renuntarea la vechea specialitate pt cea noua

odiseea spatiala
DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: renuntarea la vechea specialitate pt cea noua

Postby DarkComy » Sun Dec 05, 2010 8:52 pm

@clara

am mai scris in alt topic: 1. intreruperea nejustificata (aici intra si motivul tau cu a doua specialitate) a rezidentiatului pentru mai mult de 6 luni => pierderea statutului de medic rezident; 2. un medic rezident nu poate face pregatire simultan in 2 specialitati

clara_luna
senior
senior
Posts: 152
Joined: Tue Nov 18, 2008 12:04 pm

Re: renuntarea la vechea specialitate pt cea noua

Postby clara_luna » Sun Dec 05, 2010 9:15 pm

Da,corect! :)
Chestia este ca cine scrie renunt,sau nu trimite deloc cererea asta cred ca chiar isi pierde dreptul si la o a doua specialitate in cazul vechii specialitati,adica la o continuare a lui de la momentul la care l-ai lasat,ca vreti s-o luati de la 0 asta e alta treaba,da e costisitoare :lol:

ina_doc

Re: renuntarea la vechea specialitate pt cea noua

Postby ina_doc » Sun Dec 05, 2010 10:06 pm

asa apare cate o analfabeta si ne rastalmaceste ceea ce doamnele de la dsp ne-au explicat limpede ce scrie negru pe alb in ordonanta privind organizarea si finantarea rezidentiatului/ art.6 privind starea de incompatibilitate.
nu am chef sa scriu fiecare fragment, cauta si vino apoi sa ne delectezi cu pareri. :lol: nnu stiu care ti-e scopul. :lol:
spune-ne ce face un rezident in penultimul an de pregatire care se afla in stare de incompatibilitate, daca tot ai studiat asa mult tema. :allright:

warning

clara_luna
senior
senior
Posts: 152
Joined: Tue Nov 18, 2008 12:04 pm

Re: renuntarea la vechea specialitate pt cea noua

Postby clara_luna » Sun Dec 05, 2010 10:16 pm

Sa iti fie rusine ina doc! :)
Eu am dat un sfat celor alfati in aceiasi situatie ca mine,fie ca e gresit sau nu sfatul meu nu ai dreptul sa ma jignesti,nu instigam sau dezinformam pe cineva.Se pare ca esti prost crescuta,asta nu se invata la medicina ce-i drept,ci in copilarie :)


warning

ina_doc

Re: renuntarea la vechea specialitate pt cea noua

Postby ina_doc » Sun Dec 05, 2010 10:22 pm

nerusinata imi pari tu. nu ai venit cu un sfat, ci foarte amuzata de situatie. greu se mai discerne pe forumul asta cine are intentii bune...

ina_doc

Re: renuntarea la vechea specialitate pt cea noua

Postby ina_doc » Mon Dec 06, 2010 12:53 am

am uita sa specific ca ordonanta a fost data sub guvernul boc si chiar daca se contesta (de catre atotstiutoarele care citesc forumul in treacat), ramane valabila.


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests