Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

odiseea spatiala
irefutabil
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Wed Nov 24, 2010 11:06 am

Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby irefutabil » Sat Nov 27, 2010 9:32 pm

AS DORI SA STIU CARE SUNT PRIMII PASI CATRE REALIZAREA DOSARULUI DE ANGAJARE.

IN ADEVERINTA DE REZIDENT LA MINE SCRIE DE EXEMPLU ATI.SI CA INTRE 7-15 SE FAC FORMELE SI PE 16 E REPARTITIA.

DACA STIE CINEVA CE ACTE TREBUIE PT DOSAR SI CE PASII TREBUIE URMATI II MULTUMESC :allright:

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: PRIMII PASI DUPA CE AM LUAT REZI

Postby DarkComy » Sat Nov 27, 2010 10:04 pm

1. pentru cei aflati la inceput de drum, pana nu va alegeti spitalul platitor nu prea stiti cum sta treaba cu actele. peste tot se cere copie dupa diploma sau adeverinta care tine loc de diploma, copie dupa buletin, carte de munca daca aveti, dosar tip plic, certificat de la medicina muncii ca sunteti apti, analize medicale. in functie de spital poate fi nevoie si de cazier, unele spitale asigura analizele in timp ce altele va trimit sa vi le rezolvati voi cum credeti, unele spitale cer hartia de la medicina muncii inainte de 1.01.2011 in timp ce altele o accepta si dupa 1.01.2011. cu exceptia cazierului restul actelor se obtin rapid, asa ca prima voastra intrebare la spitalul platito va fi daca este nevoie si de cazier
2. pentru cei care sunt deja rezidenti, si au ales cu aceasta ocazie o alta specialitate si intentioneaza sa isi pastreze spitalul platitor de pana acum, cei de la spital va vor cere cel mult niste noi analize daca treceti de pe interne pe chirurgie. restul de acte pentru contract se afla deja la dosar.

irefutabil
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Wed Nov 24, 2010 11:06 am

Re: PRIMII PASI DUPA CE AM LUAT REZI

Postby irefutabil » Sat Nov 27, 2010 10:15 pm

FORMELE DE INCADRARE INTRE 7-15 DECEMBRIE LA CE SE REFERA SI UNDE SE FAC?ADICA ALEGEREA SPITALULUI PLATITOR?
IAR REPARTITIA E PE 16 ASA SCRIE PE ADEVERINTA.DECI ACTELE TREBUIE SAU NU FACUTE PANA PE 16 CA NU IMI EXPLICI CLAR.MERCI

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: PRIMII PASI DUPA CE AM LUAT REZI

Postby DarkComy » Sat Nov 27, 2010 10:38 pm

daca ai ales o specialitate cu centru de pregatire in bucuresti, atunci pe 13 dec se vor alege spitalele platitoare in cadrul SUUB (vei primi o hartie catre spitalul platitor). cu hartia primita pe 13 dec mergi la spitalul platitor chiar in ziua respectiva si te vei interesa de acte. cei de acolo iti vor spune ce acte trebuie sa le aduci musai ca sa inchei contractul, urmand ca ei sa iti dea o hartie prin care se certifica faptul ca ai incheiat contractul. cu aceasta ultima hartie si o taxa platita la posta (pentru documentele de rezident; se va anunta valoarea taxei) te prezinti la sediul MS - str. bodesti nr. 1. in acest centru se va face repartitia pe spitale pentru fiecare specialitate in parte in ordinea punctajului. aceasta repartitie se va tine in zilele 16, 17 si 20 dec, iar cei de la MS vor decide ce specialitate vine in ce zi (vor afisa informatiile la avizier).
daca ai ales un alt centru de pregatire, altul decat bucuresti, atunci ridici telefonul si suni la DSP-ul ce tine de centrul tau universitar. cei de acolo iti vor spune cum sta treaba cu spitalul platitor si cu repartitia spitalelor pentru fiecare specialitate din centrul respectiv.

sorinna
Posts: 1
Joined: Sun Nov 28, 2010 1:21 pm

rezidentiat endocrinologie

Postby sorinna » Sun Nov 28, 2010 1:25 pm

in legatura cu alegerea spitalelor la endocrin stie cineva ceva? se opteaza in ordinea punctajului? orice alta info e binevenita.10x

sandreea
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Wed Nov 17, 2010 10:29 am

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby sandreea » Sun Nov 28, 2010 2:18 pm

are vreo importanta ce spital platitor alegi?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby 187.92a » Sun Nov 28, 2010 2:33 pm

da! rapiditatea cu care plateste salariile, rapiditatea cu care itri ofera adevarinte cand ai nevoie de ele, distanta fata de locul de munca, analizele la angajare, aglutinarea celorlalti colegi (daca sunteti mai multi poate duce unu pe rand toate pontajele si lua toate bonurile pt toata lumea. daca esti la alt spit plutitor decat ceilalti va trebui sa faci luna de luna aceste drumuri singura.)

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby DarkComy » Sun Nov 28, 2010 3:18 pm

ca sa nu mai vorbim ca pot fi si probleme in acordarea bonurilor de masa la modul "nu se mai acorda" sau "daca nu le ridicati in luna respectiva, atunci treabuie sa faceti o cerere si daca se aproba pe veti primi peste 2-3 luni". e importanta si distanta fata de locul de munca sau casa: daca stati sau aveti spitalul in zona piata sudului doar nu va alegeti platitor tocmai spitalul universitar, sau daca stati in militari sigur nu veti avea chef sa faceti drumuri pana la sf pantelimon sau sf ioan. ganditi-va ca aproape toate hartiile de care veti avea nevoie ca rezidenti le veti lua de la spitalul platitor

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby Riley » Sun Nov 28, 2010 3:26 pm

Alegerea spitalului platitor se face in ordinea descrescatoare a punctajelor? (eu asa am inteles)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby b3 » Sun Nov 28, 2010 3:34 pm

printre actele pe care le duceti pentru contract nu uitati sa puneti si o cerere in care sa specificati unde vreti sa vi se plateasca pensia privata obligatorie. Nici un spital din Bucuresti nu a specificat chestia asta. Daca nu anuntati voi angajatorul in primele 4 luni de la angajare, sunteti repartizati aleator la un fond de pensii sau cred ca poate sa aleaga si angajatorul pentru voi, nu stiu sigur. La ce salarii imense avem nu cred ca conteaza asa mult la ce fond de pensii cotizezi, diferentele fiind extrem de mici, dar pe mine m-a enervat ca nu mi-a zis nimeni la angajare si ca m-am trezit cu un fond de care nu vreau sa mai aud.

informatii: http://www.birouldeconsiliere.ro/detali ... t=Articole
http://www.conso.ro/ghid/pensii-private ... -de-pensii


Riley: da. Dar se alege destul de echilibrat in general.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

sandreea
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Wed Nov 17, 2010 10:29 am

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby sandreea » Sun Nov 28, 2010 6:54 pm

multumesc pentru raspuns.

User avatar
karmania
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Wed May 21, 2008 12:23 am
Location: Bucuresti

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby karmania » Mon Nov 29, 2010 1:12 am

Am si eu o intrebare.. Daca nu esti in tara pe 13 dec pt alegerea spitalului platitor, poate veni altcineva cu procura?
Multumesc anticipat.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby b3 » Mon Nov 29, 2010 1:14 am

Da, se poate cu procura.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

medt,
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Mon Nov 22, 2010 10:04 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby medt, » Mon Nov 29, 2010 10:56 am

Eu sunt in concediu de maternitate,am luat MM si vreau sa inghet anul.Stiti cumva cum se procedeaza?

yryna85
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sun Nov 15, 2009 9:40 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby yryna85 » Mon Nov 29, 2010 11:51 am

Stiu ca se face cerere la MS in care se precizeaza motivele. Si eu sunt in aceeasi situatie, doar ca vreau sa plec in Germania si sa intrerup un an. Stie cineva daca trebuie sa treaca o perioada de la inceperea rezi sau pot intrerupe de la inceput? Este nevoie de aprobarea coordonatorului de rezi? Auzisem ca e necesara doar cererea la MS si dovada stagiului in strainatate.

User avatar
Bender
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Sun Nov 23, 2008 11:02 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby Bender » Mon Nov 29, 2010 12:31 pm

:help:
Poate sa explice cineva concret ce trebuie sa facem pentru a alege spitalul platitor in Bucuresti?
Multumesc in avans!
This is the worst kind of discrimination! The kind against me!!!

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby b3 » Mon Nov 29, 2010 4:38 pm

Astepti sa se anunte data in care se alege spitalul platitor pe www.rezidentiat.info sau www.dspb.ro . Te duci acolo cu buletinul sau trimiti pe cineva cu procura si alegi unul din cele 4 spitale platitoare (floreasca, municipal, pantelimon sau sf ioan), atunci cand iti striga numele (e in ordinea punctajului).
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

asagise
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Thu Nov 12, 2009 11:17 am

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby asagise » Mon Nov 29, 2010 4:48 pm

Stie cineva de spitalele platitoare din Arad . Cer cazier!
Mc

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby b3 » Mon Nov 29, 2010 4:58 pm

Ambele propozitii aveau de fapt "?" la coada ? Din cate stiu, in afara de Bucuresti toate celalalte centre universitare au un singur spital platitor.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

zubenelgenubi
senior
senior
Posts: 272
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:17 pm
Location: dupa blocurile gri

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby zubenelgenubi » Mon Nov 29, 2010 5:13 pm

Ce inseamna mai exact "formele de incadrare se vor efectua in perioada 7-15 decembrie", iar "repartitia pe clinici si coordonatori de rezidentiat se va face la nivelul DSP-urilor judetene din centrele universitare, in ziua de 16 decembrie 2010"? (ma refer la cei din alte centre decat Bucuresti)
Cu riscul sa pun o intrebare la care s-a mai raspuns, unde trebuie sa ne prezentam in perioada 7-15 decembrie, si unde in 16 decembrie? Dosarul de angajare il depunem la spitalul platitor, si aia cand? Va multumesc
Your "best"? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby b3 » Mon Nov 29, 2010 5:21 pm

Pentru centrele non-Bucuresti:

"formele de incadrare se vor efectua in perioada 7-15 decembrie" = actele pentru contractul cu spitalul platitor se depun la spitalul platitor (pe care nu stiu de unde-l aflati, poate v-a zis la repartitia din weekend ? in general este spitalul judetean sau cel de urgenta, daca exista) in perioada asta.

"repartitia pe clinici si coordonatori de rezidentiat se va face la nivelul DSP-urilor judetene din centrele universitare, in ziua de 16 decembrie 2010"? = pe 16 decembrie va duceti la DSP-ul judetean, eventual si cu o hartie de la spitalul platitor ca v-ati angajat (desi anul trecut n-a fost necesara pentru toata lumea), ca sa va alegeti clinica in care veti face stagiul de baza pe specialitatea aleasa. De ex. pe oftalmo incepeti cu 2 luni de chir generala, apoi 1 an de oftalmo. Alegeti unde o sa faceti anul de oftalmo. Pe gineco se incepe cu 6 luni de gineco apoi altele. Alegeti unde o sa faceti gineco. Se alege in functie de punctaje.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

zubenelgenubi
senior
senior
Posts: 272
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:17 pm
Location: dupa blocurile gri

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby zubenelgenubi » Mon Nov 29, 2010 6:13 pm

Multumesc :)
Your "best"? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

cristina.tipluica
Posts: 2
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:13 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby cristina.tipluica » Tue Nov 30, 2010 2:28 pm

si totusi ...pe ce criterii se alege spitalul platitor (pt bucuresti). am inteles k distanta fata de spitalul unde lucrezi e un criteriu, dar alte "tipsuri" :D ...ar exista o recomandare pentru unul anume....sau in unele locuri se intarzie cu plata salariului............ceea ce cred k e mai important decat distanta.....iar pe de lata parte alegerea spitalului de pregatire cum se face? tot in ordinea punctajului la fel ca la repartitie......toti suntem pusi intr o sala?.....adica e o chestie transparenta, sau ma duc sa aleg........si au ales de fapt altii pentru mine? :? ...va multumesc

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby md_gr » Tue Nov 30, 2010 2:41 pm

Deci noi, cei din Buc, ne alegem pe 13 spitalul platitor?

cristina.tipluica
Posts: 2
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:13 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby cristina.tipluica » Tue Nov 30, 2010 2:44 pm

da....pe 13 in spitalul universitar

rmg
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Mon Jul 02, 2007 12:10 pm
Location: BUCURESTI

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby rmg » Tue Nov 30, 2010 3:37 pm

este cineva care vrea sa amane rezi pt la anul .
cum se face ?

ina_doc

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby ina_doc » Tue Nov 30, 2010 3:46 pm

faci un copil

rmg
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Mon Jul 02, 2007 12:10 pm
Location: BUCURESTI

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby rmg » Tue Nov 30, 2010 3:55 pm

tocmai ca am si este mic

ina_doc

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby ina_doc » Tue Nov 30, 2010 3:59 pm

ai intrat in concediu postnatal de 2 ani?

yrys
senior
senior
Posts: 112
Joined: Wed Feb 03, 2010 6:04 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby yrys » Tue Nov 30, 2010 5:27 pm

b3 wrote:Pentru centrele non-Bucuresti:

"formele de incadrare se vor efectua in perioada 7-15 decembrie" = actele pentru contractul cu spitalul platitor se depun la spitalul platitor (pe care nu stiu de unde-l aflati, poate v-a zis la repartitia din weekend ? in general este spitalul judetean sau cel de urgenta, daca exista) in perioada asta.

"repartitia pe clinici si coordonatori de rezidentiat se va face la nivelul DSP-urilor judetene din centrele universitare, in ziua de 16 decembrie 2010"? = pe 16 decembrie va duceti la DSP-ul judetean, eventual si cu o hartie de la spitalul platitor ca v-ati angajat (desi anul trecut n-a fost necesara pentru toata lumea), ca sa va alegeti clinica in care veti face stagiul de baza pe specialitatea aleasa. De ex. pe oftalmo incepeti cu 2 luni de chir generala, apoi 1 an de oftalmo. Alegeti unde o sa faceti anul de oftalmo. Pe gineco se incepe cu 6 luni de gineco apoi altele. Alegeti unde o sa faceti gineco. Se alege in functie de punctaje.


o intrebare....pt Bucuresti sunt 3 zile(16,17,20)...eu ca sa mi aleg coordonatorul si spitalul de baza trebuie sa merg in toate aceste 3 zile...sau sa merg intr-o zi din astea 3?...mersi anticipat

sandreea
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Wed Nov 17, 2010 10:29 am

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby sandreea » Tue Nov 30, 2010 6:27 pm

Repartitia se va tine in zilele 16, 17 si 20 dec, iar cei de la MS vor decide ce specialitate vine in ce zi (vor afisa informatiile la avizier). La Bucuresti ma refer yrys.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby Riley » Tue Nov 30, 2010 6:39 pm

am inteles ca e in ordinea alfabetica a specialitatilor.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

yrys
senior
senior
Posts: 112
Joined: Wed Feb 03, 2010 6:04 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby yrys » Tue Nov 30, 2010 7:53 pm

Riley wrote:am inteles ca e in ordinea alfabetica a specialitatilor.


am inteles...daca afla cineva mai devreme postati va rog si aici...merci

yrys
senior
senior
Posts: 112
Joined: Wed Feb 03, 2010 6:04 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby yrys » Tue Nov 30, 2010 7:54 pm

sandreea wrote:Repartitia se va tine in zilele 16, 17 si 20 dec, iar cei de la MS vor decide ce specialitate vine in ce zi (vor afisa informatiile la avizier). La Bucuresti ma refer yrys.

...merci...sper sa aflu din timp :D

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby b3 » Tue Nov 30, 2010 10:14 pm

cristina.tipluica wrote:si totusi ...pe ce criterii se alege spitalul platitor (pt bucuresti). am inteles k distanta fata de spitalul unde lucrezi e un criteriu, dar alte "tipsuri" :D ...ar exista o recomandare pentru unul anume....sau in unele locuri se intarzie cu plata salariului............ceea ce cred k e mai important decat distanta.....iar pe de lata parte alegerea spitalului de pregatire cum se face? tot in ordinea punctajului la fel ca la repartitie......toti suntem pusi intr o sala?.....adica e o chestie transparenta, sau ma duc sa aleg........si au ales de fapt altii pentru mine? :? ...va multumesc

e transparent, se alege in ordinea punctajului. evident ca si aici se fac transferuri dupa. gen ai hartiile intr-un spital dar de fapt te duci si faci rezi in alt spital, daca accepta profii. e cam ilegal.

spitalul platitor e o loterie. anul trecut pantelimon n-a dat sporurile cum trebuie in prima luna, si-a revenit in a doua. floreasca a dat cu 100 ron mai putin tot in prima luna. apoi n-a mai dat bonuri o luna. apoi le-a dat. suub a dat bonuri de la inceput, dar prin vara n-a mai vrut sa dea, le-a dat pe 3 luni in toamna. cred ca toate au avut si intarzieri cu salariul in unele luni. de sf ioan n-am auzit nimic rau, dar nu prea merita distanta daca nu stai prin berceni/vitan/titan.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

ikujjj
senior
senior
Posts: 243
Joined: Thu Nov 06, 2008 6:05 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby ikujjj » Wed Dec 01, 2010 11:06 am

dar oare vor fi toti? si cei pe loc si cei pe post? sau separat?

razi
senior
senior
Posts: 358
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:29 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby razi » Wed Dec 01, 2010 11:20 am

DarkComy wrote:ca sa nu mai vorbim ca pot fi si probleme in acordarea bonurilor de masa la modul "nu se mai acorda" sau "daca nu le ridicati in luna respectiva, atunci treabuie sa faceti o cerere si daca se aproba pe veti primi peste 2-3 luni". e importanta si distanta fata de locul de munca sau casa: daca stati sau aveti spitalul in zona piata sudului doar nu va alegeti platitor tocmai spitalul universitar, sau daca stati in militari sigur nu veti avea chef sa faceti drumuri pana la sf pantelimon sau sf ioan. ganditi-va ca aproape toate hartiile de care veti avea nevoie ca rezidenti le veti lua de la spitalul platitor

Pai de la anu nu se mai dau oricum bonuri asa ca de grija asta scapati

ikujjj
senior
senior
Posts: 243
Joined: Thu Nov 06, 2008 6:05 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby ikujjj » Wed Dec 01, 2010 5:01 pm

nu se mai dau nici banii echivalentul bonurilor? nu stiam asta.
bine, atunci ce se mai ia? :lol:

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby pc7 » Wed Dec 01, 2010 8:08 pm

asagise, sp clinic municipal arad sau sp clinic de urgenta arad, dar depinde si pe ce specialitate esti
Life's not fair, get used to it

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby 187.92a » Wed Dec 01, 2010 8:12 pm

ikujjj wrote:dar oare vor fi toti? si cei pe loc si cei pe post? sau separat?


presupun ca cei cu postul nu au ce spital platitor sa aleaga, adica vor fi angajati de spit unde au post.


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests