Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010? petitie

odiseea spatiala
rosebuds
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Nov 29, 2010 10:05 am

Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010? petitie

Postby rosebuds » Mon Nov 29, 2010 5:24 pm

Ce se intampla cu cei care au promovat, dar au ramas fara locuri la repartizarea din 27-28 nov 2010?


petitia viewtopic.php?p=268592#p268592

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby Lizz22 » Mon Nov 29, 2010 5:30 pm

invata pentru anul viitor!

procust
senior
senior
Posts: 193
Joined: Sat Feb 21, 2009 2:01 am
Location: Timisoara

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby procust » Mon Nov 29, 2010 6:08 pm

De ce esti asa de rea?

User avatar
optimus
senior
senior
Posts: 251
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:51 pm

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby optimus » Mon Nov 29, 2010 6:16 pm

Era un proiect la lui nea attila care zicea ca cei care raman pe dinafara sa ajute in garzi medicii..Acu ca vor fi si platiti nimeni nu stie..la ce haos legislativ exista in romanica,
REST IN PEACE!

rosebuds
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Nov 29, 2010 10:05 am

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby rosebuds » Mon Nov 29, 2010 6:19 pm

Cand va trece si ea prin acest examen va realiza ce inseamna sa stai acasa inca un an dupa ce timp de 6 ani ai fost intretinut de parinti.

radub85
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Mon Nov 29, 2010 6:37 pm

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby radub85 » Mon Nov 29, 2010 6:39 pm

Lizz22 wrote:invata pentru anul viitor!


o proasta lizz22

warning

schnauzer
elder
elder
Posts: 1255
Joined: Tue Nov 23, 2010 9:53 am

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby schnauzer » Mon Nov 29, 2010 6:44 pm

Nu. Merge la munca altundeva.

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby Lizz22 » Mon Nov 29, 2010 6:54 pm

rosebuds wrote:Cand va trece si ea prin acest examen va realiza ce inseamna sa stai acasa inca un an dupa ce timp de 6 ani ai fost intretinut de parinti.

am trecut prin aceasta proba si eu...si m-am straduit sa nu raman un an acasa...tocmai ca sa nu am sentimentul de inutilitate dupa 6 ani de facultate.
am doar o mare problema...si indiferent cat par de rea nu mi plac pomenile.

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby Lizz22 » Mon Nov 29, 2010 6:55 pm

radub85 wrote:
Lizz22 wrote:invata pentru anul viitor!


o proasta lizz22

iti accept parerea dar nu ma regasesc in ea.

radub85
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Mon Nov 29, 2010 6:37 pm

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby radub85 » Mon Nov 29, 2010 6:58 pm

tu sa fii sanatoasa si sa faci ce vrei nu vad de ce a trebuit sa comentezi aiurea...atata timp cat am dat rezi si am peste 60% deci e promovat ar trebui sa fie o diferenta intre mine si unu care nu l-a sustinut. Deci toti care nu am prins loc ar trebui sa facem ceva.

User avatar
BellaDonna
senior
senior
Posts: 189
Joined: Tue Jun 03, 2008 3:52 pm

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby BellaDonna » Mon Nov 29, 2010 6:58 pm

asa, si daca prindeai loc/post, te puteai intretine, nu?

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby Lizz22 » Mon Nov 29, 2010 7:06 pm

radub85 wrote:tu sa fii sanatoasa si sa faci ce vrei nu vad de ce a trebuit sa comentezi aiurea...atata timp cat am dat rezi si am peste 60% deci e promovat ar trebui sa fie o diferenta intre mine si unu care nu l-a sustinut. Deci toti care nu am prins loc ar trebui sa facem ceva.

as putea considera comentariul tau aiurea...chiar cred ca punctajul ala de promovare -alea ceva mai mult de 540 de puncte nu ti dau in nici un caz dreptul de a mi spune ca sunt "o proasta".
remarca mi se pare cel putin nefondata.mai ales ca tot ce am spus mai sus e ca ar trebui doar sa mai inveti daca vrei specialitate - pana la urma toti tre' s-o facem,nu?

radub85
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Mon Nov 29, 2010 6:37 pm

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby radub85 » Mon Nov 29, 2010 7:08 pm

daca prindeam loc oricum nu traiam din salariu ala de 2 lei dar ideea era ca faceam ceva

radub85
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Mon Nov 29, 2010 6:37 pm

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby radub85 » Mon Nov 29, 2010 7:08 pm

si chiar daca ai punctajul mai mare ca al meu nu inseamna neaparat ca esti si desteapta...ci ca stii sa tocesti

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby Lizz22 » Mon Nov 29, 2010 7:13 pm

radub85 wrote:si chiar daca ai punctajul mai mare ca al meu nu inseamna neaparat ca esti si desteapta...ci ca stii sa tocesti

da...dar cel putin nu sunt complexata ca am 60% si stau acasa!si asta conteaza!
si intrade var...puctajul mai mare nu spune neaparat ca sunt mai desteapta... dar ce te faci daca nici nu am tocit si oi fi si mai desteapta ca tine?
probabil iti mentii parerea...sunt o proasta......pt ca nu te sustin,nu?
hai sa inchidem discutia...topicul e pt altceva.
succes...
Last edited by Lizz22 on Mon Nov 29, 2010 7:15 pm, edited 1 time in total.

radub85
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Mon Nov 29, 2010 6:37 pm

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby radub85 » Mon Nov 29, 2010 7:14 pm

prin raspunsul asta chiar ai dovedit ca esti proasta.

al doilea warning

User avatar
kcuf_di
senior
senior
Posts: 320
Joined: Thu Dec 04, 2008 2:02 pm
Location: SG

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby kcuf_di » Mon Nov 29, 2010 7:29 pm

Ce ti si cu manierele astea. Ai ramas fara argumente sau gasesti placere in jignirea femeilor?
cse kestie

freexander
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Oct 05, 2009 10:48 am

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby freexander » Mon Nov 29, 2010 7:56 pm

conform art 27 din metodologie e posibil sa se suplimenteze

CAPITOLUL VII
Metodologia de selectie pentru locuri suplimentare în medicina de familie

ART. 27
Pentru candidatii care au concurat la rezidentiatul pe loc si pe post pentru
domeniul medicină, care au obtinut punctaj de promovare, dar nu au ales loc sau post,
se poate alcătui o nouă clasificare si vor participa la o nouă selectie pentru alegerea de
locuri de rezidentiat în specialitatea medicină de familie, care va avea loc la o dată ce
va fi anuntată în timp util prin mass-media şi pe site-ul http://www.rezidentiat.info. Odată cu
anuntarea clasificării si a datei acestei repartitii, se vor publica si numărul de locuri
suplimentare în specialitatea medicină de familie, precum si unitătile si centrele de
pregătire pentru acestia.

rosebuds
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Nov 29, 2010 10:05 am

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby rosebuds » Mon Nov 29, 2010 7:59 pm

Felicitari lizz22 pt efortul depus si pt rezultate. Eu am deschis topic-ul pt mine si alti colegi in aceeasi situatie. Va rog cei interesati in a rezolva ceva sa lase un nr de contact sau o adresa de mail.

rosebuds
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Nov 29, 2010 10:05 am

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby rosebuds » Mon Nov 29, 2010 8:07 pm

Cunosc ART.27,dar daca sunteti atenti are o formulare destul de ambigua... ''se poate''...

chiromf
senior
senior
Posts: 149
Joined: Fri Jan 01, 2010 6:42 pm
Location: Bucuresti

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby chiromf » Mon Nov 29, 2010 9:00 pm

in publicatia de concurs scrie:
26. Pentru candidatii care au concurat la rezidentiatul pe loc si pe post
pentru domeniul medicina, care au obtinut punctaj de promovare, dar nu au ales
loc sau post, se poate alcatui o noua clasificare si vor participa la o noua selectie
pentru alegerea de locuri de rezidentiat în specialitatea medicina de familie, care
va avea loc la o data ce va fi anuntata în timp util prin mass-media si pe site-ul
www.rezidentiat.info. Odata cu anuntarea clasificarii si a datei acestei repartitii,
se vor publica si numarul de locuri suplimentare în specialitatea medicina de
familie, precum si unitatile si centrele de pregatire pentru acestia.

eu zic sa fii linistit/a ca vor da mf la toata lumea care se incadreaza in punctaj. bafta!

rosebuds
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Nov 29, 2010 10:05 am

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby rosebuds » Mon Nov 29, 2010 9:18 pm

Da.este art 27 din metodologie,dar formularea este...''se poate alcatui...'' nu este ceva sigur.

cristina1986
junior
junior
Posts: 62
Joined: Tue Nov 30, 2010 10:43 am

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby cristina1986 » Tue Nov 30, 2010 12:17 pm

Lizz22 wrote:
radub85 wrote:
Lizz22 wrote:invata pentru anul viitor!


o proasta lizz22

iti accept parerea dar nu ma regasesc in ea.

Domnisoara Dr,
Am remarcat comentariul dvs si tin sa marturisesc ca m-am inregistrat doar pentru a posta un comment pe atat de malitios pe cat a fost si al dvs. Daca nu este cu suparare, as vrea sa ma prezint, stiu ca va rapesc din pretiosul timp, acum sunteti d-soara dr si probabil sunteti destul de ocupata cu tratamente, operatii, diagnostice etc. Sunt o umila studenta care am absolvit facultatea in cursul acestui an dupa 6 ani de munca, invatat, stagii, cursuri si practici de vara (care au constat in mai mult de a imi parafa o adeverinta). Probabil si dvs ati facut aceleasi sacrificii si ati depus acelasi volum de munca precum cel descris de mine, nu imi permit sa va desconsider pt ca nu va cunosc.
Cu toate acestea, daca nu este cu suparare as vrea sa incercati un exercitiu de imaginatie: Inchideti ochii pentru doua minute si imaginati-va momentul in care stati in fata scannerului si astepti cu zambetul pe buze rezultatul marelui test. Este mare din mai multe motive: cel mai important examen din toata facultatea, daca il pierzi ai pierdut tot ( si prin tot ma refer la munca, mandrie, stima de sine), te-ai pregatit, ai invatat, ti-ai sacrificat toata viata personala, nu ai dormit, ai plans, te-ai ridicat si te-ai apucat din nou de invatat. Astepti cu zambetul pe buze pentru ca s-a terminat chinul, urmeaza sa culegi roadele, sa te bucuri de vacanta cateva zile apoi sa-ti exerciti meseria, sa faci bine, sa ajuti, sa atingi telul pentru care te-ai luptat atat. Ti se comunica rezultatul, ti se taie picioarele, ai luat un punctaj de ***** (scuza-ti-mi limbajul) ... Ce te faci? Iti vine sa plangi? Te uiti socat...poate nu ai inteles bine...poate au scannat foaia invers...poate nu e grila ta...poate...poate. Anyway presupunand ca esti o persoana educata iti inghiti lacrimile, iti dregi vocea, iei cu mana tremuranda pixul si semnezi un act prin care atesti ca desi ai invatat, desi te-ai pregatit, pana la urma esti doar un biet om mai putin dotat intelectual care nu o sa primesti nici post, nici loc si mai trebuie sa inveti inca o data pentru la anul. Nu vreau sa-ti imaginezi cum te simti cand esti nevoit sa le dai parintilor, fratilor, iubitului "mirobolanta" veste. Nu pentru ca te vor judeca, nu pentru ca nu te mai iubesc, nu pentru ca nu mai au bani sa te intretina...ci doar pentru ca intr-o secunda isi dau seama ca tu ti-ai distrus viata, cel putin pentru moment (sunt o optimista din fire). Ce s-a intamplat? Daca ai invatat de ce ai luat un punctaj atat de slab? Raspunsul este simplu: ti-a fost frica sa alegi si variantele incerte. Acum imagineaza-ti ca trebuie sa traiesti cu acest sentiment un an de zile....Final de exercitiu!
Eu te felicit pentru locul/postul obtinut si ma bucur sincer pentru tine, dealtfel ma bucur pentru toti cei care au reusit sa-si vada visul implinit! Eu nu am reusit, nu pentru ca nu am vrut si nu am invatat ci pentru ca asa a fost sa fie... O colega si foarte buna prietena care a obtinut si ea un loc m-a sfatuit sa intru pe imed sa vad ce se intampa cu suplimentarea locurilor, pt ca vezi tu, imi e scarba si rusine sa dau un telefon la minister sau la dsp. Insa din pacate nu am fost avertizata si de existenta persoanelor care si-au vazut "sacii in caruta" si au uitat de toate mizerile MS-ului si de teama pe care a simtit-o fiecare dintre noi inainte de acest examen. Concluzionez prin a va spune, D-soara Dr, ca suntem suficient de "fericiti" incat nu mai avem nevoie de replicile tale, iar daca privesc lucrurile in ansamblu cred ca persoana frustrata este cea care cauta nenorocirea altuia pentru a se putea bucura de de propria fericire. Daca totusi acel comment a fost balasm pentru sufletul dvs. personal ma bucur ca v-am mai adus o fericire la palmares. Va doresc implinire si fericire in meseria pe care a-ti decis sa o practicati.
Cu convingerea reusitei alungarii suferintei din viata semenilor dvs. va saluta o colega net diferita de dvs. din multe puncte de vedere

ina_doc

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby ina_doc » Tue Nov 30, 2010 1:09 pm

secretul e sa nu astepti punctajul la scanner zambind...
adica sa nu te supraevaluezi.

User avatar
Allay
senior
senior
Posts: 111
Joined: Sat Nov 19, 2005 2:22 am
Contact:

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby Allay » Tue Nov 30, 2010 1:12 pm

Pe mine Cristina1986 m-a uns pe suflet. Cred ca a fost cea mai buna replica pe care am citit-o in ultima vreme. Iti urez un sincer succes la anul!

ina_doc

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby ina_doc » Tue Nov 30, 2010 1:17 pm

da, te-a uns...

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby Iepurita » Tue Nov 30, 2010 1:24 pm

Cristina, u se poate sa fi invatat bine si sa pici. Inseamna ca nu ai stiut sa inveti, nu ai stiut pe ce sa te axezi.
In plus toata lumea credeam eu ca stie ca la rezi e mai bine sa pui in plus. Eu m-am dus la o simulare doar ca sa verific aceasta teorie, am pus la CM 4 din 5 la toate (exceptand vreo 3 de gastro la care nu m-a lasat sufletul), am facut 599 de pcte. Deci sincer, mi-e foarte greu sa inteleg cum pot unii sa faca 490, 350, 500 etc... Un prieten a pus ABCD la toate fara sa citeasca intrebarile si a facut 500.
la stilul asta de corectare trebuia sa-ti si calculezi sansele de aface 3 sau 4 puncte atunci cand alegeai raspunsurile si nu erai sigura.
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

User avatar
Allay
senior
senior
Posts: 111
Joined: Sat Nov 19, 2005 2:22 am
Contact:

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby Allay » Tue Nov 30, 2010 1:28 pm

ina_doc wrote:da, te-a uns...


stii tu ceva :rightblinky:

cristina1986
junior
junior
Posts: 62
Joined: Tue Nov 30, 2010 10:43 am

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby cristina1986 » Tue Nov 30, 2010 1:47 pm

Ioio wrote:Cristina, u se poate sa fi invatat bine si sa pici. Inseamna ca nu ai stiut sa inveti, nu ai stiut pe ce sa te axezi.
In plus toata lumea credeam eu ca stie ca la rezi e mai bine sa pui in plus. Eu m-am dus la o simulare doar ca sa verific aceasta teorie, am pus la CM 4 din 5 la toate (exceptand vreo 3 de gastro la care nu m-a lasat sufletul), am facut 599 de pcte. Deci sincer, mi-e foarte greu sa inteleg cum pot unii sa faca 490, 350, 500 etc... Un prieten a pus ABCD la toate fara sa citeasca intrebarile si a facut 500.
la stilul asta de corectare trebuia sa-ti si calculezi sansele de aface 3 sau 4 puncte atunci cand alegeai raspunsurile si nu erai sigura.

Am o poveste mai amuzanta decat teoria ta, o sa incerc sa fiu scurta. Inainte cu o seara de examen m-a sunat un coleg de facultate care urma sa stea la rezidentiat langa mine. El a concurat pe un post iar eu m-am inscris pe loc....Long story short m-a rugat sa-l las sa copieze dupa mine, i-am explicat ca nu imi doresc sa fiu data afara din examen si prin urmare nu-l las sa se inspire din grila mea chiar daca nu concuram pe acelasi loc/post. Nu s-a inspirat a pus la plesneala majoritatea grilelor. Rezultatul 680pct. Nu generalizez si nu spun ca toata lumea a obtinut un punctaj mai mare in acest fel dar, totusi... Oricum sunt convinsa ca si tu ai putea sa indici printre colegii tai exemple de oameni care nu sunt capabili sa completeze o fisa dar cu toate astea au avut un punctaj mai mare decat la al tau. Nu inteleg tendinata de a uita nemultumirea ca viitorul tau se bazeaza pe o grila sireata necontand stradania din facultate si abilitatile dobandite in 6 ani, exceptand capacitatea de a toci o bibliografie de toata jena plina de greseli.
PS am reusit sa obtin mai mult de 60% din prima nota chiar daca nu m-am preocupat cum este mai avantajos sa completez grila
Felicitarile mele sincere pentru reusita

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby md_gr » Tue Nov 30, 2010 1:49 pm

Nu e un examen greu, anul asta a fost avantajata gandirea.
Trebuie sa te gandesti bine cand inveti si pici. Ai o problema: soc, obosit sau nu esti atat de destept pe cat te crezi.
Last edited by md_gr on Tue Nov 30, 2010 1:51 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby Calico » Tue Nov 30, 2010 1:50 pm

Allay wrote:Pe mine Cristina1986 m-a uns pe suflet. Cred ca a fost cea mai buna replica pe care am citit-o in ultima vreme.

Da, scrie frumos. :D Insa calitatile de medic (pe care nu contest ca le are) trebuie dovedite altfel. Poate la anu´ reuseste mai bine.

cristina1986
junior
junior
Posts: 62
Joined: Tue Nov 30, 2010 10:43 am

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby cristina1986 » Tue Nov 30, 2010 1:50 pm

ina_doc wrote:secretul e sa nu astepti punctajul la scanner zambind...
adica sa nu te supraevaluezi.

Pentru a evita concluzile pripite am dorit sa-mi explic zambetul, consider ca m-am exprimat suficient de clar incat si cei mai putini inzestrati sa prinda esenta. Totusi "colega" ai prins loc/post sau nu ai invatat nimic si prin urmare ai reusit sa te autoevaluezi eficient? Caci daca te incadrezi in ultima varianta ma tem ca trebuie sa-i dau dreptate D-soarei Dr care ne atragea atentia ca ei nu-i place pomana.

radub85
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Mon Nov 29, 2010 6:37 pm

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby radub85 » Tue Nov 30, 2010 2:00 pm

voi toti desteptii lu peste care spuneti "poate la anu faceti mai bine" va recomand sa frecati menta in alta parte...atata timp cat am peste 60% din prima nota dar nu am prins loc nu e corect...era corect si nu comentam daca limita era de 70% sau 65% dar atata timp cat sunt promovat ar trebui obligatoriu sa am si loc.

cristina1986
junior
junior
Posts: 62
Joined: Tue Nov 30, 2010 10:43 am

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby cristina1986 » Tue Nov 30, 2010 2:01 pm

md_gr wrote:Nu e un examen greu, anul asta a fost avantajata gandirea.
Trebuie sa te gandesti bine cand inveti si pici. Ai o problema: soc, obosit sau nu esti atat de destept pe cat te crezi.

Culmea, iti dau dreptate nu e un examen greu! Si as vrea sa ma crezi pe cuvant ca stau si ma gandesc care e problema mea. Tu de ce nu te gandesti care e problema ta de stai in fata calculatorului pe un forum si un topic care nu te intereseaza in loc sa sarbatoresti triumful tau cu prieteni/colegi/familie?

radub85
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Mon Nov 29, 2010 6:37 pm

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby radub85 » Tue Nov 30, 2010 2:04 pm

ti-as spune eu de ce sta aici dar imi iau al 3-lea warn

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby md_gr » Tue Nov 30, 2010 2:06 pm

N-am zis-o cu rautate, am zis ca omul esueaza pt ca nu iti da seama de limite, care sunt fizice, emotionale sau intelectuale, se poate intampla oricui. Nu dormi bine, esti stresat sau nu te duce capul, sunt situatii si situatii.
Nu simt ca am facut ceva extraordinar ca sa sarbatoresc, mi-a trecut.

Radu: Nu-ti varsa frustrarea pe altii, nu e sf lumii ca nu ai luat, oricare dintre noi putea sa pice.

rosebuds
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Nov 29, 2010 10:05 am

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby rosebuds » Tue Nov 30, 2010 2:07 pm

Cristina1986, lasa-mi te rog datele de contact

radub85
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Mon Nov 29, 2010 6:37 pm

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby radub85 » Tue Nov 30, 2010 2:08 pm

tocmai..problema e ca am luat ...pt ca daca aveam sub 60% nu ma ofticam..dar se pare ca nu ati inteles ce am scris mai sus

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby Calico » Tue Nov 30, 2010 2:10 pm

cristina1986 wrote:Culmea, iti dau dreptate nu e un examen greu! Si as vrea sa ma crezi pe cuvant ca stau si ma gandesc care e problema mea. Tu de ce nu te gandesti care e problema ta de stai in fata calculatorului pe un forum si un topic care nu te intereseaza in loc sa sarbatoresti triumful tau cu prieteni/colegi/familie?
Foarte urat, inteleg ca esti suparata, dar atacuri din astea personale nu-si au rostul. Si fata ti-a vorbit foarte frumos. La fel de bine te poate intreba si ea: "da tu de ce stai pe forum sa dai replici urate celor care nu-ti plang de mila, in loc sa pui mana sa inveti pentru la anu´?

Daca-mi permiti un sfat, in cazul in care ai ajuns la concluzia ca greseala ta a fost faptul ca ti-a fost frica sa iei drept corecte raspunsurile la care nu erai sigura (dupa cum am inteles din alt post), o buna strategie ar fi sa faci multe grile, nu doar sa inveti teoria. Contrar multor pareri, examenul asta nu e doar toceala. E si toceala, si inteles, si antrenament, si curajul de a alege. Exact ca in medicina reala.

User avatar
Allay
senior
senior
Posts: 111
Joined: Sat Nov 19, 2005 2:22 am
Contact:

Re: Se suplimenteaza locurile la rezidentiat 2010?

Postby Allay » Tue Nov 30, 2010 2:11 pm

Vei avea, stai linistit. Eu ii doream succes Cristinei la anul in cazul in care isi va dori altceva decat medicina de familie. Toti cei promovati vor avea post, din ce am aflat de la "predecesori" asa s-a intamplat mereu.

Si inca ceva: Cseke zicea ca o sa ii bage in sistem pe toti, inclusiv pe cei ce nu au promovat.

Uite aici linkul: http://www.antena3.ro/romania/cseke-att ... 13626.html


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests