Rezitests - help needed

odiseea spatiala
User avatar
Alexei___
senior
senior
Posts: 212
Joined: Mon Mar 05, 2007 9:39 am
Location: Bucharest

Rezitests - help needed

Postby Alexei___ » Wed Feb 17, 2010 9:34 pm

Salut!

Intrucat cunoscutii medicinisti sunt de ceva vreme rezidenti, nu mai am la cine apela asa ca incerc si pe imed.

Sunt in cautarea cuiva care m-ar putea ajuta cu rezolvarea raportarilor pe site-ul rezitests.ro. Cel mai bine ar fi cineva care da rezidentiatul in acest an. Ceea ce pot oferi in schimb ar fi linkuri pe cursurimedicina.ro, rezitests.ro, suport pentru rezi (print, carti etc.).

Raspuns la acest topic prefer pe adresa site-ului - cursuri.medicina at gmail punct com

10x anticipat! :)
"Black holes are where God divided by zero." - Steven Wright

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Rezitests - help needed

Postby 187.92a » Thu Feb 18, 2010 7:58 pm

Alexei___ wrote: Ceea ce pot oferi in schimb ar fi linkuri pe cursurimedicina.ro, rezitests.ro, suport pentru rezi (print, carti etc.).


Gresit, asta este ceea ce vrei sa oferi, nu ceea ce poti.

Poti oferi de exemplu o parte din Adsense si din emag profit share.
:)

chiribochi
junior
junior
Posts: 83
Joined: Mon Nov 16, 2009 5:24 pm

rezitests

Postby chiribochi » Wed Sep 01, 2010 11:10 pm

v-ati apucat de simulari pe rezitests? din ce am observat din anii trecuti punctajele obtinute acolo sunt destul de relevante. voua cum vi se pare?

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: rezitests

Postby Riley » Wed Sep 01, 2010 11:53 pm

Pai noua cum sa ni se para daca nu am dat reziul inca. Avem un punctaj, dupa 21 noiembrie o sa stim sa raspundem la intrebare! :)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: rezitests

Postby marmotul » Fri Sep 03, 2010 11:51 am

chiribochi wrote:v-ati apucat de simulari pe rezitests? din ce am observat din anii trecuti punctajele obtinute acolo sunt destul de relevante. voua cum vi se pare?

nu sunt relevante punctajele luate acolo. mai mult te demoralizeaza
qpepsi.gif

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: rezitests

Postby holliday » Fri Sep 03, 2010 1:07 pm

Riley wrote:Pai noua cum sa ni se para daca nu am dat reziul inca. Avem un punctaj, dupa 21 noiembrie o sa stim sa raspundem la intrebare! :)

multa bafta riley daca dai anul asta reziul.
sper ca nu ramai in tara.

marmotul wrote:
chiribochi wrote:v-ati apucat de simulari pe rezitests? din ce am observat din anii trecuti punctajele obtinute acolo sunt destul de relevante. voua cum vi se pare?

nu sunt relevante punctajele luate acolo. mai mult te demoralizeaza


sunt relevante alea care au 200 de intrebari mixted. nu alea dintr'o singura tema.
si daca te demoralizeaza inseamna ca nu stii bine materia si nu o stapanesti indeajuns, deci tre sa mai repeti.

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: rezitests

Postby marmotul » Fri Sep 03, 2010 1:26 pm

serios?
qpepsi.gif

User avatar
soricel
elder
elder
Posts: 851
Joined: Thu Apr 22, 2010 12:19 pm

Re: rezitests

Postby soricel » Fri Sep 03, 2010 4:28 pm

marmotul wrote:serios?

da, da, marmotule, ce te miri asa :? ? pune reaq mana pe carte ca pici frate rezu si ramai necalificat la impachetat de ciocolata :)

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: rezitests

Postby 187.92a » Fri Sep 03, 2010 6:24 pm

nici mie nu mi se par relevante. si am vazut si cateva gresite :evil:

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: rezitests

Postby Riley » Fri Sep 03, 2010 7:50 pm

holliday wrote:
Riley wrote:Pai noua cum sa ni se para daca nu am dat reziul inca. Avem un punctaj, dupa 21 noiembrie o sa stim sa raspundem la intrebare! :)

multa bafta riley daca dai anul asta reziul.
sper ca nu ramai in tara.




Mersi frumos holliday. Pentru inceput sa zicem ca imi incerc norocul aici ;) Mai tarziu vedem!!

De acord trident, si sunt ceva gresite pe acolo.......
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
dr2og
junior
junior
Posts: 57
Joined: Tue Mar 30, 2010 11:34 am

Re: rezitests

Postby dr2og » Sat Sep 04, 2010 8:20 am

Riley wrote:
holliday wrote:
Riley wrote:Pai noua cum sa ni se para daca nu am dat reziul inca. Avem un punctaj, dupa 21 noiembrie o sa stim sa raspundem la intrebare! :)

multa bafta riley daca dai anul asta reziul.
sper ca nu ramai in tara.




Mersi frumos holliday. Pentru inceput sa zicem ca imi incerc norocul aici ;) Mai tarziu vedem!!

De acord trident, si sunt ceva gresite pe acolo.......[/quot
sa avem noi SUCCESURI la examen :wc:

User avatar
Alexei___
senior
senior
Posts: 212
Joined: Mon Mar 05, 2007 9:39 am
Location: Bucharest

Re: rezitests

Postby Alexei___ » Sun Sep 05, 2010 10:49 am

chiribochi wrote:v-ati apucat de simulari pe rezitests? din ce am observat din anii trecuti punctajele obtinute acolo sunt destul de relevante. voua cum vi se pare?


Am avut si eu curiozitatea asta anul trecut, iar rezultatele sunt chiar pe imed
"Black holes are where God divided by zero." - Steven Wright

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: rezitests

Postby holliday » Sun Sep 05, 2010 11:21 am

Alexei___ wrote:
chiribochi wrote:v-ati apucat de simulari pe rezitests? din ce am observat din anii trecuti punctajele obtinute acolo sunt destul de relevante. voua cum vi se pare?


Am avut si eu curiozitatea asta anul trecut, iar rezultatele sunt chiar pe imed

da alexei, astia mai batrani stim ca tu esti in spatele Rezitestului.
Tin pe aceasta cale sa te felicit pentru treaba excelenta facuta pana acum.
Sunt foarte utile grilele de pe rezitest. ca mai e cate una gresita,etc, astea-s nimicuri.

PS: O curiozitate am insa, castigi ceva din treaba asta sau o faci din placere?

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: rezitests

Postby Riley » Sun Sep 05, 2010 1:03 pm

Multumim Alexei, rezitestul ne ajuta foarte mult-treci asa de usor peste niste detalii..... :allright: :allright:
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: rezitests

Postby 187.92a » Mon Sep 06, 2010 3:15 pm

holliday wrote:Sunt foarte utile grilele de pe rezitest. ca mai e cate una gresita,etc, astea-s nimicuri.

PS: O curiozitate am insa, castigi ceva din treaba asta sau o faci din placere?


Din cate am observat eu sunt destul de multe gresite si mai multa te incurca.

PS: site-ul este incarcat cu foarte multe reclame ceea ce il face foarte osobitor si te distrage, atat AdSense la maximum posibil ca si numar de reclame afisate, dar si (!) si afilliates la E-mag :)
plus N likuri sponsotzate :lol:
daca erau cateva reclame cu legatura cu site-ul ziceam, da domle, le-a pus asa, de suflt. dar asa, de pe rezitests, poti sa iti faci fotografii profesionale, sa iti faci "Teste de Paternitate, ADN
Partener, D.D.C.- U.S.A. Acuratete 99,9999% " si sa iti iei si nsite boxe :D

tu ce crezi? din placere, probabil.

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: rezitests

Postby dr_h » Mon Sep 06, 2010 11:40 pm

trident wrote:
holliday wrote:Sunt foarte utile grilele de pe rezitest. ca mai e cate una gresita,etc, astea-s nimicuri.

PS: O curiozitate am insa, castigi ceva din treaba asta sau o faci din placere?


Din cate am observat eu sunt destul de multe gresite si mai multa te incurca.

PS: site-ul este incarcat cu foarte multe reclame ceea ce il face foarte osobitor si te distrage, atat AdSense la maximum posibil ca si numar de reclame afisate, dar si (!) si afilliates la E-mag :)
plus N likuri sponsotzate :lol:
daca erau cateva reclame cu legatura cu site-ul ziceam, da domle, le-a pus asa, de suflt. dar asa, de pe rezitests, poti sa iti faci fotografii profesionale, sa iti faci "Teste de Paternitate, ADN
Partener, D.D.C.- U.S.A. Acuratete 99,9999% " si sa iti iei si nsite boxe :D

tu ce crezi? din placere, probabil.


Cu AdBlock Plus din Mozilla nu mai ai astfel de probleme. :devil:

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: rezitests

Postby 187.92a » Tue Sep 07, 2010 12:25 am

dr_h wrote:Cu AdBlock Plus din Mozilla nu mai ai astfel de probleme. :devil:



ai dreptate!

daca vrei sa poti sa faci grilele acelea si sa te concentrezi calumea pe materie fara sa fii distras aiurea atunci cel mai bine sa iti pui acel add-on de care spui tu, AdBlock Plus din Mozilla ca sa nu te mai incurce reclamele!

super, multumesc.

am cautat pe internet si am gasit!
linkul este acesta
https://addons.mozilla.org/ro/firefox/addon/1865/

chiribochi
junior
junior
Posts: 83
Joined: Mon Nov 16, 2009 5:24 pm

Re: rezitests

Postby chiribochi » Tue Sep 07, 2010 7:41 pm

daca voi nu faceti grilele bine din cauza reclamelor... atunci e grav!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: rezitests

Postby 187.92a » Tue Sep 07, 2010 7:59 pm

personal mi se pare lipsa de respect pt useri sa iti umfli siteul cu reclame cand stii ca respectivii vin acolo sa rezolve grile. acum am vazut ca e si okazii.ro.
nu cred ca ascapat niciunul :lol:
repet, dca punea reclama la bisturie mai intelegeam, dar asa, mai ceva ca la balci...

eu cred ca ofera un insight asupra seriozitatii site-ului, nu e vorba ca iti obstrueaza ecranul cu reclame...

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: rezitests

Postby b3 » Tue Sep 07, 2010 8:28 pm

alexei ofera siteul gratis si serverul cred ca-l costa ceva, la ce trafic se face in lunile dinaintea examenului. Reclamele nu mi se par deloc deranjante, nu le-a inserat intre grile (cum sunt pe unele forumuri sau bloguri), nu trebuie sa te uiti la o reclama inainte sa dai next ca sa-ti vezi punctajul. Mi se pare urat sa folosesti adblock pt un site foarte util oferit pe gratis.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: rezitests

Postby holliday » Tue Sep 07, 2010 8:30 pm

macar iese ceva din reclamele alea?

au am deja addblock sau cum ii zice..chiar, imedul are reclame? :shock:

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: rezitests

Postby b3 » Tue Sep 07, 2010 8:38 pm

imed n-are reclame ca e server oferit gratuit de ceva educational. cred ca-i ies bani de o saorma pe luna, daca doar se incarca. poate daca si cumpara cineva ceva de pe emag sa aiba %.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: rezitests

Postby Iepurita » Thu Sep 09, 2010 8:13 am

Pe mine nu ma deranjeaza reclamele, cateodata nici macar nu le observ.
Multumim de site! :D
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

claudiu calin
Posts: 1
Joined: Tue Oct 27, 2009 12:47 pm

Re: rezitests

Postby claudiu calin » Thu Sep 09, 2010 11:23 am

Si eu sunt recunoscator pt site si ii multumesc lui Alexei.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: rezitests

Postby 187.92a » Thu Sep 09, 2010 7:34 pm

Cred ca sentimentul este reciproc, si probabil asa si trebuie sa fie in capitalism. Si da, probabil scoate de-o saorma pe luna cum zice b3, ceea ce ar insemna ca fiecare afiliere (ca is multe) sa ii aduca cam jumate d eeuro pe luna, ori nu am auzit nici macar cel mai prost site sa scoata atat de putin din adsense, de exemplu. probabil este o saorma la fiecare masa a zilei plus gustari :D :Doricum, ca sa imi spal pacatul de a vbi de rau faptul ca e megaplin de reclame am dat si eu cateva clickuri, ca sunt baiat bun.
\
site-ul este bun altfel, el ocupa locul ramas liber dupa ce nu a mai existat rezidentiat.imde.ro sau cum ii spunea aluia, unde puteai sa iti dai grile (pe imed era). si mai era si grile.etim, care si ala a sucombat. cand nu era net puteai sa faci si grile offline sau ceva. era misto.

personal imi exprim si neincrederea in grilele facute de alti candidati. poate sunt super grile, dar eu sunt sceptic.
si iata dwe ce:
cei mai multi candidati pica sub limita de punctaj de alegere specialitate, asa ca statistic este cel mai probabil ca grilele alea sa fie niste erori imense care sa te incurce mai mult (fie ca valoare de adevar, fie ca timp pierdut etc etc). raportarea grilelor gresite se face de catre aceeasi medie de insi, in fine. ideea este sa rezolvi grile bune, nu grile pe care le face gigi-despre-care-stii-ca-nu-se-pricepe-la-medicina.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: rezitests

Postby b3 » Thu Sep 09, 2010 8:11 pm

pai nu te opreste nimeni sa faci tu siteul ala de grile cu grile bune ;)
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: rezitests

Postby 187.92a » Thu Sep 09, 2010 8:14 pm

ba da, parola de la baza de date, ca altfel as rezolva relativ facil :)

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: rezitests

Postby b3 » Thu Sep 09, 2010 8:45 pm

baza de date in format .pdf, aia originala din 2004, exista pe net. iti caut link daca vrei.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Alexei___
senior
senior
Posts: 212
Joined: Mon Mar 05, 2007 9:39 am
Location: Bucharest

Re: rezitests

Postby Alexei___ » Thu Sep 09, 2010 10:26 pm

b3 wrote:alexei ofera siteul gratis si serverul cred ca-l costa ceva, la ce trafic se face in lunile dinaintea examenului. Reclamele nu mi se par deloc deranjante, nu le-a inserat intre grile (cum sunt pe unele forumuri sau bloguri), nu trebuie sa te uiti la o reclama inainte sa dai next ca sa-ti vezi punctajul. Mi se pare urat sa folosesti adblock pt un site foarte util oferit pe gratis.


Initial, nu am pus reclame pe site-uri (ma refer si la cel de cursuri), insa, dupa ce am platit facturile la hosting, m-am gandit ca nu are sens sa platesc banii astia din buzunar, daca pot veni din reclame. Plasarea reclamelor este pusa intentionat in pozitii mai putin deranjante, eu insumi fiind iritat de site-urile care sar calul cu reclame puse total aiurea. In orice caz, nu regret ca folosesc o solutie de hosting privata (spre deosebire de Imed din cate am inteles), doar comparatia uptime-ului intre cele doua site-uri spunand mult.

Adblock-ul s-a nascut din cauza ca o buna parte dintre site-uri exagereaza cu reclamele si unii utilizatori au simtit nevoia sa faca ceva. Desigur, mai just ar fi fost ca utilizatorii sa renunte pur si simplu sa mai foloseasca respectivele site-uri si sa gaseasca altele mai decente (intotdeauna exista alternativa). Totusi, pe net exista mentalitatea ca totul trebuie sa fie "gratuit" (cand de fapt nu exista asa ceva), spre deosebire de comunicatiile mobile, unde te astepti sa platesti pentru practic orice serviciu. Pe unele forumuri exista discutii aprinse legate de corectitudinea utilizarii AdBlock-ului, insa nu e cazul sa se dezbata problema asta aici.

In orice caz, nu cred ca Adblock-ul va afecta foarte mult piata reclamelor, chiar daca Firefoxul este mai utilizat ca oricand.

Multumesc pentru aprecieri & spor la invatat pentru cei oropsiti :)
"Black holes are where God divided by zero." - Steven Wright

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: rezitests

Postby 187.92a » Fri Sep 10, 2010 2:38 am

eu cred ca sunt ontopic, dar daca b3 crezi ca nu, te rog sa stergi mesajul.
Alexei___ wrote:insa, dupa ce am platit facturile la hosting, m-am gandit ca nu are sens sa platesc banii astia din buzunar, daca pot veni din reclame.


si ai ales:
-5 (cinci) 'linkuri sponsorizate'
-2 unitati babane (cine s-a mai dat pe net stie ca exista si mai mici, asta apropos de "ma simt iritat de reclame", astea sunt niste unituri cu adevarat imense, daca nu ma insel chiar cele mai mari cu putinta la AdSense)
-un ditai bannerul cu afilierea la emag ??



mare factura aia la hosting :D sa fim seriosi, un hosting unde ai tu gazduit siteul cu pricina este de la 4 lei pe luna :D la ala mediu de 13 lei.

ok, poate nu este cazul sa vbim despre asta, dar nu mi se pare ok cand cineva zice "aveam de platit factura la mobil si ca sa fac fata mi-am luat sapte job-uri".

cand un site este facut pentru profit mi se pare ok sa se spuna "da bai, este pentru profit" sau sa nu se spuna nimic.

eu ce sa inteleg: ca din 7 (sapte) surse diferite nu ies 14 lei/luna? sau hai, 28/luna?
nu reusesc sa percep cum poate adsense sa scoata doar 1 euro/luna.
(sigur ca daca doar e-magul si ar pescui un client emag si ar rezolva problema hostingului pe un an!!!!, dar deja intram in detalii)

hostingul se putea rezolva in mod cert cu adsensul sau 1-2 linkuri sponsorizate, nu era nevoie de 7 chestii. matematic vorbind.

no bine, si acum macaar reusesti sa platesti hostingul profesionist sau ar mai trebui? ma ofer sa te ajut, mai exista o retea interesanta de afiliere http://www.2parale.ro/

si da, daca imi arati ca doar adsensul nu scoate cei 10 E cat este maximum la myhost promit ca platesc eu hostingul de acum pe 5 ani. :allright:

5-FU
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Sep 10, 2010 1:54 pm

Re: rezitests

Postby 5-FU » Fri Sep 10, 2010 2:04 pm

Trident, ai cam depasit limita... obrazului, sa spun asa... Nu vad care e problema rezitests.ro, daca are cateva reclame bagate acolo sau nu mai stiu eu ce. In conditiile in care e GRATIS, si bun, si eficient, mie mi se pare un privilegiu de a avea cont acolo, nu un drept...
Intentia mea nu este de a ma lua la contre cu tine, daca asta gandesti , insa e jenant sa bati toba pe un subiect inutil. Nu stiu daca stii, dar unei persoane nu-i trebuie deloc minte sa poata critica. De aia e plina Romania de "experti" in politica, critici, analiza etc...
Personal, daca as considera ca site-ul facut de Alexei nu e bun, nu m-as pune sa arunc cu noroi sau sa critic, ci m-as pune sa fac eu alt site de doua ori mai bun... E mai constructiv, nu crezi? :P

User avatar
Alexei___
senior
senior
Posts: 212
Joined: Mon Mar 05, 2007 9:39 am
Location: Bucharest

Re: rezitests

Postby Alexei___ » Fri Sep 10, 2010 6:52 pm

dr2og wrote: sunt ceva gresite pe acolo.......


Am observat ca o buna parte dintre greseli sunt in grilele nou introduse, astfel ca acum nu se mai pot introduce grile noi pana cand se termina cu rezi-ul de anul asta. Banuiesc ca nu supara pe nimeni treaba asta, in plus sper sa pot aranja codurile la grilele mai noi, acum fiind haotice.
"Black holes are where God divided by zero." - Steven Wright

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: rezitests

Postby 187.92a » Fri Sep 10, 2010 8:06 pm

5-FU wrote:nu m-as pune sa arunc cu noroi sau sa critic, ci m-as pune sa fac eu alt site de doua ori mai bun... E mai constructiv, nu crezi?


avem voie sa avem pareri despre orice, nu trebuie sa ma fac presedinte ca sa emit pareri despre base, nu trebuie sa ma fac ronaldo sa am pareri despre hagi etc.

unei persoane nu ii trebuie minte sa poata critica, ai dreptate, dar ii trebuie putina minte sa distinga intre a plati un hosting si a face bani ingramadind jde reclame.
daca site-ul are probleme de factura de hosting, m-am oferit eu sa preiau aceasta grija daca se scot reclamele de pe el. simplu. si foate, foarte constructiv.

eu am mentionat ce mi se pare mie naspa la site-ul ala, si am argmentat (grile gresite, superincarcat de reclame). si pt ca autorul a spus ca era o pb hostingul, eu am continuat discutia aratand ca afirmatia respectiva poate fi pusa sub semnul intrebarii de catre orice om cu capul pe umeri, si am venit cu cifre etc.

avem o clona aici, mr 5 fluorouracil here??

User avatar
ildottore
senior
senior
Posts: 143
Joined: Wed Nov 02, 2005 8:15 pm
Location: Timisoara
Contact:

Re: rezitests

Postby ildottore » Fri Oct 08, 2010 5:54 pm

daca faceti simulari pe rezitest, din punctajul mediu mai scadeti 100 de pct si veti obtine nota de la rezi cea mai probabila
I don't need your attitude... I've got my own..

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: rezitests

Postby Velvet Underground » Fri Oct 08, 2010 6:17 pm

Va pierdeti timpul cu rezitest.
15-20 min de teste pe acolo zilnic e ok.
Ce-i mai mult e pierdere de timp.

oprea_22
junior
junior
Posts: 32
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:29 am
Location: bucuresti

Re: rezitests

Postby oprea_22 » Sat Oct 09, 2010 2:49 pm

Velvet Underground wrote:Va pierdeti timpul cu rezitest.
15-20 min de teste pe acolo zilnic e ok.
Ce-i mai mult e pierdere de timp.

serios?ne spui din proprie experienta?ca sa stim si noi.

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: rezitests

Postby Velvet Underground » Sat Oct 09, 2010 3:14 pm

Ia caietul care s-a dat anul trecut la rezidentiat, ia 200 intrebari aleatorii de pe rezitest si fa o comparatie.
Ai sa vezi ca intrebarile de la rezidentiat au fost (in unele situatii mult) mai clare, mai concise, mai din partea generala, etc

dr.cm
Posts: 1
Joined: Fri Oct 15, 2010 3:24 pm

Re: rezitests

Postby dr.cm » Fri Oct 15, 2010 3:33 pm

Din propria experienta..am luat peste 860 pct la rezidentiat si am considerat foarte folositor site-ul rezitest. Dupa fiecare tema citita am facut setul de grile pentru a fixa materia. este util doar pentru ca repeta niste idei si foloseste la fixarea lor

User avatar
Alexei___
senior
senior
Posts: 212
Joined: Mon Mar 05, 2007 9:39 am
Location: Bucharest

Re: rezitests

Postby Alexei___ » Sun Oct 24, 2010 7:20 pm

Intrucat vreo doua persoane isi doresc sa faca teste pe site pe baza grilelor din anii trecuti m-am gandit sa suflu putin praful de pe topic si sa vorbesc despre treaba asta aici. Pentru ca aceasta dorinta sa devina realitate este nevoie de urmatoarele:
1) transformarea textului din documente / scanuri intr-un format cat de cat usor de parsat
2) importul datelor
3) modificarile aduse site-ului pentru a permite simularea unui test dat intr-un an precedent

Cu 2) si 3) ma descurc, insa 1) presupune multa munca (ce am eu e destul de greu de prelucrat automat si timpul e scurt). Daca una sau mai multe persoane mai au timp/chef sa se ocupe de 1) pana in rezi, ar fi foarte binevenite. Un sablon ce poate fi folosit este aici.

Bafta!
"Black holes are where God divided by zero." - Steven Wright

User avatar
Alexei___
senior
senior
Posts: 212
Joined: Mon Mar 05, 2007 9:39 am
Location: Bucharest

Re: Rezitests - help needed

Postby Alexei___ » Sun Nov 21, 2010 7:26 pm

Am reuşit să parsez şi să introduc grilele date la simularea de rezi de anul ăsta. Testul în sine este abstractizat ca o temă specială ce conţine 200 de întrebări şi care apare separat în tabelul din cadrul paginii de generare. Pentru alte teste "speciale" va trebui să am date într-un format cel puţin la fel de "prietenos" ca cel pentru simularea din 2010 (cu toate că aş aprecia mai mult un CSV ;) )
"Black holes are where God divided by zero." - Steven Wright


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests