Organizare pentru PROTEST

de dat il dam, dar il mai terminam ?
daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby daniela.55 » Wed Nov 25, 2009 1:33 pm

MumaPadurii wrote:
daniela.55 wrote:Unde ziceai ca esti rezidenta, apropo?
[...]
Pe ce ziceai ca esti rezidenta?
Oau, cata insistenta si doar intr-un singur post. Eu chiar nu inteleg de ce va fascineaza atat viata mea personala...
Daca am familie, prieteni, daca lucrez sau nu... Sunt magulita de interesul asta pentru mine, dar noi vorbim lucruri serioase aici. Daca vrei sa participi la discutie fii si tu ontopic.



Nici macar nu stii sa ocolesti elegant raspunsul, poate iei niste lectii de la marele IT ist.El era mai bun.
Arata si mie unde vorbeai la subiectul topicului (stii care e?) Si nu, nu este hai sa ne zicem ce parere avem noi despre protest sau despre demersul asta.Deci penibil faza cu ontopic
In niciun caz nu ne fascineaza ci provoaca mila.Ne lasa sau mai bine zis ma lasa rece viata ta personala.Ce ar putea sa ma fascineze la o viata asa monotona in care stai toata ziulica si dai replici si sustii o cauza pe care deja toata lumea o cunoaste.Crede ma asta nu e viata care sa fascineze.
Si insistam sa ne zici unde esti rezidenta sau mai bine zis pe ce din curiozitate.Mai era cineva pe aici :allright: care lasa sa se inteleaga ca e ceva si cand colo ce sa vezi: surprize surprize
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

stalker76
junior
junior
Posts: 96
Joined: Mon May 10, 2004 9:03 pm

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby stalker76 » Wed Nov 25, 2009 1:39 pm

promotia 2007 endocrine daca nu ma inseala memoria prea tare! Asa ca nu va puneti cu ea ca e bazata pe hormoni :)
Oricum, si pentru gurile rele ca sa aiba si ele ce vorbi, dau un citat din 2007 "Cred ca a depins de comisie. La noi in serie s-au luat note mari, intre intre 9 si 9,97 :D (si vreo 2 sub 9). Dar am putut vorbi. Grilele nu le-am stiut dinainte, dar s-a zvonit ca la medicale o sa dea din grilele de pe etim. Pentru chirurgie si pentru subiectele noi (care s-au introdus anul asta la rezi) au fost grile la prima vedere." Este vorba de licenta pentru cine nu stie! :peace:

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby dr_dr » Wed Nov 25, 2009 1:44 pm

stalker76 wrote:promotia 2007 endocrine daca nu ma inseala memoria prea tare! Asa ca nu va puneti cu ea ca e bazata pe hormoni :)
Oricum, si pentru gurile rele ca sa aiba si ele ce vorbi, dau un citat din 2007 "Cred ca a depins de comisie. La noi in serie s-au luat note mari, intre intre 9 si 9,97 :D (si vreo 2 sub 9). Dar am putut vorbi. Grilele nu le-am stiut dinainte, dar s-a zvonit ca la medicale o sa dea din grilele de pe etim. Pentru chirurgie si pentru subiectele noi (care s-au introdus anul asta la rezi) au fost grile la prima vedere." Este vorba de licenta pentru cine nu stie! :peace:


la cluj se pun grilele pe siteul umf si toata lumea ia nota mare :roll:

jenibil :roll:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Calico » Wed Nov 25, 2009 1:45 pm

Sunt de acord cu citatul. Ceea ce-mi demonstreaza exact punctul de vedere, multumesc stalker76, ca licenta poate sa o ia oricine. Si chiar cu nota mare. Deci chiar trebuie sa existe un concurs de rezidentiat care sa faca o diferentiere si sa hotarasca cine sa ajunga medic si cine nu.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby daniela.55 » Wed Nov 25, 2009 1:48 pm

MumaPadurii wrote:Sunt de acord cu citatul. Ceea ce-mi demonstreaza exact punctul de vedere, multumesc stalker76, ca licenta poate sa o ia oricine. Si chiar cu nota mare. Deci chiar trebuie sa existe un concurs de rezidentiat care sa faca o diferentiere si sa hotarasca cine sa ajunga medic si cine nu.



Concursul asta nu face chiar asa o diferentiere corecta intre cine ar trebui si cine nu ar merita( nu ar face fatza) sa ajunga medic.Avem un exemplu printre noi.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby daniela.55 » Wed Nov 25, 2009 1:49 pm

daniela.55 wrote:
MumaPadurii wrote:
daniela.55 wrote:Unde ziceai ca esti rezidenta, apropo?
[...]
Pe ce ziceai ca esti rezidenta?
Oau, cata insistenta si doar intr-un singur post. Eu chiar nu inteleg de ce va fascineaza atat viata mea personala...
Daca am familie, prieteni, daca lucrez sau nu... Sunt magulita de interesul asta pentru mine, dar noi vorbim lucruri serioase aici. Daca vrei sa participi la discutie fii si tu ontopic.



Nici macar nu stii sa ocolesti elegant raspunsul, poate iei niste lectii de la marele IT ist.El era mai bun.
Arata si mie unde vorbeai la subiectul topicului (stii care e?) Si nu, nu este hai sa ne zicem ce parere avem noi despre protest sau despre demersul asta.Deci penibil faza cu ontopic
In niciun caz nu ne fascineaza ci provoaca mila.Ne lasa sau mai bine zis ma lasa rece viata ta personala.Ce ar putea sa ma fascineze la o viata asa monotona in care stai toata ziulica si dai replici si sustii o cauza pe care deja toata lumea o cunoaste.Crede ma asta nu e viata care sa fascineze.
Si insistam sa ne zici unde esti rezidenta sau mai bine zis pe ce din curiozitate.Mai era cineva pe aici :allright: care lasa sa se inteleaga ca e ceva si cand colo ce sa vezi: surprize surprize
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Calico » Wed Nov 25, 2009 1:54 pm

Ma amuzati grozav cu ipocrizia voastra.

Raysa_damaris cica vrea sa ma ignore (cred ca a zis asta de vreo 24 de ori pana acuma, daca iau in considerare si mesajele private), dar se pare ca nu prea reuseste.

Iar pe daniela.55 cica o lasa rece viata mea personala, dar nu scapa ocazia sa ma interogheze in privinta asta si probabil ca acum scormoneste dupa niste informatii.
Puii mei, nici mie nu mi se pare viata mea personala interesanta la momentul actual, dar trebuie sa fac ce e necesar. Mai bine sa am o viata anosta timp de cateva luni, dacat sa stau dupa-aia sa ma plang ca n-am unde sa lucrez (ca altii).

Hai sa va spun adevarul. Am fost endocrinolog, da, dar am fost data afara dupa ce s-a descoperit ca am falsificat rezultatele la rezidentiat. De fapt luasem un scor de vreo 457, de aici vin si frustrarile, daca mie nu mi-a mers, nu vreau sa le mearga nici altora.
Acum nu lucrez si am o relatie care merge din ce in ce mai prost. Consilierul matrimonial m-a sfatuit sa intru pe forum si sa imi vars toata agresivitatea aici, cica m-ar ajuta in viata personala si e si distractiv. Alte intrebari?

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby daniela.55 » Wed Nov 25, 2009 2:02 pm

MumaPadurii wrote:Ma amuzati grozav cu ipocrizia voastra.

Raysa_damaris cica vrea sa ma ignore (cred ca a zis asta de vreo 24 de ori pana acuma, daca iau in considerare si mesajele private), dar se pare ca nu prea reuseste.

Iar pe daniela.55 cica o lasa rece viata mea personala, dar nu scapa ocazia sa ma interogheze in privinta asta si probabil ca acum scormoneste dupa niste informatii.
Puii mei, nici mie nu mi se pare viata mea personala interesanta la momentul actual, dar trebuie sa fac ce e necesar. Mai bine sa am o viata anosta timp de cateva luni, dacat sa stau dupa-aia sa ma plang ca n-am unde sa lucrez (ca altii).

Hai sa va spun adevarul. Am fost endocrinolog, da, dar am fost data afara dupa ce s-a descoperit ca am falsificat rezultatele la rezidentiat. De fapt luasem un scor de vreo 457, de aici vin si frustrarile, daca mie nu mi-a mers, nu vreau sa le mearga nici altora.
Acum nu lucrez si am o relatie care merge din ce in ce mai prost. Consilierul matrimonial m-a sfatuit sa intru pe forum si sa imi vars toata agresivitatea aici, cica m-ar ajuta in viata personala si e si distractiv. Alte intrebari?



Ce pot spune dupa o replica ca asta??
Faptul ca te am intrebat in vreo 2 postari nu crezi ca nu prea inseamna ce zici tu? Sa stau sa caut dupa tine nu merita efortul.CU Marele IT ist a fost altceva, am si specificat ca a fost vorba de gestul ala de 2 lei de a pune numele unei colege pe forum , de a amentinta ca o face vedeta, ca e varza, o atitudine de 2 lei, de <neam prost> mai pe romaneste
In schimb in cazul tau esti prea ... ca sa merite efortul,sincer (prin .... am vrut sa arat ca nici macar nu stiu cum sa ti zic)
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Chingachgook » Wed Nov 25, 2009 2:07 pm

buna ziua, unde se organizeaza protestul?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Calico » Wed Nov 25, 2009 2:10 pm

kooksee wrote:buna ziua, unde se organizeaza protestul?

Ca sa se organiezeze un protest trebuie sa fie cineva care s-o faca.
daniela.55 wrote:In cazul nostru ce simplu:Noi nu avem ce face deocamdata decat sa asteptam.

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby dr_h » Wed Nov 25, 2009 2:11 pm

kooksee wrote:buna ziua, unde se organizeaza protestul?


La Urlati! :lol: :lol: :lol:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Chingachgook » Wed Nov 25, 2009 2:12 pm

eu vin.

trebuie sa ma intalnesc cu niste oameni acolo
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby daniela.55 » Wed Nov 25, 2009 2:18 pm

MumaPadurii wrote:
kooksee wrote:buna ziua, unde se organizeaza protestul?

Ca sa se organiezeze un protest trebuie sa fie cineva care s-o faca.
daniela.55 wrote:In cazul nostru ce simplu:Noi nu avem ce face deocamdata decat sa asteptam.


OF dragutza tu chiar nu intelegi nimic.Uitandu ma la tine ma faci sa cred ca se poate sa iei rezidentiatul si fara sa gandesti prea mult.NU stiu cum faci dar cam mereu intelegi pe langa.
Oricum vad ca a aparut It istul de serviciu.Va las impreuna poate reuseste el sa ti explice ce si cum.
Si ca sa fiu ontopic:nu ma ocup personal de organizarea protestului.
Nu toti ne ocupam de organizarea lui de asta am si spus ca DEOCAMDATA asteptam.Ei uite ca ti am dat si explicatia (pe care probabil nici pe asta nu ai sa o intelegi) dar la o adica e marele IT ist pe aici si te ajuta el.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby dr_h » Wed Nov 25, 2009 2:21 pm

Daniela! Stai jos, nota 4!
De ce nu te apuci de invatat pt la anul? Decat sa pierzi vremea in polemici pe aici?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Chingachgook » Wed Nov 25, 2009 2:22 pm

daniela.55 wrote:am si spus ca DEOCAMDATA asteptam.


nici nu mai e mult pana in noiembrie 2010
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby swiss » Wed Nov 25, 2009 8:02 pm

MumaPadurii wrote:Hai sa va spun adevarul... Alte intrebari?

Menopauza la ce varsta? :)

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Calico » Wed Nov 25, 2009 8:15 pm

Se poate programa? Mama ce avansati sunteti voi acolo in Elvetia cu medicina. :)

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby swiss » Wed Nov 25, 2009 8:17 pm

MumaPadurii wrote:Se poate programa? Mama ce avansati sunteti voi acolo in Elvetia cu medicina. :)

Pai daca'ti faci o histerectomie, se poate induce...da nu'ti recomand :hate:

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Calico » Wed Nov 25, 2009 8:22 pm

A, eu vorbeam de aia naturala, dar se poate si asa. Nici eu nu mi-as recomanda insa.

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby swiss » Wed Nov 25, 2009 9:07 pm

kooksee wrote:buna ziua, unde se organizeaza protestul?

in fata ministerului. vineri la ora 23.00, am reusit in sfarsit sa luam aprobarea.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Calico » Wed Nov 25, 2009 9:24 pm

Ce minister e in Urlati?

rezide
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Mon Nov 03, 2008 12:49 am

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby rezide » Thu Nov 26, 2009 9:03 pm

holliday wrote:
kooksee wrote:buna ziua, unde se organizeaza protestul?

in fata ministerului. vineri la ora 23.00, am reusit in sfarsit sa luam aprobarea.





pana la urma se tine sau nu protestul?
ce facem?

rezide
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Mon Nov 03, 2008 12:49 am

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby rezide » Thu Nov 26, 2009 9:07 pm

haideti sa ne organizam!!!!
nu putem sa lasam lucrurile asa!!!!!!!!!

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby swiss » Fri Nov 27, 2009 1:15 am

rezide wrote:haideti sa ne organizam!!!!
nu putem sa lasam lucrurile asa!!!!!!!!!

pai nu a fost?
nu ai fost??? :shock:


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 66 guests