Ce specialitate am ales la repartitie?

odiseea spatiala
Atolica
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Jul 09, 2008 5:36 pm
Contact:

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Atolica » Sun Nov 28, 2010 4:13 am

Chirurgie generala, Cluj. Am luat ce am vrut din anul I.

Cardio, bleah.

Yeah baby. :peace:

didiland11
senior
senior
Posts: 256
Joined: Wed Apr 09, 2008 12:02 am

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby didiland11 » Sun Nov 28, 2010 8:27 am

yrys wrote:Recuperare Bucuresti
(ceva indici de spital si indrumator care sa fie oki dn toate punctele de vedere???...va rog mult)


Felicitari!
Elias- prof. Berteanu Mihai.

mamalui
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Fri Dec 18, 2009 1:06 am

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby mamalui » Sun Nov 28, 2010 8:42 am

diabet zaharat - Constanta :peace:

ce mi-am dorit!
Da-mi Doamne rabdare dar mai repede ca n-am timp sa astept!

clara_luna
senior
senior
Posts: 152
Joined: Tue Nov 18, 2008 12:04 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby clara_luna » Sun Nov 28, 2010 8:54 am

Dermato la Craiova :D

Felicitari tuturor! ma bucur ca ne-am ales toti ce voiam :)

Apropo de cel care vorbea de la Craiova,se auzea ca din butui pentru ca vorbea foarte incet,eu nu il auzeam din sala ce spune,un "papa lapte" :lol: :lol: in schimb se dadea om cu simtul umorului :lol:

clara_luna
senior
senior
Posts: 152
Joined: Tue Nov 18, 2008 12:04 pm

Re: Transferuri

Postby clara_luna » Sun Nov 28, 2010 8:56 am

Bogdan_DD wrote:asta imi aduce aminte de o faza de azi de la repartitie, "s-a razgandit pozitita xxx aka dna dr yyy med interna brasov vrea sa schimbe cu chirurgie generala bucuresti" :mrgreen:

Da,asta a fost cea mai tare faza :lol: :lol:

User avatar
Bender
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Sun Nov 23, 2008 11:02 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Bender » Sun Nov 28, 2010 8:56 am

neurologie - bucuresti
This is the worst kind of discrimination! The kind against me!!!

razek
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Tue Nov 21, 2006 12:08 pm
Contact:

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby razek » Sun Nov 28, 2010 10:13 am

Riley wrote:dupa cum spuneam, laborator in Bucuresti-de fooarte multa vreme doream asta!!!!! :D
Felicitari tuturor si bafta multa la repartitie maine!!!!!!

Felicitari! Te rog defineste "de foarta multa vreme"... din cate stiu laboratorul nu e ceva dorit de foarte multa lume si sunt si foarte multe locuri disponibile... Nu cred ca e un obiectiv greu de atins.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Riley » Sun Nov 28, 2010 10:21 am

multumesc!
:) nu, nu am dat rezi de mai multe ori ca sa iau asta daca la asta te-ai gandit :D. M-am referit la faptul ca din timpul facultatii imi doream asta ;). Felicitari si multa bafta si tie!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

razek
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Tue Nov 21, 2006 12:08 pm
Contact:

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby razek » Sun Nov 28, 2010 10:34 am

Riley wrote:multumesc!
:) nu, nu am dat rezi de mai multe ori ca sa iau asta daca la asta te-ai gandit :D. M-am referit la faptul ca din timpul facultatii imi doream asta ;). Felicitari si multa bafta si tie!

E foarte bine ca ai ales asta dorindu-ti inca din facultate...si nu de nevoie. Am cativa colegi care dupa ce au luat laborator au mai dat inca o data rezi...

razek
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Tue Nov 21, 2006 12:08 pm
Contact:

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby razek » Sun Nov 28, 2010 10:35 am

Tasha wrote:
razek wrote:Am ales cardiologie in Timisoara. Imi puteti da cateva informatii despre specialitatea si centrul ales? Pros & cons...

Conf Lighezan e un superom. Nu stiu daca poti alege, dar daca ai de ales intre el si profa Avram, mergi pe mana Conf Lighezan.
Astia doi sunt cam la cutite, deci ai grija.
Conf Lighezan e in "cercul de elite" (Vintila, DD Ionescu, Vinereanu, etc) si e "doar" conf, profa nu prea si de aici raca.
Centrul de cardio de la TM oricum e fain, e o alegere buna.

In Timisoara sunt doua spitale unde se face rezidentiatul? Institutul de Cardio si ASCAR ? ... cam asta am inteles eu... Lighezan e la ascar. Avram e la Institut....sau cum? Imi poti da, te rog, informatii si despre Institut? Ce profesori sunt, cum sunt etc. Sunt pe pozitia 7 din 15 si cred ca voi fi pus in situatia de a alege si am nevoie de cat mai multe informatii. Si daca poti sa-mi spui daca si tu esti rezidenta, sau aceste informatii le ai de la colegi..etc. Precizez ca eu sunt din Iasi si n-am nici o idee despre Timisoara. Multumesc mult in avans pentru un raspuns cat mai complet..:D

HLN
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Mon Dec 07, 2009 2:49 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby HLN » Sun Nov 28, 2010 10:36 am

Anatomie patologica ,Iasi.

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby canci » Sun Nov 28, 2010 10:50 am

Ioio wrote:Gineco in Timisoara desi oscilam intre gineco, orto, psihiatrie rational e mai bine prima dar tot tanjesc dupa orto si psihiatrie.
Felicitari, Riley, ca ti-ai ales ce doreai si nu ce "cerea" punctajul.
Chirurgia nu prea a avut cautare anul asta...


Felicitari! :D stii cumva care a fost ultimul punctaj,pe tara la gineco?

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Riley » Sun Nov 28, 2010 11:44 am

razek wrote:
Riley wrote:multumesc!
:) nu, nu am dat rezi de mai multe ori ca sa iau asta daca la asta te-ai gandit :D. M-am referit la faptul ca din timpul facultatii imi doream asta ;). Felicitari si multa bafta si tie!

E foarte bine ca ai ales asta dorindu-ti inca din facultate...si nu de nevoie. Am cativa colegi care dupa ce au luat laborator au mai dat inca o data rezi...

Da, de obicei se ia ca supapa la MF, epidemio sau SPM si compania.Alegerea e dificila pentru ca renunti la clinica si nu toti accepta asta usor. De aici si remuscarile si rezi din nou ca sa prinda ce si-au dorit. Plus ca sunt unii care aleg dar habar nu au ce ii asteapta-nu au fost intr-un laborator niciodata, nu prea s-au descurcat in preclinic foarte bine etc. Specializarea asta fie iti place fie nu, nu prea e cale de mijloc!
Mult succes tuturor pe noul drum!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
ares/tm
elder
elder
Posts: 949
Joined: Tue May 09, 2006 8:13 am
Location: timishoara

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby ares/tm » Sun Nov 28, 2010 11:53 am

ioio, welcome to the jungle
i can resist everything except temptation

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby md_gr » Sun Nov 28, 2010 11:57 am

Habar n-am in ce m-am bagat. Nu e ce am vrut prima oara, mi s-au schimbat optiunile usor.

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby anncush » Sun Nov 28, 2010 11:59 am

md_gr wrote:Habar n-am in ce m-am bagat. Nu e ce am vrut prima oara, mi s-au schimbat optiunile usor.


ce ai ales pana la urma?
[bafta mare in continuare!]
Slowly getting less stupid :)

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby md_gr » Sun Nov 28, 2010 12:02 pm

ORL, sper sa fie bine.
Ms la fel.

fiyah1
Posts: 3
Joined: Fri Nov 06, 2009 4:52 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby fiyah1 » Sun Nov 28, 2010 1:39 pm

Nefrologie Bucuresti

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Iepurita » Sun Nov 28, 2010 1:45 pm

ares/tm wrote:ioio, welcome to the jungle




Multumesc, cel mai probabil ne revedem la spital :))


Canci, nu stiu sa-ti pun ca am plecat dupa ce am luat eu .


Razek, in TImisoara poti face cardio la Spitalul Municipal(cred), la ASCAR, la Spitalul Judetean sau la Institutul de boli cardiovasculare.
La ASCAR e LIghezan si la Judetean e Avram. La institut sunt multi buni, dar daca pici la Pescariu cred ca vei cere transferul :lol: E un om superdestept dar se poarta f. duuuur cu rezidentii.
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

nicollette
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sat Dec 05, 2009 6:52 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby nicollette » Sun Nov 28, 2010 2:03 pm

stie cineva la psihiatrie ce spitale sunt in bucuresti in afara de spitalul 9?multumesc

schnauzer
elder
elder
Posts: 1255
Joined: Tue Nov 23, 2010 9:53 am

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby schnauzer » Sun Nov 28, 2010 2:44 pm

Nefrologie Cluj.

lucia_claudia
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Wed Oct 13, 2010 4:16 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby lucia_claudia » Sun Nov 28, 2010 3:08 pm

Derma Cluj :allright:

alin80
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Thu Oct 09, 2008 11:37 am

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby alin80 » Sun Nov 28, 2010 3:18 pm

salut!
am luat medicina laborator la cluj...stie cineva cum e aici?se poate obtine transfer?
Va multumesc!

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Riley » Sun Nov 28, 2010 3:24 pm

din cate am auzit se face bine la Cluj. Nu stiu cum e cu transferul. Daca vrei sa faci asta si nu esti legat de alt oras Clujul e o optiune f buna :allright:
Bafta!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

alin80
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Thu Oct 09, 2008 11:37 am

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby alin80 » Sun Nov 28, 2010 3:32 pm

Riley wrote:din cate am auzit se face bine la Cluj. Nu stiu cum e cu transferul. Daca vrei sa faci asta si nu esti legat de alt oras Clujul e o optiune f buna :allright:
Bafta!



Multumesc de raspuns....mi-ar place la cluj dar problema e sotul care lucreaza in Bucuresti,este singurul impediment
Bafta si tie!

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Riley » Sun Nov 28, 2010 3:34 pm

Am inteles. Pai atunci merita incercat transferul si cred ca o sa ai sanse mari de reusita avand in vedere ca sunt destule locuri la Cluj iar pe Bucuresti anul asta au fost mai putine locuri. Bafta multa!
Later edit: sa inteleg ca s-a terminat lab din Buc inaintea celui din Cluj......
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

larisa2000
senior
senior
Posts: 227
Joined: Thu Apr 21, 2005 9:09 pm
Location: bucuresti

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby larisa2000 » Sun Nov 28, 2010 4:24 pm

Riley wrote:dupa cum spuneam, laborator in Bucuresti-de fooarte multa vreme doream asta!!!!! :D
Felicitari tuturor si bafta multa la repartitie maine!!!!!!

unde in Buc Riley? la ce spital mergi?

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Riley » Sun Nov 28, 2010 4:28 pm

singurul spital este Fundeni ;)-nu am prea multe optiuni. Mai e stagiul de hemato pe care il poti alege la Fundeni sau Coltea dar ceva imi zice ca tot Fundeni.
Imuno, bio mol, bio cel, gentica, microbii, parazitii si fungii la Cantacuzino (institut) iar virusologia fie la Fundeni fie la Institutul de Virusologie ;)
Dar se incepe cu biochimia deci Fundeni :D
Last edited by Riley on Sun Nov 28, 2010 4:31 pm, edited 1 time in total.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

larisa2000
senior
senior
Posts: 227
Joined: Thu Apr 21, 2005 9:09 pm
Location: bucuresti

Re: Transferuri

Postby larisa2000 » Sun Nov 28, 2010 4:29 pm

clara_luna wrote:
Bogdan_DD wrote:asta imi aduce aminte de o faza de azi de la repartitie, "s-a razgandit pozitita xxx aka dna dr yyy med interna brasov vrea sa schimbe cu chirurgie generala bucuresti" :mrgreen:

Da,asta a fost cea mai tare faza :lol: :lol:

cea mai tare atunci, ca cea mai tare cu adev a fost la mine la teleconferinta cand la un mom dat se trezeste ona ca nu mai vrea ATI nu stiu pe unde, vrea psihiatrie in alt oras...ce treaba are una cu alta ? ATI cu psihi?
Last edited by larisa2000 on Sun Nov 28, 2010 4:32 pm, edited 1 time in total.

larisa2000
senior
senior
Posts: 227
Joined: Thu Apr 21, 2005 9:09 pm
Location: bucuresti

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby larisa2000 » Sun Nov 28, 2010 4:30 pm

Riley wrote:singurul spital este Fundeni ;)-nu am prea multe optiuni. Mai e stagiul de hemato pe care il poti alege la Fundeni sau Coltea dar ceva imi zice ca tot Fundeni.
Imuno, bio mol, bio cel, gentica, microbii, parazitii si fungii la Cantacuzino (institut) iar virusologia fie la Fundeni die la Institutul de Virusologie ;)
Dar se incepe cu biochimia deci Fundeni :D

ia-ti hemato la Coltea, au mult mai multa cazuistica, Fundeniul e mai restrans. plus ca am inteles ca hemato se face mult mai bine la Coltea din toate punctele de vedere
p.s. mama e medic de laborator, defapt a fost pana am pensionat-o eu ca mai aveam doua sapt pana sa nasc :mrgreen:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Chingachgook » Sun Nov 28, 2010 4:31 pm

mi se pare ai tare aia cu interne vs chirurgie
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

larisa2000
senior
senior
Posts: 227
Joined: Thu Apr 21, 2005 9:09 pm
Location: bucuresti

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby larisa2000 » Sun Nov 28, 2010 4:32 pm

sincer, ii admir pe cei care stiu ce vor de la bun inceput. sau hai, stiu ca vreau asta dar sunt constient ca nu mai prind si atunci mai am si variantele astea de luat in calcul. dar cand aud ca s-a razgandit a doua zi !!! ma ia capu'

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby md_gr » Sun Nov 28, 2010 4:35 pm

Inainte sa iau ORL parca imi venise sa iau altceva, dar am zis ca e mai bine sa raman cu ORL. Desi eu cand am facut stagiul de ORL, am fost doar la examen.

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Iepurita » Sun Nov 28, 2010 4:41 pm

md_gr wrote:Inainte sa iau ORL parca imi venise sa iau altceva, dar am zis ca e mai bine sa raman cu ORL. Desi eu cand am facut stagiul de ORL, am fost doar la examen.



Cand ti-a spus numele m-am gandit imediat ce naiba faci: iti alegi ce-ti place, sau trantesti ceva. Bv pt. alegere. sa stii ca acum esti bau-bau pt. mine, mi-e o frica de orl de numa' :lol:
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

hmm
junior
junior
Posts: 48
Joined: Sat Sep 11, 2010 2:58 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby hmm » Sun Nov 28, 2010 4:42 pm

cum e sa stii exact ce vrei si sa nu ai plan B, C eventual D la repartitie?
cum ati ales ceea ce vreti? Ati stiut inca din facultate? Ati visat ceva?
Ca sa ajungi cineva trebuie sa incepi prin a fi nimic.

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby md_gr » Sun Nov 28, 2010 4:43 pm

Da, am ales si eu ceva instinctual. Lasa-ma, eu nu sunt bau-bau :green: Faci exceptie pt mine.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby b3 » Sun Nov 28, 2010 5:01 pm

Pai daca ai mers la stagii in facultatea ar trebui sa stii macar ce nu vrei sub nici o forma, si asta iti mai usureaza alegerea...

anul trecut mi-a zis un coleg ca a fost cineva care a ales initial geriatrie apoi s-a razgandit si a ales pediatrie. :shock:
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Iepurita » Sun Nov 28, 2010 5:05 pm

hmm wrote:cum e sa stii exact ce vrei si sa nu ai plan B, C eventual D la repartitie?
cum ati ales ceea ce vreti? Ati stiut inca din facultate? Ati visat ceva?


Pai e simplu. In primul rand vezi daca ai sau nu indemanare/talent. daca ai e ok si ramura chirurgicala. Daca nu ai ramai la interne.
In al doilea rand mergi in garzi in timpul facultatii ca sa vezi cu ce se mananca ramura X.
Vezi ce iti place mai mut.
Analizezi viitorul cu obiectivitate.
Si te gandesti ce ai vrea sa faci, ce te vezi facand toata viata.
Eu aveam pe lista in ordine gineco-orto-psihiatrie. Imi place la nebunie si gastro si ML , si chirurgia plastica, si chirurgia oncologica, si cardio si upu, dar doar ceva din alea 3 ma vedeam facand. Orto era ok pe termen scurt dar nu pe termen lung pt. ca inca exista conceptia ca daca esti femeie nu poti. Si nu vroiam sa ajung o feminista frustrata care toata viata se chinuie sa dovedeasca, ca poate. Desi puteam foarte bine si faceam foarte bine multe.
Psihiatria si acum imi place si dac a ma plictisesc vreodata de gineco, indiferent de arsta, psihiatria ma asteapta. pana atunci pt. sufetul meu fac un curs de psihoterapie si dorm mai linistita.
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby anncush » Sun Nov 28, 2010 5:08 pm

hmm wrote:cum e sa stii exact ce vrei si sa nu ai plan B, C eventual D la repartitie?
cum ati ales ceea ce vreti? Ati stiut inca din facultate? Ati visat ceva?


Cum sa fie... linistitor. Bine, daca ai si punctaj mare si eventual si o specilizare nu foarte "vanata" e de-a dreptul fara stres. Probleme apar cand stii exact ce vrei si se termina fix in fata ta specializarea - am apucat ieri sa vad chestia asta si clar e unul dintre lucrurile pe care nu vrei sa le traiesti in viata.

Altfel, da, eu una m-am hotarat din facultate ce vreau sa fac, acum am avut punctaj mare, am avut noroc de locuri multe scoase pe Bucuresti si plus ca e o specialitate de care unii fug, asa ca a fost combinatia ideala, motiv pt care am plecat de acasa spre repartitie fara nicio alta optiune in gand si am ales inainte sa se termine cardio pe Buc si toate celelalte specialitati ravnite :) Dar e tare fain sa faci alegerea care te multumeste fara sa ai niciun soi de constrangere :)

Anyway - schimbarile de opinii la repartitie sunt uluitoare in multe cazuri, e chiar interesant sa vezi cum multi cand se vad cu punctaje care permit multe optiune "bune" insira in vreo 3 minute o intreaga serie de specializari de care sunt siguri in secunda respectiva pt a se razgandi peste alte cateva secunde :) Sau altii spun initial ca vor specializari care nu se iau foarte sus si apoi cand au certitudinea punctajului mare tot cardio aleg :) In fine, fiecare traieste mai departe cu propriile-i alegeri, asta e important, dar e un adevarat fenomen repartitia asta, cu manifestari diferite in functie de intervalele de punctaj.
Slowly getting less stupid :)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Ce specialitate am ales la repartitie?

Postby Chingachgook » Sun Nov 28, 2010 5:26 pm

adica ce ai ales?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests