Transferuri

odiseea spatiala
yrys
senior
senior
Posts: 112
Joined: Wed Feb 03, 2010 6:04 pm

Re: Transferuri

Postby yrys » Sun Nov 28, 2010 10:45 pm

5-FU wrote:Da stiam unde ma duc, dar am fost nevoit sa aleg acolo. In fine treaba cu cunoasterea si "strazile"... nu-s copil, si daca nu se poate altfel, voi ramane unde am prins si asta e, de murit n-am sa mor. Dar asta nu inseamna ca trebuie si sa-mi convina chestia asta. De ce spui ca nu ar trebui permise transferurile in conditiile in care zeci si zeci de rezidenti se transfera masiv, pe motive care mai de care credibile sau nu? Tie ti-ar conveni sa pleci de unde lucrezi in prezent in alt oras ?? E adevarat, e si vorba de putina comoditate la mijloc, recunosc, dar nimeni nu ma opreste sa nu incerc... Eu n-am motive serioase, si nici n-am sa mint in cererea de transfer, n-am sa inventez nimic, pur si simplu o fac cum stiu mai bine si o depun. Acum daca dsp-ul o accepta sau nu, e treaba lor.


la DSP Galati sunt niste doamne tare dragute...du-te la ele cu o atentie gen bomboane ,cafea..sa te invete cum sa faci si ce sa scrii in cerere ca sa fie bine :rightblinky:

5-FU
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Sep 10, 2010 1:54 pm

Re: Transferuri

Postby 5-FU » Sun Nov 28, 2010 10:49 pm

poftim o persoana amabila care ofera niste idei...
mersi de info yrys

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Transferuri

Postby holliday » Sun Nov 28, 2010 10:50 pm

5-FU wrote:o da... da chiar tu lipseai... mai luam un warn amandoi? :)
Acum pe bune am postat ca sunt interesat de problema asta, nu ca sa ma iau la contre cu tine sau altcineva. ai ceva util de spus despre motive si transferuri, ok. Nu ai si iar te-a luat grandomania de ureche... lasa-ma si mai fa si altceva...

in primul rand greseala e a ta ca bagi in seama toti ciufutii si frustratii :)

in al doilea rand, cred ca nu e ok sa spui pe forum public ca vrei sa te transferi.
daca o faci, o faci discret si gata fara sa stie nimeni.

in al treilea rand, daca chiar vrei info utile de la persoane avizate, citeste putin forumul si iti vei da seama care e persoana mai de incredere si care e mai pierde vara.

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Transferuri

Postby holliday » Sun Nov 28, 2010 10:52 pm

merde, trebuia sa fie un pm :)

vrei idei cu ce trebuie sa scrii in cerere?
spune ca vrei sa te casatoresti acolo, ca iubita/iubitul are deja apartament acolo etc.
inventeaza ceva, nu trebuie sa fie foarte greu!
Last edited by holliday on Sun Nov 28, 2010 10:54 pm, edited 1 time in total.

5-FU
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Sep 10, 2010 1:54 pm

Re: Transferuri

Postby 5-FU » Sun Nov 28, 2010 10:54 pm

da, ai dreptate. Problema e ca nu prea ofera lumea informatii, desi nu inteleg de ce, asa e romanul, tine pentru el tot. :)
transferuri s-au facut si o sa se mai faca mult timp de acum incolo, multi vor, nu cred ca e un secret cine stie ce...

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Transferuri

Postby holliday » Sun Nov 28, 2010 10:56 pm

5-FU wrote:da, ai dreptate. Problema e ca nu prea ofera lumea informatii, desi nu inteleg de ce, asa e romanul, tine pentru el tot. :)
transferuri s-au facut si o sa se mai faca mult timp de acum incolo, multi vor, nu cred ca e un secret cine stie ce...


cel mai tare e sa vii dupa sa spui tu cum a mers si sa-si bage altii unghia in gat ca la tine a mers sa te transferi si ei nu au fost in stare sa...


ps: o sa vezi ca pe forumul asta, sunt 2 categorii de useri.
useri si clonele lor.(prietenii lor imaginari)

5-FU
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Sep 10, 2010 1:54 pm

Re: Transferuri

Postby 5-FU » Sun Nov 28, 2010 10:58 pm

sa stii ca incep sa realizez ce ai punctat mai sus... :)
Nu esti elder degeaba :)) cheers

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Transferuri

Postby Iepurita » Sun Nov 28, 2010 10:59 pm

5-FU wrote:o da... da chiar tu lipseai... mai luam un warn amandoi? :)
Acum pe bune am postat ca sunt interesat de problema asta, nu ca sa ma iau la contre cu tine sau altcineva. ai ceva util de spus despre motive si transferuri, ok. Nu ai si iar te-a luat grandomania de ureche... lasa-ma si mai fa si altceva...




Tu nu observi ironia aici, nu? Te plangi de un comportament similar cu al tau pe care culmea, il mai si reproduci (intentionat cuvantul) dupa ce citesti exemplul :lol:
Nu-i bai. E doar amuzant.
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

asagise
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Thu Nov 12, 2009 11:17 am

transfer arad bucuresti Pediatrie

Postby asagise » Sun Nov 28, 2010 11:18 pm

Cine poate sa imi dea niste detalii despre transferul Arad Bucuresti pe specialiatea pediatrie in conditiile urmatoare. Am facut pana acum un an de MF in Bucuresti, nu am nici buletin , nici viza de flotant in B, familia mea e in Roman, facultatea am terminat-o in Is.
Ce motive as putea sa invoc pt acordareatransferului?
E suficient, oare sa spun ca nu ma pot intretine singura in Arad, avand in vedere ca stau in B cu prietenul in chirie de un an de zile?
Va rog sa imi dati si mie niste sfaturi, si sa imi spuneti daca se acorda greu transferul Arad Bucuresti.
Multumesc anticipat si va urez la toti sa fiti multumiti de ceea ce v-ati ales !!!!
:peace:

iahim
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Thu Jun 03, 2010 7:38 pm

Re: Transferuri

Postby iahim » Sun Nov 28, 2010 11:28 pm

Eu am luat gineco in bucuresti cu punctaj peste 800 si sunt foarte hotarat sa ma transfer pe o ramura medicala. Stie cineva daca se pot efectua astfel de transferuri pana la 1 ian? (in conditiile in care nu ai pile). Multumesc!

raindrop
Posts: 3
Joined: Sun Nov 28, 2010 11:14 pm

Re: Transferuri

Postby raindrop » Sun Nov 28, 2010 11:39 pm

ce stiti de arad? acorda usor transferul? m-ar interesa un transfer arad - timisoara.

Atolica
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Jul 09, 2008 5:36 pm
Contact:

Re: Transferuri

Postby Atolica » Sun Nov 28, 2010 11:52 pm

De cand se pot face demersuri pentru transfer? 1 ian sau ceva mai incolo?

Iuda
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sun Nov 21, 2010 5:55 pm
Location: Cluj-Napoca

Re: transfer arad bucuresti Pediatrie

Postby Iuda » Mon Nov 29, 2010 12:12 am

De ce ai luat Arad daca nu ai nici un motiv ?
Deschide-ti inima pentru autopsie.

HLN
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Mon Dec 07, 2009 2:49 pm

Re: Transferuri

Postby HLN » Mon Nov 29, 2010 10:48 am

este cineva interesat cu anapat bucuresti sa faca schimb cu anapat iasi?

HLN
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Mon Dec 07, 2009 2:49 pm

Re: Transferuri

Postby HLN » Mon Nov 29, 2010 11:08 am

Iahim,nu, nu poti sa te transferi asa de repede.Trebuie sa mai astepti ,sa apuci sa lucrezi pe specialitatea ta.Motivele de....... incompatibilitate sunt respinse(dna Nimereanu de la MS:so what?),trebuie sa ai motive medicale serioase.In cazul in care te afli in situatia asta e necesar sa prezinti documente medicale din care sa rezulte diagnosticul stabilit,cat si recomandari in ceea ce priveste evolutia profesionala(certificat medical emis de o clinica de profil-dg care il ai +scrisoare medicala(fara cabinete medicale) si fisa de aptitudini de la un medic de MM).Sper sa-ti fi fost de help:)

Vlad B.
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Mon Nov 29, 2010 10:51 am

Re: Transferuri

Postby Vlad B. » Mon Nov 29, 2010 11:16 am

Chiar nu se pot face transferuri de la Tg Mures la Cluj? De ce nu ar da liber la transferuri cel putin pt rezidentii care nu au fost si studenti la Tg Mures? Mai ales k UMFTGM nu e obligata :devil: sa ofere cazari pt rezidenti.
Eu am terminat facultatea la CJ dar nu am mai prins gastroentero decat la Tg Mures.

Vlad B.
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Mon Nov 29, 2010 10:51 am

Re: Transferuri

Postby Vlad B. » Mon Nov 29, 2010 11:34 am

Am prins gastroenterologie la Tg. Mures. Ar vrea cineva sa schimbe gastroenterologie sau medicina interna cluj cu locul de gastroenterologie de la Tg Mures? Eu am terminat facultatea la Cluj si sunt obisnuit acolo, de aceea as vrea schimbarea.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Transferuri

Postby Calico » Mon Nov 29, 2010 1:04 pm

5-FU wrote:De ce spui ca nu ar trebui permise transferurile in conditiile in care zeci si zeci de rezidenti se transfera masiv, pe motive care mai de care credibile sau nu?

Aaa... pentru ca zeci si zeci de rezidenti se transfera masiv, pe motive care mai de care credibile sau nu.

5-FU wrote:
yrys wrote:la DSP Galati sunt niste doamne tare dragute...du-te la ele cu o atentie gen bomboane ,cafea..sa te invete cum sa faci si ce sa scrii in cerere ca sa fie bine

poftim o persoana amabila care ofera niste idei...
mersi de info yrys [...] Problema e ca nu prea ofera lumea informatii, desi nu inteleg de ce, asa e romanul, tine pentru el tot.

Da, ma, fir-ar sa fie, asta e problema in Romania, ca lumea nu ofera destule informatii despre cum sa mai facem o smecherie, cum sa mai fentam sistemul, la ce profesor se poate copia, cui sa mai plasam o spaga... ca sa fie bine, nu?

5-FU
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Sep 10, 2010 1:54 pm

Re: Transferuri

Postby 5-FU » Mon Nov 29, 2010 1:08 pm

MumaPadurii , alta figura care se logheaza doar ca sa arunce cu noroi in stanga si dreapta. Ce anume din ce ai postat tu, are macar un sambure de inteligenta? Nu cred ca un transfer e motiv de excrocherie, si nu mai stiu ce. Spui de spaga, de copieri, imbecilitati de genul asta, care nu au nici de departe legatura cu problema transferurilor.. dar de... vrei tu sa ne arati ca pamfletara din tine are valoare. Poate are, dar la circ , vezi putin poate se fac angajari.

warning

schnauzer
elder
elder
Posts: 1255
Joined: Tue Nov 23, 2010 9:53 am

Re: Transferuri

Postby schnauzer » Mon Nov 29, 2010 1:23 pm

Sunt de aceeasi parere.
Transferul reprezinta foarte bine gandirea romanesaca de a fenta cumva regulile.
Insa si regulile sunt create intr-un mod om mai putin dotat intelectual.
Adica de ce nu se interzice si pa?
De ce intotdeana exista o portita peste tot?
Si daca exista de ce nu se poate aplica la toata lumea,adica unii obtin,altii nu?Ca ce chestie??
Nu inteleg.
Daca Aradul i-ti da detasarea TarguMures cum isi permite sa refuze??
Chiar nu sunt elgi care se aplica pt toata lumea.

5-FU
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Sep 10, 2010 1:54 pm

Re: Transferuri

Postby 5-FU » Mon Nov 29, 2010 1:25 pm

bine punctat in ultima parte schnauzer :)

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Transferuri

Postby Calico » Mon Nov 29, 2010 1:57 pm

5-FU wrote:MumaPadurii , alta figura care se logheaza doar ca sa arunce cu noroi in stanga si dreapta. Ce anume din ce ai postat tu, are macar un sambure de inteligenta? Nu cred ca un transfer e motiv de excrocherie, si nu mai stiu ce. Spui de spaga, de copieri, imbecilitati de genul asta, care nu au nici de departe legatura cu problema transferurilor.. dar de... vrei tu sa ne arati ca pamfletara din tine are valoare. Poate are, dar la circ , vezi putin poate se fac angajari.
A, am uitat alta chestie specific romaneasca (scuzati din nou mega-cliseul). Atunci cand cineva se ridica si protesteaza impotriva neregulilor, intr-un mod civilizat, este jignit si privit ca ultimul om de catre cei care incearca sa fenteze sistemul. Doamne fereste sa protestezi impotriva colegilor care copiaza sau a banilor pentru "protocol", ca esti un invidios, un frustrat si asa mai departe. Imi amintesc ca atunci cand eram anul sase si se strangeau bani pentru subiectele de la licenta, cei care nu voiau sa cotizeze erau priviti ca ultimii oameni de catre colegii lor. Probabil ca mai tarziu, in spitale, Doamne fereste sa zici ceva impotriva spagii, ca sunt in stare sa te dea afara.

5-FU
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Sep 10, 2010 1:54 pm

Re: Transferuri

Postby 5-FU » Mon Nov 29, 2010 2:04 pm

ca de obieci, strict off topic si fara nici un sens tot ce ai spus, in conditiile in care nu inteleg ce tot ii dai inainte cu fraude, bani , fentari etc. daca eram la fotbal te mai credeam. Inca o data , chiar nu poate nimeni posta ceva , sa afle un raspuns sau o idee la ceva, fara sa-i sara in cap "atoatestiutori" si "moralisti"? Observ ca devine din ce in ce mai dificil sa discuti pe forumul asta si sa astepti sa contribuie fiecare cu idei, in conditiile in care dupa fiecare post sar 3-4 grandomani si dumnezei care te tarasc in noroi...
b3 , ce parere ai, totusi imi amintesc ca obisnuiai sa transezi situatii de genul asta prompt... oare nu se poate ramane ontopic deloc??

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Transferuri

Postby Calico » Mon Nov 29, 2010 3:36 pm

Sunt ontopic. Topicul se numeste "transferuri", daca ti se pare ca sunt offtopic poti sa ma raportezi. Eu cel putin te-am raportat pentru jignire. Tu esti cel ce sare calul aici.

schnauzer
elder
elder
Posts: 1255
Joined: Tue Nov 23, 2010 9:53 am

Re: Transferuri

Postby schnauzer » Mon Nov 29, 2010 3:44 pm

Da,dar neregula devine regula.
De ce?
Pt ca se poate.
Pentru ca nu ii clar definit nimic in tara asta.
De ce se da voie la unii,dar nu la altii?
Daca este un precedent,atunci automat ar trebui sa se dea la toata lumea.nu ca unii nu au transfer nici cu copil iar altii pe ochi frumosi.
Eu nu sunt de acord ca unul sa se duca si sa ia locul altuia dintr-un judet unde n-a fost nici macar in vizita.
Dar descentralizarea va rezolva situatia asta cretina.

alemed
Posts: 3
Joined: Mon Nov 29, 2010 3:27 pm

Re: Transferuri

Postby alemed » Mon Nov 29, 2010 3:52 pm

[quote="kooksee"]


transferurile sunt pentru cazuri foarte serioase, desi dupa parerea mea nu ar trebui sa se acorde deloc.


nici pt cazurile serioase nu sunt de acord sa se dea transferuri! fiecare stia cand a ales in alt oras, ca are copii sau sot sau nu stiu ce altceva! nu mi se pare normal sa iei un loc undeva, pe care altul si l-ar fi dorit si dupa sa ceri transfer

Ultimate Daimyo
junior
junior
Posts: 26
Joined: Thu Nov 18, 2010 2:44 pm

Re: Transferuri

Postby Ultimate Daimyo » Mon Nov 29, 2010 4:15 pm

kooksee wrote:transferurile sunt pentru cazuri foarte serioase, desi dupa parerea mea nu ar trebui sa se acorde deloc.


Transferurile sint vitale pentru viata de spital romaneasca. Altfel cum crezi ca ajungeau atitia retardati cu post? Ia prostu' la Cuca Macaii, se transfera in centru si dupa aia ia post. In conditiile in care se pleaca cum se pleaca rezidentii trec, bolovanii ramin sa ocupe pozitii.

In plus, cum sa se plinga cite o nefericita ca nu se ajunge cu banii in Bucuresti din salariul de rezident, ca unde luase ea se descuca - deci unde poezia?

Imi amintesc cind am trecut cu ani in urma prin caminul de la Izvor (din capitala). Daca ar fi avut capac la WC „doctorii”-medic romani s-ar fi ***** pe capac. Dar cum nu era capac, doamne si domnisoare cred ca se urcau in picioare caci nu prea nimereau vasul. Mi s-a zis ca la sfirsit de semestru cind se duc pe acasa fiecare pleaca cu ce mai are nevoie tata in sat - cite un robinet, un furtun de dus, clanta de usa, deh, oameni gospodari. Acum, daca nu se lasa cu transferuri si isi ia fiecare aproape de casa si in raport cu capacitatile intelectuale dovedite la examene... ce ar mai face femeia de serviciu din camin? Ar ramine sa creasca numarul asistatilor social.

Ultimate Daimyo
junior
junior
Posts: 26
Joined: Thu Nov 18, 2010 2:44 pm

Re: Transferuri

Postby Ultimate Daimyo » Mon Nov 29, 2010 4:18 pm

alemed wrote:nici pt cazurile serioase nu sunt de acord sa se dea transferuri! fiecare stia cand a ales in alt oras, ca are copii sau sot sau nu stiu ce altceva! nu mi se pare normal sa iei un loc undeva, pe care altul si l-ar fi dorit si dupa sa ceri transfer


Adica apari aici si sustii idei comuniste de genul sa fie cite locuri sint in camine, ca sa nu mai fie mai multi decit e cazul pe sectie ca sa nu mai poata sa se remarce unul-altul si poate, Doamne fereste!, sa mai ajunga sa se si predea in rezidentiat?

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Transferuri

Postby b3 » Mon Nov 29, 2010 4:57 pm

as prefera ca discutiile despre moralitatea transferului sa le purtati pe topicul dedicat viewtopic.php?f=40&t=11205 , pt ca topicul asta sa fie util pentru cei care cauta informatii despre transfer. Puteti discuta si aici, atata timp cat nu va jigniti/atacati.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

jiji
Posts: 2
Joined: Mon Nov 29, 2010 3:59 pm

Re: Transferuri

Postby jiji » Mon Nov 29, 2010 6:14 pm

poate cineva sa-mi spuna, va rog, exact care sunt pasii pt un transfer?eu as vrea din cluj in buc.ma adresez, in special, celor care au facut asta

5-FU
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Sep 10, 2010 1:54 pm

Re: Transferuri

Postby 5-FU » Mon Nov 29, 2010 6:56 pm

oo yes, tot eu am primit warn... si pe imed sunt cu "pile" la admini? :))
la cate warn-uri de astea imi dati disable ?(daca exista asa ceva)
b3 cam ciudat "imparti" dreptatea, ca sa zic asa...

razi
senior
senior
Posts: 358
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:29 pm

Re: Transferuri

Postby razi » Mon Nov 29, 2010 7:22 pm

Ultimate Daimyo wrote:
kooksee wrote:transferurile sunt pentru cazuri foarte serioase, desi dupa parerea mea nu ar trebui sa se acorde deloc.


Transferurile sint vitale pentru viata de spital romaneasca. Altfel cum crezi ca ajungeau atitia retardati cu post? Ia prostu' la Cuca Macaii, se transfera in centru si dupa aia ia post. In conditiile in care se pleaca cum se pleaca rezidentii trec, bolovanii ramin sa ocupe pozitii.

In plus, cum sa se plinga cite o nefericita ca nu se ajunge cu banii in Bucuresti din salariul de rezident, ca unde luase ea se descuca - deci unde poezia?

Imi amintesc cind am trecut cu ani in urma prin caminul de la Izvor (din capitala). Daca ar fi avut capac la WC „doctorii”-medic romani s-ar fi ***** pe capac. Dar cum nu era capac, doamne si domnisoare cred ca se urcau in picioare caci nu prea nimereau vasul. Mi s-a zis ca la sfirsit de semestru cind se duc pe acasa fiecare pleaca cu ce mai are nevoie tata in sat - cite un robinet, un furtun de dus, clanta de usa, deh, oameni gospodari. Acum, daca nu se lasa cu transferuri si isi ia fiecare aproape de casa si in raport cu capacitatile intelectuale dovedite la examene... ce ar mai face femeia de serviciu din camin? Ar ramine sa creasca numarul asistatilor social.

Dar daca vrei sa iei o specialitate pentru care nu sunt locuri in centrul din care esti, ce faci- alegi altceva in centrul tau doar sa ramai acolo sau iei specialitatea dorita si incerci un transfer...Ce vreau eu sa spun este sa nu mai judecati in functie de realitatea voastra(poate viata aceluia care alege este putin diferita de a voastra, si nu zic aici ca este mai rea sau mai buna.

jiji
Posts: 2
Joined: Mon Nov 29, 2010 3:59 pm

Re: Transferuri

Postby jiji » Mon Nov 29, 2010 7:35 pm

acest subiect a fost propus nu sa va vaitati de sistem, Romania, sau alte prostii...ci sa spuna cineva care s-a transferat dintr-un centru (ex. cluj) in alt centru(ex. Bucuresti) pe o specialitate (ex. gineco) sau care stie exact care sunt pasii necesari.nu are nimeni nevoie de rautati si cine nu stie sa raspunda sau nu are nimic de facut, sa citeasca o carte, sau sa deschida alt subiect, sa nu mai umple pagini aiurea aici

zubenelgenubi
senior
senior
Posts: 272
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:17 pm
Location: dupa blocurile gri

Re: Transferuri

Postby zubenelgenubi » Mon Nov 29, 2010 8:37 pm

Postez aici ca sa nu deschid un topic nou.
Stimati colegi, in ADEVERINTA primita de la DSP cu ocazia repartitiei, scrie si la voi ca, contractul se incheie pe durata determinata? Daca da, stie cineva sa imi spuna de pe acum ce inseamna asta? Se semneaza o singura data pentru toata dura Rezidentiatului (3-6 ani) sau se reiinnoieste in fiecare an? Multumesc
Your "best"? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

sandreea
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Wed Nov 17, 2010 10:29 am

Re: Transferuri

Postby sandreea » Mon Nov 29, 2010 8:58 pm

''Contractul individual de muncă pe durată determinată se poate încheia numai în formă scrisă, cu precizarea expresă a duratei pentru care se încheie.'' Aceasta este definitia din lege.
Semnezi contractul o singura data la angajare, el fiind valabil pe tot parcursul anilor de rezidentiat (in functie de durata fiecarei specialitati).

rmg
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Mon Jul 02, 2007 12:10 pm
Location: BUCURESTI

Re: Transferuri

Postby rmg » Mon Nov 29, 2010 9:46 pm

este cineva din Bucuresti pe pneumologie Timisoara?

zubenelgenubi
senior
senior
Posts: 272
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:17 pm
Location: dupa blocurile gri

Re: Transferuri

Postby zubenelgenubi » Sat Dec 04, 2010 2:28 pm

va fi o perioada cand ne vom putea depune actele pentru detasari? presupun ca pentru detasari nu trebuie sa aducem inlocuitor, deci ar trebui sa se dea mai usor... sau? :?
Your "best"? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Transferuri

Postby DarkComy » Sat Dec 04, 2010 7:58 pm

pentru detasare iti trebuie aprobarea indrumatorul de rezidentiat de unde pleci si aprobarea indrumatorului de rezidentiat din orasul unde te duci.

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Transferuri

Postby DarkComy » Sat Dec 04, 2010 8:05 pm

revin pentru ca nu pot edita postul

pentru detasare iti trebuie aprobarea indrumatorul de rezidentiat din centrul de unde pleci si aprobarea indrumatorului de rezidentiat din centru in care te duci si poti fac demersuri din momentul in care ai repartitia pentru stagiul de baza. mai simplu cred ca rezolvi dupa ce se termina stagiul de baza, dar acum vezi si tu cum te intelegi cu respectivii doi. din Bucuresti in alte orase nu prea sunt probleme de detasare.

HLN
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Mon Dec 07, 2009 2:49 pm

Re: Transferuri

Postby HLN » Sat Dec 04, 2010 8:31 pm

E posibil sa o tii din detasare in detasare,daca indrumatorii sunt de acord ,pana iti reuseste transferul?Pt detasare iti mai trebuie dovezi precum locuinta,familie,parinti,catel,purcel?Multumesc


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests