DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

odiseea spatiala
gighinel
junior
junior
Posts: 43
Joined: Mon Jun 30, 2008 7:29 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby gighinel » Wed Nov 24, 2010 7:21 pm

multe capitole pe care nu le aveam la examen incepeau pe pagina in care se terminau capitole pe care le aveam la ex...vroiati intrebari si din ele?

elenam_elena
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:57 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby elenam_elena » Wed Nov 24, 2010 7:25 pm

tie ti-au scazut 4 puncte pt ca ai raspuns gresit la ele..dar celor care rasp corect, li se vor scade mai mult...aiurea!

gighinel
junior
junior
Posts: 43
Joined: Mon Jun 30, 2008 7:29 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby gighinel » Wed Nov 24, 2010 7:26 pm

ai dreptate elena

clara_luna
senior
senior
Posts: 152
Joined: Tue Nov 18, 2008 12:04 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby clara_luna » Wed Nov 24, 2010 7:27 pm

misha wrote:Prin petitie ar trebui sa cerem ca in loc sa se dea punctaj 0 (zero) pe cele 5 intrebari, sa se dea punctaj maxim la toata lumea pe acele intrebari, deoarece nu este vina candidatilor pentru greselile din caietul de concurs. Din cate stiu, asa se face. Se considera stiute de toata lumea.

Si cei care au luat deja punctaj maxim la ele mai primesc o data punctele? :lol: :lol: vorbesti prostii..

Iuda
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sun Nov 21, 2010 5:55 pm
Location: Cluj-Napoca

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby Iuda » Wed Nov 24, 2010 7:28 pm

Daca toata lumea de pe forum e nemultumita de anularea intrebarilor, atunci cine le-a contestat in the first place?
Deschide-ti inima pentru autopsie.

elenam_elena
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:57 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby elenam_elena » Wed Nov 24, 2010 7:30 pm

corect ar fi sa primim niste puncte in plus pt intrebarile facute corect... nu stiu exact cum dar daca ei fac prostii, ei ar trebui sa stie sa le corecteze. sunt niste idioti!

Dr.Jol
senior
senior
Posts: 121
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:19 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby Dr.Jol » Wed Nov 24, 2010 7:32 pm

O prte din vina e a noastra..si vine din necunoastere...daca vedeam intrebarile gresite pe rezitest, si le semnalau..se scoteau si nu mai ajungeau sa se oficializeze...si nu mai aparea discutia asta (sau apare??)

Sunteti o mare de persoane care nu citesc...cine a obtinut multe puncte la intrebarile astea de fapt nu era bine pregatit!!!!

elenam_elena
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:57 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby elenam_elena » Wed Nov 24, 2010 7:33 pm

cei care au contestat trebuia sa se gandeasca mai bine inainte sa o faca..eu personal, am si gresit am si facut corect din intrebarile anulate, dar eram multumita de punctaj si am zis sa nu mai comentez nimic, chiar daca si mie mi s-au parut prost formulate unele dintre ele

elenam_elena
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:57 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby elenam_elena » Wed Nov 24, 2010 7:35 pm

cei care au rasp bine la intrebarile astea probabil ca au citit mai mult...raspunsuri corecte luate din prostie mai rar...

User avatar
prodezbatere
junior
junior
Posts: 82
Joined: Tue Jun 29, 2010 6:28 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby prodezbatere » Wed Nov 24, 2010 7:41 pm

Agentul Mulder mi a Sculyt punctajul cu fix 23 de pp
Last edited by prodezbatere on Wed Nov 24, 2010 7:43 pm, edited 1 time in total.

mvp_1984
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Fri Oct 08, 2010 1:17 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby mvp_1984 » Wed Nov 24, 2010 7:42 pm

elenam_elena wrote:tie ti-au scazut 4 puncte pt ca ai raspuns gresit la ele..dar celor care rasp corect, li se vor scade mai mult...aiurea!

Cum să răspunzi corect la nişte întrebări greşite?

elenam_elena
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:57 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby elenam_elena » Wed Nov 24, 2010 7:43 pm

in plus, cu cat ai punctaj mai mare cu atat e mai mare sansa sa fi raspuns corect la intrebari si cu atat iti scad astia mai multe puncte.. nush daca ma intelege cineva

elenam_elena
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:57 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby elenam_elena » Wed Nov 24, 2010 7:45 pm

unele intrebari erau din afara materiei,DAR corecte...acum intelegi??

User avatar
prodezbatere
junior
junior
Posts: 82
Joined: Tue Jun 29, 2010 6:28 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby prodezbatere » Wed Nov 24, 2010 7:47 pm

Eu te inteleg perfect ...din pacate!

mvp_1984
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Fri Oct 08, 2010 1:17 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby mvp_1984 » Wed Nov 24, 2010 7:51 pm

elenam_elena wrote:unele intrebari erau din afara materiei,DAR corecte...acum intelegi??

Faptul că erau din afara materiei le face greşite.

gighinel
junior
junior
Posts: 43
Joined: Mon Jun 30, 2008 7:29 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby gighinel » Wed Nov 24, 2010 7:53 pm

ei nici chiar asa...le face gresite...nu puteti da vina pe cei care au raspuns corect la ele..de vina sunt marii doctori care au stat sa bea un pic probabil si sa stea la taclale in loc sa se benocleze la grile mai bine ca doar ei au facut tematica...

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby dr_h » Wed Nov 24, 2010 7:54 pm

Ce pretentii sa mai aibe de la noi cei din comisie care probabil se vor a fi niste elite si n-au fost capabili sa elaboreze 200 de grile corecte? Sa le fie RUSINE!

elenam_elena
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:57 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby elenam_elena » Wed Nov 24, 2010 7:55 pm

le face incorect plasate in test,nu gresite

andaa
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Mar 26, 2009 3:59 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby andaa » Wed Nov 24, 2010 8:01 pm

sunt(eti) niste tocilari ingramaditi, frustrati, prosti....cei care s-au agitat atat de tare cu contestatiile.Clasamentul intre voi nu se schimba cu mare lucru, cu sau fara intrebarile alea.Voi ati uitat ca traiti in Romania.
O sa va explic peste doua ore si de ce sunteti prosti, ce o sa se intample acum ca "v-ati facut dreptate"
Pe aia cu leucemia o stia orice licean istet, fara nicio treaba cu medicina

gighinel
junior
junior
Posts: 43
Joined: Mon Jun 30, 2008 7:29 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby gighinel » Wed Nov 24, 2010 8:07 pm

nici eu nu sunt adepta contestatiilor in tara asta,e pierdere de vreme.si nu sunt genul sa contest,desi am vazut intrebarile minune.din pacate stiam ca vor fi altii care o vor face.sa speram ca nu vom fi decalati prea mult si bafta tuturor maine!

sissy21
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Sat Aug 01, 2009 9:29 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby sissy21 » Wed Nov 24, 2010 8:17 pm

flx wrote:Rusine sa le fie!!!!! Ar trebui sa facem o scrisoare deschisa in mass-media!

neaparat tre sa scriem o scrisoare prin care sa cerem sa nu le dea banii pt cei care au facut intrebarile, la prostii astia care 20 de persoane sau cat or fii nu au fost capabili sa faca 200 de intrabari ca lumea.Daca dupa 23 de contestatii s-au anulat 5 intrebari ma intreb si eu daca erau 100 de contestati cate se anulau 30 sau 40. Sa le fie de rusine , ei au asteptari de la noi sa stim sa fim pregatiti dar ei mari doctori profesori is pe nicaieri......ha ha ha ce imi vine sa rad.pierd 23 de puncte si din clasament aproximativ scad cu 300 de persoane.Imi vine sa le strang de gat.
:twisted:

gighinel
junior
junior
Posts: 43
Joined: Mon Jun 30, 2008 7:29 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby gighinel » Wed Nov 24, 2010 8:19 pm

nu cazi doar tu in clasament...asa ca nu e dracu asa de negru

sissy21
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Sat Aug 01, 2009 9:29 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby sissy21 » Wed Nov 24, 2010 8:21 pm

Iuda wrote:Daca toata lumea de pe forum e nemultumita de anularea intrebarilor, atunci cine le-a contestat in the first place?

Evident ca s-a dus aia care au gresit aceste intrabari, sigur nu s-a dus nimeni care a pus bine raspunsul la aceste intrabari.

elenam_elena
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:57 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby elenam_elena » Wed Nov 24, 2010 8:23 pm

problema e ca unii vor scade mai mult ca altii si unii se vor duce sub cei deasupra carora au fost..ceea ce e nasol pt ca uneori sa prinzi o specialitate depinde si de 1-2 puncte

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby Riley » Wed Nov 24, 2010 8:24 pm

toti scadem (e adevarat mai mult sau mai putin-dar probabil ca in limita a 4-5-6 puncte intre noi). Ca refuz sa cred ca a fost cineva care a rapsuns gresit la TOATE cele 5 intrebari!!!! Adica la aia cu trat LMA si cu arsuri marea noastra majoritate am raspuns corect (la CS).Si la cele cu HTA si leiomioamele tot cam 1 punct (ori luai si variantele alea ori nu). Dar asa e, nu poti stii niciodata!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby Riley » Wed Nov 24, 2010 8:25 pm

elenam_elena wrote:problema e ca unii vor scade mai mult ca altii si unii se vor duce sub cei deasupra carora au fost..ceea ce e nasol pt ca uneori sa prinzi o specialitate depinde si de 1-2 puncte

Da, asa e. Dar nu ai cum sa stii unde te plasai inainte-doar orientativ pe statistica.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

e-sand
Posts: 1
Joined: Sun Jan 04, 2009 6:52 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby e-sand » Wed Nov 24, 2010 8:26 pm

se poate face contestatie la contestatie? :D

andaa
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Mar 26, 2009 3:59 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby andaa » Wed Nov 24, 2010 8:28 pm

am vazut pe Facebook ca se poate sa se prinda cineva.
Vor exista indivizi care , ca prin minune, au gresit toate acele intrebari, complet, si prin urmare nu vor pierde nimic din punctajul lor...astfel vor urca in clasament....
Toata povestea prinde de minune celor care pot....Se vor rescana grile, repuncta, reblablabla....fara martori, semnaturi, punctaj stiut in sala.
Iar frustratii vor pica si mai mult in clasament.....au vrut contestatii....in romania

elenam_elena
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:57 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby elenam_elena » Wed Nov 24, 2010 8:29 pm

da, din pacate nu stii unde te aflai inainte

User avatar
Dr.Maya
Posts: 2
Joined: Wed Nov 24, 2010 8:13 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby Dr.Maya » Wed Nov 24, 2010 8:30 pm

sWeetangel wrote:In primul rand suntem categoric doua tabere : tabara celor avantajati care cu siguranta pentru ei nu este decat o bucurie in plus si tabara celor care au raspuns corect la aceste intrebari(cultura medicala pura) si practic pierd 23 de puncte ....Evident nu este cu putinta posibil ca sa venim noi cu rezolvarea ci cei care au comis aceasta eroare,dar in principiu daca noi nu suntem uniti ca sa ii sensibilizam pe cei cu putere decizionala cum vreti sa ii facem sa fie responsabili...Intrebarea mea ar fi CINE ESTE PEDEPSIT PENTRU ACEASTA EROARE??????nu cumva cei care au ramas aici in tara de doi baniii......solutia nu este resemnarea ci sanctionarea astora prin plecarea noastra a tuturora ca sa ramana sistemul de sanatatea doar cu oameni de birou.......
1. De ce nu ne unim cu toti sa semnam o petie de minim 1000 de oameni in care sa trecem punctajul pentru care am semnat si numele, prin care cerem sanctionarea celor care au facut intrebarile si implicit remedierea situatiei ca nu ne incalzeste cu nimic anularea grilelor.
2. Trimiterea petitiei semnate de noi toti in mass-media, ministerul sanatatii,ministerul educatiei plus decanatului UMF "Carol Davila"
3. Crearea unei petitii pe forum in care sa trecem numele, initiala tatalui,prenumele , domiciliu din buletin,punctajul pentru care am semnat si un numar de telefon pentru autenticitatea petitiei.

Astept confirmari pentru sustinere....

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby Riley » Wed Nov 24, 2010 8:31 pm

iti dai seama ce scandal monstru ar fi iesit-daca nu e monstru deja......... si se anunta niste zile.....
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

comatti_
junior
junior
Posts: 50
Joined: Sun Nov 21, 2010 10:47 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby comatti_ » Wed Nov 24, 2010 8:32 pm

Salutare iata care ar fi soluia cea mai corecta:
1)sa se anuleze intrebarile din leucemii si cea CS din arsuri si
2) ptr celelalte 2 grile sa se rescaneze toate grilele cu raspunsurile corecte. Ptr ca bai dr jol lmea e nervoasa pe aici ptr ca a raspuns corect de exempl la cea cu leiomioamele si li se ia punctele nu vrea nimeni pomana. Asa ca te rog termina cu aberatiile........

Si eu am pierdut 20 pct si nu mi se pare deloc corect ca nu au dat nicio justificare.......Asa poate au tas la sorti pe care sa le accepte. Alt lucru aberant e ca tot aceeasi comisie analizeaza contestatiile;pe acelasi principiu propun ca de maine infractorii sa se judece singuri,,,,,,,,,,


Dati-i drumu repede la petitie cu toate ca nu sunt sanse prea mari....

iulia2na
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Oct 30, 2004 9:39 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby iulia2na » Wed Nov 24, 2010 8:35 pm

e-sand wrote:se poate face contestatie la contestatie? :D


in stil pur si DEMN romanesc... sa se faca dreptate, dar sa nu ma influenteze pe mine negativ "dreptatea", ca atunci nu mai vreau dreptate!

User avatar
Dr.Maya
Posts: 2
Joined: Wed Nov 24, 2010 8:13 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby Dr.Maya » Wed Nov 24, 2010 8:37 pm

gighinel wrote:printr-o petitie le putem cere doar demisia...rezolvare cinstita pt toata lumea nu cred ca exista!

Eu zic ca rezolvarea pentru cei ce era necesara , s-a aplicat restul asteptam ..........

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby DarkComy » Wed Nov 24, 2010 8:38 pm

nesperata bucurie ... am pierdut 14 puncte :( :( :( :( :(

floryanna
junior
junior
Posts: 26
Joined: Wed Sep 01, 2010 10:26 am

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby floryanna » Wed Nov 24, 2010 8:43 pm

eu cel putin nu consider cam raspuns gresit decat lacea cu arsurile in rest nu am luat o varianta sau am luat una in plus asta nu inseamna ca noi am gresit tot

elenam_elena
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:57 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby elenam_elena » Wed Nov 24, 2010 8:46 pm

imi spune si mie cine a inteles cate puncte as pierde daca de ex la intrebarea CM cu hta sm rasp abce in loc de abc

elenam_elena
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:57 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby elenam_elena » Wed Nov 24, 2010 8:48 pm

dar respnsabilitatea corectitudinii grilelor cui apartine?pt ca dk apartine lor, ne putem lega de asta..cine vede ceva legat de asta in legislatie sa posteze aici

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby Riley » Wed Nov 24, 2010 8:50 pm

elenam_elena wrote:imi spune si mie cine a inteles cate puncte as pierde daca de ex la intrebarea CM cu hta sm rasp abce in loc de abc

4 puncte pierzi la intrebarea aia-asa am luat si eu
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

Atolica
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Jul 09, 2008 5:36 pm
Contact:

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby Atolica » Wed Nov 24, 2010 8:52 pm

NU LE-AR DA SANATATE SI ANI MULTI CELOR CARE AU REALIZAT SUBIECTELE!


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests