schimbare specialitate!!!

odiseea spatiala
elenam_elena
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:57 pm

schimbare specialitate!!!

Postby elenam_elena » Mon Feb 22, 2010 9:35 pm

exista vreun rezident an 1 care vrea sa si schimbe specialitatea de OG pe alta specialitate (destul de ok dar care nu mi se potriveste)? Daca da, astept un mesaj privat pt a discuta mai amanuntit.

elenam_elena
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:57 pm

Re: schimbare specialitate!!!

Postby elenam_elena » Tue Feb 23, 2010 2:15 am

sau stie cineva dk se poate schimba o specialitate?dk e greu, dk trebuie ceva pile sau bani, si dk stiti pe cineva care a facut asta... astept un mesaj privat. va rog mult dk stiti ceva , nu ezitati sa mi raspundeti si mie!!!

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: schimbare specialitate!!!

Postby b3 » Tue Feb 23, 2010 6:06 pm

cauta in arhiva forumului pe rezidentiat 2009 si rezidentiat 2008 ca exista topicuri despre schimbarea specialitatii cu toate detaliile.



pe zi ce trece pe imed, ma intreb daca userii vechi se plictisesc si au inceput sa se amuze cu clone sau topicuri ca asta sunt intr-adevar reale, facute de medici rezidenti :?
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

elenam_elena
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:57 pm

Re: schimbare specialitate!!!

Postby elenam_elena » Tue Feb 23, 2010 6:25 pm

cand in facultate nu faci nimic din specialitatea pe care ti o vei alege la rezidentiat(cand te gandesti ca probabil o sa fie ok), si asta din cauza unor asistenti incompetenti care fug de tine, si ti dai seama mai tarziu ca nu ti se potriveste, ce faci?

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: schimbare specialitate!!!

Postby b3 » Tue Feb 23, 2010 7:10 pm

dai iar rezidentiatul in toamna si iei altceva ?

cand dupa primul an de facultate te prinzi ca nu e ce ai visat, ce faci ?
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

didiland11
senior
senior
Posts: 256
Joined: Wed Apr 09, 2008 12:02 am

Re: schimbare specialitate!!!

Postby didiland11 » Wed Feb 24, 2010 10:05 am

elenam_elena wrote:sau stie cineva dk se poate schimba o specialitate?dk e greu, dk trebuie ceva pile sau bani, si dk stiti pe cineva care a facut asta... astept un mesaj privat. va rog mult dk stiti ceva , nu ezitati sa mi raspundeti si mie!!!


Banuiesc ca te-ai gandit deja sa te transferi pe o specializare luata dupa tine la repartitie. Ma gandesc ca ai din ce alege daca ai luat OG.

User avatar
ndsimona
elder
elder
Posts: 745
Joined: Tue Mar 16, 2004 8:25 pm
Location: Bucuresti

Re: schimbare specialitate!!!

Postby ndsimona » Wed Feb 24, 2010 10:57 am

trebuie sa te interesezi la Minister la dna Chivu, daca se mai poate schimba specialitatea pe caz de boala
" Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti." Heyde

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: schimbare specialitate!!!

Postby Iepurita » Wed Feb 24, 2010 12:56 pm

elenam_elena wrote:cand in facultate nu faci nimic din specialitatea pe care ti o vei alege la rezidentiat(cand te gandesti ca probabil o sa fie ok), si asta din cauza unor asistenti incompetenti care fug de tine, si ti dai seama mai tarziu ca nu ti se potriveste, ce faci?


Pai daca tie ti-a placut OG(presupun ca de aia ti-ai ales-o ) , de ce nu te-ai dus u sa vezi despre ce este vorba?
Eu am mers la toate materiile care mi-au placut , chiar si la cele pe care stiu ca nu le voi alege . Asta pt. ca atunci cand ajung in spital nu vreau sa ma uit ca neatent' la o chestie si sa nu stiu ce sa spun.
Nu spun neaparat de tine ci de cei care gandesc la fel .
Am destui colegi care se plang ca nu stiu, ca nu au intrat in operatii dar nici macar nu i-a interesat sa incerce sa faca asta.
Erau fericiti ca in garzi se gasea un dr dragut care sa le dea parafa dupa 5 minute de "stat in garda".
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

elenam_elena
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:57 pm

Re: schimbare specialitate!!!

Postby elenam_elena » Wed Feb 24, 2010 1:17 pm

citez " cineva care vrea sa si schimbe specialitatea de OG pe alta specialitate", deci care e pe OG si nu mai vrea OG(deci sa faca schimb cu mine), eu sunt alta specialitate (medicala), am avut punctaj mare, incat as putea face schimb cu orice.
De pe medicala pe chirurgicala e destul de greu sa schimbi, asa mi s-a spus si de-asta caut pe cineva cu care sa fac schimb. Nu vreau mare tam-tam, ci doar sa stiu daca cineva, printr o intamplare fericita :) vrea sa si schimbe specialitatea de OG. Dk nu exista,nu vreau alte comnetarii. Mersi.

ikujjj
senior
senior
Posts: 243
Joined: Thu Nov 06, 2008 6:05 pm

Re: schimbare specialitate!!!

Postby ikujjj » Thu Feb 25, 2010 6:17 pm

elenam_elena wrote:citez " cineva care vrea sa si schimbe specialitatea de OG pe alta specialitate", deci care e pe OG si nu mai vrea OG(deci sa faca schimb cu mine), eu sunt alta specialitate (medicala), am avut punctaj mare, incat as putea face schimb cu orice.
Nu vreau mare tam-tam, ci doar sa stiu daca cineva, printr o intamplare fericita :) vrea sa si schimbe specialitatea de OG. Dk nu exista,nu vreau alte comnetarii. Mersi.


aici se vroia un pic ironica

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: schimbare specialitate!!!

Postby Enemy » Thu Feb 25, 2010 6:29 pm

ce punctaj ai avut si ce ai luat?

elenam_elena
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:57 pm

Re: schimbare specialitate!!!

Postby elenam_elena » Fri Feb 26, 2010 12:45 am

nu cont,am luat sus sus, nu ma int sa povestesc de punctajul meu,ci de dorinta de schimbare:) doar cu cineva interesat de asta

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: schimbare specialitate!!!

Postby Enemy » Fri Feb 26, 2010 3:57 pm

Daca te intereseaza sa schimbi tre sa dai toate detaliile...

elenam_elena
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:57 pm

Re: schimbare specialitate!!!

Postby elenam_elena » Fri Feb 26, 2010 8:04 pm

dupa cum am mai spus,dau detalii celui interesat, prin mesaje private!!!am specificat asta de prima data

User avatar
DrSS
junior
junior
Posts: 37
Joined: Mon Jan 04, 2010 12:41 am
Location: Bucuresti

Re: schimbare specialitate!!!

Postby DrSS » Thu Mar 11, 2010 8:41 pm

Doar domnilor generosi?
Un medic trebuie sa fie suficient de bun incat sa nu faca rau si suficient de rau incat sa faca bine.

User avatar
pufalina
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Mon Nov 30, 2009 3:05 pm

Re: schimbare specialitate!!!

Postby pufalina » Wed Apr 21, 2010 11:42 pm

"punctaj superior celui minim obtinut in specialitate"..pe loc, post(indiferent) sau media ultimului care a luat loc??? :what:


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 78 guests