contractul vechi/contractul nou...

de dat il dam, dar il mai terminam ?
Flaviviridae
junior
junior
Posts: 40
Joined: Sun Jul 13, 2008 1:06 am
Location: TM

contractul vechi/contractul nou...

Postby Flaviviridae » Sat Nov 21, 2009 6:55 pm

Daca ai deja in palmares un an de rezi pe loc si acum pe 28-29 schimbi specialitatea, cand se desface vechiul contract? legal trebuie sa mergi la vechiul job pana pe 31dec ??!! pot sa-l desfaci mai repede?
Referitor la noul contract, iti poti lua concediu in ianuarie?

User avatar
Mariko
junior
junior
Posts: 63
Joined: Mon Dec 01, 2008 4:05 pm
Location: Bucharest, Romania

Re: contractul vechi/contractul nou...

Postby Mariko » Sat Nov 21, 2009 6:59 pm

Trebuie sa mergi la vechiul job pana pe 31 decembrie, poti incheia mai repede daca iti iei concediu (in caz ca ti-a mai ramas ceva pe anul in curs). Din moment ce incepi noul contract, iti poti lua concediu oricand de la 1 ianuarie pana pe 31 decembrie...asa mi s-a spus de la spitalul platitor.
Things fall apart so that other things can fall together.

User avatar
vampyblue
senior
senior
Posts: 117
Joined: Sat Feb 16, 2008 12:39 am

Re: contractul vechi/contractul nou...

Postby vampyblue » Sun Nov 22, 2009 11:15 pm

Mariko wrote:Trebuie sa mergi la vechiul job pana pe 31 decembrie, poti incheia mai repede daca iti iei concediu (in caz ca ti-a mai ramas ceva pe anul in curs). Din moment ce incepi noul contract, iti poti lua concediu oricand de la 1 ianuarie pana pe 31 decembrie...asa mi s-a spus de la spitalul platitor.



eu stiam ca in primele 6 luni de contract nu iti poti lua concediu de odihna (asa mi sa spus cand am incheiat celalalt contract cu spitalul...), informatie primita si de la alti prieteni angajati in diverse domenii de activitate..

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: contractul vechi/contractul nou...

Postby cog1983 » Mon Nov 23, 2009 11:06 am

vampyblue wrote:
Mariko wrote:Trebuie sa mergi la vechiul job pana pe 31 decembrie, poti incheia mai repede daca iti iei concediu (in caz ca ti-a mai ramas ceva pe anul in curs). Din moment ce incepi noul contract, iti poti lua concediu oricand de la 1 ianuarie pana pe 31 decembrie...asa mi s-a spus de la spitalul platitor.



eu stiam ca in primele 6 luni de contract nu iti poti lua concediu de odihna (asa mi sa spus cand am incheiat celalalt contract cu spitalul...), informatie primita si de la alti prieteni angajati in diverse domenii de activitate..

Eu mi-am luat concediu in primele 6 luni, deci se poate!
Simtul umorului e o dovada de inteligenta


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests