Adeverinta promovare rezidentiat

de dat il dam, dar il mai terminam ?
dragos_st
junior
junior
Posts: 32
Joined: Wed Nov 28, 2007 4:32 pm

Adeverinta promovare rezidentiat

Postby dragos_st » Sat Nov 28, 2009 2:07 pm

Am inteles ca cei care au promovat examenul/concursul dar raman fara loc sau post vor primi o adeverinta.

Cum eu nu am invatat am luat un punctaj care este mult in afara locurilor si posturilor; ideea este ca nu m-am stresat deoarece credeam ca toti promovatii vor primi ceva post.. iar eu MF imi doresc sa fac ..indiferent unde.

Intrebarea mea este: la ce este buna adeverinta care va fi eliberata? sper ca nu la fel de folositoare ca si diploma (cu toate ca atunci cand am intrat la fac stiam ca dupa absolvire voi iesi medic generalist dar asta e la noi nu se respecta prea multe)

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Adeverinta promovare rezidentiat

Postby flavv30 » Sat Nov 28, 2009 2:11 pm

Nu ne va ajuta la nimic!Si se pare ca nici asta nu o sa ne mai dea.
Am sprat ca vor suplimenta dar din cate se aude ,NU VA FI ASA!
Asta este ,raman somera cu punctaj peste 600.

dragos_st
junior
junior
Posts: 32
Joined: Wed Nov 28, 2007 4:32 pm

Re: Adeverinta promovare rezidentiat

Postby dragos_st » Sat Nov 28, 2009 2:22 pm

Chiar sa nu fie buna la nimic nu pot sa cred.. mai bine ne da cate o bomboana de pom ca tot vin sarbatorile de iarna

nu cred ca ramai pe dinafara cu 600... in fine nu se stie poate unii isi iau post mf doar de dragul de a fi platiti ca dupa un an sa dea din nou si sa fie buni de plata

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Adeverinta promovare rezidentiat

Postby flavv30 » Sat Nov 28, 2009 2:27 pm

Eu asa am inteles de la cei care au sunat la minster !ca nici adeverinta nu o sa ne dea iar de suplimentare nici atat!Stagiatura am inteles ca s-a scos si asta!pacat..eu am invatat multe at am fost stagiara anul asta!
Vorba ta! mai bine ne da o bomboana si termina treaba!
O sa ma duc maine ,sper si eu sa prind MF ,asta si vreau ,dar am inteles ca nici asa ceva nu o sa prind!

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Adeverinta promovare rezidentiat

Postby daniela.55 » Sat Nov 28, 2009 2:32 pm

dragos_st wrote:Am inteles ca cei care au promovat examenul/concursul dar raman fara loc sau post vor primi o adeverinta.

Cum eu nu am invatat am luat un punctaj care este mult in afara locurilor si posturilor; ideea este ca nu m-am stresat deoarece credeam ca toti promovatii vor primi ceva post.. iar eu MF imi doresc sa fac ..indiferent unde.

Intrebarea mea este: la ce este buna adeverinta care va fi eliberata? sper ca nu la fel de folositoare ca si diploma (cu toate ca atunci cand am intrat la fac stiam ca dupa absolvire voi iesi medic generalist dar asta e la noi nu se respecta prea multe)


Asta a fost problema, ca mai toata lumea nu s-a stresat.Daca ne mobilizam cu adevarat toti nu mai speram acum la o adeverinta buna de pus in rama (oricum nici pe aia nu o mai primim)
Pentru noi s-a cam incheiat povestea anul asta.Puteam face ceva daca eram hotarati dar multi au preferat sa stea pe tusa si sa astepte.
care o fi ultimul punctaj cu care se va prinde ceva?
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Adeverinta promovare rezidentiat

Postby flavv30 » Sat Nov 28, 2009 2:42 pm

Stiu Daniela!ai dreptate .S-a zbatut "profesorul"degeaba .Am fost putin care l-am sustinut!Sti ce era bine.Dupa teleconferinta sa ne adunam astia care am ramas si sa facem ceva!Dar nu cred ca vor fi muli care sa fie cu noi!
De punctaj ,te anunt eu maine seara.O sa ma duc sa vad daca prind ceva si cand vin acasa postez eu care a fost ultimul punctaj.Tot aici o sa gasesti nu o sa fac alt fisier.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Adeverinta promovare rezidentiat

Postby Calico » Sun Nov 29, 2009 3:34 am

dragos_st wrote:Cum eu nu am invatat am luat un punctaj care este mult in afara locurilor si posturilor; ideea este ca nu m-am stresat deoarece credeam ca toti promovatii vor primi ceva post.. iar eu MF imi doresc sa fac ..indiferent unde.

Ar fi vremea sa intelegeti ca MF inseamna MEDIC de familie si ca e normal sa inveti daca vrei sa devii medic.
Ca sa nu mai spun ca sa te prezinti la un examen fara sa inveti, bazandu-se pe faptul ca toti promovatii vor primi post, dar fara sa verifici macar daca acest lucru e adevarat, e o dovada clara de neghiobie.

dragos_st wrote:Intrebarea mea este: la ce este buna adeverinta care va fi eliberata?

Pai sa vedem, poti s-o faci sul...?

dragos_st wrote:mai bine ne da cate o bomboana de pom ca tot vin sarbatorile de iarna

Numai copiii cuminti care invata iau bomboane.

daniela.55 wrote:Asta a fost problema, ca mai toata lumea nu s-a stresat

Problema a fost ca n-aveati dreptate.
A, si in limba romana e fie "nimeni nu s-a stresat", fie "toata lumea s-a stresat".

Spor la invatat!

dragos_st
junior
junior
Posts: 32
Joined: Wed Nov 28, 2007 4:32 pm

Re: Adeverinta promovare rezidentiat

Postby dragos_st » Sun Nov 29, 2009 9:30 am

MumaPadurii wrote:Ca sa nu mai spun ca sa te prezinti la un examen fara sa inveti


ce exprimare mai e si asta.. sau ai dat proba la reclama cu matusica " ca sa fie bine" ?!

MumaPadurii wrote:Ar fi vremea sa intelegeti ca MF inseamna MEDIC de familie si ca e normal sa inveti daca vrei sa devii medic.


pe diploma scrie "MEDIC DOCTOR"

MumaPadurii wrote:Numai copiii cuminti care invata iau bomboane.


copiii cuminiti primesc bomboane iar restul isi iau singuri

iar te bagi aiurea cu comentarii ieftine.. primul post are o intrebare la baza iar tu mi-ai raspuns la intrebare cu alta .. asa ca tu dai dovada de neghiobie ..

User avatar
rezidante
senior
senior
Posts: 466
Joined: Sun Jan 25, 2009 4:26 pm
Location: Kandahar

Re: Adeverinta promovare rezidentiat

Postby rezidante » Sun Nov 29, 2009 6:32 pm

dragos_st wrote:Am inteles ca cei care au promovat examenul/concursul dar raman fara loc sau post vor primi o adeverinta.

Cum eu nu am invatat am luat un punctaj care este mult in afara locurilor si posturilor; ideea este ca nu m-am stresat deoarece credeam ca toti promovatii vor primi ceva post.. iar eu MF imi doresc sa fac ..indiferent unde.

Intrebarea mea este: la ce este buna adeverinta care va fi eliberata? sper ca nu la fel de folositoare ca si diploma (cu toate ca atunci cand am intrat la fac stiam ca dupa absolvire voi iesi medic generalist dar asta e la noi nu se respecta prea multe)


Aceasta adeverinta valoreaza 50 EMC,o pastrezi printre acte si candva iti va folosi!


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 56 guests