Am promovat examenul de Rezidentiat 2009

de dat il dam, dar il mai terminam ?
bogdantoma
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Sun Nov 29, 2009 9:07 pm

Am promovat examenul de Rezidentiat 2009

Postby bogdantoma » Sun Nov 29, 2009 9:24 pm

Rugam toti colegii din tara care au promovat examenul de rezidentiat 2009 si nu au prins loc sau post dupa terminarea teleconferintei sa ni se alature.
La IASI s-au facut liste cu semnaturi pentru inaintarea unui memoriu adresat Ministerului Sanatatii si d-lui director al colegiului medicilor Vasile Astarastoaie . In acest memoriu cerem sa se gaseasca urgent o solutie pentru toti cei cu media de promovare .


Va rugam sa ne conatactati pe forum in 24 de ore.
0722 19 79 79 TOMA BOGDAN sau 0766 516 564 CRISTINA RADUCANU.



moderator: ORICE MESAJ OFF-TOPIC VA FI STERS ! topicul acesta este doar pentru colegii care vor sa ceara o solutie Ministerului Sanatatii.

later edit: dupa cum ati observat, chiar sterg mesaje de aici :) si e pacat de timpul vostru alocat scrierii lor. Exprimati-va opiniile pro si contra legate de proteste in celalalte topicuri care exista pe tema asta viewtopic.php?f=39&t=9637 viewtopic.php?f=39&t=9595

User avatar
emybuse
junior
junior
Posts: 28
Joined: Thu Nov 19, 2009 7:41 pm
Location: Timisoara

Protest

Postby emybuse » Sun Nov 29, 2009 9:34 pm

Noi la Timisoara am chemat televiziunile cand s-a terminat audioconferinta. Si au venit si am dat interviuri.
Am inteles ca si in alte centre universitare s-a intamplat la fel.
Uniti-va fortele toti cei 1500 de medici care ati ramas fara locuri noi am stabilit intalnire in Timisoara Luni 30.11.2009 la ora 10:00 in fata la Facultatea de Medicina sa protestam vor venii si alte televiziuni care nu au apucat sa soseasca.
Plus ca am fost furati pe fata de anumite locuri in timpul conferintei pe anumite locuri exemplu MF Bucuresti 13 locuri care au disparut din senin. Spuneti-mi daca am dreptate sau nu. Vreau confirmari!?!?

User avatar
roxany
junior
junior
Posts: 37
Joined: Wed Nov 22, 2006 11:20 pm

Vrem sa dam in judecata Ministerul Sanatatii!

Postby roxany » Sun Nov 29, 2009 10:53 pm

Am deschis acest topic pentru cei care nu mai au curiozitatea sa citeasca topic-ul cu teleconferinta 2009.
Am precizat si acolo ca ne-am mobilizat deja o parte din cei care nu am mai prins nimic la teleconferinta si vrem sa dam in judecata Ministerul Sanatatii. Noi ne-am dat deja datele, adica numele si numarul de telefon, celor care se ocupa cu organizarea.
Pentru toti cei care vor sa ni se alature, puteti sa-mi trimiteti pe privat datele voastre si eu le voi trimite mai departe. Cu cat vom fi mai multi, cu ata vom plati mai putin, pentru ca onorariul avocatului se va imparti intre cei care ne-am trimis datele si cei care le vor trimite.
Nu degeaba se spune unde-s multi puterea creste! Sper sa va alaturati cat mai multi demersului nostru!

User avatar
roxany
junior
junior
Posts: 37
Joined: Wed Nov 22, 2006 11:20 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby roxany » Sun Nov 29, 2009 10:58 pm

Si la Bucuresti s-au chemat televiziunile dupa terminarea teleconferintei. Si noi ne-am dat datele si avem pe cineva care vrea sa se ocupe sa dam in judecata Ministerul Sanatatii. Daca sunteti interesati puteti sa-mi trimiteti mesaj pe privat. Multumesc!

User avatar
minglee
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sun Nov 29, 2009 10:06 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby minglee » Sun Nov 29, 2009 11:17 pm

Da , deci sa revenim la subiect ,eu sunt de acord sa ii dam in judecata ,procesul e ca si castigat !
Cei de la Minister au pierdut de 2 ori procesul asta pe aceleasi criterii pe care il vor pierde si anul asta :discriminare intre generatii !
Iti las datele mele pe privat si trece-ma si pe mine pe lista !
Ii rugam pe cei ce nu au nici o legatura cu acest demers sa se abtina de la comentarii offtopic stil : se vor inmulti procesele de malpraxis ,se vor inmulti doctorii ,ala merita sa fie doctor alalalt nu merita etc
Multumim !
Your time is the greatest gift you can give to someone.

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby d'Arc » Sun Nov 29, 2009 11:21 pm

bine, totusi, e pentru mf sau pentru o solutie, oricare?

draga1979
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Mar 18, 2008 2:26 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby draga1979 » Sun Nov 29, 2009 11:50 pm

bogdantoma wrote:Rugam toti colegii din tara care au promovat examenul de rezidentiat 2009 si nu au prins loc sau post dupa terminarea teleconferintei sa ni se alature.
La IASI s-au facut liste cu semnaturi pentru inaintarea unui memoriu adresat Ministerului Sanatatii si d-lui director al colegiului medicilor Vasile Astarastoaie . In acest memoriu cerem sa se gaseasca urgent o solutie pentru toti cei cu media de promovare .


Va rugam sa ne conatactati pe forum in 24 de ore.
0722 19 79 79 TOMA BOGDAN sau 0766 516 564 CRISTINA RADUCANU.



moderator: ORICE MESAJ OFF-TOPIC VA FI STERS ! topicul acesta este doar pentru colegii care vor sa ceara o solutie Ministerului Sanatatii.

eu am stat pana la sfarsitul repartitiilor dar nu am apucat sa semnez nimic.ce putem face sa obtinem o suplimentare a locurilor ?

dark_mind
junior
junior
Posts: 55
Joined: Wed Feb 01, 2006 1:07 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby dark_mind » Sun Nov 29, 2009 11:51 pm

roxany wrote:Si la Bucuresti s-au chemat televiziunile dupa terminarea teleconferintei. Si noi ne-am dat datele si avem pe cineva care vrea sa se ocupe sa dam in judecata Ministerul Sanatatii. Daca sunteti interesati puteti sa-mi trimiteti mesaj pe privat. Multumesc!

Ti-am dat si eu pm cu datele la inca 2 colegi

georgeanegru
Posts: 1
Joined: Sun Nov 29, 2009 11:42 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby georgeanegru » Mon Nov 30, 2009 12:10 am

Buna.Si eu fac parte din cei care au promovat examenul de rezidentiat 2009,dar nu am nici loc ,nici post.
As vrea sa stiu cine imi poate da mai multe relatii despre procesele care au avut loc in 2005,respectiv 2007.
Am strans semnaturile persoanelor care au ramas in amfiteatru in Iasi dupa terminarea locurilor.
As vrea sa stiu daca centralizeaza cineva din Bucuresti listele si daca este angajat avocat si cine anume.
Astept raspuns.

draga1979
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Mar 18, 2008 2:26 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby draga1979 » Mon Nov 30, 2009 12:14 am

roxany wrote:Si la Bucuresti s-au chemat televiziunile dupa terminarea teleconferintei. Si noi ne-am dat datele si avem pe cineva care vrea sa se ocupe sa dam in judecata Ministerul Sanatatii. Daca sunteti interesati puteti sa-mi trimiteti mesaj pe privat. Multumesc!

si cam cat ar dura sa se rezolve problema asta?un an?pt ca atunci cand a mai fost dat in judecata ministerul cam atat a durat sa se solutioneze problema si s-au bucurat cei care au dat in anul urmator....eu nu am apucat sa semnez inca nimic desi am stat pana la sfarsitul repartitiilor

canciu_anca
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Nov 11, 2008 12:08 am

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby canciu_anca » Mon Nov 30, 2009 12:26 am

Rugam mult Bucurestiul sa ni se alature.Maine la ora 9:00 am stabilit intalnire la ministerul sanatatii.Vor veni si cateva posturi de televiziune Pro tv,antena 3,Realitatea,TVR1.Au fost si in seara aceasta dupa terminarea teleconf.Speram sa obtinem ceea ce e de fapt dreptul nostru.Nu renuntati.Colegii din tara sa faca acelasi lucru.macar acum sa ne unim.

User avatar
minglee
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sun Nov 29, 2009 10:06 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby minglee » Mon Nov 30, 2009 12:34 am

Procesele cu statul merg mult mai repede decat cele civile .

Solutiile judecatoresti ce se obtin in urma procesului se aplica numai pentru cei implicati cu numele in proces -Nu pentru toti !!!
Ca exemplu ca de hotararea judecatoreasca din 2007 nu beneficiem si noi in 2009 ci trebuie sa dam statul in judecata din nou 8)

In cazul unui proces ,cei care nu se vor inscrie pe liste cu numele si nu vor cotiza pentru avocat ,nu vor beneficia de hotararea judecatoreasca prin care MS ar fi obligat sa gaseasca o solutie pentru cei promovati: MF de ex pe motiv de discriminare ca in 2005,2007 .
De hotararea judecatoreasca vor beneficia numai cei care il vor imputernici pe avocat sa actioneze in numele lor .

De aceea este important sa va inscrieti pe liste pentru a avea mai multa putere de actiune :suntem aproximativ 1300 in situatia asta deci suma de plata pentru avocat daca ar fi sa zicem sa cotizam fiecare doar 5 lei, e mai mult decat suficient !

Luati legatura cu cat mai multi colegi pe care ii stiti in situatia de fata si spuneti-le sa se inscrie pe listele lui Bogdan Toma eventual da-ti mai departe numerele lor de telefon de mai sus si spuneti sa ii sune maine si sa se inscrie .
Your time is the greatest gift you can give to someone.

User avatar
roxany
junior
junior
Posts: 37
Joined: Wed Nov 22, 2006 11:20 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby roxany » Mon Nov 30, 2009 12:36 am

Nu stiu sa spun cam cat o sa dureze, dar eu una nu vreau nici sa stau cu mainile in san si sa nu fac nimic, asa cum se obisnuieste pe la noi. Multumesc celor care au raspuns apelului meu si va astept pe cat mai multi sa-mi trimiteti datele, pentru ca in 2007, cand s-a dat Ministerul Sanatatii in judecata, au primit suplimentare doar cei care au fost pe lista avocatului. Asa ca daca vreti sa obtineti ceva, trebuie sa participati!

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby swiss » Mon Nov 30, 2009 12:39 am

roxany wrote:Nu stiu sa spun cam cat o sa dureze, dar eu una nu vreau nici sa stau cu mainile in san si sa nu fac nimic, asa cum se obisnuieste pe la noi. Multumesc celor care au raspuns apelului meu si va astept pe cat mai multi sa-mi trimiteti datele, pentru ca in 2007, cand s-a dat Ministerul Sanatatii in judecata, au primit suplimentare doar cei care au fost pe lista avocatului. Asa ca daca vreti sa obtineti ceva, trebuie sa participati!

Uite aici o atitudine de luptator.
Felicitarile mele si multa bafta!
Sper sa obtina numai cei ce se zbat ce vor, celorlalti ce stau cu mana in buzunar, sa le manance **** unghiile.

alex2009
Posts: 2
Joined: Mon Nov 30, 2009 12:54 am

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby alex2009 » Mon Nov 30, 2009 1:00 am

RAZBOOOI !!!
Ne vedem la minister !!!
Cu cat mai multi cu atat mai bine pentru noi !!!

Cristianu
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Sun Mar 23, 2008 11:58 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby Cristianu » Mon Nov 30, 2009 1:04 am

am trims si eu pe pm datele mele si ale unui coleg. Mersi si asteptam vesti in continuare. :)

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby Calico » Mon Nov 30, 2009 3:04 am

moderator: ORICE MESAJ OFF-TOPIC VA FI STERS !

Ontopic: totusi nu vi se pare penibil faptul ca nu aveti niste cerinte clare?

stalker76
junior
junior
Posts: 96
Joined: Mon May 10, 2004 9:03 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby stalker76 » Mon Nov 30, 2009 7:20 am

MumaPadurii wrote:
moderator: ORICE MESAJ OFF-TOPIC VA FI STERS !

Ontopic: totusi nu vi se pare penibil faptul ca nu aveti niste cerinte clare?

Citeste tot, se cere suplimentare de locuri

iuliam
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Sun Nov 29, 2009 11:59 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby iuliam » Mon Nov 30, 2009 9:02 am

roxany,poti sa-mi raspunzi te rog aici nu reusesc sa deschid pm

iuliam
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Sun Nov 29, 2009 11:59 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby iuliam » Mon Nov 30, 2009 9:06 am

[quote="roxany"]poti sa-mi raspunzi te rog aici pt. ca nu reusesc sa deschid pm

iuliam
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Sun Nov 29, 2009 11:59 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby iuliam » Mon Nov 30, 2009 9:14 am

roxany,poti sa-mi raspunzi aici..nu reusesc sa deschid pm

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Vrem sa dam in judecata Ministerul Sanatatii!

Postby flavv30 » Mon Nov 30, 2009 10:30 am

roxany wrote:Am deschis acest topic pentru cei care nu mai au curiozitatea sa citeasca topic-ul cu teleconferinta 2009.
Am precizat si acolo ca ne-am mobilizat deja o parte din cei care nu am mai prins nimic la teleconferinta si vrem sa dam in judecata Ministerul Sanatatii. Noi ne-am dat deja datele, adica numele si numarul de telefon, celor care se ocupa cu organizarea.
Pentru toti cei care vor sa ni se alature, puteti sa-mi trimiteti pe privat datele voastre si eu le voi trimite mai departe. Cu cat vom fi mai multi, cu ata vom plati mai putin, pentru ca onorariul avocatului se va imparti intre cei care ne-am trimis datele si cei care le vor trimite.
Nu degeaba se spune unde-s multi puterea creste! Sper sa va alaturati cat mai multi demersului nostru!


ROXANY!Ti-am trimis mesaj privat!BRAVO!
Colegi ,acum este momentul sa va ganditi ce o sa faceti!ramenti someri 1 an de zile sau va alaturati noua!

calin d.
Posts: 2
Joined: Mon Nov 30, 2009 10:48 am

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby calin d. » Mon Nov 30, 2009 10:56 am

sunt in aceeasi situatie. cum si pe cine contactez? (am incercat la telefon). al meu e 0743 557 577

D 26
Posts: 1
Joined: Mon Nov 30, 2009 11:30 am

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby D 26 » Mon Nov 30, 2009 11:36 am

Sunt Diana din Cta si vreau sa ma alatur colegilor care nu au prins post si sa semnez petitia.Am avut 599 de pucte.Mai cunosc colegi care vor sa se alature.

oakystar
Posts: 1
Joined: Mon Nov 30, 2009 11:43 am

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby oakystar » Mon Nov 30, 2009 12:12 pm

Am trimis si eu datele mele pe pm. Hai sa ne unim cat mai multi poate chiar reusim sa rezolvam ceva.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby Calico » Mon Nov 30, 2009 12:23 pm

stalker76 wrote:Citeste tot, se cere suplimentare de locuri

Adica cereti locuri de MF?

Krisler12
senior
senior
Posts: 352
Joined: Mon Oct 12, 2009 9:04 pm

Re: Protest

Postby Krisler12 » Mon Nov 30, 2009 12:41 pm

emybuse wrote:Noi la Timisoara am chemat televiziunile cand s-a terminat audioconferinta. Si au venit si am dat interviuri.
Am inteles ca si in alte centre universitare s-a intamplat la fel.
Uniti-va fortele toti cei 1500 de medici care ati ramas fara locuri noi am stabilit intalnire in Timisoara Luni 30.11.2009 la ora 10:00 in fata la Facultatea de Medicina sa protestam vor venii si alte televiziuni care nu au apucat sa soseasca.
Plus ca am fost furati pe fata de anumite locuri in timpul conferintei pe anumite locuri exemplu MF Bucuresti 13 locuri care au disparut din senin. Spuneti-mi daca am dreptate sau nu. Vreau confirmari!?!?

Salut !
Nu ai putea sa dai niste detalii , te rog , daca nu direct aici atunci pe PM ?
Cum adica au disparut cele 13 locuri: nu s-au pus in concurs ca sa isi aleaga fiecare din ele in ordinea mediei ? sau au fost date la spate ptr. ca au fost cumparate la propriu de cei care au pile sau mai stiu eu ce ?

Fii un pic mai explicit aicea te rog , macar sa stim si noi ceilalti la ce sa ne asteptam anul viitor !

Multumesc mult !

User avatar
minglee
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sun Nov 29, 2009 10:06 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby minglee » Mon Nov 30, 2009 12:42 pm

Cerem suplimentarea cu MF la cerere celor ce au promovat examenul de rezidentiat , exact ca in anii precedenti in care s-a realizat acest lucru .
Your time is the greatest gift you can give to someone.

User avatar
emybuse
junior
junior
Posts: 28
Joined: Thu Nov 19, 2009 7:41 pm
Location: Timisoara

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby emybuse » Mon Nov 30, 2009 1:09 pm

Locuri pe MF explicatie:
Pe la Pozitia 2850 (cu aproximatie) doamna de la Comisia Centrala a anuntat ca s-au terminat locurile de MF pe Bucuresti. Amfiteatrul Timisoara incepe sa urle la mai multi care nu ne cunosteam intre noi ne-au dat 13 locuri ramase pe MF Bucuresti. Sefa de la DSP Timisoara cere in acel moment clarificarea si confirmearea terminarii locurilor pe MF Bucuresti. In acel moment doamna de la Comisia Centrala nu ofera nici o explicatie. In acel moment a inceput haosul. Daca stiti tot Timisoara a inceput si cand a venit acel intarziat ca el vrea sa ceara loc dupa 20 de min si s-a anulat si primul loc oferit pentru primul intarziat. Atunci a inceput sa ni se alature si Iasi-ul Craiova Bucuresti si toti in lant cand si-au dat seama ca nu sunt singuri.
Am inteles ca s-au furat si 5 locuri pe Cardiollogie. Furtisag pe fata.
Sa ni se ofere explicatii. Sa ne dea un document oficial cu pozitia in ordine crescatoare si ce loc s-a ocupat pe acea pozitie. Evident ca nu se va aparea acest document oficial niciodata!!!

draga1979
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Mar 18, 2008 2:26 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby draga1979 » Mon Nov 30, 2009 1:23 pm

roxany wrote:Nu stiu sa spun cam cat o sa dureze, dar eu una nu vreau nici sa stau cu mainile in san si sa nu fac nimic, asa cum se obisnuieste pe la noi. Multumesc celor care au raspuns apelului meu si va astept pe cat mai multi sa-mi trimiteti datele, pentru ca in 2007, cand s-a dat Ministerul Sanatatii in judecata, au primit suplimentare doar cei care au fost pe lista avocatului. Asa ca daca vreti sa obtineti ceva, trebuie sa participati!



si noi cum putem afla ce se intampla? vad ca nu mai scrie nimeni nimic ?ce se intampla in celelalte centre?m-am saturat sa fiu somer cu dilpoma de medic! voi nu v-ati saturat sa fiti bataia de joc a sistemului si a legilor schimbate anual? Daca iau rezidentiatul nici nu ma mai pot bucura cand ma gandesc ca nu imi ajunge salariul nici jumatate de luna dar se pare ca fara aceasta bariera depasita nu putem face nimic (promotiile 2006, 2007, 2008 , 2009) ,prin urmare mai bine rezident cu salariu de cacao decat somer cu 18 ani de scoala !!!

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby flavv30 » Mon Nov 30, 2009 2:16 pm

S-a difuzat la stirile de la TVR2 si Antena 1 interviul de aseara din Bucuresti!Asteptam si PROTV-ul sa difuzeze ,probabil la 17 .
Incep sa apara rezultatele!
:peace:

bogdantoma
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Sun Nov 29, 2009 9:07 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby bogdantoma » Mon Nov 30, 2009 2:22 pm

Colega noastra Cristina Raducanu impreuna cu alti colegi se afla acum la discutii cu domnul Vasile Astarastoaie. Rugam colegii din Bucuresti sa ne anunte daca au obtinut aprobare pentru protest si daca au cum sa afle numele avocatului care a castigat in anii trecuri procesele cu Ministerul Sanatatii in situatii similare.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby daniela.55 » Mon Nov 30, 2009 2:26 pm

Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

amalia93
elder
elder
Posts: 970
Joined: Tue Mar 03, 2009 9:01 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby amalia93 » Mon Nov 30, 2009 2:32 pm

este foarte clar ca cei care nu inteleg rostul protestului uita urmatoarele:

- dreptul la munca este garantat de constitutie
- Romania este in toate statisticile internationale data ca " understaffed" la capitolul medici, deci nevoie de medici e
- Prof. Astarastoae a declarat ca din cauza plecarilor masive din tara, deficitul de medici s-a marit dramatic
- stagiatura a fost desfiintata dintr-o tampenie, pentru ca acea perioada rezolva doua lucruri importante: ocuparea locurilor de pe coclaurile patriei , unde nu e nevoie de genii medicale, ci de cineva cu instruirea data de facultate, plus rezolva pregatirea medicilor prin practica directa
- absolventii de medicina trebuie toti incadrati in sistem, apoi pot da examene pentru a-si gasi locul potrivit. Trebuie , insa, si ala care nu a invatat decat in facultate si stie suficient pentru a acorda asistenta primara, sa-si gasesca locul in sistem. PENTRU CA E DISPERATA NEVOIE DE MEDICI si in orasele mici, si la tzara, si in dispensarul din Ferentari.
- e stupid sa zici oamenilor ca nu au invatat suficient pentru rezidentiat, deci sa " faca ciocul mic": daca toti luau peste 900 de puncte(!!!), erau locuri pentru toti?
CONCLUZIE: LUPTATI NU NUMAI PENTRU DREPTURILE VOASTRE, CI SI PENTRU DREPTUL ROMANILOR LA ASISTENTA MEDICALA. Ca peste tot se zice ca NU SUNT SUFICIENTI MEDICI in Romania

Ignorati "desteptii " care nu stiu ce vorbesc, doar simt nevoia sa arate ca sunt superiori altora. Mai ales daca au mai si plecat din tzara. Ar trebui si aia sa-si dea seama ca in Romania mor oameni ca nu are cine sa-i ingrijeasca. Si sa-i lase macar pe cei ramasi aici sa incerce sa rezolve ceva.

draga1979
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Mar 18, 2008 2:26 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby draga1979 » Mon Nov 30, 2009 2:33 pm

daniela.55 wrote:http://www.tvr.ro/articol.php?id=73014&c=4765

din ce vad eu aici trebuie sa asteptam examenul din anul viitor....nu au pomenit ceva de vreo solutie.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby daniela.55 » Mon Nov 30, 2009 2:35 pm

draga1979 wrote:
daniela.55 wrote:http://www.tvr.ro/articol.php?id=73014&c=4765

din ce vad eu aici trebuie sa asteptam examenul din anul viitor....nu au pomenit ceva de vreo solutie.



Ala a fost un reportaj.Nu de acolo trebuia sa auzi solutia.Ei fac cunoscuta problema, atat.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby b3 » Mon Nov 30, 2009 2:38 pm

In arhiva forumului imed, in sectiunile "Rezidentiat 2005" si "Rezidentiat 2007", gasiti topicurile in care s-a vorbit despre procese. Userul care l-a initiat pe cel din 2005 cred ca este mickeygreen, numele Traian Grozescu. Avocatul parca era sotia lui. viewtopic.php?f=27&t=3147 2005, viewtopic.php?f=30&t=5851 2007
Cautati si altele si uitati-va si la detaliile proceselor de atunci.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
minglee
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sun Nov 29, 2009 10:06 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby minglee » Mon Nov 30, 2009 2:48 pm

Toti cei care doresc sa se alature demersurilor sunt rugati sa dea add pe messenger la urmatoarea adresa rezidenti@yahoo.com
pentru a putea fi la curent cu ce se va intampla pe mai departe !


Multumim b3 pentru sustinere si informatii !
Your time is the greatest gift you can give to someone.

User avatar
drmam2
junior
junior
Posts: 26
Joined: Mon Nov 30, 2009 1:54 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby drmam2 » Mon Nov 30, 2009 3:02 pm

Am participat complet la cele 2 zile de repartitie la Buc.
M-am inscris in listele de contact si am participat la interviul tv.
ROG colegii din BUC care trebuiau azi sa faca cererea de protest la primarie sa anunte rezultatele.
Pe mine nu m-a contactat nimeni din BUC. Nu stiu daca s-a strans cineva pe undeva....
Colegii din BUC lasati pe PM sau forum un contact!! sa ne organizam!!
Colegii din tara..anuntati intentiile, zilele, orele, locatiile de intalnire pt a fi toti intr-un singur loc si nu rasfirati!!!

User avatar
mihai82
junior
junior
Posts: 75
Joined: Fri Oct 10, 2008 4:26 pm

Re: Am promovat examenul de rezidentiat 2009

Postby mihai82 » Mon Nov 30, 2009 4:01 pm

Cea mai buna solutie !!!!
Vorbim cu base si ii transmitem ca ,videanu ne a mintit "Rezidentiatul o sa fie pe lista de prioritati" si va pierde aproximativ 2000 voturi .Problema e simpla cumpara 2000 voturi cu 2000 locuri de MF,destul de rentabil nu ???:)
PERVERSI CARE INVATA LUCRURI RELE DE MICI HARRISON ANGELESCU SHI ALTE PERVERSIUNI


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests