52 pm

Hey! :) imi doresc foarte mult ca de la anul sa studiez medicina insa sunt oarecum in dubii in privinta umf-ului pe care sa il aleg. Din posturile voastre am inteles ca parerile sunt impartite in ceea ce priveste umf iasi vs umf buch. Poate insa unii dintre voi v-ati transferat de la un umf la altul sau v-ati intalnit cu studenti de la alte umf-uri la congrese sau pur si simplu aveti o parere mai clara decat mine despre ceea ce implica sa fii student la medicina la un anumit umf. De aceea, intrebarile mele sunt:
-exista vreo diferenta intre pregatirea academica oferita de umf iasi, buch si cluj?(indraznesc sa includ si umf cluj chiar daca nu are legatura cu topicul:D)
-examenele difera ca grad de dificultate si seriozitate la cele 3 umf-uri?
-relatia profesor student poate decurge normal, fara incidente de genul jigniri, mita, indiferent de umf-ul la care esti student? (tinand cont ca tu, ca student, te straduiesti sa inveti cat mai bine)
-viata studenteasca este in vreun fel mai atractiva si mai ofertanta in bucuresti decat iasi sau cluj(spre exemplu)?
si in final... exista vreo diferenta intre persoanele care au terminat la umf bucuresti sau iasi sau cluj?
v-as fi extrem de recunoscatoare daca v-ati exprima parerea si mi-ati putea oferi niste raspunsuri obiective... multumesc:D

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: bucuresti vs. iasi

Postby Chingachgook » Sun Feb 06, 2011 3:09 pm

bucuresti pe toata linia

sigur ca in teorie poti sa inveti si la Facultatea de medicina din Comarnic. practic nu e asa

oricum ar fi, in bucuresti cazuistica e mai bogata. din cauza ca sunt multi studenti daca te orientezi ai de unde sa alegi seriile/spitalele. nu e ca la univ mai mici unde toata lumea face in acelasi loc.
din experienta mea dirceta media studentilor/absolentilor din buc e mai ridicata decat a celor din alte parti.
anul trecut cea mai mare nota la rezidentiat a luat-o cineva din craiova. asta nu inseamna ca craiova e de luat in calcul
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

drcraciun
elite
elite
Posts: 2969
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:24 pm

Re: bucuresti vs. iasi

Postby drcraciun » Sun Feb 06, 2011 3:13 pm

Eu, personal, daca as locui in nord-vest, as alege si Clujul fara probleme.

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: bucuresti vs. iasi

Postby marmotul » Sun Feb 06, 2011 3:16 pm

eu, acum, daca ar fi sa aleg intre buc, is si cj, as alege cj.

facultatea nu difera extrem de mult in cele 3 orase, caci nu au voie, este o curicula ce trebuie respectata. relatia student prof e normala peste tot( la is poti face misto citeodata de accentul profului), nu exista injurii si altele.
la viata studenteasca, as inclina catre buc, caci e mai mare si, implicit, gasesti mai multe.

nu exista diferenta intre pers ce au terminat la cele 3 fac. tot nimic nu stiu :D . aia din buc au mai multe aere, dar cam atit.
nu conteaza ce fac termini, conteaza sa iei rezi si/sau sa pleci mai repede in strainezia.
acum, cu rezi asta descentralizat, nu prea stiu cum o sa fie.
probabil la is se va lua spaga la greu, la buc mai putin, mai finutz, iar la cj vor incerca oamenii aia sa fie cit de cit corecti, cit se poate in ro
qpepsi.gif

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: bucuresti vs. iasi

Postby Chingachgook » Sun Feb 06, 2011 3:22 pm

gourami wrote:eu, acum, daca ar fi sa aleg intre buc, is si cj, as alege cj.

facultatea nu difera extrem de mult in cele 3 orase, caci nu au voie, este o curicula ce trebuie respectata. relatia student prof e normala peste tot( la is poti face misto citeodata de accentul profului), nu exista injurii si altele.
la viata studenteasca, as inclina catre buc, caci e mai mare si, implicit, gasesti mai multe.

nu exista diferenta intre pers ce au terminat la cele 3 fac. tot nimic nu stiu :D . aia din buc au mai multe aere, dar cam atit.
nu conteaza ce fac termini, conteaza sa iei rezi si/sau sa pleci mai repede in strainezia.
acum, cu rezi asta descentralizat, nu prea stiu cum o sa fie.
probabil la is se va lua spaga la greu, la buc mai putin, mai finutz, iar la cj vor incerca oamenii aia sa fie cit de cit corecti, cit se poate in ro


nu e chiar asa cu curicula
sigur ca e nationala dar stim toti ca e orienatativa.
de ex eu la buc am avut stagii (urologie) unde nu am calcat. pe de alta parte erau si locuri unde se facea ultraserios. in orase mai mici nu ai sansele astea.
si la buc se ia dar din cauza ca sunt mai multi profi pe aceeasi materie poti face slalom. sigur ca sunt unii care cauta chiar seriile cu spaga sa fie ex mai usor asa ca toata lunea in final e fericita
nu e vorba (numai) de aere in buc, ideea e ca lucrurile se intampla mult mai repede, social implicarea e mai mare (adica cunosti in medie mult mai multi oameni) si asta de educa si te face mai reactiv la mediul ostil inconjurator.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Sun Feb 06, 2011 6:59 pm

kooksee wrote:cand am fost eu la interviu m-au intrebat cine a fost carol davila nu gr t popa sau hatieganu

Oamenii întrebau si ei ce nu stiau.
Singura durere suportabilă e durerea altora.

iisis19
Posts: 2
Joined: Sun Feb 06, 2011 1:14 pm

Re: bucuresti vs. iasi

Postby iisis19 » Sun Feb 06, 2011 8:36 pm

ahaa...am inteles ca la bucuresti ai mai multe posibilitati dar ca, in final, facultatea de medicina poate fi facuta si la iasi si la cluj daca exista seriozitate din partea mea, ca student:D
multumesc pt raspunsuri.. any other opinions are welcome:)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: bucuresti vs. iasi

Postby Chingachgook » Sun Feb 06, 2011 8:40 pm

:D

de ce nu am primit replica asta de la unu din iasi?
:)
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: bucuresti vs. iasi

Postby marmotul » Thu Feb 10, 2011 5:58 pm

pentru ca nu urmarea nimeni din is discutia asta :D .

ps- si ca sa nu incepi iar, ti-am mai spus si iti repet, eu sunt doar temporar aici, plec cu prima ocazie
qpepsi.gif

User avatar
>Ash<
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Sat Feb 06, 2010 9:27 pm
Contact:

Re: ziua portilor deschise?

Postby >Ash< » Sat Feb 12, 2011 6:47 pm

Se mai aude ceva despre ziua portilor deschise?
Auzisem un zvon ca se organizeaza la sfarsitul lunii, e adevarat?
In nothing do men more nearly approach the gods than in giving health to men. (Cicero)

ioana_caterina
Posts: 2
Joined: Sat Mar 19, 2011 8:10 pm

Re: Human Body - Atlas 3D

Postby ioana_caterina » Sat Mar 19, 2011 8:26 pm

hei, as avea si eu o intrebare :?: . de ce atlas avem nevoie in facultate? Am auzit ca netter-ul in engleza e cel mai bun, dar as vrea sa aud si parerile voastre :D

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Human Body - Atlas 3D

Postby Chingachgook » Sat Mar 19, 2011 10:43 pm

netter e cel mai bun
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: Human Body - Atlas 3D

Postby ciresar1988 » Wed Mar 23, 2011 3:09 pm

Eu am studiat pe Sobotta. Mi s-a parut excelent.
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

User avatar
alin.olaru
junior
junior
Posts: 25
Joined: Fri Jan 07, 2011 9:56 am
Location: Bucureşti, Romania
Contact:

Re: Human Body - Atlas 3D

Postby alin.olaru » Wed Mar 23, 2011 5:56 pm

Eu studiez pe Netter, completez putin cu Grey's Anatomy for Students [ca are si unele poze explicative destul de ok] si complementez totul cu culegerile lui Lupu de anato.
Truly they lie, they talk utter nonsense...

User avatar
Gabriellen
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Mar 31, 2011 5:33 pm
Location: Bucureşti

Manual Biologie cls a11a

Postby Gabriellen » Mon Apr 04, 2011 6:55 pm

Stie cineva daca manualul de biologie pentru clasa a XI-a autor:Dan Cristescu,Carmen Salavastru etc. se gaseste si in format pdf de download pe net?L-am cautat in toate librariile din zona mea si in centru si nu l-am gasit :( :help:

User avatar
denyel0123
junior
junior
Posts: 32
Joined: Mon Jul 26, 2010 6:12 pm

Re: Manual Biologie cls a11a

Postby denyel0123 » Mon Apr 04, 2011 7:08 pm

nu cred ca il vei gasi de down,deoarece nu cred ca are cineva chef/timp sa scaneze manualul,iar cei de la editura nu au nicun interes sa il scanez,astfel nu obtin niciun profit,in schimb daca te intereseaza vazusem eu undeva un manual de biologie,insa de la o editura din moldova,daca te intereseaza de down:)
UMF CAROL DAVILA FMAM-ASISTENTA MEDICALA AN I 2011-2012

User avatar
Oana93
elder
elder
Posts: 548
Joined: Wed Jul 21, 2010 12:05 pm
Location: București
Contact:

Re: Manual Biologie cls a11a

Postby Oana93 » Tue Apr 05, 2011 12:11 pm

Gabriellen wrote:Stie cineva daca manualul de biologie pentru clasa a XI-a autor:Dan Cristescu,Carmen Salavastru etc. se gaseste si in format pdf de download pe net?L-am cautat in toate librariile din zona mea si in centru si nu l-am gasit :( :help:


de ce nu-l cumperi de pe net? :?:

stoica_paul91
junior
junior
Posts: 57
Joined: Mon Nov 01, 2010 11:06 am
Location: Pitesti
Contact:

Re: Manual Biologie cls a11a

Postby stoica_paul91 » Tue Apr 05, 2011 2:19 pm

Gabriellen wrote:Stie cineva daca manualul de biologie pentru clasa a XI-a autor:Dan Cristescu,Carmen Salavastru etc. se gaseste si in format pdf de download pe net?L-am cautat in toate librariile din zona mea si in centru si nu l-am gasit :( :help:

lol se gaseste peste tot . Poate nu aveau pe stoc. Poti sa cauti pe site-ul librariei corint.
No one becomes a good doctor before he fills a churchyard

User avatar
Gabriellen
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Mar 31, 2011 5:33 pm
Location: Bucureşti

Re: Manual Biologie cls a11a

Postby Gabriellen » Tue Apr 05, 2011 7:17 pm

stoica_paul91 wrote:
Gabriellen wrote:

lol se gaseste peste tot . Poate nu aveau pe stoc. Poti sa cauti pe site-ul librariei corint.

Au stocul epuizat de vreo 2 luni pe site-ul librariei :?

ioana_c
senior
senior
Posts: 160
Joined: Tue Dec 14, 2010 8:25 pm

Re: Manual Biologie cls a11a

Postby ioana_c » Tue Apr 05, 2011 7:19 pm

Daca vrei te pot ajuta eu cu niste capitole,le am scanate pe calculator,dar nu e toata cartea.Daca vrei asa lasa-mi o adresa pe mess si ti le dau prin mail.

User avatar
MaVeriK
senior
senior
Posts: 105
Joined: Tue Feb 23, 2010 5:07 pm
Location: pe o banca in mijlocul marii....

Re: Manual Biologie cls a11a

Postby MaVeriK » Tue Apr 05, 2011 8:05 pm

vezi ca exista librariiii ... de exp Libraria M. Eminescu scrie pe site stoc : 50 de bucati ... e la universitate
Sa cumparam de undeva oglinzi in care sa ne vedem cum suntem visati de ceilalti

User avatar
Gabriellen
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Mar 31, 2011 5:33 pm
Location: Bucureşti

Re: Manual Biologie cls a11a

Postby Gabriellen » Wed Apr 06, 2011 8:38 am

MaVeriK wrote:vezi ca exista librariiii ... de exp Libraria M. Eminescu scrie pe site stoc : 50 de bucati ... e la universitate

Scrie,dar cand am fost acolo nu o aveau si nici comanda n-am putut sa fac,cica nu se mai editeaza :?
Multumesc pentru raspunsuri oricum.

stoica_paul91
junior
junior
Posts: 57
Joined: Mon Nov 01, 2010 11:06 am
Location: Pitesti
Contact:

Re: Manual Biologie cls a11a

Postby stoica_paul91 » Wed Apr 06, 2011 8:43 am

Gabriellen wrote:
MaVeriK wrote:vezi ca exista librariiii ... de exp Libraria M. Eminescu scrie pe site stoc : 50 de bucati ... e la universitate

Scrie,dar cand am fost acolo nu o aveau si nici comanda n-am putut sa fac,cica nu se mai editeaza :?
Multumesc pentru raspunsuri oricum.

Pe ce clasa esti ???
No one becomes a good doctor before he fills a churchyard

User avatar
Gabriellen
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Mar 31, 2011 5:33 pm
Location: Bucureşti

Re: Manual Biologie cls a11a

Postby Gabriellen » Wed Apr 06, 2011 8:45 am

stoica_paul91 wrote:
Gabriellen wrote:
MaVeriK wrote:vezi ca exista librariiii ... de exp Libraria M. Eminescu scrie pe site stoc : 50 de bucati ... e la universitate

Scrie,dar cand am fost acolo nu o aveau si nici comanda n-am putut sa fac,cica nu se mai editeaza :?
Multumesc pentru raspunsuri oricum.

Pe ce clasa esti ???

Sunt clasa a 11a...

Mihaela.T
junior
junior
Posts: 71
Joined: Sat Oct 23, 2010 2:06 pm

Re: Manual Biologie cls a11a

Postby Mihaela.T » Wed Apr 06, 2011 12:46 pm

http://www.librarie.net/carti/68585/BIO ... 83-v%C4%83

Uite-l....e pe stoc...trebuie doar sa dai un Google Search :P

camely
Posts: 2
Joined: Sat Apr 09, 2011 3:57 pm

Admitere la Titu maiorescu medicina generala

Postby camely » Sat Apr 09, 2011 4:17 pm

Va rog mult sa-mi spuneti si mie cum este admiterea la TITU Maiorescu pt medicina generala, sau daca se da sau nu admitere?si cam care ar fi taxa pentru anul 2011-2012.
Astept opinii de la cei din anii mai mari(cum sunt cursurile ;taxa se poate mari pe parcursul anului;se poate plati si in rate?)
Multumesc de pe acumcelor care se vor incumeta sa-mi raspunda si mie :D

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Admitere la Titu maiorescu medicina generala

Postby Chingachgook » Sat Apr 09, 2011 5:58 pm

de ce nu dai la stat?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Alexandra1827
junior
junior
Posts: 61
Joined: Sat Mar 05, 2011 3:29 pm

Se pot face vizite in alte orase pentru prezentarea facult.?

Postby Alexandra1827 » Tue Apr 12, 2011 1:39 pm

Facultatea de Medicina din Bucuresti nu trimite studenti sau profesori la scoli din alte orase apropiate pentru a prezenta facultatea? La mine la liceu, in Slobozia, au venit de la Politehnica si de la Universitate si chiar ar fi folositoare o vizita si din partea Facultatii de Medicina. Cei de la Poli ne-au spus ca exista o Liga a Studentilor, ce ofera diverse beneficii si activitati in functie de aptitudinile persoanelor. Exista si la medicina asa ceva?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Se pot face vizite in alte orase pentru prezentarea facu

Postby Chingachgook » Tue Apr 12, 2011 1:57 pm

aia care trimit vizite nu mai au candidati de nicio culoare.

la medicina inca sunt.
vai steaua lor dar sunt

ce ai vrea sa afli mai exact?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Alexandra1827
junior
junior
Posts: 61
Joined: Sat Mar 05, 2011 3:29 pm

Re: Se pot face vizite in alte orase pentru prezentarea facu

Postby Alexandra1827 » Tue Apr 12, 2011 2:09 pm

Detalii despre facultate, cum de descurci pe acolo, care sunt materiile pe care le faci in primul an spre exemplu, daca e greu sa treci de la nivelul de invatare impus in liceu si cel din facultate. Cei de Politehnica ne-au spus ca Liga Studentilor de la ei organizeaza petreceri studentesti, diverse activitati in functie de aptitudinile elevilor, au trupa de teatru, se realizeaza seri ale filmelor, lucruri de genul acesta.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Se pot face vizite in alte orase pentru prezentarea facu

Postby Chingachgook » Tue Apr 12, 2011 2:12 pm

si daca afli ca faci biofizica biochimie infomed anatomie si sport in primul an te ajuta cu ceva?

tu alegi o facultate in functie daca are sau nu trupa de teatru??

petrecerile sunt de colo pana colo, nu duc grija
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
denyel0123
junior
junior
Posts: 32
Joined: Mon Jul 26, 2010 6:12 pm

Re: Se pot face vizite in alte orase pentru prezentarea facu

Postby denyel0123 » Tue Apr 12, 2011 2:52 pm

foarte buna observatia ta,nici in liceele din fetesti nu am sosit nimeni din partea fac de medicina,pacat.Era foarte interesant sa afla cat mai multe detalii in leg cu facultatea.Ar fii fost frumos sa isi faca cineva timp si pentru a prezenta aceasta minunate facultate..pana atunci informatii putem afla doar de pe forumuri:)
Poate ajuta,poate nu ajuta sa stii ce materii faci in primul an,insa pentru un viitor boboc cred ca este "nevoia" si "setea" de a afla cat mai multe lucruri,desi mai mult ca sigur nu ii spune nimic acele denumiri ale materiilor,curiozitatea este mare...
UMF CAROL DAVILA FMAM-ASISTENTA MEDICALA AN I 2011-2012

sidef
Posts: 2
Joined: Thu Jan 13, 2011 9:28 pm

Re: Se pot face vizite in alte orase pentru prezentarea facu

Postby sidef » Tue Apr 12, 2011 6:52 pm

Cei care vin si prezinta facultati o fac pentru a atrage cat mai multi studenti(sunt sigura ca au spus numai lucruri bune si le-au omis pe cele mai putin bune)...Sunt de acord cu faptul ca viitorii studenti vor sa stie cat mai multe lucruri,dar sincer nu ar trebui sa va ghidati dupa asta.Parerile despre facultate sunt impartite si nu ar trebui sa conteze sau sa va influenteze.

sidef
Posts: 2
Joined: Thu Jan 13, 2011 9:28 pm

Re: Admitere la Titu maiorescu medicina generala

Postby sidef » Tue Apr 12, 2011 6:55 pm

Taxa este de 2000E si da,se poate mari de la an la an.Mai multe detalii nu stiu...


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests