Am nevoie de urmatoarele informatii ptr. un studiu statistic

odiseea spatiala
User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Am nevoie de urmatoarele informatii ptr. un studiu statistic

Postby b3 » Sun Dec 05, 2010 11:14 pm

nu inteleg ce intrebi... legal, ce ?
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Am nevoie de urmatoarele informatii ptr. un studiu statistic

Postby Iepurita » Sun Dec 05, 2010 11:42 pm

Ca sa ajungi in spital/invatamant universitar trebuie sa ai si pile si bani. Preturile difera in fctie de pile, dar oricum sunt de mii de euro.
Asa ca daca vrei sa ramai in tara si ai ocazia sa dai pe post, da!
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

Iuda
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sun Nov 21, 2010 5:55 pm
Location: Cluj-Napoca

Re: Am nevoie de urmatoarele informatii ptr. un studiu statistic

Postby Iuda » Mon Dec 06, 2010 9:44 am

b3 imi mai stergi multe posturi?


In rest, topicul asta incepe sa semene cu povestea cu prostul,piatra,lacul si "desteptii".

warning
Deschide-ti inima pentru autopsie.

andrady
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Jul 11, 2009 8:38 pm

Re: Am nevoie de urmatoarele informatii ptr. un studiu statistic

Postby andrady » Mon Dec 06, 2010 10:40 am

Hai ca esti tare! Ai deschis un topic in care nici cei care nu-s de acord cu premisele de la care ai plecat pt studiul tau tot iti ofera date. :wink: Mai o injuratura, mai un sfat, hai ca merge. :) .Pot sa te ajut cu o singura informatie: aceea ca sporurile pot fi relative. Conteaza mult unde te vei angaja: policlinica da alt spor decat spitalul judetean, si cu totul altul fata de institut, si daca e institut national iarasi se schimba treaba. Poate n-ar strica sa te gandesti si la ce specialitati se cauta afara daca crezi ca vei lua in considerare asta la un mom dat. Oricum, urmeaza-ti pasiunea! A propos de ce ziceai tu ca una e sa stai de la 9 la 14 si alta e sa stai de dimineata pana seara. Stiu oameni care fac cu pasiune ceva ce le ia mult timp si sunt foarte multumiti. Eu n-am luat deloc in considerare factorul financiar...abia dupa ce am iesit de la repartitie mi-am dat seama ca cel mai probabil n-o voi duce rau deloc :D.
Toate cele bune si sper ca vei alege ceva potrivit pt tine din toate punctele de vedere! :rightblinky:

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Am nevoie de urmatoarele informatii ptr. un studiu statistic

Postby b3 » Mon Dec 06, 2010 6:45 pm

gasesti toate informatiile pe care le doresti despre salarii si sporuri pe Viata in spital in topicurile cu aceleasi nume.
ca sa nu te obosesti prea tare, uite ordonanta actuala cu sporurile: http://www.emedic.ro/Legislatie/486.htm

Te rog sa nu mai faci topicuri noi decat daca nu gasesti informatiile cu search sau prin google cu "termeni de cautare site:imed.ro"
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

Krisler12
senior
senior
Posts: 352
Joined: Mon Oct 12, 2009 9:04 pm

Re: Am nevoie de urmatoarele informatii ptr. un studiu statistic

Postby Krisler12 » Mon Dec 06, 2010 8:16 pm

b3 wrote:nu inteleg ce intrebi... legal, ce ?

Nu stiam ca cele de pe mf se cumpara legal. Eu credeam ca doar ilegal si cat despre "legal" staim doar ca se poate faptul sa-ti inchiriezi cabinetul sau asa ceva, nu sa si vinzi posturi asa cum vinde baba cartofii pe taraba.

PS: Poti sa inchizi topicul ptr. ca m-am lamurit si deci alte postari nu vor fi decat offtopic.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Am nevoie de urmatoarele informatii ptr. un studiu statistic

Postby Riley » Mon Dec 06, 2010 8:22 pm

Pai si studiul statistic?? Nu vii si cu rezultatele daca tot il faci? :D
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

Krisler12
senior
senior
Posts: 352
Joined: Mon Oct 12, 2009 9:04 pm

Re: Am nevoie de urmatoarele informatii ptr. un studiu statistic

Postby Krisler12 » Mon Dec 06, 2010 8:43 pm

Riley wrote:Pai si studiul statistic?? Nu vii si cu rezultatele daca tot il faci? :D


Pai nu vezi ca lumea una doua daca ii intreb de salariu, gata sunt materialist , am frustrari, remuscari etc. ?

De fapt, ma gandesc ca poate ai dreptate. :D Il voi posta aici sa vada toata lumea cum pasiunea ptr. o anumita specializare se poate schimba in functie de salariul pe care ti-l da statul pe specializarea respectiva.
Evident, datele care nu se supun corelarii vor fi marcate cu un asterisc in dreptul caruia se va nota:
"A ales pe moment" sau "Aici se afla "Pasiunea"" sau "Nu se stie ce a fost in capul respectivului." :D

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Am nevoie de urmatoarele informatii ptr. un studiu statistic

Postby Iepurita » Mon Dec 06, 2010 9:59 pm

Krisler12 wrote:
b3 wrote:nu inteleg ce intrebi... legal, ce ?

Nu stiam ca cele de pe mf se cumpara legal. Eu credeam ca doar ilegal si cat despre "legal" staim doar ca se poate faptul sa-ti inchiriezi cabinetul sau asa ceva, nu sa si vinzi posturi asa cum vinde baba cartofii pe taraba.

PS: Poti sa inchizi topicul ptr. ca m-am lamurit si deci alte postari nu vor fi decat offtopic.




Krisler, ai deschise 1000 de topicuri in care ti se explica acelasi lcuru si tu tot pe langa vorbesti. Mai bine du-te prin spitale in timpul liber, ca te lamuresti, aici vad ca nu s-a reusit lucrul asta.
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests