Cazare pentru examen

odiseea spatiala
zubenelgenubi
senior
senior
Posts: 272
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:17 pm
Location: dupa blocurile gri

Cazare pentru examen

Postby zubenelgenubi » Thu Oct 14, 2010 3:32 pm

Poate exista un topic pe aceasta tema, dar cred ca ar trebui sa stim si noi cam pe unde sunt localizate salile de concurs. Asta in conditiile in care nu mai exista pe site-ul Rezidentiatului repartitia pe sali de anul trecut (din motive de confidentialitate, din cate am inteles).
Your "best"? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Topic pentru proviciali - amplasarea salilor de concurs

Postby Velvet Underground » Thu Oct 14, 2010 4:45 pm

Se va publica cu suficient timp inainte de Rezi repartia si amplasarea salilor.
Nu-i obligatoriu sa se dea in aceleasi sali ca anul trecut, de-aia au scos lista aia, nu din motive de secretomanie.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Topic pentru proviciali - amplasarea salilor de concurs

Postby Riley » Thu Oct 14, 2010 4:45 pm

http://www.rezidentiat.info/16112008/re ... li-nov.php


repartitia din 2008. Pune ceva la intamplare si ai si harta pt fiecare sala!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

zubenelgenubi
senior
senior
Posts: 272
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:17 pm
Location: dupa blocurile gri

Re: Topic pentru proviciali - amplasarea salilor de concurs

Postby zubenelgenubi » Thu Oct 14, 2010 5:15 pm

THX :peace:
Your "best"? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

lucia_claudia
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Wed Oct 13, 2010 4:16 pm

Re: Topic pentru proviciali - amplasarea salilor de concurs

Postby lucia_claudia » Thu Oct 14, 2010 6:37 pm

zubenelgenubi wrote:THX :peace:

Buna...Am observat ca in 2008 s-au facut repartitii si pe salile de la Universitatea Politehnica. Stie cineva daca si in 2009 a fost la fel? Ms mult!

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Topic pentru proviciali - amplasarea salilor de concurs

Postby Riley » Thu Oct 14, 2010 6:44 pm

da, si la Poli si la ASE.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

lucia_claudia
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Wed Oct 13, 2010 4:16 pm

Re: Topic pentru proviciali - amplasarea salilor de concurs

Postby lucia_claudia » Thu Oct 14, 2010 6:51 pm

Riley wrote:da, si la Poli si la ASE.

Of...complicata treaba asta cu Bucurestiul:( Incerc sa imi dau seama pe unde e mai ok sa te cazezi k sa nu faci 2 ore pana la sala in care vei da ex:))

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Topic pentru proviciali - amplasarea salilor de concurs

Postby b3 » Thu Oct 14, 2010 7:42 pm

duminica dimineata la ora 8 nu faci de nicaieri 2 ore pana la sala de examen. Cred ca nici daca te cazezi la Rin Grand Hotel (care e intr-un capat al orasului) si ai sala la Politehnica (care e aproape de capatul opus al orasului). Va puteti uita si aici pt cazare viewtopic.php?f=39&t=9349
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

zubenelgenubi
senior
senior
Posts: 272
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:17 pm
Location: dupa blocurile gri

Re: Topic pentru proviciali - amplasarea salilor de concurs

Postby zubenelgenubi » Fri Oct 15, 2010 5:21 pm

multumesc si vigilentei B3... apreciez si talentul artistic de care a dat dovada cu schema Garii de Nord :allright:
Your "best"? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Topic pentru proviciali - amplasarea salilor de concurs

Postby b3 » Fri Oct 15, 2010 7:47 pm

:mrgreen: cu placere
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

bogdan_10xz
Posts: 1
Joined: Sun Oct 31, 2010 9:08 pm

CAZARE

Postby bogdan_10xz » Sun Oct 31, 2010 9:16 pm

Salutare, am si eu o intrebare: m-ar interesa cateva sugestii pentru cazare daca stiti, pentru perioada rezidentiatului.
Daca ma poate ajuta cineva macar cu strada unde trebuie sa ajungem pentru sustinerea rezidentiatului, zona orice indiciu, sunt din arad si in publicatie in afara de Centrul Universitar Bucuresti nu am gasit nimic.
Multumesc.

larisa2000
senior
senior
Posts: 227
Joined: Thu Apr 21, 2005 9:09 pm
Location: bucuresti

Re: CAZARE

Postby larisa2000 » Sun Oct 31, 2010 11:53 pm

pai prea multe nici nu ai ce sa gasesti. locurile unde se sustine examenul sunt multe si la ceva distanta, asa ca pana nu gasesti afisat locul unde vei fi tu...

User avatar
dr2og
junior
junior
Posts: 57
Joined: Tue Mar 30, 2010 11:34 am

Re: CAZARE

Postby dr2og » Mon Nov 01, 2010 6:44 am

larisa2000 wrote:pai prea multe nici nu ai ce sa gasesti. locurile unde se sustine examenul sunt multe si la ceva distanta, asa ca pana nu gasesti afisat locul unde vei fi tu...

te poti orienta pe unde au fost cei de anul trecut cu numele tau si sa incerci sa iti cauti un hotel prin zona respectiva...eu asa am facut ,sau incerca sa cauti un hotel cat mai central ...oricum in ziua ex vom merge cu taxi sa fim siguri ca ajungem la timp la examen,eu nu am curajul sa ma aventurez cu metroul sau alt mijloc de transport in comun :allright:

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: CAZARE

Postby md_gr » Mon Nov 01, 2010 8:49 am

Cred ca oriunde e metroul e bine sa te cazezi, cel mai bine ar fi la Unirii sau la Universitate, acolo pleci foarte usor spre oriunde.

FMJ
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Fri Dec 25, 2009 1:26 am

Re: CAZARE

Postby FMJ » Mon Nov 01, 2010 9:33 am

salut.. eu am facut rezervare la un hotel la gara de nord, si numele meu incepe cu A.. am vazut ca de regula "A" e la UMF.. pot ajunge usor? sau mai bine caut altundeva? spor!

User avatar
dr_me
senior
senior
Posts: 245
Joined: Mon Jul 03, 2006 5:36 pm

Re: CAZARE

Postby dr_me » Mon Nov 01, 2010 10:56 am

daca nu ati mai fost prin buc sa stiti sa circulati cat de cat cat cu metroul, adica sa stiti liniile, traseele si pe unde se schimba, mai bine nu va aventurati in dimineata examenului. va fi duminica la 8 dimineata, nu o sa fie nimeni pe strazi, deci cu taxiul o sa ajungeti f repede cam oriunde si nestand in trafic nici nu o sa va coste o gramada.
asa cum spunea cineva, cel mai bine ar fi sa va cautati prin centru, gen victoriei, piata romana, universitate, unirii..

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: CAZARE

Postby md_gr » Mon Nov 01, 2010 12:00 pm

FMJ wrote:salut.. eu am facut rezervare la un hotel la gara de nord, si numele meu incepe cu A.. am vazut ca de regula "A" e la UMF.. pot ajunge usor? sau mai bine caut altundeva? spor!

De la Gara de Nord ajungi in 15 min cu metroul la Eroilor, adica la UMF, dar mai bine iei taxi, ca nu costa mai mult de 10 lei.
Recomand sa dai comanda ca in zona aia sunt taxiuri suspecte.

FMJ
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Fri Dec 25, 2009 1:26 am

Re: CAZARE

Postby FMJ » Mon Nov 01, 2010 12:18 pm

multumesc! asa voi face:)

succes tuturor!

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: CAZARE

Postby md_gr » Mon Nov 01, 2010 12:19 pm

Multumesc sa fie.
Succes si tie.

a4ramoa4
Posts: 4
Joined: Mon Nov 01, 2010 6:51 pm

Re: CAZARE

Postby a4ramoa4 » Mon Nov 01, 2010 7:31 pm

sal...tot incerc sa gasesc repartitia pe sali de anul trecut pt a ma putea orienta putin in prinvinta unei cazari in bucuresti.
nu stiti cei cu litera "C" si respectiv "R" pe unde ar fi repartizati, tinand cont de anii trecuti?
multumesc

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: CAZARE

Postby Riley » Tue Nov 02, 2010 1:19 pm

C-ul parca era ASE sau direct in Poli. R era pe la Poli. Am vazut ca linkul de mai sus nu mai merge :(
Oricum traficul duminica in Buc este lejer asa ca nu sunt probleme, puteti suna la taxi si ajungeti foarte repede. ;) :allright:
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

marianne
Posts: 2
Joined: Wed Nov 03, 2010 1:15 pm

Re: CAZARE

Postby marianne » Thu Nov 04, 2010 1:31 pm

Acum 2 ani cei cu literele A si B au fost la UMF, iar cu litera C la Fac. de Farmacie.
Anul trecut cei cu literele A si B au fost tot la UMF si cei cu litera C la Politehnica.

Krisler12
senior
senior
Posts: 352
Joined: Mon Oct 12, 2009 9:04 pm

Cum sa procedez in legatura cu cazarea ptr. rezidentiat ?

Postby Krisler12 » Mon Dec 27, 2010 5:58 pm

Salut !

In primul rand vreau sa va urez "Sarbatori Fericite !" si "Un An Nou Fericit !".
In al doilea rand stiu ca o sa va apuce rasu' cand veti citit acest topic dar m-am gandit ca e mai bine sa va intreb de pe acuma, cand inca mai sunt pe forum cei care au dat rezidentiatul in acest an decat sa mai astept si fiecare sa isi dea cu parerea fara sa fi trait experienta respectiva recent sau deloc.
Depre ce e vorba ?
Inca nu s-a stabilit cum se va da rezidentiatul (centralizat, descentralizat etc. :D ) dar sa presupunem ca se va da tot asa ca si pana acuma. In aceste conditii, cum se procedeaza in cazul in care nu esti din Bucuresti si trebuie sa dai rezidentiatul acolo (eu fiind din Iasi) ? Mai exact, cum sa fac ca nu am la cine sta in Bucuresti si nici nu cunosc pe nimeni acolo la care sa pot sta pe durata examenului ?
Banuiesc ca majoritatea celor in aceeasi situatie ca mine si-au ales sa se cazeze la un hotel (corect, nu ? ). Cam de cand ar trebui sa imi fac rezervare la un hotel ? Cu cat timp inainte ?

Multumesc mult !

PS: Stiu ca e destul de amuzant sa fac acest topic mai ales acuma dar am avut ceva treaba si nu am mai intrat si, cum am mai zis, nici dupa 1 ianuarie nu as fi vrut sa il fac ptr. ca ma gandesc ca fiind rezidenti in campul muncii nu veti mai avea timp sa imi raspundeti sau poate pur si simplu nu veti mai sti exact cum ati procedat. :D

Sarbatori Fericite !

zubenelgenubi
senior
senior
Posts: 272
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:17 pm
Location: dupa blocurile gri

Re: Cum sa procedez in legatura cu cazarea ptr. rezidentiat ?

Postby zubenelgenubi » Mon Dec 27, 2010 9:50 pm

Ai procedat just. :) Te-ai gandit sa nu ne deranjezi pe noi cei care din 3 ianuarie vom fi pe baricade...
Eu am facut rezervare foarte devreme (cam cu 3 saptamani inainte de examen). Poti sa iti faci cu 3 zile inainte rezervare, dupa ce afli unde o sa ai sala. Eu am fost mai precaut. Daca de ceva nu duce lipsa Bucurestiul, acel lucru sunt hotelurile. Poti sa te cazezi langa gara, mai in centru (eu am gasit in centru cu 100 ron), sau la poli... depinde cum iti este mai convenabil.
In principiu nu e problema cu cazarea. Daca intentionezi sa te intorci acasa tot in ziua cand dai examenul, poti sa vb la receptie sa iti retina bagajul la camera de bagaje (pentru ca ziua hoteliera incepe si se termina la 12 la pranz). Ideea este sa iti alegi un hotel care sa fie pe traseul gara-sala de examen.
Dar linisteste-te, pana atunci mai ai multe altele de facut, si cel mai probabil nu o sa dai in Buc. :)
Your "best"? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Cum sa procedez in legatura cu cazarea ptr. rezidentiat ?

Postby DarkComy » Mon Dec 27, 2010 11:30 pm

nu este aiurea topicul, dar e cam devreme sa iti faci planuri de genul asta. ai rabdare sa se publice metodologia, iar pana atunci pune mana pe carte.

Krisler12
senior
senior
Posts: 352
Joined: Mon Oct 12, 2009 9:04 pm

Re: Cum sa procedez in legatura cu cazarea ptr. rezidentiat ?

Postby Krisler12 » Mon Dec 27, 2010 11:57 pm

Vad ca spuneti ca e cam devreme, am zis sa il fac de pe acuma fiindca mai zicea cineva pe forum referitor tot la problema asta cum ca nu mai erau locuri de cazare la hoteluri si de asta am zis sa bat fieru' cat e cald ca apoi sa nu trebuiasca sa dorm in gara. :D

@zubenelgenubi: 100 ron pe o noapte ? Ce naiba doar nu e Burj Al Arab... :shock:

De ce zici ca e foarte probabil sa nu dau in Bucuresti ? S-a razgandit lumea ? :D Din cate vad toti is inebuniti cu sustinerea la Bucuresti ca cica acolo e mai putina coruptie. :D :lol:

@DarkComy: Pana o sa anunte astia ceva or sa-mi iasa nepotii copiilor mei la pensie. :D
(si nici nu am macar copii )

Multumesc !

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Cum sa procedez in legatura cu cazarea ptr. rezidentiat ?

Postby DarkComy » Tue Dec 28, 2010 12:03 am

cred ca tu glumesti cu 100 ron (25 euro) pe noapte :shock: prin bucuresti nu prea gasesti cazare sub 3 stele, nici macar in fostele camine de familisti din spatele pietei bucur obor. zi mersi daca vei gasi camera sub 50 euro+tva, fara mic dejun. rezervarea o faci si tu cu o luna inainte.

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Cum sa procedez in legatura cu cazarea ptr. rezidentiat ?

Postby rox » Tue Dec 28, 2010 12:08 am

Krisler12 wrote:
1.@zubenelgenubi: 100 ron pe o noapte ? Ce naiba doar nu e Burj Al Arab... :shock:

2.De ce zici ca e foarte probabil sa nu dau in Bucuresti ? S-a razgandit lumea ? :D Din cate vad toti is inebuniti cu sustinerea la Bucuresti ca cica acolo e mai putina coruptie. :D :lol:


1. glumesti, nu?
2. haha, good one, mai PUTINA?!?
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Cazare pentru examen

Postby b3 » Tue Dec 28, 2010 12:15 am

mai putina coruptie daca s-ar da doar in bucuresti, decat daca s-ar da in 6 centre, descentralizat...
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Cazare pentru examen

Postby rox » Tue Dec 28, 2010 12:25 am

Ah, am inteles, ma scuzati.
Da' eu nu pricep cum e asta cu "descentralizat"; fiecare da unde termina sau cum? Adica eu daca vreau sa ma duc la Timisoara nu pot?
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Cazare pentru examen

Postby pc7 » Tue Dec 28, 2010 12:34 am

uite niste tarife, hotel aproape de poli
http://www.travelro.ro/hotel-sir-orhide ... resti.html
Life's not fair, get used to it

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Cazare pentru examen

Postby Riley » Tue Dec 28, 2010 12:38 am

rox wrote:Ah, am inteles, ma scuzati.
Da' eu nu pricep cum e asta cu "descentralizat"; fiecare da unde termina sau cum? Adica eu daca vreau sa ma duc la Timisoara nu pot?

ba cred ca poti. De unde si Krisler daca vrea Bucuresti vine in Buc. Oricum Krisler, mai ai timp, astea sunt deja detalii tehnice, dupa cum zicea si DarkComy sa vezi metodologia mai intai ca pana atunci nu o fi nimeni nebun sa isi faca rezervare pt Bucuresti (nici macar nu se stie CAND se da). Asa ca pana atunci spor la toceala dar pana la toceala distractie placuta vineri :allright: :allright:
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: Cazare pentru examen

Postby canci » Tue Dec 28, 2010 10:42 am

Krisler, poate nu am inteles eu bine dar pt tine 100 de ron/noapte e mult? Parerea mea, cat se poate de seriosa si fara misto, e ca pana la hotel poate ar trebui sa te preocupe altele, cazare gasesti cu siguranta, iti gasesc eu hotel in Constanta in mijlocul sezonului estival daca dau putin din coate, imi este greu sa cred ca nu ai gasi in Bucuresti o camera disponibila la un hotel.Si'n plus, Bucuresti este un oras destul de maricel de ce sa-ti faci rezervare cu nu stiu cat timp inainte, cand nici nu stii exact unde se tine examenul, si sa alegi un hotel la 1 ora distanta de sala cand poti sa-ti cauti un hotel, dupa ce stii ceva sigur, la 30 de min distanta?Cica prin Buc traficul e oribil. :) Pt mine e mult si cu o luna inainte, 2 saptamani dar nah, probabil sunt eu prea miserupista pe faza asta.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Cazare pentru examen

Postby Riley » Tue Dec 28, 2010 12:00 pm

Oricum duminica dimineata (cand se da examenul de rezi de obicei) traficul prin Bucuresti e super lejer-adica nu prea vad eu lumea trezindu-se la ora 7 dimineata intr-o duminica de noiembrie sa mearga la un picnic ;)). Anul asta am mers pe jos de acasa la amplasarea examenului ca am zis sa ma aerisesc inaintea marelui moment si traficul pe marile artere ale orasului era aproape inexistent. Nasol e in timpul saptamanii.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

zubenelgenubi
senior
senior
Posts: 272
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:17 pm
Location: dupa blocurile gri

Re: Cazare pentru examen

Postby zubenelgenubi » Tue Dec 28, 2010 12:58 pm

Experienta mea cu cazarea a fost cat se poate de placuta. Am avut parte de liniste in seara de dinainte de examen + am facut o plimbare prin centru... 110 ron camera single cu tv, frigider mic dejun inclus, intr-adevar baie / hol. Dar m-as intoarce! :) Nu voi face reclama, deci prv me pt detalii. Dimineata cu taxi-ul am fost in 10 minute la Politehnica (si am facut alte 30 de minute pe jos de la poarta pana la cladirea propriu-zisa, caci nu erau deloc indicatoare si am intrebat din usa in usa :( ).
Your "best"? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

Krisler12
senior
senior
Posts: 352
Joined: Mon Oct 12, 2009 9:04 pm

Re: Cazare pentru examen

Postby Krisler12 » Tue Dec 28, 2010 1:07 pm

@Riley: Multumesc si distractie placuta si tie si tuturor de aici de pe forum ! :d
Am intrebat de pe acuma ptr. ca am zis ca mai incolo nu o sa va mai prind pe forum, una la mana, a doua la mana e faptul ca nu stiam cat de devreme ar trebui sa ma ocup de problema asta si nu as fi vrut sa raman necazat. :)

Se pare ca am ramas eu in urma cu preturile. :D Eu ma asteptam la un maxim 30 ron/noapte. :lol:


@rox: treaba cu descentralizat e asa (asa se zvoneste printre cei pe care ii cunsoc ca ar fi):
cica fiecare sustine examenul DOAR acolo unde a terminat facultatea si si candideaza DOAR ptr. locurile/posturile de pe centrul universitar respectiv, tot acolo unde a facut si facultatea.
Treaba asta e menita sa stopeze migratia tinerilor rezidenti sub forma de transfer sau mai stiu eu ce alte chestii.
Se poate si situatia asta ptr. cei nemultumiti: sa termini facultatea in Iasi de exemplu si, daca vrei tu neaparat, sa te duci sa sustii examenul de rezidentiat in Bucuresti ptr. a candida apoi la ocuparea locurilor/posturilor DOAR din Bucuresti. Idem ptr. Cluj sau orice alt obiectiv.
Eu personal sunt de acord cu asta fiindca vreau sa raman aici unde sunt insa sunt multi care nu sunt de acord zicand ca daca se da centralizat e mai putina coruptie etc.

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Cazare pentru examen

Postby rox » Tue Dec 28, 2010 1:31 pm

stupid, sunt si oameni care au facut facultatea la Buc pentru ca asa li s-a parut la opspe' ani ca ar fi mai bine/ acolo i-au trimis parintii/asa era moda, ei fiind din Cluj (din Cluj chiar am eu colegi :) ), Iasi, Craiova +/- imprejurimile, si care acum ar fi dispusi sa faca rezi la ei acasa, asa cum sunt si oameni din Buc care au dat la Cluj/ Mures (am fosti colegi in situatia asta) si care acum s-ar intoarce in Buc...
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Cazare pentru examen

Postby Riley » Tue Dec 28, 2010 1:50 pm

Da, e chiar stupid! Adica e dreptul tau sa candidezi unde vrei, daca vrei in Galati dar ai terminat la Cluj de ce sa te opreasca?? :shock: :shock: Oricum pana nu se afiseaza metodologia astea sunt doar supozitii dar nu cred ca va fi atat de restrictiv.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Cazare pentru examen

Postby md_gr » Tue Dec 28, 2010 1:54 pm

rox wrote:stupid, sunt si oameni care au facut facultatea la Buc pentru ca asa li s-a parut la opspe' ani ca ar fi mai bine/ acolo i-au trimis parintii/asa era moda, ei fiind din Cluj (din Cluj chiar am eu colegi :) ), Iasi, Craiova +/- imprejurimile, si care acum ar fi dispusi sa faca rezi la ei acasa, asa cum sunt si oameni din Buc care au dat la Cluj/ Mures (am fosti colegi in situatia asta) si care acum s-ar intoarce in Buc...

Eu nu m-as intoarce acasa, si eu provin dintr-un centru universitar, Bucurestiul e fruncea :mrgreen:

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Cazare pentru examen

Postby rox » Tue Dec 28, 2010 2:06 pm

n-am zis ca "toata lumea", am zis ca "sunt si persoane". felicitari, eu sunt din Buc si pentru mine nu e in nici un caz fruncea ;)
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests