ADMITERE 2012

Voi ce intrati lasati orice speranta
Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Thu Aug 09, 2012 5:48 pm

tudyy wrote:Pai nu am nicio problema. Din cate inteleg tu ai terminat anul asta (deci amandoi ne bagam degeaba in discutia lor). Nici la MD nu s-au afisat numarul de locuri bugetate deci nu conteaza despre ce facultate se vorbeste.

Am vrut sa zic ca daca umf nu a dat destule informatii sau daca a dat, nu au fost intelese, era de datoria noastra sa ne informam mai bine (pe site scrie ca anul acesta se pot scolariza studenti care au luat peste 50. Pai daca in anii trecuti a fost un numar limitat de locuri la taxa, eu mi-as fi pus intrebari si as fi sunat la facultate sa ma lamuresc... in fond eu dau admiterea)

Am terminat dar am pe cineva care este in aceasta situatie. Nu te obosi sa intrebi de ce ma agit eu. Treaba FACULTATII este sa afiseze metodologia CLARA si fara sa poata fii interpretata de nimeni. In acest mod simplu, candidatii au dreptate sa isi revendice dreptul de a cere suplimentarea locurilor (mai ales ca ea e posibila) din cauza prostiei celor care au organizat admiterea. Nu incerca sa iti tragi la raspundere colegii si viitorii colegi de acuma ca nu e bine.

gene_seng
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Dec 05, 2011 5:42 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby gene_seng » Thu Aug 09, 2012 6:21 pm

tudyy wrote:
gene_seng wrote:True.Pe site este mentionat faptul ca esti admis cu minim 50 de puncte.
Trebuia sa scrie clar faptul ca "esti admis cu minim 50 de puncte IN LIMITA LOCURILOR DISPONIBILE".
Nu s-au afisat numarul de locuri de la taxa...asta iarasi e o problema ...
Pana la urma ...sa stiu pentru ce ma lupt ...



Eu nu stiu cum de n-ati stiut ca numarul de locuri la taxa sunt limitate (ca nu toti cei care iau peste 50 intra), avand in vedere ca abia in iunie (parca) s-au afisat informatiile despre admiterea 2012, pana atunci fiind pe site informatiile despre admiterea 2011, unde se specifica: Universitatea de Medicina si Farmacie “Carol Davila” Bucuresti organizeaza si admitere in regim de studiu cu taxa, pentru toate cele 4 Facultati, locurile alocate reprezentând până la 48% din numărul total de locuri bugetate; conditia obligatorie a admiterii pe locurile cu taxa este obtinerea unui punctaj corespunzator cel putin mediei 5 la concursul de admitere.

Chiar daca pentru anul asta nu s-a mai specificat acest lucru, trebuia sa va ganditi nu stiu... daca anul trecut au fost locuri limitate, anul asta de ce nu ar fi.

Informatia legata de procentaj o gasesc doar la informatii pe 2011.Nu am gasit nimic legat de 48 % din numarul total de locuri bugetate in 2012.Eu personal am cautat peste tot pentru anul 2012 si nimic ...
CITEZ "Sunt declaraţi admişi candidaţii al căror punctaj la examenul scris este egal sau superior aceluia corespunzator notei 5,00. La F.M.A.M. declararea candidaţilor admişi va fi în funcţie de punctajul obţinut şi ordinea opţiunilor pentru specializările oferite, formulate în scris de candidaţi."
Fara nici o referire la numarul de locuri de la taxa sau o eventuala mentiune ca obtinerea punctajului minim de 50 de puncte NU VA DUCE AUTOMAT la un loc la taxa.Poti pur si simplu sa treci examenul si sa nu ai loc ...
Multi cand au vazut "OPTIUNE TAXA" ......aia e ..am intrat la taxa ...

gene_seng
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Dec 05, 2011 5:42 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby gene_seng » Thu Aug 09, 2012 6:35 pm

Scuzati-mi dublul post.
Si sa nu mai zic de cei care erau si pe la alte facultati la buget ..si si-au retras dosarele pentru ca ei "au intrat" la taxa ..la UMF CAROL DAVILA...
Imagineaza-ti ce au simtit aia cand au vazut ca nu ...stai putin ..sunt admis dar nu si pe locuri ...

User avatar
tudyy
junior
junior
Posts: 93
Joined: Sat Nov 12, 2011 4:37 pm
Location: Pitesti

Re: ADMITERE 2012

Postby tudyy » Thu Aug 09, 2012 10:19 pm

Cactus wrote:Treaba FACULTATII este sa afiseze metodologia CLARA si fara sa poata fii interpretata de nimeni.


Total de acord. Nu am negat acest lucru. Dar la ce sa te astepti de la facultate cand ei au afisat metodologia de admitere 2012 cu o luna inainte de examen (desi in regulamentul postat tot de ei, pe site, se specifica ca acest lucru se face cu 6 luni inainte de data examenului). Asta e pentru cei care vor da la anul: sa nu aiba incredere in tot ce scrie pe umf.ro!

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Thu Aug 09, 2012 10:29 pm

tudyy wrote:
Cactus wrote:Treaba FACULTATII este sa afiseze metodologia CLARA si fara sa poata fii interpretata de nimeni.


Total de acord. Nu am negat acest lucru. Dar la ce sa te astepti de la facultate cand ei au afisat metodologia de admitere 2012 cu o luna inainte de examen (desi in regulamentul postat tot de ei, pe site, se specifica ca acest lucru se face cu 6 luni inainte de data examenului). Asta e pentru cei care vor da la anul: sa nu aiba incredere in tot ce scrie pe umf.ro!

pentru mine nu e o supriza. asa au facut si cu materia pt rezidentiat. Odata intrat la UMF esti pe cont propriu.

bianca03
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Wed Jun 29, 2011 10:29 am

Re: ADMITERE 2012

Postby bianca03 » Fri Aug 10, 2012 12:46 am

Cactus wrote:
tudyy wrote:Pai de ce vrei sa schimbi grupa?

Poate vrea sa fie cu o anumita persoana in grupa. nu vad care e problema.


multumesc frumos pt raspuns! :)

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Fri Aug 10, 2012 4:30 pm

s-a discutat ceva la intalnirea de azi?
Multumesc

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: ADMITERE 2012

Postby holliday » Fri Aug 10, 2012 4:49 pm

Cactus wrote:s-a discutat ceva la intalnirea de azi?
Multumesc

Tu de ce nu ai fost daca esti interesat?
e mai usor sa afli de pe Imed, asa'i?

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Fri Aug 10, 2012 4:54 pm

holliday wrote:
Cactus wrote:s-a discutat ceva la intalnirea de azi?
Multumesc

Tu de ce nu ai fost daca esti interesat?
e mai usor sa afli de pe Imed, asa'i?

In primul rand nu stiu de ce e grija ta sa pazesti forumul de premed daca nu te priveste problema.
In al doilea a fost cineva si nu a gasit pe nimeni acolo. Eu nu am dat acuma admiterea, poate nu era evident.
In al treilea rand, interesatA.

Ryan
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Aug 08, 2012 7:05 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Ryan » Fri Aug 10, 2012 5:31 pm

dar nu oricine poate ajunge in Bucuresti batand din palme,pentru prosti gen holliday.

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: ADMITERE 2012

Postby holliday » Fri Aug 10, 2012 5:52 pm

Ryan wrote:dar nu oricine poate ajunge in Bucuresti batand din palme,pentru prosti gen holliday.

puisor, usurel cu limbajul ca te intinzi mai mult decat ti'e plapuma.

@cactus, nu e treaba mea sa pazesc nimic, te intrebam doar asa,ca sa mai treaca timpul.
nu vezi ce usor e sa vorbim pe Imed si sa ne interesam ce au facut altii ?
nici eu nu am dat acum admiterea, o sa o dau cand termin liceul.
imi cer scuze, nu am stiut ca esti un cactus femela.

Ryan
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Aug 08, 2012 7:05 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Ryan » Fri Aug 10, 2012 6:51 pm

nu ai terminat liceul si dai tu sfaturi,puisor,stai in plapuma ta ;)

Bjorne
senior
senior
Posts: 462
Joined: Thu Mar 01, 2012 3:20 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Bjorne » Fri Aug 10, 2012 8:35 pm

Ce-a muscat-o asta.

4k posturi nu-ti spune nimic?

cstanisteanu
Posts: 2
Joined: Tue Aug 07, 2012 1:00 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby cstanisteanu » Sat Aug 11, 2012 10:14 am

Dragi colegi de generație,

Toate cererile și demersurile care s-au făcut până acum pentru suplimentare în limita cifrelor de școlarizare aprobate vin din partea celor respinși la Medicina generală. Noi, cei de la Medicina dentară, nu ar trebui sa facem același lucru? Sa nu aibă cineva impresia că nu suntem interesați. Noi am făcut lobby amestecându-ne tot printre cei de la MG și am fost prezenți tot în Bd. Eroii sanitari. La MD e absolut liniște.

Împreună cu o colegă, respinsă ca și mine, am hotărât sa facem și noi o hârtie oficială și s-o depunem luni la Decanat și la Rectorat. Dacă mai este cineva în situația noastră (medie peste 5, respins la MD) care citește acest forum, vă rugăm să ne sprijiniți, pentru că mai mulți semnatari înseamnă mai multe șanse, nu? Nu de alta, dar ne-am putea trezi în situația să se suplimenteze locurile doar la MG, pentru că noi am putea da impresia că ne-am împăcat cu situația și că nu suntem interesați ca și locurile de la MD să se suplimenteze.

Întrucât nu avem suficiente date să vă putem contacta, vă rog să scrieți aici sau pe adresa mea de Email dstanisteanu@yahoo.com numele voastre și datele de contact, pentru a vă putea adăuga ca semnatari la cererea pe care o vom face. Rămâne sa vedem cum vom face cu semnăturile, avem nevoie măcar de acordul vostru de principiu. Am impresia că unii și-au retras actele, ba chiar s-au înscris la alte facultăți unde au dat admitere și habar n-au că mai există șanse, că cifra de școlarizare aprobată permite acest lucru și că se fac demersuri pentru suplimentarea locurilor. Dacă aș ști cum, i-aș contacta pe toți.

Vă mulțumesc.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: ADMITERE 2012

Postby Chingachgook » Sat Aug 11, 2012 11:51 am

holliday wrote:
Ryan wrote:dar nu oricine poate ajunge in Bucuresti batand din palme,pentru prosti gen holliday.

puisor, usurel cu limbajul ca te intinzi mai mult decat ti'e plapuma.

@cactus, nu e treaba mea sa pazesc nimic, te intrebam doar asa,ca sa mai treaca timpul.
nu vezi ce usor e sa vorbim pe Imed si sa ne interesam ce au facut altii ?
nici eu nu am dat acum admiterea, o sa o dau cand termin liceul.
imi cer scuze, nu am stiut ca esti un cactus femela.



holidei urmeaza sa iti mai zica si aia de scoala generala ca esti varza?

si daca se intinde mai mult decat ii e plapuma ce ii faci?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Bjorne
senior
senior
Posts: 462
Joined: Thu Mar 01, 2012 3:20 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Bjorne » Sat Aug 11, 2012 1:57 pm

Ii pupa picioarele iesite din plapuma, e ardelean asa ca e obisnuit sa le-o faca zilnic ungurilor.

gene_seng
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Dec 05, 2011 5:42 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby gene_seng » Sat Aug 11, 2012 2:29 pm

cstanisteanu wrote:Dragi colegi de generație,

Toate cererile și demersurile care s-au făcut până acum pentru suplimentare în limita cifrelor de școlarizare aprobate vin din partea celor respinși la Medicina generală. Noi, cei de la Medicina dentară, nu ar trebui sa facem același lucru? Sa nu aibă cineva impresia că nu suntem interesați. Noi am făcut lobby amestecându-ne tot printre cei de la MG și am fost prezenți tot în Bd. Eroii sanitari. La MD e absolut liniște.

Împreună cu o colegă, respinsă ca și mine, am hotărât sa facem și noi o hârtie oficială și s-o depunem luni la Decanat și la Rectorat. Dacă mai este cineva în situația noastră (medie peste 5, respins la MD) care citește acest forum, vă rugăm să ne sprijiniți, pentru că mai mulți semnatari înseamnă mai multe șanse, nu? Nu de alta, dar ne-am putea trezi în situația să se suplimenteze locurile doar la MG, pentru că noi am putea da impresia că ne-am împăcat cu situația și că nu suntem interesați ca și locurile de la MD să se suplimenteze.

Întrucât nu avem suficiente date să vă putem contacta, vă rog să scrieți aici sau pe adresa mea de Email dstanisteanu@yahoo.com numele voastre și datele de contact, pentru a vă putea adăuga ca semnatari la cererea pe care o vom face. Rămâne sa vedem cum vom face cu semnăturile, avem nevoie măcar de acordul vostru de principiu. Am impresia că unii și-au retras actele, ba chiar s-au înscris la alte facultăți unde au dat admitere și habar n-au că mai există șanse, că cifra de școlarizare aprobată permite acest lucru și că se fac demersuri pentru suplimentarea locurilor. Dacă aș ști cum, i-aș contacta pe toți.

Vă mulțumesc.

Cei de la medicina generala au facut asta din cauza ambiguitatii afirmatiilor de pe site.Daca la medicina dentara lucrurile au fost clar spuse atunci veti face cererile de suplimentare fara vreun argument solid.

Bjorne
senior
senior
Posts: 462
Joined: Thu Mar 01, 2012 3:20 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Bjorne » Sat Aug 11, 2012 2:35 pm

Da, au omis astia sa spuna ca nota peste 5 nu garanteaza ca esti admis...

Mie mi se pare culmea tupeului ce fac candidatii de la bucuresti.

gene_seng
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Dec 05, 2011 5:42 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby gene_seng » Sat Aug 11, 2012 2:39 pm

Bjorne wrote:Da, au omis astia sa spuna ca nota peste 5 nu garanteaza ca esti admis...

Mie mi se pare culmea tupeului ce fac candidatii de la bucuresti.

Ti se pare.

Avraam
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:17 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Avraam » Sat Aug 11, 2012 3:41 pm

gene_seng wrote:
Bjorne wrote:Da, au omis astia sa spuna ca nota peste 5 nu garanteaza ca esti admis...

Mie mi se pare culmea tupeului ce fac candidatii de la bucuresti.


Ti se pare.


si mie mi se pare.

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Sat Aug 11, 2012 3:50 pm

Avraam wrote:
gene_seng wrote:
Bjorne wrote:Da, au omis astia sa spuna ca nota peste 5 nu garanteaza ca esti admis...

Mie mi se pare culmea tupeului ce fac candidatii de la bucuresti.


Ti se pare.


si mie mi se pare.

Tu ce an esti? sau ai intrat acuma?
Crede-ma ca in 6 ani am avut suficiente ocazii sa inteleg ca cei din conducerea UMF (in mod deosebit la MG) se cred regi pe teritoriul lor. Nici macar o data nu s-a luat vreo masura ca sa incerce sa faca lucrurile sa mearga mai bine in facultate. Totul e facut dupa ureche, Zero organizare. Asa ca e cazul sa si-o mai ia si ei in barba. Ca de studenti au ocazii suficiente sa isi bata joc.

User avatar
mirela93
junior
junior
Posts: 55
Joined: Tue May 01, 2012 8:31 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby mirela93 » Sat Aug 11, 2012 3:54 pm

Bjorne wrote:Da, au omis astia sa spuna ca nota peste 5 nu garanteaza ca esti admis...

Mie mi se pare culmea tupeului ce fac candidatii de la bucuresti.


si eu sunt de aceeasi parere....si se mai spune ca a fost concurenta anul asta, insa nu imi este cu putinta sa inteleg logica astora care depun atata efort petru a le reusi suplimentarea locurilor....E CLAR ca e doar o pierdere de timp,iar din partea mea, asa ar trebui sa ramana...
"Medic, cineva spre care ne indreptam sperantele cand suntem bolnavi si cainii cand suntem sanatosi." Ambrose Bierce

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Sat Aug 11, 2012 3:59 pm

mirela93 wrote:
Bjorne wrote:Da, au omis astia sa spuna ca nota peste 5 nu garanteaza ca esti admis...

Mie mi se pare culmea tupeului ce fac candidatii de la bucuresti.


si eu sunt de aceeasi parere....si se mai spune ca a fost concurenta anul asta, insa nu imi este cu putinta sa inteleg logica astora care depun atata efort petru a le reusi suplimentarea locurilor....E CLAR ca e doar o pierdere de timp,iar din partea mea asa ar trebui sa ramana

mirela, consideri ca iti este amenintat locul la facultate? daca erai in locul lor ai fi facut altceva? Te afecteaza personal cu ceva?
Poate MG-ul ti se pare ceva mirobolant in care sunt numai elite.

copyright
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Jul 25, 2012 6:17 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby copyright » Sat Aug 11, 2012 4:04 pm

Cactus wrote:daca erai in locul lor ai fi facut altceva? Te afecteaza personal cu ceva?
Poate MG-ul ti se pare ceva mirobolant in care sunt numai elite.


Probabil ca fiecare am fi facut la fel daca eram in locul lor, pentru ca suntem toti obisnuiti cu "merge si asa...". Iei un 5 si te chinui pe la minister, faci nu stiu ce revolutii si manifestatii ca poate, poate, greseala lor, ca nu au spus "ba, lume, nu trebuie sa iei 5 ca sa intrii, trebuie sa iei MAI MULT, ca sa INTRII IN LOCURILE ALEA DE CARE DISPUNEM", o sa te ajute.

Nu-mi place mie sa zic ca mentalitatea romaneasca e cam praf, dar uite inca o dovada.
Merge si asa... :-j
Last edited by copyright on Sat Aug 11, 2012 4:08 pm, edited 1 time in total.

User avatar
mirela93
junior
junior
Posts: 55
Joined: Tue May 01, 2012 8:31 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby mirela93 » Sat Aug 11, 2012 4:08 pm

Cactus wrote:
mirela93 wrote:
Bjorne wrote:Da, au omis astia sa spuna ca nota peste 5 nu garanteaza ca esti admis...

Mie mi se pare culmea tupeului ce fac candidatii de la bucuresti.


si eu sunt de aceeasi parere....si se mai spune ca a fost concurenta anul asta, insa nu imi este cu putinta sa inteleg logica astora care depun atata efort petru a le reusi suplimentarea locurilor....E CLAR ca e doar o pierdere de timp,iar din partea mea asa ar trebui sa ramana

mirela, consideri ca iti este amenintat locul la facultate? daca erai in locul lor ai fi facut altceva? Te afecteaza personal cu ceva?
Poate MG-ul ti se pare ceva mirobolant in care sunt numai elite.




daca as fi fost in locul lor, as fi invatat si m-as fi prezentat onorabil anul urmator.....cum spuneam, actiunile lor nu au nicio logica pentru mine
"Medic, cineva spre care ne indreptam sperantele cand suntem bolnavi si cainii cand suntem sanatosi." Ambrose Bierce

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Sat Aug 11, 2012 4:13 pm

copyright wrote:
Cactus wrote:daca erai in locul lor ai fi facut altceva? Te afecteaza personal cu ceva?
Poate MG-ul ti se pare ceva mirobolant in care sunt numai elite.


Probabil ca fiecare am fi facut la fel daca eram in locul lor, pentru ca suntem toti obisnuiti cu "merge si asa...". Iei un 5 si te chinui pe la minister, faci nu stiu ce revolutii si manifestatii ca poate, poate, greseala lor, ca nu au spus "ba, lume, nu trebuie sa iei 5 ca sa intrii, trebuie sa iei MAI MULT, ca sa INTRII IN LOCURILE ALEA DE CARE DISPUNEM", o sa te ajute.
Nu-mi place mie sa zic ca mentalitatea romaneasca e cam praf, dar uite inca o dovada.
Merge si asa... :-j

De acord. Dar vreau sa iti dau un exemplu, ca sa intelegi ca demersurile astea sunt logice. Este EXTREM de posibil ca in facultate sa te lovesti de situatii in care sa nu ti se puncteze lucruri la un examen, dar altui coleg sa i se puncteze. Pentru ca nu exista un barem. Sau cum e la examenul de rezidentiat: raspunsul tau la intrebare ar fi fost corect daca se corecta dupa cartea X, dar corectarea e dupa cartea Y. ce vreau sa zic, nimic nu trebuie lasat interpretarii. Nu scrie, nu exista.
Si crede-ma ca nu toti au mers pe mentalitatea "merge si-asa".

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Sat Aug 11, 2012 4:16 pm

mirela93 wrote:
Bjorne wrote:Da, au omis astia sa spuna ca nota peste 5 nu garanteaza ca esti admis...

Mie mi se pare culmea tupeului ce fac candidatii de la bucuresti.


si eu sunt de aceeasi parere....si se mai spune ca a fost concurenta anul asta, insa nu imi este cu putinta sa inteleg logica astora care depun atata efort petru a le reusi suplimentarea locurilor....E CLAR ca e doar o pierdere de timp,iar din partea mea, asa ar trebui sa ramana...

Da sunt convinsa. Daca tu te agiti de acuma cu "ce examene au grila negativa", sunt sigura ca nu te-ai fi agitat sa intri daca aveai o zi proasta la admitere. te jeneaza sa ai mai multi colegi?

User avatar
mirela93
junior
junior
Posts: 55
Joined: Tue May 01, 2012 8:31 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby mirela93 » Sat Aug 11, 2012 4:24 pm

Cactus wrote:
mirela93 wrote:
Bjorne wrote:Da, au omis astia sa spuna ca nota peste 5 nu garanteaza ca esti admis...

Mie mi se pare culmea tupeului ce fac candidatii de la bucuresti.


si eu sunt de aceeasi parere....si se mai spune ca a fost concurenta anul asta, insa nu imi este cu putinta sa inteleg logica astora care depun atata efort petru a le reusi suplimentarea locurilor....E CLAR ca e doar o pierdere de timp,iar din partea mea, asa ar trebui sa ramana...

[/quote] Da sunt convinsa. Daca tu te agiti de acuma cu "ce examene au grila negativa", sunt sigura ca nu te-ai fi agitat sa intri daca aveai o zi proasta la admitere. te jeneaza sa ai mai multi colegi?[/quote

in fine, cu siguranta acest demers pe viata si pe moarte va ramane fara solutionare....nu ma agit, dar cred ca ar trebui sa existe o limita a bunului-simt
"Medic, cineva spre care ne indreptam sperantele cand suntem bolnavi si cainii cand suntem sanatosi." Ambrose Bierce

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Sat Aug 11, 2012 4:27 pm

asa speri tu. nu pleca de la premise din astea pt ca nu te va ajuta in facultate.

gene_seng
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Dec 05, 2011 5:42 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby gene_seng » Sat Aug 11, 2012 4:31 pm

copyright wrote:
Cactus wrote:daca erai in locul lor ai fi facut altceva? Te afecteaza personal cu ceva?
Poate MG-ul ti se pare ceva mirobolant in care sunt numai elite.


Probabil ca fiecare am fi facut la fel daca eram in locul lor, pentru ca suntem toti obisnuiti cu "merge si asa...". Iei un 5 si te chinui pe la minister, faci nu stiu ce revolutii si manifestatii ca poate, poate, greseala lor, ca nu au spus "ba, lume, nu trebuie sa iei 5 ca sa intrii, trebuie sa iei MAI MULT, ca sa INTRII IN LOCURILE ALEA DE CARE DISPUNEM", o sa te ajute.

Nu-mi place mie sa zic ca mentalitatea romaneasca e cam praf, dar uite inca o dovada.
Merge si asa... :-j

Intradevar....ei ca si candidati trebuie SA GHICEASCA ce ar face facultatea.....nu sa se scrie foarte clar cum sunt demersurile ...

User avatar
mirela93
junior
junior
Posts: 55
Joined: Tue May 01, 2012 8:31 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby mirela93 » Sat Aug 11, 2012 4:42 pm

gene_seng wrote:
copyright wrote:
Cactus wrote:daca erai in locul lor ai fi facut altceva? Te afecteaza personal cu ceva?
Poate MG-ul ti se pare ceva mirobolant in care sunt numai elite.


Probabil ca fiecare am fi facut la fel daca eram in locul lor, pentru ca suntem toti obisnuiti cu "merge si asa...". Iei un 5 si te chinui pe la minister, faci nu stiu ce revolutii si manifestatii ca poate, poate, greseala lor, ca nu au spus "ba, lume, nu trebuie sa iei 5 ca sa intrii, trebuie sa iei MAI MULT, ca sa INTRII IN LOCURILE ALEA DE CARE DISPUNEM", o sa te ajute.

Nu-mi place mie sa zic ca mentalitatea romaneasca e cam praf, dar uite inca o dovada.
Merge si asa... :-j

Intradevar....ei ca si candidati trebuie SA GHICEASCA ce ar face facultatea.....nu sa se scrie foarte clar cum sunt demersurile ...



poate am vazut eu lucrurile din alta perspectiva, dar am inteles post-ul facutatii cu "sunt declarati admisi....bla bla bla".......ADICA in limita locurilor disponibile si in functie de notele obtinute ale celorlati candidati.....chiar nu cred ca este cazul sa te agati de un fir de iarba si sa speri ca vei ajunge la mal....
"Medic, cineva spre care ne indreptam sperantele cand suntem bolnavi si cainii cand suntem sanatosi." Ambrose Bierce

copyright
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Jul 25, 2012 6:17 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby copyright » Sat Aug 11, 2012 4:45 pm

gene_seng wrote:Intradevar....ei ca si candidati trebuie SA GHICEASCA ce ar face facultatea.....nu sa se scrie foarte clar cum sunt demersurile ...


Si daca erau un milion de oameni cu note de peste 5? Faceau toti revolutie, nu? Ca facultatea nu spusese ca nu toti cei cu 5 intra...

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Sat Aug 11, 2012 4:48 pm

copyright wrote:
gene_seng wrote:Intradevar....ei ca si candidati trebuie SA GHICEASCA ce ar face facultatea.....nu sa se scrie foarte clar cum sunt demersurile ...


Si daca erau un milion de oameni cu note de peste 5? Faceau toti revolutie, nu? Ca facultatea nu spusese ca nu toti cei cu 5 intra...

Ce importanta are asta? Mai bine te-ai bucura de vacanta.

gene_seng
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Dec 05, 2011 5:42 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby gene_seng » Sat Aug 11, 2012 4:55 pm

"Sunt declaraţi admişi candidaţii al căror punctaj la examenul scris este egal sau superior aceluia corespunzator notei 5,00."
Nu exista nici o referire la nici un numar de locuri disponibile.

copyright
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Jul 25, 2012 6:17 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby copyright » Sat Aug 11, 2012 4:57 pm

Ok, gene, esti pe alta lume...

Cactus, mersi, am sa-ti urmez sfatul :d

(bafta la rezi)

User avatar
mirela93
junior
junior
Posts: 55
Joined: Tue May 01, 2012 8:31 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby mirela93 » Sat Aug 11, 2012 4:58 pm

[quote="gene_seng"]"Sunt declaraţi admişi candidaţii al căror punctaj la examenul scris este egal sau superior aceluia corespunzator notei 5,00."
Nu exista nici o referire la nici un numar de locuri disponibile.[/quote

corelatia trebuia sa o faci tu....
"Medic, cineva spre care ne indreptam sperantele cand suntem bolnavi si cainii cand suntem sanatosi." Ambrose Bierce

User avatar
mirela93
junior
junior
Posts: 55
Joined: Tue May 01, 2012 8:31 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby mirela93 » Sat Aug 11, 2012 4:59 pm

copyright wrote:Ok, gene, esti pe alta lume...


:lol:
"Medic, cineva spre care ne indreptam sperantele cand suntem bolnavi si cainii cand suntem sanatosi." Ambrose Bierce

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Sat Aug 11, 2012 5:01 pm

mirela93 wrote:
gene_seng wrote:"Sunt declaraţi admişi candidaţii al căror punctaj la examenul scris este egal sau superior aceluia corespunzator notei 5,00."
Nu exista nici o referire la nici un numar de locuri disponibile.[/quote

corelatia trebuia sa o faci tu....

Si care ar fi fost criteriul dupa care s-ar fi oprit la 63 de puncte? cat de frumos era scrisul pe cererea pt taxa?
Apropo, acuma medicina se numeste "bazata pe dovezi".
Last edited by Cactus on Sat Aug 11, 2012 5:02 pm, edited 1 time in total.

gene_seng
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Dec 05, 2011 5:42 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby gene_seng » Sat Aug 11, 2012 5:01 pm

mirela93 wrote:
gene_seng wrote:"Sunt declaraţi admişi candidaţii al căror punctaj la examenul scris este egal sau superior aceluia corespunzator notei 5,00."
Nu exista nici o referire la nici un numar de locuri disponibile.[/quote

corelatia trebuia sa o faci tu....

Da,trebuia sa dau cu banu ...
Mai trebuia sa si ghicesc cate locuri sunt la taxa .. :lol: :lol: . :lol:

User avatar
mirela93
junior
junior
Posts: 55
Joined: Tue May 01, 2012 8:31 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby mirela93 » Sat Aug 11, 2012 6:18 pm

gene_seng wrote:
mirela93 wrote:
gene_seng wrote:"Sunt declaraţi admişi candidaţii al căror punctaj la examenul scris este egal sau superior aceluia corespunzator notei 5,00."
Nu exista nici o referire la nici un numar de locuri disponibile.[/quote

corelatia trebuia sa o faci tu....

Da,trebuia sa dau cu banu ...
Mai trebuia sa si ghicesc cate locuri sunt la taxa .. :lol: :lol: . :lol:


sincer, mi se pare foarte amuzant cum gasiti voi nod in papura mereu....recunosc, aveti muuulta imaginatie
"Medic, cineva spre care ne indreptam sperantele cand suntem bolnavi si cainii cand suntem sanatosi." Ambrose Bierce


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests