Transfer rezidenti 2010

odiseea spatiala
Sirbu
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Sun Aug 03, 2008 2:42 pm

Transfer rezidenti 2010

Postby Sirbu » Tue Apr 27, 2010 5:31 pm

Salut,

Stie cineva sa-mi spuna cand va avea loc a doua sesiune de schimbare a centrelor universitare de pregătire in rezidentiat?adica de TRANSFER?
Am tot cautat pe site-ul ministerului si nu apare nimic iar cei de la DSP ...evident ca nu stiu nimic. Oare unde sa sun sa aflu daca mai exista aceasta a doua sesiune si cand se depun dosarele?

mersi de ajutor

User avatar
medstar
junior
junior
Posts: 78
Joined: Fri Aug 22, 2003 11:09 pm
Contact:

Re: Transfer rezidenti 2010

Postby medstar » Tue May 04, 2010 1:52 pm

Am sunat la inceputul lunii aprilie la MS si mi s-a spus ca urmatoarea sesiune de transferuri va fi undeva in iunie si se va publica pe www.ms.ro

Cine mai stie ceva noutati sa anunte, ca site-ul lor e "foarte" organizat.

Sirbu
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Sun Aug 03, 2008 2:42 pm

Re: Transfer rezidenti 2010

Postby Sirbu » Tue May 04, 2010 3:23 pm

M-am uitat pe site-ul sanatatii si nu apare nimic legat de transfer!probabil ca ne vor anunta in ultima clipa as always...
Daca afla cineva ..ceva ..sa ne spuna si noua!

mersi

ag75drz
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Thu Nov 20, 2008 10:51 pm

Re: Transfer rezidenti 2010

Postby ag75drz » Tue May 18, 2010 8:43 pm

Stie cineva ceva despre CNPDS? Pe unde mai e? cine mai aproba detasarile sau transferurile?

User avatar
medstar
junior
junior
Posts: 78
Joined: Fri Aug 22, 2003 11:09 pm
Contact:

Re: Transfer rezidenti 2010

Postby medstar » Wed May 19, 2010 7:38 pm

ag75drz wrote:Stie cineva ceva despre CNPDS? Pe unde mai e? cine mai aproba detasarile sau transferurile?


S-a desfintat. Toate atributiile lor au fost transferate la sediul MS. Deci ei se ocupa momentan inclusiv de detasari si transferuri.

lucid
junior
junior
Posts: 52
Joined: Wed Oct 11, 2006 1:47 pm

Re: Transfer rezidenti 2010

Postby lucid » Sun Jun 06, 2010 4:27 pm

Salut, imi poate spune cineva daca pentru transfer in Centru Universitar Bucuresti avem nevoie de acordul UMF , si daca da cine trebuie sa semneze?la rectorat?e un prorector desemnat?Merci si bafta tuturor la sesiunea de transferuri iunie 2010

lucid
junior
junior
Posts: 52
Joined: Wed Oct 11, 2006 1:47 pm

Re: Transfer rezidenti 2010

Postby lucid » Mon Jun 07, 2010 10:29 am

salut , intre timp am sunat eu la Ministerul Sanatatii, la doamna Chivu.
pentru cererea de transfer pe Centru Universitar Bucuresti :
-acord UMF -rector Prof Popa sau prorector Prof Sinescu
-rezidentii pe loc au nevoie si de accordul unuia dintre spitalele platitoare din Bucuresti
-dosarul se depune la ASP Bucuresti , in str.Avrig 72-74 pana pe 14 iunie
(nu am mai notat ca la dosar trebuie si accordul UMF din Centrul Universitar din care dorim sa plecam si evident cererea , cu motivele pentru care cerem transfer si documente care sa argumenteze motivele)
Inca o data succes !

User avatar
medstar
junior
junior
Posts: 78
Joined: Fri Aug 22, 2003 11:09 pm
Contact:

Re: Transfer rezidenti 2010

Postby medstar » Tue Jun 08, 2010 7:52 pm

Pe www.ms.ro apare urmatorul text:

Cei interesaţi vor depune la direcţiile de sănătate publică din centrele universitare în care se solicita continuarea pregătirii, cereri de schimbare a centrului de pregătire în perioada 1-14 iunie 2010.

Cererile vor fi însoţite de :
1. avizul universităţii de medicină şi farmacie, respectiv facultăţii de medicină, medicină dentara sau farmacie din centrul universitar în care se află în pregătire;
2. avizul universităţii de medicină şi farmacie, respectiv facultăţii de medicină, medicină dentara sau farmacie din centrul universitar în care doreşte să continue pregătirea;
3. avizul direcţiei de sănătate publică din centrul universitar în care doreşte sa continue pregătirea ( pentru rezidenţii pe loc);
4. rezidenţii pe post vor prezenta avizul unităţii sanitare cu care au încheiat contract individual de munca pe durata nedeterminata;
5. acte justificative privind motivele solicitării;


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 68 guests