alegere spital platitor centrul univ bucuresti

de dat il dam, dar il mai terminam ?
User avatar
blacktulip77
junior
junior
Posts: 61
Joined: Tue May 06, 2008 5:15 pm

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby blacktulip77 » Fri Dec 04, 2009 3:07 pm

Da, toate astea ne trebuie dupa 14 - cand ne ducem la spitalul platitor sa facem formele de angajare. Nu stiu daca semnam contractul pana la alegerea clinicii-mama, dar am inteles ca pentru asta avem nevoie de o adeverinta de la spit platitor ca ne-am angajat, nu?

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby DarkComy » Mon Dec 07, 2009 2:36 am

Traiasca birocratia !!! Cat despre adeverinta care a tinut loc de diploma de licenta, unii dintre noi nu am stiut ca ne va trebui ulterior si am predat-o in momentul inregistrarii pentru rezi ca doar trebuia in "original". Ne gasim intre ciocan si nicovala: trebuie sa prezentam adeverinta la angajare si in acelasi timp facultatea nu elibereaza adeverinte. ABERANT !!! Iar recurgem la pachete de cafea si parfumuri pe la secretariat. Cum sa nu aiba adeverinte ? Una de mana cu antetul facultatii nu poate fi intocmita ?

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: Acte pt angajare

Postby Doktorita » Mon Dec 07, 2009 1:58 pm

Stie cineva ce acte trebuie la SUUB?

mada_alintata
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Mon Nov 17, 2008 11:03 pm

Re: Acte pt angajare

Postby mada_alintata » Mon Dec 07, 2009 6:23 pm

Din cate am auzit:
pt semnarea contractului am nevoie de urmatoarele acte:

1.) adeverinta repartitie;
2.) originale si copii ale actelor (diploma licenta, B.I./ C.I., certificat nastere, certificat casatorie);
3.) adeverinta medic de familie
4.) transfer/ inscriere colegiul medicilor din Vaslui (poate fi adusa si ulterior, dar dat fiind ca sunt din Bucuresti mi-a sugerat ca nu ar fi bine sa fac doua drumuri);
5.) numarul contului bancar in care doresc livrarea salariului

In vederea transferului/ inscrierii la Colegiul Medicilor din Vaslui as avea nevoie de:
- aviz psiho;
- copie diploma licenta;
- copie B.I./ C.I.;
- cazier;
- copie adeverinta confirmare rezidentiat;
- 20 RON eliberare certificat de membru;
- certificat de sanatate tip A5;
- 60 RON inscriere colegiu;
- adeverinta transfer (unde este cazul - pt cei deja inscrisi in CM din alt judet)

nelupetronelu
Posts: 2
Joined: Mon Dec 07, 2009 6:57 pm

Re: Acte pt angajare

Postby nelupetronelu » Mon Dec 07, 2009 7:07 pm

anne_marie wrote:Pentru a afla actele necesare trebuie contactat spitalul platitor. Doar ei iti pot da aceasta informatie (analizele variaza, in unele locuri ai nevoie de cazier).





stie cineva cum este procedura in cazul cumulului de functii?ce acte trebuiesc?trebuie aprobarea minsterului?

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby alina_ok » Tue Dec 08, 2009 12:11 am

catanic82 wrote:1.in data de 14.12.2009 orele 10-16
-locatie:SUUB-amfiteatru-se alege spitalul platitor(adica cel care da banii)
-acte necesare:-CI
-confirmarea in rezidentiat de la audioconferinta
-sunt 4 sp platitoare pt centrul univ bucuresti: SUUB, Pantelimon, Floreasca, Sf.Ioan
-alegerea sp.platitor se face in ordinea mediilor

2.in data de 15.12.2009
-semnarea contractului cu spitalul platitor ales la punctul 1
-acte necesare: diploma bac, diploma liceenta, certificat nastere, CI, carte de munca/fisa lichidare dupa caz, dosar plic, adeverinta medic familie clinic sanatos, repartitie de la pct.1, certificat casatorie dupa caz (copii si originale)
nota:
unele spitale gen SUUB cer analize medicale efectuate la ei, altii mai cer cazier, fotografii
in concluzie dupa ziua de 14 dupa ce ati ales spitalul platitor sunati la departamentul RUNOS al spitalului respectiv si cereti detalii despre actele necesare angajarii....nu de alta dar sa nu faceti mai multe drumuri...poate nu sunteti din bucuresti

3.in data de 16-17-18.12.2009
CNPDS-str.Bodesti nr 2-repartitia pe clinici si coordonatori adica se alege unde faceti primul stagiu si cu cine
-se va afisa pe site ziua exacta in care sa va prezentati pe zile si ore
-la centru CNPDS exista o lista cu clinici si indrumatori
-acte necesare-adeverinta de la spitalul platitor ca va-ti angajat
-chitanta taxa de 75 RON pt carnet rezident si log book

informatiile de mai sus sunt valabile pt rezidentii care au ales LOC in centrul univ Bucuresti cei pe post semneaza direct cu spitalul care l-au ales la audioconferinta

Succes!!

unde gasesc informatiile astea in mod oficial? si daca eu sunt stagiara trebuie sa imi dau demisia acum pana pe 14?
khabi kushi khabie gham...

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby alina_ok » Tue Dec 08, 2009 1:12 am

cine stie cat e valabil un cazier judiciar? am unul scos de prin iunie anul acesta, oare ma este valabil?
khabi kushi khabie gham...

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby swiss » Tue Dec 08, 2009 1:24 am

alina_ok wrote:cine stie cat e valabil un cazier judiciar? am unul scos de prin iunie anul acesta, oare ma este valabil?


cam 6 luni in Romania. deci cam expira.
http://www.birouldeconsiliere.ro/detali ... t=Articole

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby alina_ok » Tue Dec 08, 2009 1:27 am

holliday wrote:
alina_ok wrote:cine stie cat e valabil un cazier judiciar? am unul scos de prin iunie anul acesta, oare ma este valabil?


cam 6 luni in Romania. deci cam expira.
http://www.birouldeconsiliere.ro/detali ... t=Articole

aha. m-am lamurit. deci este valabil dar nu e bun pentru ca este eliberat in alt scop. super. deci iar trebuie sa stau 2 zile la cozi. tare!
khabi kushi khabie gham...

gighinel
junior
junior
Posts: 43
Joined: Mon Jun 30, 2008 7:29 pm

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby gighinel » Tue Dec 08, 2009 5:22 pm

:hate: Bai, da nu mai spuneti toti despre ce acte este vorba decat daca stiti sigur si sa precizati si sursa, poate ne uitam si noi. Din cate am vazut eu nu e nimic oficial anuntat, decat ca pe 14 se face repartitia pe spit platitoare si pe 15,16 , 17, la centru se face repartitia pe clinici si coordonatori. Nu zice nimeni nimic de alte acte decat de BI/CI/Pasaport, adev de repartitie, si adeverinta de pe 14 sau ce ne-o da de la spitalul platitor.
http://dspb.ro/diverse/repartitie-20091207.pdf
http://dspb.ro/diverse/rezidentiat-20091124.pdf -prima pagina
http://rezidentiat.info/ - articolul despre incadrare in rezidentiat pe post/loc
De aici stiu astea, daca stiti ceva in plus...asteptam

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby Enemy » Tue Dec 08, 2009 11:32 pm

maine sau poimaine (adica 9,10 dec 2009) vor aparea pe site-ul www.perfmed.ro toate detaliile legate de alegerea spitalelor, inclusiv primul stagiu, taxele aferente, etc

so.. relax everybody

User avatar
catanic82
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Tue Nov 17, 2009 10:56 am
Location: Constanta

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby catanic82 » Wed Dec 09, 2009 9:05 am

alina_ok wrote:
catanic82 wrote:1.in data de 14.12.2009 orele 10-16
-locatie:SUUB-amfiteatru-se alege spitalul platitor(adica cel care da banii)
-acte necesare:-CI
-confirmarea in rezidentiat de la audioconferinta
-sunt 4 sp platitoare pt centrul univ bucuresti: SUUB, Pantelimon, Floreasca, Sf.Ioan
-alegerea sp.platitor se face in ordinea mediilor

2.in data de 15.12.2009
-semnarea contractului cu spitalul platitor ales la punctul 1
-acte necesare: diploma bac, diploma liceenta, certificat nastere, CI, carte de munca/fisa lichidare dupa caz, dosar plic, adeverinta medic familie clinic sanatos, repartitie de la pct.1, certificat casatorie dupa caz (copii si originale)
nota:
unele spitale gen SUUB cer analize medicale efectuate la ei, altii mai cer cazier, fotografii
in concluzie dupa ziua de 14 dupa ce ati ales spitalul platitor sunati la departamentul RUNOS al spitalului respectiv si cereti detalii despre actele necesare angajarii....nu de alta dar sa nu faceti mai multe drumuri...poate nu sunteti din bucuresti

3.in data de 16-17-18.12.2009
CNPDS-str.Bodesti nr 2-repartitia pe clinici si coordonatori adica se alege unde faceti primul stagiu si cu cine
-se va afisa pe site ziua exacta in care sa va prezentati pe zile si ore
-la centru CNPDS exista o lista cu clinici si indrumatori
-acte necesare-adeverinta de la spitalul platitor ca va-ti angajat
-chitanta taxa de 75 RON pt carnet rezident si log book

informatiile de mai sus sunt valabile pt rezidentii care au ales LOC in centrul univ Bucuresti cei pe post semneaza direct cu spitalul care l-au ales la audioconferinta

Succes!!

unde gasesc informatiile astea in mod oficial? si daca eu sunt stagiara trebuie sa imi dau demisia acum pana pe 14?




informatiile se gasesc pe situl dsp bucuresti, cnpds.....rezidentiat forum 2008 &so on
daca esti stagiara probabil ca va trebui sa suni la dsp de resedinta si te vor lamuri

User avatar
catanic82
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Tue Nov 17, 2009 10:56 am
Location: Constanta

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby catanic82 » Wed Dec 09, 2009 7:35 pm

gighinel wrote::hate: Bai, da nu mai spuneti toti despre ce acte este vorba decat daca stiti sigur si sa precizati si sursa, poate ne uitam si noi. Din cate am vazut eu nu e nimic oficial anuntat, decat ca pe 14 se face repartitia pe spit platitoare si pe 15,16 , 17, la centru se face repartitia pe clinici si coordonatori. Nu zice nimeni nimic de alte acte decat de BI/CI/Pasaport, adev de repartitie, si adeverinta de pe 14 sau ce ne-o da de la spitalul platitor.
http://dspb.ro/diverse/repartitie-20091207.pdf
http://dspb.ro/diverse/rezidentiat-20091124.pdf -prima pagina
http://rezidentiat.info/ - articolul despre incadrare in rezidentiat pe post/loc
De aici stiu astea, daca stiti ceva in plus...asteptam



pai sursele ar fi culmea.....site dsp bucuresti, CNPDS, rezidentiat info....sau poate iti este greu sa citesti si ne intrebi pe noi de unde avem sursele...buna asta...asa ai citit si pt rezi???

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby Enemy » Wed Dec 09, 2009 7:38 pm

mai baiatule, el vorbeste de alte informatii decat cele postate deja
citeste mai atent inainte sa raspunzi

User avatar
catanic82
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Tue Nov 17, 2009 10:56 am
Location: Constanta

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby catanic82 » Wed Dec 09, 2009 10:14 pm

Enemy wrote:mai baiatule, el vorbeste de alte informatii decat cele postate deja
citeste mai atent inainte sa raspunzi



1."mai baiatule" suna a limbaj de mahala...de cartier.... de piata....tocmai bun de a fi insusit de un doctorash de cartier....poate ar trebui sa te intreb pe tine de ce raspunzi in numele altcuiva...are nevoie de avocati pentru asta?
2.poate nu sunt baiat...te-ai gandit la asta?....e asa e cu astia mici proaspeti rezidenti cu fumuri in cap..
3.cred ca tu ar trebui sa citesti mai atent...e la fel ca la rezi...daca nu intelegi un subiect il citesti si recitesti....apoi repetitia e mama invataturii

Korss
junior
junior
Posts: 28
Joined: Wed Nov 18, 2009 1:12 am

Re: Taxa curricula,carnet si logbook.

Postby Korss » Wed Dec 09, 2009 11:15 pm

optimus wrote:Curios ca nu s-a spus nimic despre cat e..pentru ca la repartitia din 16 Dec trebuie mers si cu chitanta in orijinel a mirificei curricule+copie CI+adeverinta de la spital cum ca ai facut contract de angajare in sclavie..Au de gand sa zica pana la sfarsitul saptamanii cat va fi??Sau le dau gratuit ..ca si-asa au smuls bani de pe bietii candidati cu examenul asta. :devil:



Eu am incheiat azi contractul si n-am primit nici o hartie / adeverinta - la ce va referiti?

Sau au uitat sa-mi dea si eu n-am stiut ca trebuie? :lol: ca doar e posibil si asa ceva

Korss
junior
junior
Posts: 28
Joined: Wed Nov 18, 2009 1:12 am

Re: Taxa curricula,carnet si logbook.

Postby Korss » Wed Dec 09, 2009 11:17 pm

Si-apoi, ei nu au liste cu cei de vin pe 16? Ne alegem ce ne-om alege si ei noteaza atunci si numele nostru? Trebuie sa aparem pe vreo lista...

didiland11
senior
senior
Posts: 256
Joined: Wed Apr 09, 2008 12:02 am

Re: Taxa curricula,carnet si logbook.

Postby didiland11 » Wed Dec 09, 2009 11:24 pm

Korss wrote:
optimus wrote:Curios ca nu s-a spus nimic despre cat e..pentru ca la repartitia din 16 Dec trebuie mers si cu chitanta in orijinel a mirificei curricule+copie CI+adeverinta de la spital cum ca ai facut contract de angajare in sclavie..Au de gand sa zica pana la sfarsitul saptamanii cat va fi??Sau le dau gratuit ..ca si-asa au smuls bani de pe bietii candidati cu examenul asta. :devil:



Eu am incheiat azi contractul si n-am primit nici o hartie / adeverinta - la ce va referiti?

Sau au uitat sa-mi dea si eu n-am stiut ca trebuie? :lol: ca doar e posibil si asa ceva


Mai fa un drum si cere-ti adeverinta!!!!!!!

maryyy
junior
junior
Posts: 34
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:17 pm

Re: Taxa curricula,carnet si logbook.

Postby maryyy » Thu Dec 10, 2009 8:05 am

dar contractul nu e de ajuns? nu inteleg....ne treb si adeverinta pe langa contractul de munca?

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby alina_ok » Thu Dec 10, 2009 9:44 am

mai oameni buni dar astia de la cnspd de ce nu afiseaza si pt noi asa cum au facut si anul trecut? am sunat peste tot si la ei si la dsp bucuresti, si la dsp-ul de la mine din judet, si nimeni nu ma lamureste concret ce trebuie sa fac eu, cand trebuie sa renunt la contractul de stagiar si cu ce acte trebuie sa ma prezint pe 14 la bucuresti, ca de e distanta mare de la mine pana la bucuresti si nu ma pot plimba dupa acte cand vor ei.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Taxa curricula,carnet si logbook.

Postby alina_ok » Thu Dec 10, 2009 10:09 am

Korss wrote:
optimus wrote:Curios ca nu s-a spus nimic despre cat e..pentru ca la repartitia din 16 Dec trebuie mers si cu chitanta in orijinel a mirificei curricule+copie CI+adeverinta de la spital cum ca ai facut contract de angajare in sclavie..Au de gand sa zica pana la sfarsitul saptamanii cat va fi??Sau le dau gratuit ..ca si-asa au smuls bani de pe bietii candidati cu examenul asta. :devil:



Eu am incheiat azi contractul si n-am primit nici o hartie / adeverinta - la ce va referiti?

Sau au uitat sa-mi dea si eu n-am stiut ca trebuie? :lol: ca doar e posibil si asa ceva

cum adica ai incheiat contract? cu cine? si incepand cu ce data?
khabi kushi khabie gham...

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby Enemy » Thu Dec 10, 2009 10:17 am

ghighinel wrote::hate: Bai, da nu mai spuneti toti despre ce acte este vorba decat daca stiti sigur si sa precizati si sursa, poate ne uitam si noi. Din cate am vazut eu nu e nimic oficial anuntat, decat ca pe 14 se face repartitia pe spit platitoare si pe 15,16 , 17, la centru se face repartitia pe clinici si coordonatori. Nu zice nimeni nimic de alte acte decat de BI/CI/Pasaport, adev de repartitie, si adeverinta de pe 14 sau ce ne-o da de la spitalul platitor.
http://dspb.ro/diverse/repartitie-20091207.pdf
http://dspb.ro/diverse/rezidentiat-20091124.pdf -prima pagina
http://rezidentiat.info/ - articolul despre incadrare in rezidentiat pe post/loc
De aici stiu astea, daca stiti ceva in plus...asteptam


Deci omul se refera la informatii oficiale care nu sunt postate pe site-urile respective (adica acte necesare la angajare, lista cu spitale, etc => unde informatiile date de tine nu se regasesc pe nici un site oficial)

tu vii cu urmatorul raspuns:

catanic82 wrote:pai sursele ar fi culmea.....site dsp bucuresti, CNPDS, rezidentiat info....sau poate iti este greu sa citesti si ne intrebi pe noi de unde avem sursele...buna asta...asa ai citit si pt rezi???


Ce raspuns te-ai fi asteptat sa iti dau eu?
Daca tie exprimarea "mai baiatule" ti se pare de mahala si necivilizata, n-ai decat, n-a fost intentia mea sa te jignesc.

Si n-am nici un fum in cap, macar scriu corect.
Succesuri!:P

PS: Cu scuzele de rigoare ca te-am confundat, d-na doctor Catalina, ai ramas marcata cu rezidentiatul?
catanic82 wrote:...buna asta...asa ai citit si pt rezi???

catanic82 wrote:...daca nu intelegi un subiect il citesti si recitesti....apoi repetitia e mama invataturii

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby swiss » Thu Dec 10, 2009 12:03 pm

catanic82 wrote:
Enemy wrote:mai baiatule, el vorbeste de alte informatii decat cele postate deja
citeste mai atent inainte sa raspunzi



1."mai baiatule" suna a limbaj de mahala...de cartier.... de piata....tocmai bun de a fi insusit de un doctorash de cartier....poate ar trebui sa te intreb pe tine de ce raspunzi in numele altcuiva...are nevoie de avocati pentru asta?
2.poate nu sunt baiat...te-ai gandit la asta?....e asa e cu astia mici proaspeti rezidenti cu fumuri in cap..
3.cred ca tu ar trebui sa citesti mai atent...e la fel ca la rezi...daca nu intelegi un subiect il citesti si recitesti....apoi repetitia e mama invataturii


:lol: Intuitia mea non-feminina imi spune ca Monsieur Enemy a terminat de mult medicina, nu abia anul asta.
(uita'te te rog de cat timp e facut contul


warning offtopic

Dr.Jol
senior
senior
Posts: 121
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:19 pm

Re: Taxa curricula,carnet si logbook.

Postby Dr.Jol » Thu Dec 10, 2009 1:31 pm

alina_ok wrote:
Korss wrote:
optimus wrote:Curios ca nu s-a spus nimic despre cat e..pentru ca la repartitia din 16 Dec trebuie mers si cu chitanta in orijinel a mirificei curricule+copie CI+adeverinta de la spital cum ca ai facut contract de angajare in sclavie..Au de gand sa zica pana la sfarsitul saptamanii cat va fi??Sau le dau gratuit ..ca si-asa au smuls bani de pe bietii candidati cu examenul asta. :devil:



Eu am incheiat azi contractul si n-am primit nici o hartie / adeverinta - la ce va referiti?

Sau au uitat sa-mi dea si eu n-am stiut ca trebuie? :lol: ca doar e posibil si asa ceva

cum adica ai incheiat contract? cu cine? si incepand cu ce data?


Contractul cu spitalul... contractul de angajare incepand cu 1 Ianuarie 2010.

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Taxa curricula,carnet si logbook.

Postby alina_ok » Thu Dec 10, 2009 1:40 pm

Eu am incheiat azi contractul si n-am primit nici o hartie / adeverinta - la ce va referiti?

Sau au uitat sa-mi dea si eu n-am stiut ca trebuie? :lol: ca doar e posibil si asa ceva[/quote]
cum adica ai incheiat contract? cu cine? si incepand cu ce data?[/quote]

Contractul cu spitalul... contractul de angajare incepand cu 1 Ianuarie 2010.[/quote]
aha. am sunat si eu la dsp bucuresti si m-au lamurit in sfarsit. contractul e cu data de 1 ianuarie dar il facem acum si actele de lichidare, daca am fost rezidenti sau stagiari pe practica asistata le ducem tot pe 1 ianuarie. si nu ne obliga sa ne dam acum demisia, doar de la 1 ianuarie.
khabi kushi khabie gham...

Dr.Jol
senior
senior
Posts: 121
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:19 pm

Re: Taxa curricula,carnet si logbook.

Postby Dr.Jol » Thu Dec 10, 2009 2:00 pm

maryyy wrote:dar contractul nu e de ajuns? nu inteleg....ne treb si adeverinta pe langa contractul de munca?


http://www.rezidentiat.info/
Repartitia se va face pe baza adeverintei eliberate de unitatea sanitara cu care s-a încheiat contract individual de munca pe durata determinata sau nedeterminata, dupa caz.

User avatar
catanic82
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Tue Nov 17, 2009 10:56 am
Location: Constanta

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby catanic82 » Thu Dec 10, 2009 2:00 pm

holliday wrote:
catanic82 wrote:
Enemy wrote:mai baiatule, el vorbeste de alte informatii decat cele postate deja
citeste mai atent inainte sa raspunzi



1."mai baiatule" suna a limbaj de mahala...de cartier.... de piata....tocmai bun de a fi insusit de un doctorash de cartier....poate ar trebui sa te intreb pe tine de ce raspunzi in numele altcuiva...are nevoie de avocati pentru asta?
2.poate nu sunt baiat...te-ai gandit la asta?....e asa e cu astia mici proaspeti rezidenti cu fumuri in cap..
3.cred ca tu ar trebui sa citesti mai atent...e la fel ca la rezi...daca nu intelegi un subiect il citesti si recitesti....apoi repetitia e mama invataturii


:lol: Intuitia mea non-feminina imi spune ca Monsieur Enemy a terminat de mult medicina, nu abia anul asta.
(uita'te te rog de cat timp e facut contul


poate ca Monsieur Enemy are cont facut din 2003 ...poate din vremea facultatii....poate nu...poate a terminat medicina mai de mult...poate nu....nu cred ca este relevant pentru topicul discutiei.....faptul ca a terminat medicina mai de mult nu il crediteaza cu mai multe informatii ...ma gandesc

warning offtopic

User avatar
catanic82
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Tue Nov 17, 2009 10:56 am
Location: Constanta

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby catanic82 » Thu Dec 10, 2009 2:13 pm

Ce raspuns te-ai fi asteptat sa iti dau eu?
Daca tie exprimarea "mai baiatule" ti se pare de mahala si necivilizata, n-ai decat, n-a fost intentia mea sa te jignesc.

Si n-am nici un fum in cap, macar scriu corect.
Succesuri!:P

PS: Cu scuzele de rigoare ca te-am confundat, d-na doctor Catalina, ai ramas marcata cu rezidentiatul?

sunt putine lucruri care m-au marcat in viata...iar rezidentiatul nu a fost unul dintre ele :wink:

Carnivale
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Mon May 19, 2008 5:31 pm

Re: Taxa curricula,carnet si logbook.

Postby Carnivale » Thu Dec 10, 2009 2:53 pm

Este vorba despre contractele pentru cei pe post ? Pentru ca din cate stiu , cel putin pe Bucuresti , alegerea spitalului se face pe 14 !

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby alina_ok » Fri Dec 11, 2009 12:05 am

spitalul universitar de urgenta din bucuresti, acolo unde trebuie sa mergem pe 14 pt alegerea spitalului platitor, e cel de langa facultatea de medicina?
khabi kushi khabie gham...

User avatar
catanic82
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Tue Nov 17, 2009 10:56 am
Location: Constanta

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby catanic82 » Fri Dec 11, 2009 12:12 am

alina_ok wrote:spitalul universitar de urgenta din bucuresti, acolo unde trebuie sa mergem pe 14 pt alegerea spitalului platitor, e cel de langa facultatea de medicina?




http://www.suub.ro/images/harta_mare.jpg

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby alina_ok » Fri Dec 11, 2009 12:16 am

catanic82 wrote:
alina_ok wrote:spitalul universitar de urgenta din bucuresti, acolo unde trebuie sa mergem pe 14 pt alegerea spitalului platitor, e cel de langa facultatea de medicina?




http://www.suub.ro/images/harta_mare.jpg

thanx
khabi kushi khabie gham...

User avatar
catanic82
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Tue Nov 17, 2009 10:56 am
Location: Constanta

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby catanic82 » Fri Dec 11, 2009 12:22 am

alina_ok wrote:
catanic82 wrote:
alina_ok wrote:spitalul universitar de urgenta din bucuresti, acolo unde trebuie sa mergem pe 14 pt alegerea spitalului platitor, e cel de langa facultatea de medicina?




http://www.suub.ro/images/harta_mare.jpg

thanx


:wink:

User avatar
dr_rossi46
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Thu Nov 26, 2009 10:56 am

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby dr_rossi46 » Fri Dec 11, 2009 2:13 pm

ce parere aveti de pantelimon ca spital platitor? am inteles ca tipele de acolo sunt foarte dragute si nu se supara daca te duci si dupa orele de program. alte pareri?

User avatar
catanic82
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Tue Nov 17, 2009 10:56 am
Location: Constanta

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby catanic82 » Fri Dec 11, 2009 6:35 pm

asa am auzit si eu...

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby alina_ok » Sat Dec 12, 2009 12:31 am

dr_rossi46 wrote:ce parere aveti de pantelimon ca spital platitor? am inteles ca tipele de acolo sunt foarte dragute si nu se supara daca te duci si dupa orele de program. alte pareri?

se obtine usor detasare de la pantelimon? ca am vazut ca trebuie sa ne aprobe si spitalul platitor...... daca primesc detasare scapati de mine pe forum, ca o sa imi manifest butonita cronica pe SIUI.
khabi kushi khabie gham...

sbarcea
junior
junior
Posts: 39
Joined: Fri Oct 02, 2009 10:53 am

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby sbarcea » Sun Dec 13, 2009 8:37 pm

Eu am avut SUUB spital platitor.Acum mie cam departe.Cum e Sf. ioan?Ma intereseaza daca intarzie cu salariile.
Despre pantelimon ,colegii ziceau ca intarzie des salariile.

User avatar
Mariko
junior
junior
Posts: 63
Joined: Mon Dec 01, 2008 4:05 pm
Location: Bucharest, Romania

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby Mariko » Sun Dec 13, 2009 11:18 pm

Sf. Ioan e OK, doamnele de la RUNOS (si nu numai) sunt extrem de dragute. Singurul "dezavantaj" este ca intarzie un pic cu salariile. Banii intra cel mai sigur pe card intre datele 17-20 ale lunii.
Things fall apart so that other things can fall together.

User avatar
blacktulip77
junior
junior
Posts: 61
Joined: Tue May 06, 2008 5:15 pm

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby blacktulip77 » Mon Dec 14, 2009 4:55 pm

A fost sau a intrebat cineva deja la spitalul platitor pe care si l-a ales: ne elibereaza ei inca o adeverinta cu care trebuie sa ne ducem la repartitia din 16,17,18, sau este vorba de adeverinta pe care ne-au dat-o azi doamnele de la dsp?

User avatar
Mariko
junior
junior
Posts: 63
Joined: Mon Dec 01, 2008 4:05 pm
Location: Bucharest, Romania

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby Mariko » Mon Dec 14, 2009 7:07 pm

Faci o copie dupa adeverinta de la DSP de azi. Cand mergi la spitalul platitor lasi originalul acolo si pe copie iti pune o stampila "conform cu originalul" si ti-o semneaza referentul de la resurse umane (RUNOS). Cu copia mergi la CNPDS si e pe post de dovada ca te-ai incadrat.
Things fall apart so that other things can fall together.


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests