Transferuri

odiseea spatiala
hhheyy
Posts: 4
Joined: Thu Dec 02, 2010 12:44 pm

Loc Obstetrica Ginecologie Constanta -2010!!!!

Postby hhheyy » Sun Dec 05, 2010 7:39 pm

Daca cineva vrea sa vina rezident pe Obstetrica Ginecologie la Constanta sa ma anunte!!! Se poate rezolva super usor. Adresa de contact: nick.jon86@yahoo.com

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Transferuri

Postby DarkComy » Sun Dec 05, 2010 7:46 pm

trebuie doar sa convingi indrumatorii de rezidentiat in orice fel posibil 8) un prieten plecat din bucuresti a spus din start "eu sunt din bacau, si imi este mai aproape iasiul"

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Loc Obstetrica Ginecologie Constanta -2010!!!!

Postby Enemy » Sun Dec 05, 2010 10:07 pm

cum se poate rezolva?

ina_doc

Re: Loc Obstetrica Ginecologie Constanta -2010!!!!

Postby ina_doc » Sun Dec 05, 2010 10:08 pm

ei si tu acuma...

yrys
senior
senior
Posts: 112
Joined: Wed Feb 03, 2010 6:04 pm

Re: Loc Obstetrica Ginecologie Constanta -2010!!!!

Postby yrys » Mon Dec 06, 2010 12:06 am

hhheyy wrote:Daca cineva vrea sa vina rezident pe Obstetrica Ginecologie la Constanta sa ma anunte!!! Se poate rezolva super usor. Adresa de contact: nick.jon86@yahoo.com

...chirurgie plastica nu aveti p'acolo... :peace:

hhheyy
Posts: 4
Joined: Thu Dec 02, 2010 12:44 pm

Re: Loc Obstetrica Ginecologie Constanta -2010!!!!

Postby hhheyy » Mon Dec 06, 2010 12:11 am

E un post serios!!! dar na cum unii nu au nimic mai bun de facut ....

P.S. decat sa comentezi prost.. mai bine taci!!!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Loc Obstetrica Ginecologie Constanta -2010!!!!

Postby Chingachgook » Mon Dec 06, 2010 2:09 am

eu vreau

serios.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Loc Obstetrica Ginecologie Constanta -2010!!!!

Postby Enemy » Mon Dec 06, 2010 12:29 pm

foarte serios intrebam, cum se poate? Nu vad nici o urma de caterinca in exprimarea mea.

yrys
senior
senior
Posts: 112
Joined: Wed Feb 03, 2010 6:04 pm

Re: Loc Obstetrica Ginecologie Constanta -2010!!!!

Postby yrys » Mon Dec 06, 2010 7:29 pm

chiar si eu vreau......cine da mai mult?? :D

hhheyy
Posts: 4
Joined: Thu Dec 02, 2010 12:44 pm

Re: Loc Obstetrica Ginecologie Constanta -2010!!!!

Postby hhheyy » Mon Dec 06, 2010 7:48 pm

Ca sa clarific situatia!!! sa nu interpretati...
Eu am luat gineco CT si vreau sa ma mut la Bucuresti! Proful de la CT are nevoie de oameni si a zis ca vrea in locul meu pe altcineva. Nu vrea sa piarda un rezident. AM ZIS CA POATE SI-A LUAT CINEVA GINECO IN ALTA PARTE SI AR VREA SA VINA LA CONSTANTA!

P.S Incetati cu apropourile astea!!! Deci nu mai faceti supozitii.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Loc Obstetrica Ginecologie Constanta -2010!!!!

Postby b3 » Mon Dec 06, 2010 8:01 pm

era mai simplu sa spui ca este vorba despre un transfer intre centre si sa pui anuntul in topicul relevant.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

alinaioana
Posts: 1
Joined: Mon Dec 06, 2010 10:02 pm

Re: Transferuri

Postby alinaioana » Mon Dec 06, 2010 10:27 pm

buna.sunt medic rezident medicina interna oradea si as vrea sa imi fac transfer in bucuresti. este cineva interesat de un switch???

yrys
senior
senior
Posts: 112
Joined: Wed Feb 03, 2010 6:04 pm

Re: Loc Obstetrica Ginecologie Constanta -2010!!!!

Postby yrys » Mon Dec 06, 2010 11:13 pm

b3 wrote:era mai simplu sa spui ca este vorba despre un transfer intre centre si sa pui anuntul in topicul relevant.

...corect....dar din ce a spus el...s-a inteles cu totul altceva..

HLN
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Mon Dec 07, 2009 2:49 pm

Re: Transferuri

Postby HLN » Thu Dec 09, 2010 2:17 pm

este cineva cu anapat bucuresti interesat sa ia anapat iasi?

5-FU
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Sep 10, 2010 1:54 pm

Re: Transferuri

Postby 5-FU » Thu Dec 09, 2010 2:59 pm

care-i pe GL nu va obositi, nu se da voie la detasari sau transferuri

yrys
senior
senior
Posts: 112
Joined: Wed Feb 03, 2010 6:04 pm

Re: Transferuri

Postby yrys » Thu Dec 09, 2010 4:01 pm

5-FU wrote:care-i pe GL nu va obositi, nu se da voie la detasari sau transferuri


am inteles ca in noua lege,ei nu vor sa mai dea detasari sau transferuri...deci naspaaa

User avatar
dr2og
junior
junior
Posts: 57
Joined: Tue Mar 30, 2010 11:34 am

Re: Transferuri

Postby dr2og » Thu Dec 09, 2010 6:06 pm

yrys wrote:
5-FU wrote:care-i pe GL nu va obositi, nu se da voie la detasari sau transferuri


am inteles ca in noua lege,ei nu vor sa mai dea detasari sau transferuri...deci naspaaa

si unde ar fi noua lege si de cand s-ar aplica??
poate se refera la faptul ca de la anul se da descentralizat si atunci e normal sa nu se dea transfer ...ca asa iau og in brasov cu puncatj mai mic si ma transfer in bucuresti ,unde cu puncatjul respectiv nu as fi prins og....( nu am nimica cu brasov si bucuresti...sunt 2 centre ce mi-au venit in minte) :peace:

5-FU
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Sep 10, 2010 1:54 pm

Re: Transferuri

Postby 5-FU » Thu Dec 09, 2010 7:11 pm

ar fi interesant de stiut o chestie... daca ai apartament in orasul in care vrei sa te detasezi... ce ar mai spune atunci galatiul? ar incalca legea refuzandu-ti detasarea sau transferul??? foarte interesant...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Transferuri

Postby Chingachgook » Thu Dec 09, 2010 7:19 pm

bai sunteti de-a dreptul culmea cu transferurile astea


dar cand ai ales nu stiai in ce localitate aveai apartament?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Transferuri

Postby DarkComy » Thu Dec 09, 2010 7:34 pm

kooksee wrote:bai sunteti de-a dreptul culmea cu transferurile astea


dar cand ai ales nu stiai in ce localitate aveai apartament?


ba stia, dar conta mai mult specialitatea, chiar daca trebuia sa se duca si la tg mures. cel mai misto traseu mi se pare bacau (locul de bastina) - bucuresti (facultatea) - timisoara (rezidentiat) - barlad (post)

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Transferuri

Postby pc7 » Thu Dec 09, 2010 7:44 pm

barladul nu are centrul de pregatire timisoara
Life's not fair, get used to it

5-FU
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Sep 10, 2010 1:54 pm

Re: Transferuri

Postby 5-FU » Thu Dec 09, 2010 8:21 pm

DarkComy ai zis bine. Specialitatea a contat la majoritatea...
kooksee, ca de obicei pe dinafara . Mai bine te apuci de cantat la flaut, ca de postat habar nu ai.
anyways....

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Transferuri

Postby md_gr » Thu Dec 09, 2010 8:23 pm

Nu mi se pare normal sa iei in alta parte si sa vii altundeva. Ai facut-o pe riscul tau, vrei specialitatea, asta primesti.

5-FU
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Sep 10, 2010 1:54 pm

Re: Transferuri

Postby 5-FU » Thu Dec 09, 2010 8:25 pm

Da, bun, ok... discutabil...
in conditiile in care exista o lege, presupun ca nu exista degeaba.
Nimeni nu pare sa fie de acord cu asazisele detasari sau transferuri, la toti "nu li se pare normal" dar totusi planeta nu se invarte dupa dorintele fiecaruia.
Daca exista topic de transferuri mi se pare normal sa discutam la subiect, mai ales ca sunt si legiferate

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Transferuri

Postby Chingachgook » Thu Dec 09, 2010 8:38 pm

sigur ca discutam la subiect

subiectul e transferul.
adica esti incapabil sa iei o specialitate undeva, si apoi bagi un bocet ca tu ai aparatment la Dorohoi si ca tu vrei acolo.
chiar daca nu ai avut medie de dorohoi.

aceeasi mentalitate vad si pe topicul cu petitia. majoritatea dintre voi nu ati calcat intr-o sala de tribunal dar vorbiti cu gura plina despre legi de parca, imediat dupa medicina, dreptul public-administrativ e celalalt domeniu in care excelati.

aa si normal, gramatica

la toti



invatati in palaria mea sa scrieti TUTUROR.

5-FU daca vrei sa iti mai explic lucruri interesante sa vii cu un referat despre conceptul de responsabilitate. ce e ea, la ce ne foloseste noua, ce inseamna ca faptul ca ne-am asumat un anumte centru de pregatire, etc
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

ina_doc

Re: Transferuri

Postby ina_doc » Thu Dec 09, 2010 8:46 pm

in ardeal se spune "la toti" in mod cat mai firesc.

kooksee, romania are mai multe landuri, daca nu stiai, si fiecare land are dialectul sau. :)


mie mi se pare corect sa vrei transfer, fara sa iti fi sacrificat visele (visurile, pentru cine vrea gramaticaliceste corect) la repartitie. :peace:
Last edited by ina_doc on Thu Dec 09, 2010 8:49 pm, edited 2 times in total.

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Transferuri

Postby md_gr » Thu Dec 09, 2010 8:48 pm

Se numesc regionalisme, nu suntem corsicani ca sa avem dialect.

ina_doc

Re: Transferuri

Postby ina_doc » Thu Dec 09, 2010 8:49 pm

eu radeam. in germa au landuri si fiecare are un dialect. sau ma rog, grupuri de landuri au un anumit dialect.

5-FU
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Sep 10, 2010 1:54 pm

Re: Transferuri

Postby 5-FU » Thu Dec 09, 2010 8:50 pm

probabil ca o sa iau un nou warn, dar ce mai conteaza...
kooksee, cat de mult ai piciorul de la scaun dosit in fund? acum pe bune... mai grandoman ca tine nu exista. Cat as vrea sa nu iau in seama nesimtirea unora ca tine, dar nu pot. Vorbesti de topicul cu petitia. Nu retin daca am mai mult de un singur post acolo, in care nu fraternizam cu autorul topicului, doar imi exprimam o parere.Dar bine ca exista kooksee, inspector sef la interpol, de monitorizeaza el toate posturile de pe imed, cand el nu poate sa-si scoata instrumentul de undeva si sa zica "aa" dupa.
Daca mai e loc(si sigur e, ca esti generos in toate priviintele" , introdu si "conceptele" tale in acelasi loc sumbru si pun pariu ca o sa fii mai satisfacut(sufleteste si nu numai) ca niciodata.

warning si ban, ca era al treilea

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Transferuri

Postby md_gr » Thu Dec 09, 2010 9:00 pm

Nu e normal sa se dea transferuri, asta inseamna ca nu sunt sanse egale. Se inghesuie multi de ex in Buc, iar restul nimic.

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Transferuri

Postby DarkComy » Thu Dec 09, 2010 9:00 pm

pc7 wrote:barladul nu are centrul de pregatire timisoara


anul trecut au fost multi care au luat post in barlad si centru de pregatire in timisoara.
Last edited by DarkComy on Thu Dec 09, 2010 9:01 pm, edited 1 time in total.

ina_doc

Re: Transferuri

Postby ina_doc » Thu Dec 09, 2010 9:03 pm

mdgr, asa ziceam si eu de transfer pana sa aud cazul unei prietene care si-a crescut copilul la n kilometrii de sot si de familie.

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Transferuri

Postby md_gr » Thu Dec 09, 2010 9:04 pm

ina_doc wrote:mdgr, asa ziceam si eu de transfer pana sa aud cazul unei prietene care si-a crescut copilul la n kilometrii de sot si de familie.

Astea sunt cazuri speciale, trebuie acordat transferul, dar nu tuturor.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Transferuri

Postby Chingachgook » Thu Dec 09, 2010 9:08 pm

md_gr wrote: dar nu tuturor.



dar nu la toti

inteleg exemplele lacrimogene cu copilul crescut la 1800 de km de mama, dar iote ca eu am crescut la bunici si vedeti toti ce educatie sanatoasa am primit.


deci se poate.

in alta ordine de idei, e vorba de facut o alegere. iau o specialitate care imi place si sunt dispus sa sacrific familie, copil etc, sperand ca mai incolo sa fie bine

SAU

iau ceva in oras la mine si nu mai sacrific familia.


si cu p in c si cu sufletul in rai nu se poate
(de la bunica o stiu)

o sa vedeti acelasi lucru dar explicat in cuvinte mai frumoase in referatul cu care o sa vina 5fu
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

ina_doc

Re: Transferuri

Postby ina_doc » Thu Dec 09, 2010 9:10 pm

kooksee wrote:aproape ca imi vine sa te mangai pe frunte si sa iti ciufulesc parul


later edit
la cincifu ma refeream


aproape ca ma speriasem. :lol: eu am chelie.

la faza cu crescutul copiilor la distanta, daca ei nu conteaza, hai sa-ti spun un adevar crunt pe care nu l-ai banuit: nevasta la distanta de barbat e durere mare. :mrgreen:

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Transferuri

Postby pc7 » Thu Dec 09, 2010 9:25 pm

anul trecut au fost multi care au luat post in barlad si centru de pregatire in timisoara.


pe principiul iarna nu-i ca vara nici anul asta nu mai e ca si anul trecut. Toate posturile au centre de pregatire apropiate
Life's not fair, get used to it

yrys
senior
senior
Posts: 112
Joined: Wed Feb 03, 2010 6:04 pm

Re: Transferuri

Postby yrys » Thu Dec 09, 2010 9:44 pm

md_gr wrote:Nu mi se pare normal sa iei in alta parte si sa vii altundeva. Ai facut-o pe riscul tau, vrei specialitatea, asta primesti.

...de acord cu tine....pai anu trecut s-au luat locurile si posturile total aiurea..fiecare a luat nu a contat unde ,numa sa prinda ceva.....am avut un coleg din Moldova ...a luat post la Braila si centru de pregatire Oradea....unul din exemple,dar sunt multe altele.......

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Transferuri

Postby Chingachgook » Thu Dec 09, 2010 9:53 pm

nu multe ci majoritatea

:lol:

vai va auziti ce tampenii debitati?

warning si ban, ca e al treilea
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Transferuri

Postby DarkComy » Thu Dec 09, 2010 9:55 pm

pc7 wrote:
anul trecut au fost multi care au luat post in barlad si centru de pregatire in timisoara.


pe principiul iarna nu-i ca vara nici anul asta nu mai e ca si anul trecut. Toate posturile au centre de pregatire apropiate


eu nu am facut in niciun moment referire la o situatie din acest an, ci la o situatie hilara de anul trecut. e treaba lui X daca doreste ca din 5 in 5 ani sa schimbe orasul, dar de regula dupa astfel de alegeri neinspirate apar intrebari pe forum la modul "cum fac sa ma mut, oare ma vor lasa?" ori cand faci astfel de alegeri ar trebui sa te gandesti totusi inainte la consecinte.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Transferuri

Postby b3 » Sat Dec 11, 2010 1:50 am

b3 wrote:as prefera ca discutiile despre moralitatea transferului sa le purtati pe topicul dedicat viewtopic.php?f=40&t=11205 , pt ca topicul asta sa fie util pentru cei care cauta informatii despre transfer. Puteti discuta si aici, atata timp cat nu va jigniti/atacati.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests