CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

de dat il dam, dar il mai terminam ?
User avatar
VoxEgo
senior
senior
Posts: 192
Joined: Thu Jan 29, 2004 1:10 pm
Location: your mind
Contact:

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby VoxEgo » Thu Dec 03, 2009 4:43 pm

Velvet Underground wrote:Nu minti, dar testele de pe rezitest nu au nici o relevanta.
Acum scoti 582 iar la urmatorul, folosind aceasi metoda scoti 440 (am dat un exemplu)

Plus ca testul de la rezidentiat poate fi aranjat astfel incat raspunsurile sa fie distribuite de asa natura incat sa nu avantajeze pe cine pune numai A numai B numai C sau mai stiu eu ce.


Voi nu intelegeti ce inseamna probabilitate.
Daniela aparent a inteles ca va obtine 582 de puncte. Aici am ramas pur si simplu fara cuvinte. Tin sa ma corectez, a inteles ca va obtine o valoare fixa. Sunt tot fara cuvinte.
Dat fiind modul de corectare, alegand aceiasi varianta cu 3 din 5 (aceleasi 3) la CM toate punctajele vor depasi o anumita valoare (trebuie calculata, dar media va fi in jur de 500 de puncte).
Valorile vor varia, dar ideea acestei metode este ca nu se pot obtine punctaje mici, gen 200-300-400 de puncte.
Dar deja simt ca intram prea mult in detalii, fiecare crede ce vrea si cum ii este mai comod.
Last edited by VoxEgo on Thu Dec 03, 2009 4:45 pm, edited 1 time in total.
the Earth is flat

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby alina_ok » Thu Dec 03, 2009 4:44 pm

oprea_22 wrote:cea mai mare bataie de joc.as vrea sa-i intreb pe minunatii mei colegi cu 460 de puncte daca li s-ar parea normal sa fie chemati cei cu punctaje mai mari la redistribuirea locurilor de mf(caci asta am inteles ca vor primi la pomana electorala)sa-i lase macar sa-si aleaga centrele de pregatire din nou,sunt oameni care cu 620 de puncte si-au ales mf la Buc caci doar acolo mai erau locuri desi ei sunt din Craiova.Nu e cazul meu ,nu ma ascund dupa degete asa ca nu loviti cu noroi va rog.eu mi-am ales MF la 700 de puncte si nu-mi place deloc ca o sa fiu colega cu voi -pomanagii -sincer.

protest.gif protest.gif protest.gif si eu vreau repetarea repartitiilor. nu au decat sa imi sara in cap jumate din cei de pe imed si sa ma injure in toate felurile posibile. nu ma intereseaza. nu am 700 de puncte dar macar imi vad de lungul nasului. si cand am spus ca toti au voie sa isi ceara drepturile, nu m-am referit si la faptul ca unii au dreptul de a calca in picioare pe restul. adica acum ar trebui sa ne inchinam in fata celor cu 460-500 de puncte.
khabi kushi khabie gham...

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby daniela.55 » Thu Dec 03, 2009 4:47 pm

alina_ok wrote:
oprea_22 wrote:cea mai mare bataie de joc.as vrea sa-i intreb pe minunatii mei colegi cu 460 de puncte daca li s-ar parea normal sa fie chemati cei cu punctaje mai mari la redistribuirea locurilor de mf(caci asta am inteles ca vor primi la pomana electorala)sa-i lase macar sa-si aleaga centrele de pregatire din nou,sunt oameni care cu 620 de puncte si-au ales mf la Buc caci doar acolo mai erau locuri desi ei sunt din Craiova.Nu e cazul meu ,nu ma ascund dupa degete asa ca nu loviti cu noroi va rog.eu mi-am ales MF la 700 de puncte si nu-mi place deloc ca o sa fiu colega cu voi -pomanagii -sincer.

protest.gif protest.gif protest.gif si eu vreau repetarea repartitiilor. nu au decat sa imi sara in cap jumate din cei de pe imed si sa ma injure in toate felurile posibile. nu ma intereseaza. nu am 700 de puncte dar macar imi vad de lungul nasului. si cand am spus ca toti au voie sa isi ceara drepturile, nu m-am referit si la faptul ca unii au dreptul de a calca in picioare pe restul. adica acum ar trebui sa ne inchinam in fata celor cu 460-500 de puncte.



de ce dragutza? ce ai ales de te ai razgandit acum si vrei MF?
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby alina_ok » Thu Dec 03, 2009 4:48 pm

daniela.55 wrote:
alina_ok wrote:
oprea_22 wrote:cea mai mare bataie de joc.as vrea sa-i intreb pe minunatii mei colegi cu 460 de puncte daca li s-ar parea normal sa fie chemati cei cu punctaje mai mari la redistribuirea locurilor de mf(caci asta am inteles ca vor primi la pomana electorala)sa-i lase macar sa-si aleaga centrele de pregatire din nou,sunt oameni care cu 620 de puncte si-au ales mf la Buc caci doar acolo mai erau locuri desi ei sunt din Craiova.Nu e cazul meu ,nu ma ascund dupa degete asa ca nu loviti cu noroi va rog.eu mi-am ales MF la 700 de puncte si nu-mi place deloc ca o sa fiu colega cu voi -pomanagii -sincer.

protest.gif protest.gif protest.gif si eu vreau repetarea repartitiilor. nu au decat sa imi sara in cap jumate din cei de pe imed si sa ma injure in toate felurile posibile. nu ma intereseaza. nu am 700 de puncte dar macar imi vad de lungul nasului. si cand am spus ca toti au voie sa isi ceara drepturile, nu m-am referit si la faptul ca unii au dreptul de a calca in picioare pe restul. adica acum ar trebui sa ne inchinam in fata celor cu 460-500 de puncte.



de ce dragutza? ce ai ales de te ai razgandit acum si vrei MF?

MF dar la bucuresti si eu sunt de la granita cu ukraina. si vreau in iasi. bine? pe iasi a fost bataie. s-au terminat locurile printre primele.
khabi kushi khabie gham...

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby daniela.55 » Thu Dec 03, 2009 4:56 pm

alina_ok wrote:
daniela.55 wrote:
alina_ok wrote:



de ce dragutza? ce ai ales de te ai razgandit acum si vrei MF?

MF dar la bucuresti si eu sunt de la granita cu ukraina. si vreau in iasi. bine? pe iasi a fost bataie. s-au terminat locurile printre primele.


Exista si transfer,poate nu ai auzit.Si in alta ordine de idei daca nu ti convenea nu alegeai,lasai locul pentru unu care era din Bucuresti si era multumit cu el.
Dar asa cum ziceam exista detasare, transfer etc
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby alina_ok » Thu Dec 03, 2009 5:00 pm

exista! pe motive serioase, familie, copii. si nu-i asa ca trebuia sa las locul unuia cu 460 de puncte care isi dorea mf pentru un an de zile? moama ce tupeu murdar am avut sa il aleg....
khabi kushi khabie gham...

User avatar
minglee
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sun Nov 29, 2009 10:06 pm

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby minglee » Thu Dec 03, 2009 5:03 pm

alina_ok wrote:exista! pe motive serioase, familie, copii


Te poti transfera usor , Bucurestiul da transfer pe motiv de domiciliu fara probleme .
Your time is the greatest gift you can give to someone.

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby alina_ok » Thu Dec 03, 2009 5:05 pm

minglee wrote:
alina_ok wrote:exista! pe motive serioase, familie, copii


Te poti transfera usor , Bucurestiul da transfer pe motiv de domiciliu fara probleme .

serios? mie o tanti de la cnspd mi-a spus ca nu se dau asa usor trabnsferurile/ detasarile, decat daca ai motiv intemeiat pentru care ceri asta. eu nu cunosc situatia, deci iau de buna ce mi se spune, pana la proba contrarie.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby dr_dr » Thu Dec 03, 2009 5:11 pm

Daniela aparent a inteles ca va obtine 582 de puncte. Aici am ramas pur si simplu fara cuvinte. Tin sa ma corectez, a inteles ca va obtine o valoare fixa. Sunt tot fara cuvinte.

NO COMMENT :)
Last edited by dr_dr on Thu Dec 03, 2009 5:12 pm, edited 1 time in total.
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
minglee
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sun Nov 29, 2009 10:06 pm

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby minglee » Thu Dec 03, 2009 5:12 pm

Domiciliul stabil in alta localitate este unul din motivele serioase pentru care se da trasferul usor .
Your time is the greatest gift you can give to someone.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby daniela.55 » Thu Dec 03, 2009 5:19 pm

dr_dr wrote:
Daniela aparent a inteles ca va obtine 582 de puncte. Aici am ramas pur si simplu fara cuvinte. Tin sa ma corectez, a inteles ca va obtine o valoare fixa. Sunt tot fara cuvinte.

NO COMMENT :)



eu doar comentam ce ai zis tu mai devreme geniule: anul trecut cu C la CS si ABCD la CM pe rezitest mi-a iesit 582

Asa ca am comentat ce ai zis tu.
Iar pentru geniul celalalt: nu am inteles ca va obtine o valoare fixa.Am comentat ce a zis dr_dr---mi-a iesit 582.Nu a zis mi a iesit aproximativ 582

Voi cititi inainte sa comentati sau doar va faceti numarul?
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby matrix » Thu Dec 03, 2009 5:47 pm

b3 wrote:
matrix wrote:promovat 50% = clauza anti -”absolvent retard” / ”maimuta ce imbulineaza” -- adica daca la rezi s-ar fi prezentat 1000 de oameni pe 2500 de locuri, aceasta clauza prevedea ca nu orice oligofren sa ocupe un loc doar pentru ca s-a prezentat la examen

in plus rezidentiatul a fost un CONCURS unde aia care au imbulinat mai bine au ocupat un loc mai bun

pana acum aia care imbulinau mai prost stateau acasa un an si apoi veneau din nou la CONCURS unde aveau sansa sa obtina locul mult visat. in acest an ei puteau sa munceasca oriunde le poftea sufletelul - pentru ca in ciuda parerii generale a celor 1500 de anul asta , in romania exista si multe alte joburi decat cele medicale (macar pentru 1 an).



moderator: ai warning pentru jignire !


si care e jignirea ? s-a dovedit stiintific ca daca pui abcd la CM poti lua peste 50% . exista dovezi suficiente pe net ca maimutele pot fi invatate si lucruri mai complexe decat imbulinarea abcd (cercetari facute inca din anii '70).

din moment ce o ”maimuta care imbulineaza” poate lua peste 50% este evident ca procentul ales de MS pentru a determina daca esti promovat sau nu e inutil.

ce e drept maimutele inca nu au facut petitii online ca vor sa devina rezidenti.
Viata lunga si prospera!

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby b3 » Thu Dec 03, 2009 5:52 pm

moderator: as zice ca "retard" si "oligofren", daca incerci sa justifici "maimuta". Il vrei si pe al doilea?
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby matrix » Thu Dec 03, 2009 5:59 pm

b3 wrote:moderator: as zice ca "retard" si "oligofren", daca incerci sa justifici "maimuta". Il vrei si pe al doilea?


cat timp o persoana nu pricepe ca un CONCURS are un numar prestabilit de locuri si daca nu te incadrezi in acele locuri esti picat - cum ar trebui numita o asemenea persoana ? este evident ca nu poseda un IQ suficient, asa ca termenii sunt perfect justificati (IQ< normal).

nu stiu in ce spitale faceti voi rezi, dar pe unde am fost eu m-am saturat sa vad sprijinitori de pereti ambulanti care la ora 11-12 se carau acasa sa invete pt rezidentiatul urmator, iar fraierii ramaneau cu toata sectia pe cap.
Last edited by matrix on Thu Dec 03, 2009 6:04 pm, edited 1 time in total.
Viata lunga si prospera!

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby b3 » Thu Dec 03, 2009 6:02 pm

si cand o persoana nu intelege regulile unui forum ? Devii offtopic

Si in loc sa te duci sa te plangi la seful sectiei ca aia nu fac nimic si pleaca la 11 si tu stai si muncesti, pentru aceiasi bani, ai tacut, si acum vii si iti versi nervii pe forum. Exista un echilibru in toate. Nu ai luat masuri atunci, suferi consecintele acum.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

Lord Tanathos
junior
junior
Posts: 94
Joined: Thu Nov 19, 2009 2:41 pm

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby Lord Tanathos » Thu Dec 03, 2009 6:05 pm

matrix wrote:
b3 wrote:moderator: as zice ca "retard" si "oligofren", daca incerci sa justifici "maimuta". Il vrei si pe al doilea?


cat timp o persoana nu pricepe ca un CONCURS are un numar prestabilit de locuri si daca nu te incadrezi in acele locuri esti picat - cum ar trebui numita o asemenea persoana ? este evident ca nu poseda un IQ suficient, asa ca termenii sunt perfect justificati (IQ< normal).


Moshu dar de ce te agiti? Iti iau locul tau? Cele 1500 locuri suplimentate le platesti din buzunarul tau? Cine esti tu sa ii jignesti pe altii ? sunt convins ca atunci cand ai luat rezu' ai folosit metoda "maimutelor care imbunizeaza"....asa ca take a break.....;)

User avatar
VoxEgo
senior
senior
Posts: 192
Joined: Thu Jan 29, 2004 1:10 pm
Location: your mind
Contact:

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby VoxEgo » Thu Dec 03, 2009 6:09 pm

Poti te rog sa imi explici mai exact ce anume ai inteles tu?
Dintr-un post de al tau de mai sus reiese ca ai aplicat pe rezitests metoda lui dr_dr si nu a dat 'atat' (adica 582?) Sau cat? Sau ce? Deci te asteptai sa dea 582?

Urmatorul tau post:
eu doar comentam ce ai zis tu mai devreme geniule: anul trecut cu C la CS si ABCD la CM pe rezitest mi-a iesit 582

Asa ca am comentat ce ai zis tu.
Iar pentru geniul celalalt: nu am inteles ca va obtine o valoare fixa.Am comentat ce a zis dr_dr---mi-a iesit 582.Nu a zis mi a iesit aproximativ 582

Voi cititi inainte sa comentati sau doar va faceti numarul?


Am sa te rog sa te abtii de la replici care incep sau se termina cu 'geniule'. Nu esti in pozitia in care sa faci asta.
Nu esti suficient de clara si in continuare suspectez ca nu ai inteles ce anume s-a explicat aici in legatura cu probabilitatea de a obtine un anumit rezultat (variind in jurul unei valori medii).
Deci pentru a ma clarifica odata pentru totdeauna, ce anume ai inteles ca se va intampla daca vei aplica metoda sus mentionata de dr_dr?
Multumesc.
the Earth is flat

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby daniela.55 » Thu Dec 03, 2009 6:22 pm

VoxEgo wrote:Poti te rog sa imi explici mai exact ce anume ai inteles tu?
Dintr-un post de al tau de mai sus reiese ca ai aplicat pe rezitests metoda lui dr_dr si nu a dat 'atat' (adica 582?) Sau cat? Sau ce? Deci te asteptai sa dea 582?

Urmatorul tau post:
eu doar comentam ce ai zis tu mai devreme geniule: anul trecut cu C la CS si ABCD la CM pe rezitest mi-a iesit 582

Asa ca am comentat ce ai zis tu.
Iar pentru geniul celalalt: nu am inteles ca va obtine o valoare fixa.Am comentat ce a zis dr_dr---mi-a iesit 582.Nu a zis mi a iesit aproximativ 582

Voi cititi inainte sa comentati sau doar va faceti numarul?


Am sa te rog sa te abtii de la replici care incep sau se termina cu 'geniule'. Nu esti in pozitia in care sa faci asta.
Nu esti suficient de clara si in continuare suspectez ca nu ai inteles ce anume s-a explicat aici in legatura cu probabilitatea de a obtine un anumit rezultat (variind in jurul unei valori medii).
Deci pentru a ma clarifica odata pentru totdeauna, ce anume ai inteles ca se va intampla daca vei aplica metoda sus mentionata de dr_dr?
Multumesc.

Bun, hai ca ti mai zic odata poate intelegi de data asta:

El a zis ca i au iesit 582 pct.Ok?
Eu am facut de vreo 2 ori si mi a iesit 400 si ceva.In niciuna din incercari nu am ajuns la 582.nici macar la 500 si ceva ca sa pot spune ca el a facut media.De asta i am zis ca a mintit, pentru ca nu l cred ca a scos 582,nici macar daca acest punctaj ar fi media sau mai stiu eu ce.A fost o remarca la punctajul pe care l a zis ca l a scos.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby d'Arc » Thu Dec 03, 2009 6:25 pm

ai vrut sa vezi daca la anul reusesti sa treci de penibilul 4xx? :devil:

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby daniela.55 » Thu Dec 03, 2009 6:29 pm

dr_bang wrote:ai vrut sa vezi daca la anul reusesti sa treci de penibilul 4xx? :devil:



am vrut sa vad daca intr adevar vorbesti doar ca sa te afli in treaba.Si m am lamurit.Dar stai linistit ca nu esti singurul caz.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
VoxEgo
senior
senior
Posts: 192
Joined: Thu Jan 29, 2004 1:10 pm
Location: your mind
Contact:

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby VoxEgo » Thu Dec 03, 2009 6:35 pm

Bine. Repet in continuare ca este necesar sa alegi 3 din 5, nu 4 din 5 pentru a obtine punctajul maxim (posibil, statistic vorbind)
the Earth is flat

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby daniela.55 » Thu Dec 03, 2009 6:45 pm

VoxEgo wrote:Bine. Repet in continuare ca este necesar sa alegi 3 din 5, nu 4 din 5 pentru a obtine punctajul maxim (posibil, statistic vorbind)



sincer nici cu varianta 3 din 5 nu cred ca poti sa scoti peste 450(dar in nici un caz 500)
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
VoxEgo
senior
senior
Posts: 192
Joined: Thu Jan 29, 2004 1:10 pm
Location: your mind
Contact:

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby VoxEgo » Thu Dec 03, 2009 6:49 pm

daniela.55 wrote:
VoxEgo wrote:Bine. Repet in continuare ca este necesar sa alegi 3 din 5, nu 4 din 5 pentru a obtine punctajul maxim (posibil, statistic vorbind)



sincer nici cu varianta 3 din 5 nu cred ca poti sa scoti peste 450(dar in nici un caz 500)


Exact. Nu crezi. Ce conteaza matematica, daca tu nu crezi. Fenomenal.
the Earth is flat

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby daniela.55 » Thu Dec 03, 2009 7:00 pm

VoxEgo wrote:
daniela.55 wrote:
VoxEgo wrote:Bine. Repet in continuare ca este necesar sa alegi 3 din 5, nu 4 din 5 pentru a obtine punctajul maxim (posibil, statistic vorbind)



sincer nici cu varianta 3 din 5 nu cred ca poti sa scoti peste 450(dar in nici un caz 500)


Exact. Nu crezi. Ce conteaza matematica, daca tu nu crezi. Fenomenal.


mai omule tu chiar aberezi.ce tot ma iei cu matematica.Eu ti am zis ca am incercat practic ce ai zis tu de 2 ori si cu 3 si cu 4 din 5 si in nici una nu a trecut de 500.Nu mai bagati din top atata.Hai sa zic ca totusi din 10 incercari poate trece odata de 500 dar la scorul care mi a iesit mie sincer ma indoiesc, cu matematica ta sau fara ea.
Si daca din 10 incercari iti iese una, cine ar avea curajul sa se prezinte la un examen ca poate iese .Si parca teoria era si cu pastrarea optiunii alese la toate intrebarile la fel(ex: C la toate cs si ABC la toate cm, fara sa schimbi.)Nu mai zic ca s-ar si vedea daca pe toata grila ta ai vedea ca respectivul a pus doar C sau doar ABC
Tot ii tragi intr una cu matematica cu statistica.Practica zice altceva.Simplu.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby Lizz22 » Thu Dec 03, 2009 7:07 pm

protest.gif protest.gif protest.gif si eu vreau repetarea repartitiilor. nu au decat sa imi sara in cap jumate din cei de pe imed si sa ma injure in toate felurile posibile. nu ma intereseaza. nu am 700 de puncte dar macar imi vad de lungul nasului. si cand am spus ca toti au voie sa isi ceara drepturile, nu m-am referit si la faptul ca unii au dreptul de a calca in picioare pe restul. adica acum ar trebui sa ne inchinam in fata celor cu 460-500 de puncte.[/quote]

alina,draga mea,da-mi voie sa-ti spun ca nici mie nu-mi plac oamenii fara coloana vertebrala si care nu-si vad lungul naslui. nu esti tu cea care cu o saptamana in urma bateai din picior pentru suplimentari,cea care ii sustinea pe cei cu 4** puncte in unul din topicurile de pe aici?acum,ca te-ai vazut cu sacii in caruta si ai prins mf ti-au crescut standardele?

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby Enemy » Thu Dec 03, 2009 7:08 pm

Test - rezultate

Punctaj obtinut: 512
Punctaj maxim: 950
Grad corectitudine: 53.9% => 512 puncte


la CS am pus "C" la toate
la CM am pus "ABC" la toate

Nu mai spun daca mai si te uiti din cand in cand pe grila, poate mai stii vreo una doua, deja te duci in 550 lejer.



Succesuri

PS: poate dau idei pentru la anu:P

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby daniela.55 » Thu Dec 03, 2009 7:12 pm

Enemy wrote:Test - rezultate

Punctaj obtinut: 512
Punctaj maxim: 950
Grad corectitudine: 53.9% => 512 puncte


la CS am pus "C" la toate
la CM am pus "ABC" la toate

Succesuri

PS: poate dau idei pentru la anu:P


pe rezitest din toate temele cu 200 intrebari? daca da ma apuc si mai fac si eu unul sa vad poate imi iese din a 3 a incercare.
daca ai dreptate (desi ma indoiesc) va fi o idee pentru cei care dau la anul
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby alina_ok » Thu Dec 03, 2009 7:13 pm

Lizz22 wrote:protest.gif protest.gif protest.gif si eu vreau repetarea repartitiilor. nu au decat sa imi sara in cap jumate din cei de pe imed si sa ma injure in toate felurile posibile. nu ma intereseaza. nu am 700 de puncte dar macar imi vad de lungul nasului. si cand am spus ca toti au voie sa isi ceara drepturile, nu m-am referit si la faptul ca unii au dreptul de a calca in picioare pe restul. adica acum ar trebui sa ne inchinam in fata celor cu 460-500 de puncte.


alina,draga mea,da-mi voie sa-ti spun ca nici mie nu-mi plac oamenii fara coloana vertebrala si care nu-si vad lungul naslui. nu esti tu cea care cu o saptamana in urma bateai din picior pentru suplimentari,cea care ii sustinea pe cei cu 4** puncte in unul din topicurile de pe aici?acum,ca te-ai vazut cu sacii in caruta si ai prins mf ti-au crescut standardele?[/quote]
zic sa te mai uiti o data, siaca am sustinut eu macar o clipa pe cei cu 460 de puncte, atunci imi cer scuze public.eram pentru suplimentare, dar am mai spus-o si o spun ca cei sub 500 de puncte chiar nu au treaba deloc. si am mai spus si ca daca iei pe cineva de pe strada, care n-are treaba cu medicina, si il pui sa faca testele alea fara sa aiba habar despre ce e vorba tot scoate peste 460 de puncte. si apropo de coloana vertebrala, nu cumva tu te vaitai inainte de rezi si parca te milogeai la cei de pe forum dupa informatii "pretioase" ...ca tot veni vorba....
khabi kushi khabie gham...

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby alina_ok » Thu Dec 03, 2009 7:16 pm

Enemy wrote:Test - rezultate

Punctaj obtinut: 512
Punctaj maxim: 950
Grad corectitudine: 53.9% => 512 puncte


la CS am pus "C" la toate
la CM am pus "ABC" la toate

Nu mai spun daca mai si te uiti din cand in cand pe grila, poate mai stii vreo una doua, deja te duci in 550 lejer.



Succesuri

PS: poate dau idei pentru la anu:P

nu iese chiar la toate asa, dar daca mai stii cate o intrebare poti scoate peste 460 de puncte oricum.
khabi kushi khabie gham...

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby daniela.55 » Thu Dec 03, 2009 7:18 pm

alina_ok wrote:protest.gif protest.gif protest.gif si eu vreau repetarea repartitiilor. nu au decat sa imi sara in cap jumate din cei de pe imed si sa ma injure in toate felurile posibile. nu ma intereseaza. nu am 700 de puncte dar macar imi vad de lungul nasului. si cand am spus ca toti au voie sa isi ceara drepturile, nu m-am referit si la faptul ca unii au dreptul de a calca in picioare pe restul. adica acum ar trebui sa ne inchinam in fata celor cu 460-500 de puncte.


alina,draga mea,da-mi voie sa-ti spun ca nici mie nu-mi plac oamenii fara coloana vertebrala si care nu-si vad lungul naslui. nu esti tu cea care cu o saptamana in urma bateai din picior pentru suplimentari,cea care ii sustinea pe cei cu 4** puncte in unul din topicurile de pe aici?acum,ca te-ai vazut cu sacii in caruta si ai prins mf ti-au crescut standardele?[/quote]
zic sa te mai uiti o data, siaca am sustinut eu macar o clipa pe cei cu 460 de puncte, atunci imi cer scuze public.eram pentru suplimentare, dar am mai spus-o si o spun ca cei sub 500 de puncte chiar nu au treaba deloc. si am mai spus si ca daca iei pe cineva de pe strada, care n-are treaba cu medicina, si il pui sa faca testele alea fara sa aiba habar despre ce e vorba tot scoate peste 460 de puncte. si apropo de coloana vertebrala, nu cumva tu te vaitai inainte de rezi si parca te milogeai la cei de pe forum dupa informatii "pretioase" ...ca tot veni vorba....[/quote]


mai sus te contrazici.incearca sa fii coerenta in idei
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
VoxEgo
senior
senior
Posts: 192
Joined: Thu Jan 29, 2004 1:10 pm
Location: your mind
Contact:

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby VoxEgo » Thu Dec 03, 2009 7:20 pm

Pentru ultima oara, pentru ca deja te consider incapabila sa procesezi informatia.
Eu am sustinut DOAR varianta 3 din 5, niciodata 4 din 5, daca nu poti sa citesti este exclusiv problema ta. Daca ai incercat de 2 ori, odata cu 3 variante, odata cu 4, ai incercat degeaba. Pentru rezultate VAG concludente ai nevoie de minim 10 teste, realizate in aceiasi combinatie.
De asemenea, am sustinut ca nu se vor obtine rezultate mici, 200-300-400. Marja de eroare cea mai mare o au testele CS, deoarece aici ai 20% sanse sa obtii puncte si 80% sanse sa obtii 0. Probabil rezultate mai bune s-ar obtine citind CS-urile, majoritatea sunt de bun simt.
La CM obligatoriu folosesti aceleasi 3 variante (ti-a spus cineva altceva?). Tu pui problema ca 's-ar vedea pe grila ta'. Dumnezeule. Tu realizezi ca eu vorbeam din punct de vedere teoretic, incercand sa subliniez ca nu este necesar sa ai vreo urma de materie acumulata pentru a obtine punctajele pe care le aveti voi, nu sugeram o metoda de a obtine punctaje? Chiar si asa, nimanui nu i-ar pasa ce metoda de corectare ai ales, nu ai fi trasa de maneca, yada yada.

Pe scurt, te rog sa ramai la concluzia ca eu aberez si ca 'practica' spune altceva. Este mai bine pentru toti.
the Earth is flat

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby d'Arc » Thu Dec 03, 2009 7:21 pm

daniela.55 wrote:am vrut sa vad daca intr adevar vorbesti doar ca sa te afli in treaba.Si m am lamurit.Dar stai linistit ca nu esti singurul caz.


abtine-te, rogu-te.

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby Lizz22 » Thu Dec 03, 2009 7:23 pm

zic sa te mai uiti o data, siaca am sustinut eu macar o clipa pe cei cu 460 de puncte, atunci imi cer scuze public.eram pentru suplimentare, dar am mai spus-o si o spun ca cei sub 500 de puncte chiar nu au treaba deloc. si am mai spus si ca daca iei pe cineva de pe strada, care n-are treaba cu medicina, si il pui sa faca testele alea fara sa aiba habar despre ce e vorba tot scoate peste 460 de puncte. si apropo de coloana vertebrala, nu cumva tu te vaitai inainte de rezi si parca te milogeai la cei de pe forum dupa informatii "pretioase" ...ca tot veni vorba....[/quote]
mai sus te contrazici.incearca sa fii coerenta in idei[/quote]

1)te cheama alina?aaa,alina-daniela,aha!
2)nu sunt incoerenta-doar ca cei ca tine nu pot pricepe unele subtilitati.
3)eu nu caut informatile pretioase pe forum-ma bazez doar pe acte oficiale.

User avatar
minglee
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sun Nov 29, 2009 10:06 pm

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby minglee » Thu Dec 03, 2009 7:24 pm

Adineauri am facut 2 teste si la intamplare mi-au iesit 800 de puncte la unul si 450 la altul , adevarul e undeva la mijloc :D
Your time is the greatest gift you can give to someone.

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby alina_ok » Thu Dec 03, 2009 7:25 pm

daniela.55 wrote:
alina_ok wrote:protest.gif protest.gif protest.gif si eu vreau repetarea repartitiilor. nu au decat sa imi sara in cap jumate din cei de pe imed si sa ma injure in toate felurile posibile. nu ma intereseaza. nu am 700 de puncte dar macar imi vad de lungul nasului. si cand am spus ca toti au voie sa isi ceara drepturile, nu m-am referit si la faptul ca unii au dreptul de a calca in picioare pe restul. adica acum ar trebui sa ne inchinam in fata celor cu 460-500 de puncte.


alina,draga mea,da-mi voie sa-ti spun ca nici mie nu-mi plac oamenii fara coloana vertebrala si care nu-si vad lungul naslui. nu esti tu cea care cu o saptamana in urma bateai din picior pentru suplimentari,cea care ii sustinea pe cei cu 4** puncte in unul din topicurile de pe aici?acum,ca te-ai vazut cu sacii in caruta si ai prins mf ti-au crescut standardele?

zic sa te mai uiti o data, siaca am sustinut eu macar o clipa pe cei cu 460 de puncte, atunci imi cer scuze public.eram pentru suplimentare, dar am mai spus-o si o spun ca cei sub 500 de puncte chiar nu au treaba deloc. si am mai spus si ca daca iei pe cineva de pe strada, care n-are treaba cu medicina, si il pui sa faca testele alea fara sa aiba habar despre ce e vorba tot scoate peste 460 de puncte. si apropo de coloana vertebrala, nu cumva tu te vaitai inainte de rezi si parca te milogeai la cei de pe forum dupa informatii "pretioase" ...ca tot veni vorba....[/quote]


mai sus te contrazici.incearca sa fii coerenta in idei[/quote]
tanti, cred ca nu stii sa citesti. deci ce vreau sa spun e ca 460 de puncte nu poti sa scoti decat in doua conditii, ori nu te poti aduna si sa te incadrezi in timp la facut buline si nu termini de completat, ori esti prost facut gramada si n-ai nici o tangenta cu examenul respectiv. si sunt sigura ca din cei care au asemenea punctaj foarte putini sunt cei din prima categorie.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
kallyllas
junior
junior
Posts: 35
Joined: Sun Sep 18, 2005 3:40 pm
Location: Bucuresti

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby kallyllas » Thu Dec 03, 2009 7:26 pm

vreau si eu sa stiu ce anume sa va da acestor 1400 de persoane? eu am luat ce am vrut f bine chiar si nu mai schimb orice ar fi, DAR e aberant sa ma cheme astia la re-repartitie (poate sunt in China, de ce sa vin ? pt cine?) e infect pt toti cei care au luat rezul corect si pt a se incadra in normele ministerului s-au multumit cu posturi la cuca macaii pt ca nu aveau alternativa sa le spuna niste oameni care au obtinut cu miloaga niste locuri acum replici de genul "da' ce mai comentezi? cumva vrei sa schimbi?" Intrebarea mea este : si care e problema ca ar vrea respectivul sa schimbe? bai nesimtitilor , ca altfel nu stiu cum sa spun delicat, dupa ce ca ati picat, ca n-ati reusit sa invatati macar cat au invatat jumatate din competitie, mai aveti si tupeu sa faceti gargara? cei care vor sa schimbe , au dreptul asta pt ca v-au surclasat !!! de ce sa ramana sarmanii pe posturi la cuca macaii ca sa luati voi specialitati? nu va crapa obrazul??? NU aveti aceleasi drepturi si cu siguranta nu aveti mai multe decat cei ce au fost peste linie ! Cei care v-au depasit au participat la un concurs si in aceleasi conditii au facut mai bine! ce e greu de priceput!?!? Nu zic ca nu are toata lumea dreptul sa profeseze, ca e prost sau ca e destept...dar intr-o ordine echitabila colegilor, stiti ce e aceea?! Mai spunea un nesimtit aici ca lui i se pare normal sa primeasca , ca are mai multe drepturi decat aia care au tocit. Bai nesimtitule : daca tu n-ai tocit nimic in 6 ani inseamna ca esti prost de clampani ! Nu se poate sa nu tocesti nimic si crede-ma ca NIMENI n-a tocit 800 de pagini pt rezidentiat. tocesti niste clasificari, niste medicamente etc care, daca aveai un neuron activ, observai ca nici nu se dau la rez. Daca macar citeai materia o data - de doua ori, fara sa te obosesti tu , maretul, sa tocesti, realizai ca daca binevoiai sa iti pui muschiul tau important la treaba, luai rezul si fara luni de toceala. Dar deh.. vreti degeaba voi ! faceti gat aici de zici ca cine stie ce nu vi se da. Daca , cu logica voastra infinita constatati ca locurile si posturile nu ajung(ceea ce este evident), trebuia sa faceti gat inainte de rezidentiat nu dupa (acum nu mai e vb de dreptul e vorba de o milogeala dizgratioasa) dar ati sperat ca veti obtine ceva chiar si cu putinul/nimicul invatat si ca vor ramane alti "fraeri" fara loc, nu voi. Daca ati avea putina decenta v-ati apuca sa invatati pt anul urmator, fara sa sustineti pe-aici ca e dreptul vostru sa primiti din burta locuri. Eu as da acum nimic pt ca nu vreau sa mai respiri iar basinile mamicilor si tataicilor veniti la repartitie sa sustina plodul ce nu e in stare sa bifeze acolo niste locuri ( poate vi se pare incredibil, dar multi au reusit sa faca asta singuri !). Doar pt prietenii mei care stiu ca si-au ales niste specialitati "triste" as merge la o re-repartitie, ca sa nu luati voi mai bine decat ei.

User avatar
minglee
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sun Nov 29, 2009 10:06 pm

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby minglee » Thu Dec 03, 2009 7:34 pm

Draga kakylas esti pe langa subiect total dar daca tot vrei sa te bagi in zeama hai sa te luminam pe scurt in 2 timpi si 3 miscari :
1) se vor da in continuare locuri de MF asa cum au primit si generatiile anterioare promovate
2) nu te va chema nimeni la re-repartie
3) orice punctaj ai avut la ce exprimare ai nu meriti sa fi medic
4) mai usor cu jignirile ca nu esti pe maidan .
Your time is the greatest gift you can give to someone.

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby alina_ok » Thu Dec 03, 2009 7:45 pm

Lizz22 wrote:zic sa te mai uiti o data, siaca am sustinut eu macar o clipa pe cei cu 460 de puncte, atunci imi cer scuze public.eram pentru suplimentare, dar am mai spus-o si o spun ca cei sub 500 de puncte chiar nu au treaba deloc. si am mai spus si ca daca iei pe cineva de pe strada, care n-are treaba cu medicina, si il pui sa faca testele alea fara sa aiba habar despre ce e vorba tot scoate peste 460 de puncte. si apropo de coloana vertebrala, nu cumva tu te vaitai inainte de rezi si parca te milogeai la cei de pe forum dupa informatii "pretioase" ...ca tot veni vorba....

mai sus te contrazici.incearca sa fii coerenta in idei[/quote]

1)te cheama alina?aaa,alina-daniela,aha!
2)nu sunt incoerenta-doar ca cei ca tine nu pot pricepe unele subtilitati.
3)eu nu caut informatile pretioase pe forum-ma bazez doar pe acte oficiale.[/quote]
tanti se pare ca ai luat-o rau pe aratura, la faza cu subtilitatile m-ai terminat. vad ca tu nici pe fata daca ti le spune omul nu le pricepi. incep si eu cu
1. faza cu coerenta era pentru mine;
2. pe mine ma cheama alina, daniela e cu totul alta persoana, (crede-ma nu am personalitate multipla.)
khabi kushi khabie gham...

User avatar
VoxEgo
senior
senior
Posts: 192
Joined: Thu Jan 29, 2004 1:10 pm
Location: your mind
Contact:

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby VoxEgo » Thu Dec 03, 2009 7:47 pm

minglee wrote:Draga kakylas esti pe langa subiect total dar daca tot vrei sa te bagi in zeama hai sa te luminam pe scurt in 2 timpi si 3 miscari :
1) se vor da in continuare locuri de MF asa cum au primit si generatiile anterioare promovate
2) nu te va chema nimeni la re-repartie
3) orice punctaj ai avut la ce exprimare ai nu meriti sa fi medic
4) mai usor cu jignirile ca nu esti pe maidan .


Punctul tau 4 se contrazice cu 3. Sa nu fim ipocriti. Exprimarea ei este incorecta, dar a ta, cu expresii de genul 'tot vrei sa te bagi in zeama' te catalogheaza drept doctor?
Prefer un medic bun care injura ca la usa cortului decat pe oricare dintre cei 1500.
the Earth is flat

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: CURATA BATAIE DE JOC!!!!!!

Postby d'Arc » Thu Dec 03, 2009 7:52 pm

VoxEgo wrote:Prefer un medic bun care injura ca la usa cortului


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests