mutat: balacareala de la petitie

de dat il dam, dar il mai terminam ?
daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby daniela.55 » Mon Nov 23, 2009 1:02 pm

kooksee wrote:
daniela.55 wrote:
kooksee wrote:e remarcabil sa te inscrii acum 7 zile pe forumul asta si sa ne inveti cum e cu regulile



e remarcabil ca nu te duce capul ala de mare MF ist ca poate asta nu e primul forum pe care scriu.Poate de asta stiu regulile de baza ale unui forum.



nu am zis ca e primul pe care scrii

totusu imed nu e tot aia cu miresici.ro


da' nu-i asa ca ti-ai dori si tu un cap din asta mare de mefist?
:)
dar daca nu se poate....

sa inteleg ca pe miresici mai scrii? probabil ca acolo e cam acelasi mod de a scrie pe langa subiect din moment ce te manifesti si aici la fel.Poate o iei si pe muma padurii cu tine acolo.nu i am duce lipsa
Si nu mi as dori un cap ca asta de MF ist.in niciun caz atat de ingust.Mi as dori un post de Mf pe care o sa l obtin nu i problema, insa daca m as pricopsi cu un cap asa ca al Marelui MF ist asta ar fi o problema.Sper sa nu ajungem asa toti la batranete.

P.S.
Astept urmatoarea replica din putzul gandirii tale de geniu.Cand nu scrii pe imed banuiesc ca iti recitesti postarile si pici pe spate de mandrie:mama ce le am zis-o
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Calico » Mon Nov 23, 2009 1:06 pm

De asemenea remarc ca pentru cineva care a stat atat de mult pe forumuri, ar fi trebuit sa stii cum se scrie corect. Ia deschide tu prima carte peste care dai sau primul articol de pe net si vezi ca dupa semnele de punctuatie se lasa spatiu.
Vezi daca stai pe forumuri proaste? Persisti in greseala.

A, si vezi ca daca repeti tot timpul "mare MF-ist" nu inseamna ca o sa ajungi si tu unul.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Chingachgook » Mon Nov 23, 2009 1:08 pm

MumaPadurii wrote:
A, si vezi ca daca repeti tot timpul "mare MF-ist" nu inseamna ca o sa ajungi si tu unul.



nu e asa greu sa ajungi mefist

trebuie totusi un minim de inteligenta si disciplina a studiului
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby dr_h » Mon Nov 23, 2009 1:11 pm

daniela.55 muta-ti aberatiile pe topicul acesta. Nu vezi titlul topicului? Ce legatura au parerile tale cu organizarea protestului? Vezi, tot tu esti pe langa cu regulile forumului... :lol:

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby daniela.55 » Mon Nov 23, 2009 1:13 pm

MumaPadurii wrote:De asemenea remarc ca pentru cineva care a stat atat de mult pe forumuri, ar fi trebuit sa stii cum se scrie corect. Ia deschide tu prima carte peste care dai sau primul articol de pe net si vezi ca dupa semnele de punctuatie se lasa spatiu.
Vezi daca stai pe forumuri proaste? Persisti in greseala.

A, si vezi ca daca repeti tot timpul "mare MF-ist" nu inseamna ca o sa ajungi si tu unul.



Cand nu mai ai ce spune te legi de lucruri fara sens.Nu suntem la un examen de limba si gramatica romana, ortografie etc.Greseli de genul apar cand mai faci si alt lucru pe langa a raspunde pe forum.Dar accept reprosul.Mai grav este sa persisti in prostie :cand ti se spune ca sunt niste reguli si ele trebuiesc respectate iar tu persisti in a le ignora nu inseamna decat un singur lucru:nu prea te duce capusorul.
Si asa cum am mai zis in niciun caz nu vreau sa ajung ca marele Mf ist.E diferenta intre un Mf ist si Marele Mf ist.Stim cu totii care e.Probabil mai putin tu.TE prinzi mai greu.Intreaba l pe Marele Mf ist,iti va explica el.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby daniela.55 » Mon Nov 23, 2009 1:17 pm

kooksee wrote:
MumaPadurii wrote:
A, si vezi ca daca repeti tot timpul "mare MF-ist" nu inseamna ca o sa ajungi si tu unul.



nu e asa greu sa ajungi mefist

trebuie totusi un minim de inteligenta si disciplina a studiului


Ai dreptate,nu e greu sa ajungi Mf ist.Pentru Mf cred ca ajunge si disciplina studiului.Vad ca sunt unii pe aci care au reusit si fara cea de a 2 a conditie-inteligenta (poate traduci tu pentru muma padurii ca ea se prinde mai greu)
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby daniela.55 » Mon Nov 23, 2009 1:24 pm

Acum ma retrag de pe topicul asta ca il incarcam de oftopic.SI o sa mai ignor iar pentru o perioada teoriile celor 2.
P.S. pt Marele Mf ist: te las sa recitesti ce mi ai zis.Sa vezi cat de tare ai fost.Poate faci o conferinta cu muma padurii in care sa va mandriti cu ce ne ati spus:< uite ce le am zis eu.Nu ca eu am fost mai tare, uite ce le am zis eu.Nuuu a mea a fost mai tare>.Etc etc.Distractie placuta.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Calico » Mon Nov 23, 2009 1:25 pm

MumaPadurii wrote:Ia deschide tu prima carte peste care dai sau primul articol de pe net si vezi ca dupa semnele de punctuatie se lasa spatiu.
Vezi daca stai pe forumuri proaste? Persisti in greseala.

daniela.55 wrote:Greseli de genul apar cand mai faci si alt lucru pe langa a raspunde pe forum.Dar accept reprosul.Mai grav este sa persisti in prostie :cand ti se spune ca sunt niste reguli si ele trebuiesc respectate iar tu persisti in a le ignora nu inseamna decat un singur lucru:nu prea te duce capusorul.

Nu as putea sa te aprob mai mult. Ai perfecta dreptate.
Ma bucur ca incheiem aceasta discutie fiind amandoua de acord ca pe tine nu prea te duce capul.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby daniela.55 » Mon Nov 23, 2009 1:32 pm

MumaPadurii wrote:
MumaPadurii wrote:Ia deschide tu prima carte peste care dai sau primul articol de pe net si vezi ca dupa semnele de punctuatie se lasa spatiu.
Vezi daca stai pe forumuri proaste? Persisti in greseala.

daniela.55 wrote:Greseli de genul apar cand mai faci si alt lucru pe langa a raspunde pe forum.Dar accept reprosul.Mai grav este sa persisti in prostie :cand ti se spune ca sunt niste reguli si ele trebuiesc respectate iar tu persisti in a le ignora nu inseamna decat un singur lucru:nu prea te duce capusorul.

Nu as putea sa te aprob mai mult. Ai perfecta dreptate.
Ma bucur ca incheiem aceasta discutie fiind amandoua de acord ca pe tine nu prea te duce capul.



Esti funny rau.cauta l pe kooksee sa ti explice cum sta treaba.Se pare ca tii neaparat sa ma convingi ca atata poti.
Gata de data asta chiar nu mai dau replica aici,dar daca mai ai nelamuriri si nu dai de Marele MF ist poti cere lamuriri pe topicul cu balacareala unde cand imi mai fac timp iti pot raspunde.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Chingachgook » Mon Nov 23, 2009 1:36 pm

sunt de-a dreptul flatat

daniela 69 cand iti faci timp sa ne raspunzi pe topicul ala cu balacareala te concentrezi doar asupra imedului?
si promiti ca inveti cand si unde se pun punctele si spatiile?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby daniela.55 » Mon Nov 23, 2009 1:41 pm

dr_h wrote:daniela.55 muta-ti aberatiile pe topicul acesta. Nu vezi titlul topicului? Ce legatura au parerile tale cu organizarea protestului? Vezi, tot tu esti pe langa cu regulile forumului... :lol:



Daca ar intelege geniile alea 2 ca aici se discuta pe langa subiect as vorbi aici si nu as mai fi nevoita sa incarc topicul ala cu oftopic.Dar intre timp poate s-a lamurit si muma padurii cum stau lucrurile si nu mai abereaza pe unde nu trebuie.De la Marele Mf ist e mai greu sa astept asta, probabil si varsta e de vina.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Chingachgook » Mon Nov 23, 2009 1:43 pm

ce vrei, la varsta mea nu mai ai alte bucurii

o sa vin in toiag la miting cand o fi
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Calico » Mon Nov 23, 2009 1:52 pm

daniela.55 wrote:Dar intre timp poate s-a lamurit si muma padurii cum stau lucrurile si nu mai abereaza pe unde nu trebuie.

Nu prea m-am lamurit.
Fii bun si explica-mi tu, kooksee, de ce n-o duce capul sa lase spatiu dupa semnele de punctuatie?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Chingachgook » Mon Nov 23, 2009 1:56 pm

god works in mysterious ways, my child
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21858
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Melania » Mon Nov 23, 2009 2:05 pm

Datzine si noua mefe, ca sa mananca si gura noastra o pane, traivar neamu. Si se dea cate un loc, sa ajunga la toata lumea. Ca daca nu, ma tai cu lama in fatza guvernului mancavash.
Si-mi bat si un cui in cap, nah.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Mon Nov 23, 2009 2:09 pm

kooksee wrote:
daniela.55 wrote: la anul ce o sa mai ziceti cand absolvenţi de medicină care anual nu reuşesc să obţină un loc la rezidenţiat vor putea să opteze pentru continuarea pregătirii postuniversitare, specializându-se în medicina de familie.De ce nu de anul asta daca tot e posibil?Aici cred ca este nedreptatea.



peste vreo 3 ani se va intra la rezi pe baza de interviu.

de ce nu de anul asta. aici cred eu ca este nedreptatea.



POATE.
In schimb eu nu vorbesc despre o probabilitate ci despre o lege.Cred ca stii care e diferenta.
Muma padurii iar esti pe langa subiect,nu reusesti si pace sa urmaresti discutia (ti am zis cand nu reusesti cere o mana de ajutor marelui MF ist).Nu toti vor MF anul asta ca sa aiba bani si apoi sa incerce iar la anul.Mai sunt si care chiar vor MF
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Mon Nov 23, 2009 2:10 pm

daniela.55 wrote:a facultatea noastra fara continuarea studiilor nu are valoare.Ceea ce iar e o hiba a sistemului.Diploma noastra nu are nicio valoare fara DLP.Probabil daca ramanea Bazac ministru se clarifica problema.



doooamne voiati dlp dupa facultate??

misto aia cu comunicatul


sa se dea dom'le comunicat. atatea locuri avem, primii in ordinea mediilor si le aleg pe astea. conditia necesara dar nu suficienta este sa aiba peste 50%



sau s-a dat cumva comunicatul asta inainte de examen cu vreo 2 luni?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Calico » Mon Nov 23, 2009 2:13 pm

daniela.55 wrote:Acum nu ne batem neaparat pentru MF ci pentru o solutie ca cei promovati sa nu ramana in afara sistemului(poate nu stiai dar nici practica asistata nu mai e valabila).Ca se numeste stagiatura,ca se numeste Mf asta ramane de vazut.
[...]
Nu toti vor MF anul asta ca sa aiba bani si apoi sa incerce iar la anul.Mai sunt si care chiar vor MF

Da, recunosc. Nu pot sa-ti urmaresc argumentele. Si nu cred ca e vina mea.
Last edited by Calico on Mon Nov 23, 2009 2:14 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21858
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Melania » Mon Nov 23, 2009 2:14 pm

Dr.Jol wrote:Pentru Medicina exista o obtiune foarte interesanta...

Dr.LOL dixit.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Mon Nov 23, 2009 2:15 pm

MumaPadurii wrote:Voi ce cereti de fapt?
DLP dupa terminarea facultatii? de unde ai scos aberatia asta?? stiu stiu -din putzul gandirii tale
Ca cei care au promovat rezi fara loc sa faca stagiatura?
Ca cei care au promovat rezi fara loc sa ia locuri de MF?

Toate astea? Orice din astea? Lamuriti-ne si pe noi, ca eu tot nu cred ca stiti ce vreti atunci cand protestati, ceea ce e pur si simplu PENIBIL.

Facultatea are valoare, cum sa nu aiba. In primul rand se pot lauda parintii (dar mai ales socrii) ca fata e medicinista. In al doilea rand te poti inscrie la rezi.



Off deja imi provoci mila!
Incep sa cred ca nici Marele Mf ist nu a reusit sa te lamureasca din moment ce persisti in ....Sa ti mai explic odata as face-o degeaba.Atata poti tu.O sa revin cu explicatii in alta postare
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

Dr.Jol
senior
senior
Posts: 121
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:19 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Dr.Jol » Mon Nov 23, 2009 2:18 pm

eroarea de tipar am vazut-o primul. nu se accepta comentarii (nu isi au rostul cred)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Mon Nov 23, 2009 2:20 pm

daniela.64 wrote:Incep sa cred ca nici Marele Mf ist nu a reusit sa te lamureasca din moment ce persisti in ...


da' crede-ma ca fac tot posibilul.
ii spun pe messenger ce replicii sa dea si uita-te si tu la ea ce ii iese.

O sa revin cu explicatii in alta postare


asta te-a obosit suficient nu?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dr lol wrote:eroarea de tipar am vazut-o primul


si eu al doilea.
cred ca melania a fost cam a 4. pe topic mai e si mumapadurii si daniela 78 dar ultimei nu poti sa ii ceri suptilitati din astea
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21858
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Melania » Mon Nov 23, 2009 2:25 pm

Dumitrascuta Adrian 25 Bucuresti, Romania 19/11/2009 15:03 wrote:O casiera la Metrorex (care probabil nu are decat liceul ) are 1900 lei salariu.
Iar eu dupa 6 ani de Medicina promovata cu nota mare si cu examenul de rezidentiat promovat, nu am loc de munca si nici somer nu pot sa fiu macar.
Vi se pare corect?
Ar trebui sa facem si noi o greva!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Mon Nov 23, 2009 2:27 pm

esti rea
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Calico » Mon Nov 23, 2009 2:29 pm

daniela.55 wrote:
MumaPadurii wrote:Voi ce cereti de fapt?
DLP dupa terminarea facultatii?

de unde ai scos aberatia asta?? stiu stiu -din putzul gandirii tale
daniela.55 wrote:Ai dreptate insa facultatea noastra fara continuarea studiilor nu are valoare.Ceea ce iar e o hiba a sistemului.Diploma noastra nu are nicio valoare fara DLP.

Oare de unde mi-o fi venit o idee atat de aberanta ma intreb?

Eu n-am zis ca voi asta cereti. V-am intrebat daca stiti ce cereti exact. Iar tacerea poate fi si ea un raspuns.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Mon Nov 23, 2009 2:31 pm

Pentru kooksee in legatura cu eroarea de tipar

Sau poate le considera irelevante pentru subiectul discutiei

Citeste mai sus analiza lui dr_bang.Asta e subiect de discutie.Dar pentru tine si muma padurii sunt mai pe stilul vostru discutiile de 2 lei decat lucrurile serioase.E drept ca trebuie sa te si duca capusorul pentru asta( pe muma padurii o scuzam ca asa e ea, dar pe tine chiar nu te inteleg)
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Calico » Mon Nov 23, 2009 2:36 pm

Si poti sa intri si in somaj. Asta pentru Dumitrascuta Adrian care a semnat petitia fara sa stie acest lucru.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Mon Nov 23, 2009 2:39 pm

MumaPadurii wrote:Si poti sa intri si in somaj. Asta pentru Dumitrascuta Adrian care a semnat petitia fara sa stie acest lucru.



Saraca de tine.Ai ramas fara replici si incepi sa imprumuti de la Marele Mf ist? Nu-i lua painea omului.Ramai la replicile tale pline de profunzime.Esti mai funny asa.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Calico » Mon Nov 23, 2009 2:51 pm

Ce mai respecti tu regulile forumului...
Eu macar am oferit o informatie folositoare. Tu nu faci decat gura degeaba ca lumea e offtopic, dar esti in stare de ceva?
Sa vii cu o informatie utila? Nu.
Sa explici ce vreti voi cu petitia asta? Nu.
Sa respecti regulile forumului (ca tot te plangi de altii)? Nu.
Sa iei un punctaj onorabil la rezidentiat? Nu.
Sa vii cu niste replici noi? Nu.

Doar tranca-tranca.

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby swiss » Mon Nov 23, 2009 2:54 pm

Melania wrote:Datzine si noua mefe, ca sa mananca si gura noastra o pane, traivar neamu. Si se dea cate un loc, sa ajunga la toata lumea. Ca daca nu, ma tai cu lama in fatza guvernului mancavash.
Si-mi bat si un cui in cap, nah.

Vlade iar te plictisesti mama?
Nu'ti prieste Frantzzza ?

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby b3 » Mon Nov 23, 2009 7:59 pm

moderator: la cata curatentie tot trebuie sa fac pe aici, poate ar trebui sa ma angajez ca menajera. Sau poate babysitter

Ce nu inteleg eu este de ce tot insistati sa va certati in loc sa va vedeti fiecare de treburile lui. Daca o tabara face petitie sa se dea MF la 470 de puncte, celalalta ar putea sa faca petitie sa nu se dea.

Uite, nici mie nu-mi convine ca rezidentii au salariu 900 ron +/- sporuri, bonuri si alte prostii, dar nu ma apuc sa ma duc sa-i huidui pe angajatii Metrorex ca au facut greva pt salarii mai mari cand ei si asa au salarii mai mari decat rezidentii ;) Au, n-au dreptate, pot sa ceara ce vor. Si e de datoria autoritatilor/sefilor lor sa le dea sau nu si sa le explice sau nu de ce da si de ce nu.

Aici pe forum ce faceti voi se cheama flaming, google it.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Calico » Mon Nov 23, 2009 8:23 pm

b3 wrote:Daca o tabara face petitie sa se dea MF la 470 de puncte, celalalta ar putea sa faca petitie sa nu se dea.

Uiti ca cealalta tabara e impotriva petitiilor patetice.

Acum lasand gluma la o parte, eu nu ma duc in piata Universitatii sa-i huidui daca se strang acolo. Si nici nu ma apuc sa fac contra-petitie.
Si eu sunt de acord sa ceara ce vor. Pot sa ceara si locuri pe gineco, pe cardio; e dreptul lor. Dar daca vin cu niste argumente aiurea pe forum e dreptul meu sa-i contrazic, pentru ca asta e ideea unui forum, de a discuta argumente pro si contra. Daca vrei sa ai un spatiu pe internet unde sa vorbesti doar cu oameni care sunt de acord cu tine si sa faci proiecte de-astea, poti sa faci un grup pe yahoo.

Si nu-mi zice ca nu am discutat cu argumente (ca si multi alti colegi care nu sunt de acord cu ei); oricum, majoritatea offtopicurilor sunt raspunsuri la atacuri personale din partea unora.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby b3 » Mon Nov 23, 2009 8:32 pm

Pai n-am zis ca nu e argumentat sau ca n-aveti dreptate, doar ca o intindeti pana in panzele albe. As fi inteles daca ar fi fost o chestie in valuri, de genul la inceput tu si kooksee sa le ziceti ca n-au dreptate, dup-aia Dr.Luz si dr_dr, dup-aia altii, si eventual sa se mai schimbe oamenii si de partea cealalta. Dar voi sunteti aceeasi oameni care va certati cu aceeasi oameni pe aproape 15 pagini :? Eu chiar n-as avea atata rabdare, recordul meu a fost la o discutie in care erau atacati MFistii si cred ca nu m-a tinut mai mult de 2 pagini :D

Aia cu contrapetitia era o gluma, evident, dar o treaba serioasa ar fi sa canalizati energia asta spre un proiect de rezolvare a problemei locurilor la rezidentiat / celor care raman pe afara. Singura conditie pusa de minister, ca sa fie realist, e sa nu fie nevoie de finantare suplimentara. :mrgreen:
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Calico » Mon Nov 23, 2009 8:38 pm

Imi pare rau daca forumul asta e in decadere. Daca ar fi fost mai multi useri activi, atunci ar fi fost si mai multi participanti la discutie.

Eu zic ca pana una-alta ar trebui sa ne multumeasca. Ca daca nu eram noi sa pastram lucrurile interesante nu intra nici draq pe topicul lor cu petitia. :D

User avatar
Bogdan_DD
senior
senior
Posts: 470
Joined: Mon Mar 27, 2006 5:58 pm
Location: Bucuresti

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Bogdan_DD » Wed Dec 02, 2009 1:31 am

Din ciclul gigi becali pe partea economica

"ba aveti dreptate si vreau sa zic ca http://www.imed.ro e o pagina condusa de COMUNISTI BELITI care frate nu te lasa sa scrii ceva ca trebuie sa verifice (...) ala de mODERATOR...(...)...am facut revolutie ca sa imi dicteze niste comunisti ce sa scriu...SI IMED.RO si RECTORATUL BUCURESTI plus DECANATUL BUCURESTI MEDICINA sunt niste distrusi care spun numai minciuni ...o sa aveti soarta lui TATA CEAUSESCU si voi ba ratatilor...WWW.IMED.RO = COMUNISM si sa va duceti d***ului si voi si familia voastra"

Fragment de pe petitieonline.ro. Pagina 17. Domnul Vasile. How low can u get?


moderatorul se distreaza ca a ajuns si vedeta acum. aprobarea posturilor pt userii noi e o chestie care tine de anti-spam da' in fine..
Last edited by Bogdan_DD on Wed Dec 02, 2009 1:36 am, edited 1 time in total.

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21858
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Melania » Wed Dec 02, 2009 1:35 am

Mi-a scris Elodia:

emybuse wrote:HAHAHAHA ma faci sa rad pe cuvantul meu. Tu chiar nu stii ce se intampla la acest concurs am impresia. Tu nu stii ca se iau note peste 700 de puncte incepand cu 5000 de euro. Sau ca se cumpara locuri de specialitati pe chirurgie si cardilogie care specialitatile astea se iau doar cu note peste 850 de puncte. Esti prost informata!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Chingachgook » Wed Dec 02, 2009 1:40 am

Sau ca se cumpara locuri de specialitati pe chirurgie si cardilogie care specialitatile astea se iau doar cu note peste 850 de puncte.



greseala elementara


corect e "pe care". parca si vanghelie vorbeste mai corect
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Bogdan_DD
senior
senior
Posts: 470
Joined: Mon Mar 27, 2006 5:58 pm
Location: Bucuresti

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Bogdan_DD » Wed Dec 02, 2009 1:41 am

Tot e mai bine decat o colega a carei mama o sfatuia sa-si stranga bursa din facultate pt a-si cumpara post. :devil:

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Doktorita » Wed Dec 02, 2009 1:43 am

In fiecare an se cearta lumea pe forum dupa rezidentiat?....SI inainte ne mai contram dar oricum pe primul loc era invatatul :) ..incercam doar sa aflu daca suntem o generatie de "revolutionari" sau se intampla mai mult sau mai putin acelasi lucrur in fiecare an.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Calico » Wed Dec 02, 2009 1:44 am

emybuse wrote:Tu chiar nu stii ce se intampla la acest concurs am impresia. Tu nu stii ca se iau note peste 700 de puncte incepand cu 5000 de euro.
Da. Are dreptate. Eu mi-am cumparat punctajul cu 5700 de euro. Si a trebuit sa *** si ****. Deci dragi petitionari, stiti ce aveti de facut daca vreti sa aveti locuri....


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests