alegere spital platitor centrul univ bucuresti

de dat il dam, dar il mai terminam ?
User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby Chingachgook » Thu Dec 24, 2009 11:46 am

ing recomand si eu

aia e vrajeala cu bancile recomandate, trebuie sa iti vireze salariul pe ce card vrei tu
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby Enemy » Thu Dec 24, 2009 5:06 pm

nu vor. nu se poate cica.

iar pentru optiunea de ridicare a salariului cash, iar nu se poate..

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby b3 » Thu Dec 24, 2009 5:14 pm

Si eu tot ING, am card la ei de 4 ani, si-au mai facut multi prieteni la recomandarea mea si n-am auzit nici o reclamatie pana acum. Aia cu n-au destule bancomate prin Bucuresti/tara mi se pare aiurea, ti se da la deschiderea contului hartie cu toate bancomatele, te poti uita pe site, ai nr de tel la care poti suna sa vezi unde este bancomatul cel mai apropiat. Si daca ti-e lene sa faci una din astea/sa te deplasezi, costa 0.5%+2,5 RON sa scoti de la bancomatul altei banci. Adica, din cate stiu, exact cat e si la alte banci. Plus ca la ING nu stai la cozi la ghiseu pentru orice depunere, tranzactie etc. . Sigur, trebuie sa te duca si capul sa lucrezi singur cu bancomatul si Multimat-ul lor..

Atentie la alte banci la comisioanele "ascunse", de genul comision de verificare sold (cand bagi cardul in bancomatul lor sa vezi cati bani ai.. asta mi se pare cel mai de cacao comision).

dr_me wrote:intereseaza-te de comisioanele practicate (...) la plata in magazine cu cardul.


Din cate stiu eu, pentru posesorul cardului nu este nici un comision la plata in magazine, nici in Ro, nici afara. Comisionul este platit de magazin, de asta nu ai sa vezi plata cu cardul la buticuri si alte magazine f mici, nu le convine.

Enemy wrote:nu vor. nu se poate cica.
iar pentru optiunea de ridicare a salariului cash, iar nu se poate..


Ia vezi aici viewtopic.php?f=18&t=9420
Am mai avut discutia asta si cu UMF..
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

mihosh
junior
junior
Posts: 32
Joined: Mon Nov 16, 2009 3:33 pm
Location: bucuresti-ploiesti
Contact:

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby mihosh » Thu Dec 24, 2009 6:56 pm

La SUUB mi s-a spus ca nu e problema.Pot folosi ING.

sbarcea
junior
junior
Posts: 39
Joined: Fri Oct 02, 2009 10:53 am

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby sbarcea » Thu Dec 24, 2009 11:20 pm

trident wrote:la cate ING-uri sunt prin Buc, mori de foame cu cardul in mana :D

Sa stii ca sunt foarte multe.Poate nu esti bucurestean si nu stii locurile.Din pacate spitalul meu platitor avea contract cu brd si crede-ma ca au comisioane mari de administrare.In plus au o regula tampita:nu poti inchide contul decat de la sucursala care ti-a emis cardul.Nu stiu de ce ,dar majoritatea celor care lucreaza la rel cu clientii ,in banci,sunt batuti in cap.Si sefia e data de brd ,banca transilvania si bancprost.

User avatar
rezidante
senior
senior
Posts: 466
Joined: Sun Jan 25, 2009 4:26 pm
Location: Kandahar

Re: alegere spital platitor centrul univ bucuresti

Postby rezidante » Thu Dec 24, 2009 11:40 pm

sbarcea wrote:
trident wrote:la cate ING-uri sunt prin Buc, mori de foame cu cardul in mana :D

Sa stii ca sunt foarte multe.Poate nu esti bucurestean si nu stii locurile.Din pacate spitalul meu platitor avea contract cu brd si crede-ma ca au comisioane mari de administrare.In plus au o regula tampita:nu poti inchide contul decat de la sucursala care ti-a emis cardul.Nu stiu de ce ,dar majoritatea celor care lucreaza la rel cu clientii ,in banci,sunt batuti in cap.Si sefia e data de brd ,banca transilvania si bancprost.


Lasi banii pe card si ii scoti o data pe an! :peace:
Craciun Fericit - Feliz Navidad - Merry Christmas - Joyeux Noël - Buon Natale - С Рождеством


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests