Reduceri tren ptr rezidenti?

de dat il dam, dar il mai terminam ?
d3e_d3e
Posts: 4
Joined: Tue Nov 24, 2009 12:41 am

Reduceri tren ptr rezidenti?

Postby d3e_d3e » Sat Dec 19, 2009 10:49 pm

Stie cineva daca rezidentii au reducere pe tren? :help:
Si daca da...cat si cum? Stiu ca studentii au niste cupoane cu un nr de calatorii dar eu personal nu l-am ridicat niciodata ca nu am prea calatorit cu trenul...:)
Acum sunt nevoita sa fac naveta....ptr ca coordonatorul de rezi nu vrea sa-mi acorde transfer/detasare.

Pls help!! 10x

p.s scuze daca am pus topicul unde nu trebuia :roll:

jewelieta_iasi
senior
senior
Posts: 121
Joined: Mon Mar 17, 2008 7:19 pm

Re: Reduceri tren ptr rezidenti?

Postby jewelieta_iasi » Sat Dec 19, 2009 11:06 pm

nu beneficiaza de reducere rezidentii...de unde si pana unde...
noi nu suntem nici cai nici magarii...stiu ca pt banii aiai dati de la somaj nu ne incadram pt ca rezidentiatul e forma de invatamant....dar sa ne acorde vreo subvenite ceva,pt cazare,pt transport...nici gand...
asa ca te sfatuiesc sa te interesezi la o firma de autocare/microbuze///unele sunt care dau reduceri dc mergi mai des cu ei...altele fac chiar abonamente
bafta multa

didiland11
senior
senior
Posts: 256
Joined: Wed Apr 09, 2008 12:02 am

Re: Reduceri tren ptr rezidenti?

Postby didiland11 » Sun Dec 20, 2009 12:17 am

Daca esti sau vei fi angajat al unui spital clinic CF(cai ferate) ai gratuitate 100% pe tren la accelerat. Cazuri rare, dar e pe bune.

georgescustefan2009
junior
junior
Posts: 51
Joined: Sat Sep 05, 2009 11:40 am

Re: Reduceri tren ptr rezidenti?

Postby georgescustefan2009 » Sun Dec 20, 2009 12:20 am

reduceri la transport nu sunt, cât despre partea cu şomajul, am înţeles de la cei care şi-au făcut dosar de şomaj că trebuie să ai minim o lună lucrată pe cartea de muncă

MadMan11
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Sun Nov 15, 2009 8:58 pm

Re: Reduceri tren ptr rezidenti?

Postby MadMan11 » Sun Dec 20, 2009 1:32 am

de pe vremea lu adomnitei rezidentii au trecut cumva la ministeru educatiei. nu imi e prea clar ce si cum...
ideea este ca rezidentii sunt considerati ciclul 3 de invatamant si ar putea beneficia de aceleasi drepturi ca masteranzii si doctoranzii (ceea ce include si reduceri pe tren).

pe mine personal nu m-a interesat niciodata, deci nu stiu sigur daca chiar a beneficiat cineva de asa ceva. cel mai bine sunati la ministeru educatiei si intrebati si puneti si aici pe forum raspunsul :D

spor!


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests