Taxa curricula,carnet si logbook - repartitie pe clinici

de dat il dam, dar il mai terminam ?
Dr.Jol
senior
senior
Posts: 121
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:19 pm

Re: Taxa curricula,carnet si logbook - repartitie pe clinici

Postby Dr.Jol » Mon Dec 14, 2009 4:47 pm

La repartitie, medicii rezidenti specialitatea medicina de familie, vor prezenta acceptul de primire al medicului de la cabinetul medical individual la care vor fi repartizati.

Stie cineva cum trebuie sa sune aceasta cerere?

Multumesc.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Taxa curricula,carnet si logbook - repartitie pe clinici

Postby b3 » Mon Dec 14, 2009 5:00 pm

oricum vrei tu...

cerere

subsemnatul dr ______ , confirmat rezident in specialitatea medicina de familie cu pregatire in centrul universitar ___ , cu incadrare la spitalul platitor ______ , va rog sa-mi aprobati pregatirea in cabinetul de medicina de familie ________________________ , in perioada 01.01.2010 - 30.06.2010.

data

semnatura (ta)



catre medicul titular al cabinetului de medicina de familie ______________________


el/ea scrie "se aproba" si pune data, semneaza si pune parafa si cred ca ar trebui sa fie si stampila rotunda..
eventual poti duce si o copie dupa hartia de la repartitie, sa fie mai oficial :p

peste partea cu spitalul platitor de fapt poti sa si sari ca nu-l intereseaza cine te plateste.. sau poate intereseaza, sa n-aiba senzatia ca trebuie sa te si plateasca :D
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Taxa curricula,carnet si logbook - repartitie pe clinici

Postby DarkComy » Mon Dec 14, 2009 8:59 pm

sigur nu trebuie un formular tipizat de la CNPDS ?

Dr.Jol
senior
senior
Posts: 121
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:19 pm

Re: Taxa curricula,carnet si logbook - repartitie pe clinici

Postby Dr.Jol » Mon Dec 14, 2009 9:22 pm

Dr.Jol wrote:La repartitie, medicii rezidenti specialitatea medicina de familie, vor prezenta acceptul de primire al medicului de la cabinetul medical individual la care vor fi repartizati.

Stie cineva cum trebuie sa sune aceasta cerere?

Multumesc.



Mie mi s-a spus ca trebuie o cerere adresata medicului de MF. Ar fi spus cei de la DSP daca trebuie luat de la ei vreun model.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Taxa curricula,carnet si logbook - repartitie pe clinici

Postby b3 » Tue Dec 15, 2009 1:30 am

Astea-s doar formalitati ca sa nu se mai repete povestea din alti ani, in care rezidentul alegea la intamplare un nume din lista si, cand se ducea pe 3 ianuarie, MF ii zicea ca nu vrea sa primeasca rezident, ca nici nu stia ca e trecut pe lista, ca nu l-a intrebat nimeni etc. .
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

michelle_m
Posts: 2
Joined: Sat Aug 27, 2005 8:26 pm

Re: Taxa curricula,carnet si logbook - repartitie pe clinici

Postby michelle_m » Tue Dec 15, 2009 4:53 am

La repartitie, medicii rezidenti specialitatea medicina de familie, vor prezenta acceptul de primire al medicului de la cabinetul medical individual la care vor fi repartizati.
daca repartitia e pe 16 decembrie, eu de unde sa stiu care va fi medicul de familie la care voi fi repartizata, ca sa pot primi acceptul ?
Formele de încadrare se vor efectua în perioada 7-15 decembrie 2009, inclusiv
ce inseamna forma asta de incadrare, ca eu am fost la DSP Iasi saptamana trecuta si mi-au zis sa vin pe 16 la repartitie si atat, nu am semnat nimic
va rog sa ma lamuriti si pe mine :oops:

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Taxa curricula,carnet si logbook - repartitie pe clinici

Postby b3 » Tue Dec 15, 2009 1:52 pm

"Formele de incadrare" adica sa depui dosarul pentru contractul de munca, la spitalul pe care l-ai ales platitor pe 14 decembrie.

Perioada 7-15 decembrie cred ca se refera mai mult la cei care au luat post. Pentru cei care au luat loc perioada se mai prelungeste pana la anul nou, depinde de spital..

La Bucuresti se pare ca ne cere o hartie de la spitalul platitor, ca ne-a angajat, cand ne ducem pe 16 la alegerea stagiului de baza.

Medicul de familie ti-l alegi tu inainte de data de 16 (pentru Bucuresti este 18), nu ti-l repartizeaza nimeni. Cu hartia de la el ca te accepta, te duci sa ti-l repartizeze ;)
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
rezidante
senior
senior
Posts: 466
Joined: Sun Jan 25, 2009 4:26 pm
Location: Kandahar

Re: Taxa curricula,carnet si logbook - repartitie pe clinici

Postby rezidante » Tue Dec 15, 2009 5:55 pm

pe spatele adev de pe care ti au data o la rep sa iti scrie doua vb ca ede acord cu stagiul tau la el/ea in CMI
semnatura parafa si stampila rotunda!......si pa pa pa

mihosh
junior
junior
Posts: 32
Joined: Mon Nov 16, 2009 3:33 pm
Location: bucuresti-ploiesti
Contact:

Re: Taxa curricula,carnet si logbook - repartitie pe clinici

Postby mihosh » Tue Dec 15, 2009 6:50 pm

medicul pe care l-am ales mi-a spus ca cererea se ia de la CNPDS,se completeaza,apoi este semnat de medicul de familie respectiv

User avatar
anne_marie
junior
junior
Posts: 68
Joined: Thu Dec 03, 2009 12:07 am

Re: Taxa curricula,carnet si logbook - repartitie pe clinici

Postby anne_marie » Tue Dec 15, 2009 7:16 pm

michelle_m wrote:La repartitie, medicii rezidenti specialitatea medicina de familie, vor prezenta acceptul de primire al medicului de la cabinetul medical individual la care vor fi repartizati.
daca repartitia e pe 16 decembrie, eu de unde sa stiu care va fi medicul de familie la care voi fi repartizata, ca sa pot primi acceptul ?
Formele de încadrare se vor efectua în perioada 7-15 decembrie 2009, inclusiv
ce inseamna forma asta de incadrare, ca eu am fost la DSP Iasi saptamana trecuta si mi-au zis sa vin pe 16 la repartitie si atat, nu am semnat nimic
va rog sa ma lamuriti si pe mine :oops:

in iasi, daca iti alegi ca spital platitor sf spiridon, actele pentru angajarea medicilor rezidenti se depun intre 4 si 10 ian 2010.

iuliam
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Sun Nov 29, 2009 11:59 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby iuliam » Wed Dec 16, 2009 2:03 pm

Pt.mf trebuie sa ne alegem noi din listele cmi sau,daca nu, ne repartizeaz "ei"(care or mai fi)?Multumesc

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Taxa curricula,carnet si logbook - repartitie pe clinici

Postby b3 » Wed Dec 16, 2009 2:11 pm

Scria ca trebuie neaparat venit cu "acceptul medicului de familie", vezi pe www.rezidentiat.info .
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

mihosh
junior
junior
Posts: 32
Joined: Mon Nov 16, 2009 3:33 pm
Location: bucuresti-ploiesti
Contact:

Re: Taxa curricula,carnet si logbook - repartitie pe clinici

Postby mihosh » Wed Dec 16, 2009 7:21 pm

Pe www.rezidentiat.info scrie:
"Medicii din toate centrele universitare care au promovat concursul de rezidentiat pe loc sau pe post vor prezenta la repartitie xerocopie dupa cartea de identitate si vor trebui sa faca dovada angajarii: vor prezenta adeverinta eliberata de unitatea angajatoare din care sa reiasa ca acestia au incheiat contract individual de munca pe durata determinata sau nedeterminata."

dar la SUUB,la angajare,cere Repartitia de stagiu de la centrul de perfectionare.

georgescustefan2009
junior
junior
Posts: 51
Joined: Sat Sep 05, 2009 11:40 am

Re: Taxa curricula,carnet si logbook - repartitie pe clinici

Postby georgescustefan2009 » Wed Dec 16, 2009 7:22 pm

se face angajarea şi fără repartiţie de la cnpds (eu am făcut angajarea la suub)

mihosh
junior
junior
Posts: 32
Joined: Mon Nov 16, 2009 3:33 pm
Location: bucuresti-ploiesti
Contact:

Re: Taxa curricula,carnet si logbook - repartitie pe clinici

Postby mihosh » Wed Dec 16, 2009 7:31 pm

multumesc

paulapmp
Posts: 1
Joined: Thu Dec 17, 2009 11:23 am

hartie pt accept?

Postby paulapmp » Thu Dec 17, 2009 11:30 am

stie cineva daca pentru acceptul de primire al medicului de la cabinetul medical individual la care vom fi repartizati trebuie o hartie tipizata de la CNPDS, sau se poate face o hartie scrisa de mana cu semnatura si parafa medicului care ne-a acceptat?
Nu de alta, dar CNPDS este desfiintat, deci nu se poate lua acea hartie de acolo...

Dr.Jol
senior
senior
Posts: 121
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:19 pm

Re: hartie pt accept?

Postby Dr.Jol » Thu Dec 17, 2009 10:21 pm

paulapmp wrote:stie cineva daca pentru acceptul de primire al medicului de la cabinetul medical individual la care vom fi repartizati trebuie o hartie tipizata de la CNPDS, sau se poate face o hartie scrisa de mana cu semnatura si parafa medicului care ne-a acceptat?
Nu de alta, dar CNPDS este desfiintat, deci nu se poate lua acea hartie de acolo...


Cerere facuta de tine, pe care o aproba medicul respectiv, semneaza, parafeaza si stampileaza.


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests