Ce specialitate am ales la repartitie?

odiseea spatiala
User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby anncush » Sun Nov 28, 2010 5:28 pm

kooksee wrote:adica ce ai ales?


eu? pediatrie :)
Slowly getting less stupid :)

Emma123
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Fri May 18, 2007 3:00 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Emma123 » Sun Nov 28, 2010 5:33 pm

b3 wrote:anul trecut mi-a zis un coleg ca a fost cineva care a ales initial geriatrie apoi s-a razgandit si a ales pediatrie. :shock:

Poate nu mai erau locuri pe neonatologie :mrgreen:

elira2
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Mon Nov 22, 2010 11:19 am

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby elira2 » Sun Nov 28, 2010 7:22 pm

am visat toata facultatea la gastroenterologie, pana anul asta cand l-am nascut pe david! si am ales neurologie pediatrica :allright: se pare ca ce ne e scris....! felicitari tuturor! si succes! acum incepe greul!

dr who
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Nov 24, 2010 1:42 am

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby dr who » Sun Nov 28, 2010 7:36 pm

chirurgie plastica oradea....stie cineva cum se dau transferurile in oradea?

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Lizz22 » Sun Nov 28, 2010 8:48 pm

nicollette wrote:stie cineva la psihiatrie ce spitale sunt in bucuresti in afara de spitalul 9?multumesc

din cate stiu eu rezidentiatul in psihiatrie se face doar la obregia...
la un mom dat se mai facea si la sp militar...dar acum cred ca obregia e singura varianta- e drept ca daca iei in calcul cele "n" sectii....

egret@
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Sun Oct 31, 2010 12:37 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby egret@ » Sun Nov 28, 2010 9:01 pm

Dupa cateva zile de emotii maxime :) (daca nu prind ?)...de pe locul 200 si ceva am luat laborator...Felicitari tuturor care au obtinut ce si-au dorit si bafta maxima in continuare !

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Riley » Sun Nov 28, 2010 9:04 pm

bravoooo!!felicitari!!!! unde? Tot in Bucuresti?? :)
Bafta multa!!!!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
burlan
junior
junior
Posts: 38
Joined: Fri Mar 02, 2007 1:52 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby burlan » Sun Nov 28, 2010 9:18 pm

eu am ales farmacologie cllinica bucuresti.care mai sunt din bucuresti cu specialzarea asta?

Anca Honey
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Oct 06, 2010 8:05 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Anca Honey » Sun Nov 28, 2010 9:20 pm

Salut,
am ales ORL in Timisoara. :D
Stie cineva cum sunt clinicile coordonatorii etc? ceva indicatii? :help:
Sunt ceva camine de rezidenti in TM?
Cum sunt chiriile?

ciprian01
junior
junior
Posts: 25
Joined: Tue Dec 01, 2009 11:07 am
Location: Bucuresti

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby ciprian01 » Sun Nov 28, 2010 9:34 pm

OMF - Tg Mures. Dorit, depunctat :), luat!

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Iepurita » Sun Nov 28, 2010 10:05 pm

Anca Honey wrote:Salut,
am ales ORL in Timisoara. :D
Stie cineva cum sunt clinicile coordonatorii etc? ceva indicatii? :help:
Sunt ceva camine de rezidenti in TM?
Cum sunt chiriile?



Da, sunt f faine dar sunt langa judetean, cam departe de ORL. Chiria stiu ca e f. mica acolo.
Oricum gasesti chirie ok si pe langa spital chiar daca e zona centrala. 200 de euro spre exemplu, 250 la 2 camere.
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

User avatar
ramutza
Posts: 1
Joined: Wed Oct 03, 2007 11:35 pm
Location: bucuresti

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby ramutza » Sun Nov 28, 2010 10:25 pm

Dermato Bucuresti

gioa
Posts: 2
Joined: Tue Nov 23, 2010 2:35 am

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby gioa » Sun Nov 28, 2010 10:59 pm

Gineco Bucuresti. Al 9 lea din 23,
Ce stiti voi de SUUB?
Felicitari tuturor colegilor rezidentzi! :allright:

mamalui
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Fri Dec 18, 2009 1:06 am

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby mamalui » Sun Nov 28, 2010 11:28 pm

de ce s-a luat asa de jos diabetul? in alti ani se lua mult mai sus.. :?:
Da-mi Doamne rabdare dar mai repede ca n-am timp sa astept!

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Riley » Sun Nov 28, 2010 11:42 pm

au fost mai multe locuri pe diabet si pe medicale in general.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

Anca Honey
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Oct 06, 2010 8:05 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Anca Honey » Sun Nov 28, 2010 11:51 pm

Ioio wrote:
Anca Honey wrote:Salut,
am ales ORL in Timisoara. :D
Stie cineva cum sunt clinicile coordonatorii etc? ceva indicatii? :help:
Sunt ceva camine de rezidenti in TM?
Cum sunt chiriile?



Da, sunt f faine dar sunt langa judetean, cam departe de ORL. Chiria stiu ca e f. mica acolo.
Oricum gasesti chirie ok si pe langa spital chiar daca e zona centrala. 200 de euro spre exemplu, 250 la 2 camere.



Multumesc pt raspuns Ioio! :)

Danciug
Posts: 2
Joined: Tue Oct 19, 2010 4:59 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Danciug » Mon Nov 29, 2010 10:57 am

Am ales Medicina Interna la Brasov. Stie cineva ce spitale sunt pe acolo,care sunt indrumatorii,ceva despre ei?

Vlad B.
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Mon Nov 29, 2010 10:51 am

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Vlad B. » Mon Nov 29, 2010 11:12 am

Am auzit k Tg Mures nu prea da liber la transferuri. Chiar nu exista posibilitatea sa ma transfer de la Tg Mures la Cluj? Eu am terminat facultatea la Cluj dar nu am mai prins gastroentero decat la Tg Mures.
Multumesc.

User avatar
VladG
junior
junior
Posts: 33
Joined: Sun Nov 21, 2010 7:30 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby VladG » Mon Nov 29, 2010 11:34 am

Danciug wrote:Am ales Medicina Interna la Brasov. Stie cineva ce spitale sunt pe acolo,care sunt indrumatorii,ceva despre ei?


Medicina Interna la Brasov se face toata cam prin aceeasi zona. Ai la Spitalul Judetean si internele si cardio, si chiar peste drum este Spitalul Astra unde mai ai sectii de interne, endocrino, reumatologie, etc. (end of thinking capacity)

Ca si coordonator s-ar putea sa il prindeti pe Prof Nedelcu la spitalul Astra, daca nu poate pe Prof Radoi, care este si de cardiologie. Apoi veti fi impartiti pe sectii catre alti asistenti universitari. Un exemplu ar fi Dr.Nedeloiu Tiberiu, Dr. Ifteni, Dr. Gavris. Acum nu mai stiu exact cine si cum a mai venit/plecat pe acolo, din anul 5 nu am mai avut treaba la judetean prea multa.
Din alt punct de vedere nu stiu sincer unde o sa stati 15 rezidenti pe MI in Brasov, plus cei de an mai mare. O sa fiti ca grupele de studenti. Ma rog, poate va imprastie in functie de stagii. Oricum, eu am fost multumit de stagiile de MI de la Judetean si daca iti dai putin interesul nu vei iesi in pierdere.

Vlad B. wrote:Am auzit k Tg Mures nu prea da liber la transferuri. Chiar nu exista posibilitatea sa ma transfer de la Tg Mures la Cluj? Eu am terminat facultatea la Cluj dar nu am mai prins gastroentero decat la Tg Mures.
Multumesc.


Muresul din cate am sunat eu si am aflat, cel putin pe cardiologie, nu iti dau detasari la stagiile principale nici sa fii cu un picior in groapa. Eventual, doar la stagiile complementare sa speri sa primesti ceva, si din anul 2. De transfer nici nu mai zic, am inteles ca se obtine foarte foarte greu. Asta a fost unul din motive pentru care eu unul am ales cardio la Sibiu, macar detasari pe stagiile de MI sa-mi pot face. Acum om vedea. Oricum, eu iti urez multa bafta in incercarea de a obtine transfer/detasare insa ai grija mare cum abordezi problema pe acolo.

Danciug
Posts: 2
Joined: Tue Oct 19, 2010 4:59 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Danciug » Mon Nov 29, 2010 12:14 pm

VladG wrote:
Danciug wrote:Am ales Medicina Interna la Brasov. Stie cineva ce spitale sunt pe acolo,care sunt indrumatorii,ceva despre ei?


Medicina Interna la Brasov se face toata cam prin aceeasi zona. Ai la Spitalul Judetean si internele si cardio, si chiar peste drum este Spitalul Astra unde mai ai sectii de interne, endocrino, reumatologie, etc. (end of thinking capacity)

Ca si coordonator s-ar putea sa il prindeti pe Prof Nedelcu la spitalul Astra, daca nu poate pe Prof Radoi, care este si de cardiologie. Apoi veti fi impartiti pe sectii catre alti asistenti universitari. Un exemplu ar fi Dr.Nedeloiu Tiberiu, Dr. Ifteni, Dr. Gavris. Acum nu mai stiu exact cine si cum a mai venit/plecat pe acolo, din anul 5 nu am mai avut treaba la judetean prea multa.
Din alt punct de vedere nu stiu sincer unde o sa stati 15 rezidenti pe MI in Brasov, plus cei de an mai mare. O sa fiti ca grupele de studenti. Ma rog, poate va imprastie in functie de stagii. Oricum, eu am fost multumit de stagiile de MI de la Judetean si daca iti dai putin interesul nu vei iesi in pierdere.

Vlad B. wrote:Am auzit k Tg Mures nu prea da liber la transferuri. Chiar nu exista posibilitatea sa ma transfer de la Tg Mures la Cluj? Eu am terminat facultatea la Cluj dar nu am mai prins gastroentero decat la Tg Mures.
Multumesc.


Muresul din cate am sunat eu si am aflat, cel putin pe cardiologie, nu iti dau detasari la stagiile principale nici sa fii cu un picior in groapa. Eventual, doar la stagiile complementare sa speri sa primesti ceva, si din anul 2. De transfer nici nu mai zic, am inteles ca se obtine foarte foarte greu. Asta a fost unul din motive pentru care eu unul am ales cardio la Sibiu, macar detasari pe stagiile de MI sa-mi pot face. Acum om vedea. Oricum, eu iti urez multa bafta in incercarea de a obtine transfer/detasare insa ai grija mare cum abordezi problema pe acolo.



Multumesc mult de raspuns.Inca o intrebare daca nu te superi.daca ar fi sa alegi ce indrumator ai alege? eu nu sunt din Brasov,si m-ar interesa sa nu fie cineva prea crizat inca din primele zile.

Vlad B.
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Mon Nov 29, 2010 10:51 am

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Vlad B. » Mon Nov 29, 2010 12:18 pm

Salut!
Am ales gastroenterologie la Tg Mures.
Stie cineva cum sunt coordonatorii, cum e sectia de gastroenterologie de la Tg Mures?
Ai sansa sa inveti cat mai multe de la acestia?
Exista cazare pt rezidenti in Tg mures?
Cum sunt chiriile in Tg Mures?
Exista posibiliatea de transfer/detasare pe aceasta specialitate?


Multumesc!

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Enemy » Mon Nov 29, 2010 12:42 pm

.

User avatar
dr_madalina
junior
junior
Posts: 43
Joined: Wed Aug 19, 2009 2:16 pm
Location: bucuresti

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby dr_madalina » Mon Nov 29, 2010 2:39 pm

Stie cineva cat de sus s-au luat endocrinele, dermato si pediatria anul asta?si pe bucuresti cate locuri au fost la fiecare?

Multumesc

User avatar
VladG
junior
junior
Posts: 33
Joined: Sun Nov 21, 2010 7:30 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby VladG » Mon Nov 29, 2010 2:45 pm

Danciug wrote:Multumesc mult de raspuns.Inca o intrebare daca nu te superi.daca ar fi sa alegi ce indrumator ai alege? eu nu sunt din Brasov,si m-ar interesa sa nu fie cineva prea crizat inca din primele zile.


Nu vei avea probleme de genul. Chiar nu sunt oameni sa iti faca astfel de probleme. Indrumatorul cel mai probabil sa fie Prof. Nedelcu iar ca asistenti nu vei sta doar cu unul, o sa vezi, ca vei fi pasat de la unul la altul in functie de necesitati (ale lor mai ales). Dr.Nedeloiu e mai mult pe hepatologie, Dr.Ifteni am inteles ca face acum a doua specializare pe cardio, poate gasesti pe cineva si la hematologie, eventual la diabet. Te legi tu de cineva pana la urma. Prea multe detalii din organigrama nu-ti pot da din pacate. Atata timp cat te tii de treaba nu vei avea nici o problema cu ei. Sunt chiar ok sa stii. Acum, vezi ce faci cu asistentele, ca s-ar putea sa ti-o iei peste bot :lol:

annah
Posts: 1
Joined: Mon Nov 29, 2010 3:35 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby annah » Mon Nov 29, 2010 3:44 pm

eu am ales medicina interna pe iasi.....poate cineva sa'mi dea ceva informatii despre aceasta disciplina? la ce spital, indrumatorli fac/trebuie sa'mi aleg?

floryanna
junior
junior
Posts: 26
Joined: Wed Sep 01, 2010 10:26 am

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby floryanna » Mon Nov 29, 2010 4:39 pm

gastro craiova..cum imi doream :allright:

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby dr_h » Mon Nov 29, 2010 4:53 pm

Neurologie Brasov :D Succes tuturor!

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby ametist713 » Mon Nov 29, 2010 7:15 pm

Salut!
Am ales gastroenterologie la Tg Mures.
Stie cineva cum sunt coordonatorii, cum e sectia de gastroenterologie de la Tg Mures?
Ai sansa sa inveti cat mai multe de la acestia?
Exista cazare pt rezidenti in Tg mures?
Cum sunt chiriile in Tg Mures?
Exista posibiliatea de transfer/detasare pe aceasta specialitate?


1.Nu stiu cine este coordonator la gastro,dar de sectii pot sa-ti spun ca sunt ok (medicala 1 si 2).Medicala 1 e mai ingrijita, acolo sunt prof Bataga si Torok, prima se ocupa mai mult de studenti si rezidenti,face endoscopii, iar ce-a dea doua mai putin, se ocupa mai mult de eco abdominal.Mai este dr Georgescu,dar nu am facut cu dansul,asa ca nu pot sa ma pronunt. Medicala 2 e mai putin pusa la punct,dar oamenii sunt deosebiti: Prof Bancu Ligia, Dr Ureche si Dr Imre.D-na prof face endoscopii si explica f fain,iar ceilalti doi sunt de asemenea binevoitori si f bine pregatiti.
2.Dr de care ti-am zis sunt ok si ai ce invata.
3.Cazare pt rezidenti teoretic ar fi in camine,dar de abia primesc studentii;rezidentii casatoriti au mai multe sanse.
4.Chiriile sunt ok: 120-130 euro mai la periferie,150 in zona UMF-Spital Judetean (garsoniere);
160-200 periferie,200-250 UMF-Spital (ap 2 camere).
5.Din pacate,detasare/transfer mai greu de la Mures.Strict pe gastro sincer nu stiu.Cam atat.
Oricum mult succes!
things can only get better

ina_doc

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby ina_doc » Mon Nov 29, 2010 9:19 pm

ortopedie cluj

andrady
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Jul 11, 2009 8:38 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby andrady » Wed Dec 01, 2010 2:06 am

Draga md_gr (parca incep o scrisoare :)
Ma uitam la ce ai scris si nu-mi venea sa cred ca nu aparea username-ul meu in dreptul mesajului. Am ales si eu ORL Bucuresti in aceeasi necunostinta de cauza. Pe zi ce trece ma felicit mai mult. Inainte sa stiu ce va lua prietenul meu la repartitie m-am gandit ca schimb cu el daca mi se pare prea grea. Pana la urma el a luat chirurgie generala....asa ca am realizat ca va trebui sa fac ce mi-am ales ca nu m-as baga pe chirurgie generala nici sa ma tai (lol). Gasesc mai multe argumente pt care am facut o super-alegere. Eu doream radio...se daduse doar pe Bucuresti dar nu ma incanta ideea transferului din alt centru. Toata lumea imi spune ca ma voi putea privatiza usor fara investitii majore si ca voi fi propriul meu stapan si asta e de dorit (probabil pe langa operatiile din spital). Chiar ma gandeam cum faceam eu cu radiologia in privat...il puneam pe tata sa-mi cumpere un RMN? :lol:
Pe bune, eu zic ”Felicitari” pt alegerea facuta. Cu chestiile scarboase o sa ne obisnuim noi. E greu dar am inceput deja sa ma uit pe Netter si mi-am luat si Cap-Gat de Ranga sa ma obisnuiesc cu zonele anatomice. Ma simt de parca anul I a fost cu mai mult de 10 ani in urma. Cand a intrat mama la mine in camera ieri si m-a vazut inconjurata de carti a crezut ca am picat rezidentiatul :lol:

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby md_gr » Wed Dec 01, 2010 9:31 am

Felicitari Andrady, se pare ca instinctul nostru a fost bun. Tu ce spital vei alege?

andrady
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Jul 11, 2009 8:38 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby andrady » Wed Dec 01, 2010 10:57 am

Despre Sf Maria si Militar Central Carol Davilla nu stiu mai nimic. Stiu ca Hociota e f dorit (probabil n-o sa prind); in ceea ce priveste Coltea am auzit chestii contradictorii. Unii zic ca e ok si e patologie multa si diversa, altii au fost terorizati de catedra de acolo in anul VI, cel putin la examen a fost nebunie maxima. A venit tot corpul didactic sa asiste ca sa nu miste nimeni pe front iar maniera de examen a fost ceva de genul: se dicta un subiect apoi 4-5 minute de scris, apoi se dicta alt subiect si iar 4 min de scris (subiectele erau de genul : enumerati 7 cauze pt, 6 agenti etiologici ai, 5 complicatii ale...samd).Trebuia sa stii totul perfect si sa te aduni 100%. Dupa ce se lasau 4 minute pt ultimul subiect se strangeau foile...n-aveai timp sa te intorci la nimic. Prietenii mei care au facut pe acolo inca au cosmaruri. Daca o sa aleg Coltea o sa ma pregatesc sa fiu rezidenta terorizata a doctorului House lol.
Mai merge si cu detasari apoi. Stagiul de chirurgie generala perfect pt tras chiulul se face la SUUB...in caz ca nu te pasioneaza in mod deosebit chirurgia abdominala ;)

zubenelgenubi
senior
senior
Posts: 272
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:17 pm
Location: dupa blocurile gri

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby zubenelgenubi » Wed Dec 01, 2010 11:42 am

Felicitari tuturor! :allright:

Eu mi-am promis ca nu voi mai deschide nici o carte de medicina pana in ianuarie! Oricum, nici nu prea as avea timp. Am luat ATI la Oradea si sper sa fie asa cum ma astept eu... Nu stiu nimic de coordonatori, sectii, spitale etc. Poate ma ajuta cineva cu niste informatii aici pe forum, desi am vazut ca nu prea e multa lume din Oradea :(

Va doresc tuturor multa bafta in continuare!!! :)
Your "best"? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

ikujjj
senior
senior
Posts: 243
Joined: Thu Nov 06, 2008 6:05 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby ikujjj » Wed Dec 01, 2010 12:05 pm

andrady wrote:Mai merge si cu detasari apoi. Stagiul de chirurgie generala perfect pt tras chiulul se face la SUUB...in caz ca nu te pasioneaza in mod deosebit chirurgia abdominala ;)


Multa bafta in formare! Ea doar incepe in perioada rezidentiatului, bazele practice daca vrei. Asa cum in facultate (daca ai putin bun simt si esti interesat si motivat) acumulezi cunostintele primare.
Despre cele 2 luni de chirurgie generala care sunt primul stagiu in curicula de ORL (nu stiu daca va ramane neaparat asa, ar fi posibil sa incepeti cu 6 luni sau 1 an din stagiul de baza), recomand tuturor celor care fac ORL, oftalmo sa mearga si sa se initieze in chirurgia generala - instrumentar, noduri, gestica de baza. E chiar important.

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby md_gr » Wed Dec 01, 2010 1:06 pm

Se incepe cu ORL, cu stagiul de baza. Eu nu inteleg de ce e f dorit hociota, invata rezidentii? De Coltea am auzit ca se face, mai mult nu.

MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby MedRx » Wed Dec 01, 2010 1:54 pm

Cine ma poate ajuta cu o informatie:unde e mai bine pe radiologie,la Coltea sau la SUUB? si merci mult!

alexxxandru
senior
senior
Posts: 106
Joined: Tue Jul 29, 2003 6:00 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby alexxxandru » Wed Dec 01, 2010 2:23 pm

MedRx wrote:Cine ma poate ajuta cu o informatie:unde e mai bine pe radiologie,la Coltea sau la SUUB? si merci mult!


viewtopic.php?f=18&t=2153

User avatar
drmam2
junior
junior
Posts: 26
Joined: Mon Nov 30, 2009 1:54 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby drmam2 » Wed Dec 01, 2010 2:39 pm

dr_madalina wrote:Stie cineva cat de sus s-au luat endocrinele, dermato si pediatria anul asta?si pe bucuresti cate locuri au fost la fiecare?

Multumesc



pt nr locuri vezi www.rezidentiat.info

Endocrine au fost 8/Buc. Eu din poz 87 am luat a 5-a. S-a luat pana la 302 parca insa intre locul 7 si 8 a fost ceva diderenta de pozitii daca are vreo importanta. Multa bafta!

User avatar
kcuf_di
senior
senior
Posts: 320
Joined: Thu Dec 04, 2008 2:02 pm
Location: SG

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby kcuf_di » Wed Dec 01, 2010 3:23 pm

Eu sunt din Oradea, dar nu prea am avut tangente cu lumea medicala, daca te pot ajuta cu altceva, adrese, spitale etc
cse kestie

myk28
Posts: 2
Joined: Wed Dec 01, 2010 3:42 pm
Location: constanta
Contact:

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby myk28 » Wed Dec 01, 2010 3:57 pm

ML sibiu


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests