Transferuri

odiseea spatiala
myha
junior
junior
Posts: 35
Joined: Wed Nov 25, 2009 11:00 pm

Re: Transferuri

Postby myha » Mon Dec 14, 2009 10:02 pm

a avut cineva nevoie de acordul lui Arafat pt transfer?(pe medicina de urgenta?)

deeaa
Posts: 2
Joined: Tue Dec 15, 2009 2:51 pm

Transferuri

Postby deeaa » Tue Dec 15, 2009 3:09 pm

E cineva interesat de un loc pe drema la Craiova. Eu vreau alt centru universitar si au nevoie de cineva in locul meu.

Dr_orto
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Tue Dec 01, 2009 2:55 pm

timisoara transfer constanta

Postby Dr_orto » Tue Dec 15, 2009 7:30 pm

Daca cineva are pregatire in Timisoara si vrea sa se transfere in Constanta il/o rog sa ma contacteze.

deeaa
Posts: 2
Joined: Tue Dec 15, 2009 2:51 pm

Re: Transferuri

Postby deeaa » Tue Dec 15, 2009 7:44 pm

Este cineva interesat de un loc pe derma la Craiova. Vreau sa ma mut in alt centru universitar si de la Craiova nu ma lasa decat daca aduc pe cineva in locul meu.

dee
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:15 pm

Re: Transferuri

Postby dee » Wed Dec 16, 2009 8:14 pm

este cineva interesat de loc de nefro la cluj si eu vreau sa ma transfer si nu se poate decat daca vine altcineva in locul meu

d3e_d3e
Posts: 4
Joined: Tue Nov 24, 2009 12:41 am

Re: Transferuri

Postby d3e_d3e » Thu Dec 17, 2009 5:11 pm

MA POATE AJUTA CINEVA?
Sunt rezi anul 1 gineco Brasov, de loc sunt din Buc, am term fac la Buc, am casa, buletin tot ce trebuie...in Buc.
Vroaim sa obin transfer sau macar detasare din Brasov la Buc,
Am primit accord de primire de la Buc.,....dar BELEA, Coordonatorul s-a exprimat foarte plastic....DACA MOR MAINE ITI VOI DA ACCORDUL!!!
Mi se pare oarecum abuziv...mai ales ca nu doresc sa plec ca nu imi place Brasovul....am probleme acasa...mama este pensionara, bolnava cu un puhoi de diagnostice. Am inceput sa plang sa ma milogesc sa ii arat ultimul bilet de externare, talon de peinsie a mamei, cerificatul de deces al tatalui...si coordonatorul NU si NU!
Stie cineva vreo varianta sa scap de acolo? A auzit cineva vre-un caz asemanator unde coordonatorul refuza sa dea accord de plecare si a reusit sa scape?
please help...k is disperata pe 1.01 trb sa ma prezint...la Brasov!!!!!!!!!

p,s Stiu k e vina mea k am luat Brasov....dar vroiam Gineco si Buc s-a luat cu o pers in fatza....ghinion

User avatar
ALBA IULIAN
senior
senior
Posts: 132
Joined: Mon Dec 04, 2006 5:42 pm

Re: Transferuri

Postby ALBA IULIAN » Fri Dec 18, 2009 12:01 pm

Poate daca gasesti pe cineva cu care sa "faci schimb" la transfer, ca se practica, adica tu pleci dar aduci pe altul ...
Daca te poate ajuta, eu sunt pe Bucuresti, alta specialitate, si pe post (nu stiu daca are importanta), dar o sa umblu pt transfer in Brasov (probabil detasare initial). Vezi ce spune coordonatorul tau de brasov, si poate facem schimb cumva , nu stiu exact ..., mai vorbim

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Transferuri

Postby Lizz22 » Fri Dec 18, 2009 12:44 pm

deeaa wrote:Este cineva interesat de un loc pe derma la Craiova. Vreau sa ma mut in alt centru universitar si de la Craiova nu ma lasa decat daca aduc pe cineva in locul meu.

ai dat de o baba nashpa ? vezi ca i cam amatoare de cadouri...
succes!

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Transferuri

Postby alina_ok » Fri Dec 18, 2009 2:39 pm

ma gandesc la un trnasfer din bucuresti la iasi. este cineva care ar dori sa faca invers? sa facem schimb?
khabi kushi khabie gham...

User avatar
rezidante
senior
senior
Posts: 466
Joined: Sun Jan 25, 2009 4:26 pm
Location: Kandahar

Re: Transferuri

Postby rezidante » Fri Dec 18, 2009 6:03 pm

myha wrote:a avut cineva nevoie de acordul lui Arafat pt transfer?(pe medicina de urgenta?)


fara acordul lui Arafat nu poti sa faci un cm pe drumul transferului,nr tel 0722.xxx.x44,esti pe post? :allright:

danieladavid25
Posts: 4
Joined: Tue Dec 01, 2009 11:45 am

Re: Transferuri

Postby danieladavid25 » Mon Dec 21, 2009 7:28 pm

Buna!Am si eu o intrebare:e cineva care vrea sa se transfere pe Cardiologie in Timisoara?EU vreau sa ma transfer din Timisoara in Bucuresti.Daca doriti sa facem schimb,va rog sa ma contactati la numarul de telefon:0724510927.VA MULTUMESC!ASTEPT URGENT RASPUNSUL DVS.

georgian
junior
junior
Posts: 70
Joined: Thu Oct 16, 2008 10:51 pm

Re: Transferuri

Postby georgian » Tue Dec 22, 2009 11:41 am

Buna...E cineva interesat sa se transfere pe craiova?Eu sunt pe infectioase si vreau sa plec din craiova pe constanta.

lascu_elena
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Tue Dec 22, 2009 10:30 am

Re: Transferuri

Postby lascu_elena » Tue Dec 22, 2009 1:16 pm

georgian wrote:Buna...E cineva interesat sa se transfere pe craiova?Eu sunt pe infectioase si vreau sa plec din craiova pe constanta.

eu am luat urgente pe constanta si vreau sa vin in craiova oare s-o putea sa facem schimb ce zici ? daca sti ceva uite nr meu de tel: 0726120962

georgian
junior
junior
Posts: 70
Joined: Thu Oct 16, 2008 10:51 pm

Re: Transferuri

Postby georgian » Tue Dec 22, 2009 10:46 pm

Eu sun pe boli infectioase si nu cred ca-ti sunt de folos...Dar daca rezolvi cumva poate vorbim pentru transfer..Nr meu 0761325990

User avatar
BellaDonna
senior
senior
Posts: 189
Joined: Tue Jun 03, 2008 3:52 pm

Re: Transferuri

Postby BellaDonna » Wed Dec 23, 2009 10:36 am

mai ceva ca la mica publicitate.

User avatar
ALBA IULIAN
senior
senior
Posts: 132
Joined: Mon Dec 04, 2006 5:42 pm

Re: Transferuri

Postby ALBA IULIAN » Wed Dec 23, 2009 11:33 pm

o sa fac ca in reclamele .... (nu specific aici care, se cunosc bine): iau numerele de telefon postate aici si pun anunturi la mica publicitate, ceva de genu: sunt menajera, caut de lucru urgent ..... :P:P:P

georgian
junior
junior
Posts: 70
Joined: Thu Oct 16, 2008 10:51 pm

Re: Transferuri

Postby georgian » Wed Dec 23, 2009 11:44 pm

Mai bine fa-ti tu de treaba in alta parte si lasa mistourile..

User avatar
ALBA IULIAN
senior
senior
Posts: 132
Joined: Mon Dec 04, 2006 5:42 pm

Re: Transferuri

Postby ALBA IULIAN » Fri Dec 25, 2009 11:05 am

georgian wrote:Mai bine fa-ti tu de treaba in alta parte si lasa mistourile..

Nu o lua de buna, sti cum e romanul, face haz de necaz, sunt si eu in aceeasi situatie ...

oanap
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Mon Nov 17, 2008 11:55 am

Re: Transferuri

Postby oanap » Mon Dec 28, 2009 11:26 am

bai fratilor
e naspa de tot
eu sunt pe urgente la constanta si vroiam pe mures
dr Arafat nu da pt nimeni nici detasare nici transfer
deci da traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul

eu renunt
am vrut tare de tot urgenta dar se pare ca nu
:(

lascu_elena
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Tue Dec 22, 2009 10:30 am

Re: Transferuri

Postby lascu_elena » Mon Dec 28, 2009 1:40 pm

oanap wrote:bai fratilor
e naspa de tot
eu sunt pe urgente la constanta si vroiam pe mures
dr Arafat nu da pt nimeni nici detasare nici transfer
deci da traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul

eu renunt
am vrut tare de tot urgenta dar se pare ca nu
:(

Stai nu renunta si eu sunt pe urgente in constanta si vreau sa vin in craiova. Ne intalnim in ian in constanta si vedem cum sta treaba reusim noi pana la urma.

oanap
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Mon Nov 17, 2008 11:55 am

Re: Transferuri

Postby oanap » Mon Dec 28, 2009 2:02 pm

tre sa renunt pentru ca am vb cu Arafat si nu da la nimeni
la schimb poate se poate dar constanta a fost ultima deci de pe mures nu vrea nimeni la constanta
deci e naspa
a dat el o directiva pentru astia de la urgenta sa nu aprobe
deci pentru cine spera nu are decat
eu nu vreau sa imi pierd locul de stagiar , macar asta

User avatar
rezidante
senior
senior
Posts: 466
Joined: Sun Jan 25, 2009 4:26 pm
Location: Kandahar

Re: Transferuri

Postby rezidante » Mon Dec 28, 2009 2:09 pm

lascu_elena wrote:
oanap wrote:bai fratilor
e naspa de tot
eu sunt pe urgente la constanta si vroiam pe mures
dr Arafat nu da pt nimeni nici detasare nici transfer
deci da traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul

eu renunt
am vrut tare de tot urgenta dar se pare ca nu
:(

Stai nu renunta si eu sunt pe urgente in constanta si vreau sa vin in craiova. Ne intalnim in ian in constanta si vedem cum sta treaba reusim noi pana la urma.


Oricum daca nu renuntati acum o veti face prin anul 2 sau 3 si daca nu, la ex de specialitate.Nu e de glumit cu MU,e de munca!

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Transferuri

Postby Enemy » Sat Jan 02, 2010 4:45 pm

d3e_d3e wrote:MA POATE AJUTA CINEVA?
Sunt rezi anul 1 gineco Brasov, de loc sunt din Buc, am term fac la Buc, am casa, buletin tot ce trebuie...in Buc.
Vroaim sa obin transfer sau macar detasare din Brasov la Buc,
Am primit accord de primire de la Buc.,....dar BELEA, Coordonatorul s-a exprimat foarte plastic....DACA MOR MAINE ITI VOI DA ACCORDUL!!!
Mi se pare oarecum abuziv...mai ales ca nu doresc sa plec ca nu imi place Brasovul....am probleme acasa...mama este pensionara, bolnava cu un puhoi de diagnostice. Am inceput sa plang sa ma milogesc sa ii arat ultimul bilet de externare, talon de peinsie a mamei, cerificatul de deces al tatalui...si coordonatorul NU si NU!
Stie cineva vreo varianta sa scap de acolo? A auzit cineva vre-un caz asemanator unde coordonatorul refuza sa dea accord de plecare si a reusit sa scape?
please help...k is disperata pe 1.01 trb sa ma prezint...la Brasov!!!!!!!!!

p,s Stiu k e vina mea k am luat Brasov....dar vroiam Gineco si Buc s-a luat cu o pers in fatza....ghinion



Nu s-a luat gineco pe bucuresti cu o persoana in fata ta. Vezi ca pe forum poa sa mai fie lume care cunoaste:P
Minciuna are picioare scurte:)


Asta asa, ca fapt divers.

lascu_elena
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Tue Dec 22, 2009 10:30 am

Re: Transferuri

Postby lascu_elena » Sat Jan 02, 2010 10:28 pm

oanap wrote:tre sa renunt pentru ca am vb cu Arafat si nu da la nimeni
la schimb poate se poate dar constanta a fost ultima deci de pe mures nu vrea nimeni la constanta
deci e naspa
a dat el o directiva pentru astia de la urgenta sa nu aprobe
deci pentru cine spera nu are decat
eu nu vreau sa imi pierd locul de stagiar , macar asta

Speranta moare ultima si trebuie sa sper ca o sa ma intorc nu pot sa imi las sotul singur la nesfarsit.Treaba ta daca renunti.

lascu_elena
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Tue Dec 22, 2009 10:30 am

Re: Transferuri

Postby lascu_elena » Sat Jan 02, 2010 10:31 pm

rezidante wrote:
lascu_elena wrote:
oanap wrote:bai fratilor
e naspa de tot
eu sunt pe urgente la constanta si vroiam pe mures
dr Arafat nu da pt nimeni nici detasare nici transfer
deci da traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul
,
eu renunt
am vrut tare de tot urgenta dar se pare ca nu
:(

Stai nu renunta si eu sunt pe urgente in constanta si vreau sa vin in craiova. Ne intalnim in ian in constanta si vedem cum sta treaba reusim noi pana la urma.


Oricum daca nu renuntati acum o veti face prin anul 2 sau 3 si daca nu, la ex de specialitate.Nu e de glumit cu MU,e de munca!

Ai dreptate e foarte mult de munca , dar macar nu ne plictisim :P si cine a mai luat si post nu cred ca mai are chef sa renunte ca apoi sa dea inapio si bani care nu i-a luat.

monelique
Posts: 2
Joined: Wed Dec 23, 2009 1:41 pm

Re: Transferuri

Postby monelique » Mon Jan 04, 2010 7:59 pm

Buna eu sunt din Constanta si am luat nefrologie pe Bucuresti.
Am primit acelasi raspuns de la Coordonator sa aduc un rezident in locul meu.
Transferul pe Constanta nu e posibil caci nu avem conferentiar acreditat.Sunt disperata, tot ce am e in Constanta (copil, familie, casa)
Stiti daca e posibila schimbarea specialitatii?
Imi pare tare rau dupa pediatrie, o luam lejer la mine in oras :(

minu
Posts: 2
Joined: Mon Jan 04, 2010 9:49 pm

Re: Transferuri

Postby minu » Mon Jan 04, 2010 10:02 pm

dau loc la constanta pentru unul la craiova pe urgente....
id mess: minune.bogdan

JhB
junior
junior
Posts: 51
Joined: Sun Apr 01, 2007 4:17 pm
Location: 13bis

Re: Transferuri

Postby JhB » Tue Jan 05, 2010 12:51 pm

Sari peste coordonator si mergi direct la rector(sau prorector), si le explici situatia si posibil sa obtii semnatura de detasare in locul coordonatorului. Eu asa am facut. Apoi mergi personal la CNPDS(la director) sau ce o mai fi acum in loc si le explici si lor (stiu pare dificil si mult de umblat, dar eu am obtinut 2 detasari asa). Daca insisti, nimeni nu te tine legat...succes!
"Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce-ti place,ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci"

jubyle25
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Jan 05, 2010 6:44 pm

schimbarea centrului universitar!!!

Postby jubyle25 » Tue Jan 05, 2010 6:56 pm

sunt medic rezident in specialitatea cardiologie la Cluj si as vrea sa ma transfer la Bucuresti , profesorul din Cluj nu mi-a acordat trasferul (il inteleg pentru ca in clinica e nevoie de rezidenti ) singura sansa ar fi sa gasesc un inlocuitor .Am scris pe acest forum in speranta ca cineva poate fi interesat . Va multumesc anticipat !

myha
junior
junior
Posts: 35
Joined: Wed Nov 25, 2009 11:00 pm

Re: Transferuri

Postby myha » Tue Jan 05, 2010 7:26 pm

oanap wrote:bai fratilor
e naspa de tot
eu sunt pe urgente la constanta si vroiam pe mures
dr Arafat nu da pt nimeni nici detasare nici transfer
deci da traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul

eu renunt
am vrut tare de tot urgenta dar se pare ca nu
:(

eu sunt pe urgenta si am primit aprobarile de la coordonatorii mei pt detasare.asa ca m am dus deja in centrul pe care l am vrut,tm de la bv.apoi sa vad pt transfer.

georgian
junior
junior
Posts: 70
Joined: Thu Oct 16, 2008 10:51 pm

Re: Transferuri

Postby georgian » Tue Jan 05, 2010 8:20 pm

Myha ai depus semnaturile? si unde daca da?ca eu stau cu ele si nu stiu unde sa le duc...

myha
junior
junior
Posts: 35
Joined: Wed Nov 25, 2009 11:00 pm

Re: Transferuri

Postby myha » Tue Jan 05, 2010 8:39 pm

georgian wrote:Myha ai depus semnaturile? si unde daca da?ca eu stau cu ele si nu stiu unde sa le duc...

le am trimis prin posta la cnpds si am primit confirmarea ca le au primit iar acum mi au zis sa astept pana se hotarasc ei ce sa faca si la cine o sa trimita dosarele.cam atat

User avatar
dr_me
senior
senior
Posts: 245
Joined: Mon Jul 03, 2006 5:36 pm

Re: Transferuri

Postby dr_me » Tue Jan 05, 2010 9:26 pm

myha wrote:
georgian wrote:Myha ai depus semnaturile? si unde daca da?ca eu stau cu ele si nu stiu unde sa le duc...

le am trimis prin posta la cnpds si am primit confirmarea ca le au primit iar acum mi au zis sa astept pana se hotarasc ei ce sa faca si la cine o sa trimita dosarele.cam atat



pai si cei din tm cum te-au primit daca tu nu ai o adeverinta de confirmare a detasarii de la cnpds?

minu
Posts: 2
Joined: Mon Jan 04, 2010 9:49 pm

Re: Transferuri

Postby minu » Tue Jan 05, 2010 9:52 pm

dau loc la constanta pentru loc la craiova pe urgente.
cei interesati prv.

myha
junior
junior
Posts: 35
Joined: Wed Nov 25, 2009 11:00 pm

Re: Transferuri

Postby myha » Tue Jan 05, 2010 10:30 pm

dr_me wrote:
myha wrote:
georgian wrote:Myha ai depus semnaturile? si unde daca da?ca eu stau cu ele si nu stiu unde sa le duc...

le am trimis prin posta la cnpds si am primit confirmarea ca le au primit iar acum mi au zis sa astept pana se hotarasc ei ce sa faca si la cine o sa trimita dosarele.cam atat



pai si cei din tm cum te-au primit daca tu nu ai o adeverinta de confirmare a detasarii de la cnpds?

pai daca ei mi au dat aprobarea ca ma primesc,bineinteles ca stiau de mine si au inteles ca aprobarea de la cnpds o sa vina mai tarziu,pana atunci nu era sa stau acasa.

georgian
junior
junior
Posts: 70
Joined: Thu Oct 16, 2008 10:51 pm

Re: Transferuri

Postby georgian » Wed Jan 06, 2010 3:03 pm

Myha de tog zi-mi si mie adresa mai exact unde ai trimis actele si cum sa procedez ...

georgian
junior
junior
Posts: 70
Joined: Thu Oct 16, 2008 10:51 pm

Re: Transferuri

Postby georgian » Wed Jan 06, 2010 3:05 pm

ai trimis copii dupa cererile alea semnate sau originalele?ca sincer prin posta e cam dificil..

myha
junior
junior
Posts: 35
Joined: Wed Nov 25, 2009 11:00 pm

Re: Transferuri

Postby myha » Wed Jan 06, 2010 4:13 pm

georgian wrote:ai trimis copii dupa cererile alea semnate sau originalele?ca sincer prin posta e cam dificil..

am trimis copii ,ca mie oricum mi au venit prin fax de la bv.adresa n o mai stiu exact ,str bodesti ,nr 2.si la posta ceri sa le trimiti cu adresa de confirmare,apoi tu o sa primesti confirmarea cand le primesc ei

jubyle25
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Jan 05, 2010 6:44 pm

schimbarea centrului universitar

Postby jubyle25 » Thu Jan 07, 2010 10:54 pm

AS VREA SA-MI SCHIMB CENTRUL UNIVERSITAR DE PREGATIRE
SUNT REZIDENTA PE CARDIOLOGIE IN CLUJ IN ANUL I SI AS VREA SA MERG IN BUCURESTI (am apartament in Bucuresti) DL. PROF. DIN CLUJ NU MI-A APROBAT TRANSFERUL , A SPUS CA MI-L ACORDA NUMAI IN CAZUL IN CARE II ADUC REZIDENT LA SCHIMB .
DACA CINEVA CITESTE ACEST MESAJ SI E DIN ALT CENTRU ( EX SIBIU ..etc ) va rog sa ma contactati la nr de telef 0743891403 VA MULTUMESC

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: schimbarea centrului universitar

Postby b3 » Fri Jan 08, 2010 1:10 am

DA' NU MAI URLA SI VEZI CA EXISTA TOPIC DEJA DESPRE TRANSFERURI !
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests