mutat: balacareala de la petitie

de dat il dam, dar il mai terminam ?
Cristianu
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Sun Mar 23, 2008 11:58 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Cristianu » Sun Nov 22, 2009 4:22 am

Melania wrote:
Cristianu wrote:poate poti ajuta cu ceva constructiv..nu?

Pai va ajuta sa nu va umpleti de ridicol.


Nu vad care e legatura cu ridicolul...


si alt quote: Eu mi-am exprimat un punct de vedere referitor la demersurile legate de petitie si la posibilul motiv al colegul din Cluj, contribuind astfel la discutie si fiind perfect ontopic.
Daca nu te poti abtine de la comentarii malitioase, atacuri personale si replici offtopic, nu ai ce cauta pe acest topic.

Intr-adevar e o opinie, dar la felul cum ai lansat-o si modul tau de exprimare nu faci nimic constructiv aici. Parca v-ar lua painea de la gura, e incredibil. Cum spuneam, parca nici hienele nu o fac atat de bine.

Si ca sa fiu on-topic, as fi mers eu in locul celui de la Cluj, daca domiciliam acolo.

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby alina_ok » Sun Nov 22, 2009 8:36 am

auzi tanti, ce ar fi daca mataluta ti-ai cauta de treaba in alta parte decat pe topicurile ”colegilor ”ridicoloi” si nu ai mai comenta atat, pun pariu ca daca ai pusa fata in fata cu unul din ei sau chiar cu mine la un examen amanuntit din orice domeniu medicina, clachezi.... ca asa sunteti voi unii, buni de gura si cam atat. ..... se vede clar cat te duce capul......
khabi kushi khabie gham...

User avatar
dandanaua
senior
senior
Posts: 246
Joined: Sat Apr 18, 2009 1:10 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby dandanaua » Sun Nov 22, 2009 11:35 am

"Nu vad care e legatura cu ridicolul..."

Legatura cu ridicolul o fac in fiecare zi Muma Padurii, Melanie si M&G :devil:

Lord Tanathos
junior
junior
Posts: 94
Joined: Thu Nov 19, 2009 2:41 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Lord Tanathos » Sun Nov 22, 2009 11:59 am

daca tot se sustine sus shi tare de catre "baietii smecheri" ca nu este un examen ci un concurs si nu se poate pune problema de admis sau respins atunci MS deci a stabili un punctaj minim de promovare?

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby swiss » Sun Nov 22, 2009 12:00 pm

MumaPadurii wrote:
BearZZ wrote:Offtopic. Am si eu o parere. Consider ca a promova rezidentiatul nu tine neaparat de cat de inteligent esti ,si cat de usor stii sa fac conexiuni intre informatiile detinute si o situatie reala (ca in practica medicala).

Consideri prost. Ca atunci cand ai considerat ca in fraza ta se poate pune virgula inainte de “si”. Partial ai dreptate, rezidentiatul tine si de ambitie, de motivatie. Si iti trebuie si ambitie, si motivatie ca sa poti sa faci medicina.


Ce ziceai draguta ca nu prea am priceput?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby dr_h » Sun Nov 22, 2009 12:03 pm

Lord Tanathos wrote:daca tot se sustine sus shi tare de catre "baietii smecheri" ca nu este un examen ci un concurs si nu se poate pune problema de admis sau respins atunci MS deci a stabili un punctaj minim de promovare?


Pentru a va da sansa sa ocupati posturile de la tara, anul trecut la 65% au ramas acele posturi ca nu le-a vrut nimeni, asa ca au coborat procentul ca poate poate le vrea cineva ...

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby dr_h » Sun Nov 22, 2009 12:21 pm

holliday wrote:
MumaPadurii wrote:
BearZZ wrote:Offtopic. Am si eu o parere. Consider ca a promova rezidentiatul nu tine neaparat de cat de inteligent esti ,si cat de usor stii sa fac conexiuni intre informatiile detinute si o situatie reala (ca in practica medicala).

Consideri prost. Ca atunci cand ai considerat ca in fraza ta se poate pune virgula inainte de “si”. Partial ai dreptate, rezidentiatul tine si de ambitie, de motivatie. Si iti trebuie si ambitie, si motivatie ca sa poti sa faci medicina.


Ce ziceai draguta ca nu prea am priceput?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



e corect cum a scris muma. exista exceptii cand se poate pune virgula inainte de si.

User avatar
dandanaua
senior
senior
Posts: 246
Joined: Sat Apr 18, 2009 1:10 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby dandanaua » Sun Nov 22, 2009 12:24 pm

"e corect cum a scris muma. exista exceptii cand se poate pune virgula inainte de si"

Da' nu prea stii cand :lol:

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby dr_h » Sun Nov 22, 2009 1:08 pm

dandanaua wrote:"e corect cum a scris muma. exista exceptii cand se poate pune virgula inainte de si"

Da' nu prea stii cand :lol:


Nu ma apuc sa dau lectii de gramatica, nu e vina mea ca unii nu au invatat in clasele primare.
Daca nu stiu sa scrie, sigur nu vor intelege ce e acela "si" in enumerari retorice sau "si" cu valoare adversativa. :shock:

Asica00
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Sun Nov 22, 2009 1:10 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Asica00 » Sun Nov 22, 2009 1:59 pm

Nu sunt de acord cu aceste demersuri pentru acordarea de pomeni tuturor celor care nu s-au straduit sa invete atat cat sa obtina un punctaj care sa le permita sa aleaga ceva la repartitie!

Eu recunosc cinstit ca nu am invatat suficient pentru a scoate un punctaj mult mai bun! Motivele au fost din cele mai diverse, dar nu sunt ceilalti de vina pentru asta!

E destul de rusinos sa ai 460 pct ,de exemplu, si sa ceri loc MF!!!
Putini sunt cei care au avut diverse probleme din cauza carora nu au putut invata, dar culmea e ca nu tipa ei dupa locuri, ci tot cei care s-au distrat poate toata vara, au citit vreo 2-3 ore cand si-au mai adus aminte ca au examen!

Limita de 50% a fost stabilita pentru ca toate posturile si locurile sa-si gaseasca un ocupant, nu pentru ca toti cei declarati oarecum promovati sa-si gaseasca un loc sau post! :mrgreen:

Lucrurile nu sunt roze nici pentru cei cu practica asistata! Poti nimeri la un spital unde sa fie nevoie sa mergi in fiecare zi! Sa faci naveta cam 70km in fiecare zi si sa observi ca dupa o luna de zile iti raman tie din salariu doar vreo 200lei!

E drept ca sunt si colegi care au gasit intelegere si au fost lasati sa invete, si unii dintre ei chiar au luat punctaje pe masura, dar cei care au stat acasa si au si un punctaj mic ar trebui sa fie rusine, mare rusine!!!! :hate:

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby swiss » Sun Nov 22, 2009 2:32 pm

Pe mine m-a deranjat doar faptul ca a inceput fraza cu 'si' , in rest e ok, nu prea ma mai intereseaza sa scriu corect romana.
Aici nu prea se sinchiseste lumea sa-si piarda timpul cu gramatica, din féricire. :)
Plus ca cei care au inclinatii mai deosebite spre gramatica, de mici, nu prea le'a placut matematica la scoala.
Deci e totul cu dus si'ntors.

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby cog1983 » Sun Nov 22, 2009 7:17 pm

alina_ok wrote:mf, mf , mf. nu se cade sa va dau numele sa verificati singuri daca nu ma credeti, va spun doar ca e din iasi. si a fost colega mea de grupa. nu practica, in iasi, nu se poate.

Anul trecut au fost doar 2 persoane care au luat 470 de puncte si nici una nu e din Iasi daca va uitati pe rezultate...
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Calico » Sun Nov 22, 2009 10:30 pm

alina_ok wrote:auzi tanti, ce ar fi daca mataluta ti-ai cauta de treaba in alta parte decat pe topicurile ”colegilor ”ridicoloi” si nu ai mai comenta atat, pun pariu ca daca ai pusa fata in fata cu unul din ei sau chiar cu mine la un examen amanuntit din orice domeniu medicina, clachezi....
Tin pariul. Cu oricare din ei.
Sau chiar cu tine. :lol:


Lord Tanathos wrote:daca tot se sustine sus shi tare de catre "baietii smecheri" ca nu este un examen ci un concurs si nu se poate pune problema de admis sau respins atunci MS deci a stabili un punctaj minim de promovare?
S-a mai explicat asta. Pragul e stabilit pentru ca in cazul in care ar fi mai multe locuri sau posturi, ele sa nu poata fi ocupate chiar de oricine. Dar asta nu inseamna ca daca ai trecut pragul se presupune ca ai si loc. Lucrurile au fost clare de la inceput. Pentru cine a vrut sa le inteleaga.



holliday wrote:
MumaPadurii wrote:
BearZZ wrote:Offtopic. Am si eu o parere. Consider ca a promova rezidentiatul nu tine neaparat de cat de inteligent esti ,si cat de usor stii sa fac conexiuni intre informatiile detinute si o situatie reala (ca in practica medicala).

Consideri prost. Ca atunci cand ai considerat ca in fraza ta se poate pune virgula inainte de “si”. Partial ai dreptate, rezidentiatul tine si de ambitie, de motivatie. Si iti trebuie si ambitie, si motivatie ca sa poti sa faci medicina.


Ce ziceai draguta ca nu prea am priceput?

Ziceam urmatorul lucru:
Consideri prost. Ca atunci cand ai considerat ca in fraza ta se poate pune virgula inainte de “si”.
Am zis "in fraza ta" pentru a le aminti unora ca exista unele situatii in care se poate pune virgula inainte de "si". Ma asteptam oricum ca cineva sa sara in sus ca si eu am pus, dar nu ma asteptam sa fii tu. Credeam ca te prinzi de diferenta.

holliday wrote:Pe mine m-a deranjat doar faptul ca a inceput fraza cu 'si'
N-are de ce sa te deranjeze.

holliday wrote:Plus ca cei care au inclinatii mai deosebite spre gramatica, de mici, nu prea le'a placut matematica la scoala. Deci e totul cu dus si'ntors.
Da, pun pariu ca toti agramatii sunt niste excelenti matematicieni.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Calico » Sun Nov 22, 2009 10:42 pm

dandanaua wrote:"Nu vad care e legatura cu ridicolul..."

Legatura cu ridicolul o fac in fiecare zi Muma Padurii, Melanie si M&G

Sa vedem ce vesti se mai aud de pe frontul petitionarilor. Ridicole, ai legatura!

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby alina_ok » Sun Nov 22, 2009 11:03 pm

Asica00 wrote:Nu sunt de acord cu aceste demersuri pentru acordarea de pomeni tuturor celor care nu s-au straduit sa invete atat cat sa obtina un punctaj care sa le permita sa aleaga ceva la repartitie!

Eu recunosc cinstit ca nu am invatat suficient pentru a scoate un punctaj mult mai bun! Motivele au fost din cele mai diverse, dar nu sunt ceilalti de vina pentru asta!

E destul de rusinos sa ai 460 pct ,de exemplu, si sa ceri loc MF!!!
Putini sunt cei care au avut diverse probleme din cauza carora nu au putut invata, dar culmea e ca nu tipa ei dupa locuri, ci tot cei care s-au distrat poate toata vara, au citit vreo 2-3 ore cand si-au mai adus aminte ca au examen!

Limita de 50% a fost stabilita pentru ca toate posturile si locurile sa-si gaseasca un ocupant, nu pentru ca toti cei declarati oarecum promovati sa-si gaseasca un loc sau post! :mrgreen:

Lucrurile nu sunt roze nici pentru cei cu practica asistata! Poti nimeri la un spital unde sa fie nevoie sa mergi in fiecare zi! Sa faci naveta cam 70km in fiecare zi si sa observi ca dupa o luna de zile iti raman tie din salariu doar vreo 200lei!

E drept ca sunt si colegi care au gasit intelegere si au fost lasati sa invete, si unii dintre ei chiar au luat punctaje pe masura, dar cei care au stat acasa si au si un punctaj mic ar trebui sa fie rusine, mare rusine!!!! :hate:

ai dreptate cu practica asistata, din 600 de lei dupa naveta plus ceva mancare la amiaza care ne-o cumparam nu prea ramaneam cu mare lucru. programul e de la 8 la 15.00 si in momentul in care ne-am invoit de la director ca sa invatam si noi, adica eu si inca un coleg, s-au gasit destule guri sa comenteze ca primim bani degeaba si ele muncesc pe branci, fac ore suplimentare( nu erau medici, erau asistente). una mi-a si replicat ca o asistenta poate sa urce sau sa coboare un medic daca vrea. nu stiu cum vine asta dar presupun ca o sa inteleg pe parcurs. dar asta nu e o scuza pt punctajul care l-am luat, scuza mea e lenea prea mare, daca poate cineva sa inteleaga ce inseamna sa iti fie lene sa inveti........
khabi kushi khabie gham...

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby alina_ok » Sun Nov 22, 2009 11:08 pm

muma padurii o sa te ignor de acu, esti neinteresanta nu meriti bagata in seama. pana si kooksee e amuzant uneori, tu esti doar enervanta.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Calico » Sun Nov 22, 2009 11:47 pm

ok :)

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby dr_h » Mon Nov 23, 2009 12:50 am

alina_ok wrote: scuza mea e lenea prea mare, daca poate cineva sa inteleaga ce inseamna sa iti fie lene sa inveti........


Si mai ai tupeul sa ceri ceva!

User avatar
BearZZ
junior
junior
Posts: 64
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:55 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby BearZZ » Mon Nov 23, 2009 12:54 am

MumaPadurii wrote:daniela.55
daniela.55 wrote:VOI NU STITI SA RESPECTATI REGULILE FORUMULUI??

sau nu le intelegeti?
aveti un tipic in care sa va exprimati nemultumirea fata de demersul de aici.folositi l cu incredere.Nu e recomandarea mea.E recomandarea MODERATORULUI

Insistenta ta de a apela la "te spun lu' mama" e hilara. Arata-mi regula forumului care zice ca nu pot posta mesaje impotriva unei idei, atata timp cat o fac civilizat. Chiar si moderatorul trebuie sa respecte niste reguli. Nu pot sa fac eu un topic pentru ca "asa vrea muschii mei" si apoi sa pretind ca toti care scriu pe topicul ala trebuie sa fie de a acord cu ideea mea.

BearZZ wrote:Offtopic. Am si eu o parere. Consider ca a promova rezidentiatul nu tine neaparat de cat de inteligent esti ,si cat de usor stii sa fac conexiuni intre informatiile detinute si o situatie reala (ca in practica medicala).

Consideri prost. Ca atunci cand ai considerat ca in fraza ta se poate pune virgula inainte de “si”. Partial ai dreptate, rezidentiatul tine si de ambitie, de motivatie. Si iti trebuie si ambitie, si motivatie ca sa poti sa faci medicina. Daca nu le ai… asta e. N-a zis nimeni ca tot ce conteaza e doar inteligenta, conteaza si munca depusa, orele dedicate studiului… normal. Voi ziceti de fapt: “noi nu suntem mai prosti ca cei ce au luat punctaje mari, doar ca am muncit mai putin”. Pai frate, ce argument e asta? Daca vrei sa fii medic trebuie sa muncesti, sa inveti. E adevarat ca rezidentiatul nu testeaza DOAR inteligenta, mai e si multa munca in spate, dar un medic nu trebuie sa fie DOAR inteligent.

alina_ok wrote:eu vreau mf. foarte serios.... si nu mai dau la anul. ar fi o treaba sa puna conditie ca cei care au peste 50% si iau mf sa nu mai poata da la anul rezi din nou. ar trebui sa faca asa si cu cei de anul trecut care cu 400 si ceva au luat mf.(nu glumesc, o fosta colega de grupa de a mea a prins, si avea sub 500 de puncte, si chiar e enervant cand vezi cate unele din astea, si care mai au tupeu sa se dea si destepte).
[...]
ba chiar stiu foarte bine. avea in jur de 470 de puncte, am scotocit dupa ea, ca avea cerere de anonimat, si e rezidenta pe mf, colega cu o prietena foarte buna de a mea. de ce vorbesti daca habar n-ai?

E dureros sa vezi cum colegii tai de grupa sunt mai destepti/mai muncitori ca tine si reusesc sa ia ce iti doresti tu. Inteleg cum pot aparea frustrari. In loc sa te intereseze ce fac altii si sa-ti crape splina de ciuda, mai bine ai pune mana pe carte. Daca ti-a fost colega de grupa ai avut aceeasi sansa ca si ea sa iei mf.
Argumentul cu colega nu tine.
Sunt o dovada vie a incapacitatii sistemului de a pregati elevi competenti. Chestia cu virgula si cu si-ul ala....m-a pus pe ganduri. Nivelul scazut de pe forumuri si in viata de zi cu zi m-a facut sa cred ca scrisul corect are de-a face cu pusul de cratime corect ici colo si acordul dintre subiect si predicat...Fara ironie ,multumesc celor care se obosesc (fie si doar din pura rautate) sa taxeze astfel de greseli. Mai revin si eu la specializarea de baza...filologia. Nu zic si liceul ca il fac de ras pe Mircea Eliade :)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Chingachgook » Mon Nov 23, 2009 2:17 am

BearZZ wrote:Nu zic si liceul ca il fac de ras pe Mircea Eliade :)


din cate stiu eu, m eliade are profil agricol

nu e ala de langa semanatoarea?
si mersi ca nu ai ajuns tractorist
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Mon Nov 23, 2009 2:30 am

deci cand ne uitam la tvr cluj sa vedem luarea de pozitie?

il rog pe ala care merge sa zica si de site. poate mai intra lume si vede comentariile de acolo.


daca nu merge nimeni si puteti amana pe in weekend, sambata merg eu in cj

la o adica ma duc eu in emisiune si explic care cum e


aveti incredere si acordati-mi sustinerea voastra.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby flavv30 » Mon Nov 23, 2009 9:30 am

BRAVO PROFESORE! :peace:
Tot tu ai facut ceva!cinste tie si celor care sunt alaturi de tine.
Sa speram ca munca ta,nu va fi in zadar.

Acum sa vedem ce zic colegii nostrii despre cei care au aparut in plus la rezi.Sa vedem daca sunt de acord cu asta!Ca sunt unii care au fost reticenti la petitie ,dar vad ca nu sunt de acord cu cei care au aparut peste noapte in listele de promovati.
offf..

Dr.Jol
senior
senior
Posts: 121
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:19 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Dr.Jol » Mon Nov 23, 2009 9:54 am

Normal ca ce e aparut in plus cam pute...rau de tot.

In threadul dedicat am dat si exemple. Initial am zis ca o fi vreo eroare de-a presei (ca saracii la cum preiau informatiile...nu mai am incredere in ei de mult).

Lord Tanathos
junior
junior
Posts: 94
Joined: Thu Nov 19, 2009 2:41 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Lord Tanathos » Mon Nov 23, 2009 10:20 am

Bogdane tata de ce nu te faci tu avocat?.....:)

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby swiss » Mon Nov 23, 2009 11:04 am

kooksee wrote:deci cand ne uitam la tvr cluj sa vedem luarea de pozitie?

il rog pe ala care merge sa zica si de site. poate mai intra lume si vede comentariile de acolo.


daca nu merge nimeni si puteti amana pe in weekend, sambata merg eu in cj

la o adica ma duc eu in emisiune si explic care cum e


aveti incredere si acordati-mi sustinerea voastra.

eu te sustin Grig :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace:

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Calico » Mon Nov 23, 2009 11:52 am

lord tanathos wrote:Bogdane tata de ce nu te faci tu avocat?.....

Pentru ca el A REUSIT sa se faca doctor.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Calico » Mon Nov 23, 2009 12:01 pm

Eu zic ca daca petitia a fost semnata de 700, la protest vor aparea... noua. La EuropaFM o sa vrea sa vorbeasca doar unul, profesorul.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Chingachgook » Mon Nov 23, 2009 12:03 pm

MumaPadurii wrote:Eu zic ca daca petitia a fost semnata de 700, la protest vor aparea... noua. La EuropaFM o sa vrea sa vorbeasca doar unul, profesorul.

10 negrii mititei au papat oua
1 s-a intoxicat si-au ramas doar 9

9 negrii mititei au plecat la inot
1 s-a inecat pe loc si-au ramas doar 8

8 negrii mititei au mancat castane coapte
1 s-a fript tare rau si-au ramas doar 7

7 negrii mititei construiau la case
1 si-a rupt un picior si-au ramas doar 6

6 negrii mititei incaltau opinci
1 a alunecat si-au ramas doar 5

5 negrii mititei au plecat la teatru
1 a jucat cam prost si-au ramas doar 4

4 negrii mititei au mancat ardei
pe-1 l-a piscat cam tare si-au ramas doar 3

3 negrii mititei au fost la razboi
1 a fost impuscat si-au ramas doar 2

2 negrii mititei au tras cu tunul
1 a murit din ei si-a ramas doar
UNU!
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Cristianu
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Sun Mar 23, 2008 11:58 pm

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Cristianu » Mon Nov 23, 2009 12:19 pm

pentru astfel de personaje nu sunt moderatorii pe forumu asta?

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Mon Nov 23, 2009 12:26 pm

MumaPadurii wrote:
lord tanathos wrote:Bogdane tata de ce nu te faci tu avocat?.....

Pentru ca el A REUSIT sa se faca doctor.



Ti se pare tie ca asta e la subiectul topicului?? da si el este oftopic insa tu persisti in...
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Calico » Mon Nov 23, 2009 12:28 pm

daniela.55 wrote:Ti se pare tie ca asta e la subiectul topicului?? da si el este oftopic insa tu persisti in...

Pai de ce te iei de mine ca "persist in..." si nu te iei de el ca "a inceput cu...". Oricum... si tu "continui sa..." :)

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby daniela.55 » Mon Nov 23, 2009 12:30 pm

Ba sunt insa cand atat te duce capul (ma refer la marele MF ist si muma padurii) nu prea ai ce face.Li s-a explicat ca pe un forum de discutii sunt niste reguli de bun simt care ar trebui respectate dar daca nu inteleg ce mai e de facut? un desen? ma tem ca nici pe ala nu l ar intelege.Faptul ca au luat un examen asta nu inseamna neaparat ca i duce prea mult capul.Examenul se poate lua si tocind insa ca sa intelegi unele lucruri trebuie sa mai si gandesti,ceea ce in cazul lor e mai greu.Dar si ei sunt ai nostri :allright:
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Calico » Mon Nov 23, 2009 12:41 pm

daniela.55 wrote:Ba sunt insa cand atat te duce capul (ma refer la marele MF ist si muma padurii) nu prea ai ce face.Li s-a explicat ca pe un forum de discutii sunt niste reguli de bun simt care ar trebui respectate dar daca nu inteleg ce mai e de facut? un desen? ma tem ca nici pe ala nu l ar intelege.Faptul ca au luat un examen asta nu inseamna neaparat ca i duce prea mult capul. Examenul se poate lua si tocind insa ca sa intelegi unele lucruri trebuie sa mai si gandesti,ceea ce in cazul lor e mai greu.Dar si ei sunt ai nostri

Eu zic ca toti care au luat punctaje mari sunt niste tocilari. Facem o petitie online ca sa se ofere locurile doar celor care NU au promovat rezidentiatul?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Chingachgook » Mon Nov 23, 2009 12:44 pm

e remarcabil sa te inscrii acum 7 zile pe forumul asta si sa ne inveti cum e cu regulile
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby daniela.55 » Mon Nov 23, 2009 12:46 pm

MumaPadurii wrote:
daniela.55 wrote:Ba sunt insa cand atat te duce capul (ma refer la marele MF ist si muma padurii) nu prea ai ce face.Li s-a explicat ca pe un forum de discutii sunt niste reguli de bun simt care ar trebui respectate dar daca nu inteleg ce mai e de facut? un desen? ma tem ca nici pe ala nu l ar intelege.Faptul ca au luat un examen asta nu inseamna neaparat ca i duce prea mult capul. Examenul se poate lua si tocind insa ca sa intelegi unele lucruri trebuie sa mai si gandesti,ceea ce in cazul lor e mai greu.Dar si ei sunt ai nostri

Eu zic ca toti care au luat punctaje mari sunt niste tocilari. Facem o petitie online ca sa se ofere locurile doar celor care NU au promovat rezidentiatul?



sau facem un topic in care sa invatam genii ca voi reguli de bun simt pe un forum? cred ca aveti nevoie.sau ceva televizat sa putem sa va aratam si desen(sunt mai multe sansa sa intelegeti,nu multe dar e o speranta)
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby daniela.55 » Mon Nov 23, 2009 12:48 pm

kooksee wrote:e remarcabil sa te inscrii acum 7 zile pe forumul asta si sa ne inveti cum e cu regulile



e remarcabil ca nu te duce capul ala de mare MF ist ca poate asta nu e primul forum pe care scriu.Poate de asta stiu regulile de baza ale unui forum.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Calico » Mon Nov 23, 2009 12:52 pm

daniela.55 wrote:sau facem un topic in care sa invatam genii ca voi reguli de bun simt pe un forum? cred ca aveti nevoie.sau ceva televizat sa putem sa va aratam si desen(sunt mai multe sansa sa intelegeti,nu multe dar e o speranta)

Nu stiu unde am mai auzit ideile astea. A, da! In celalalt post al tau! Crezi ca e o replica atat de buna incat sa merite sa fie repetata?
De ce nu te duci sa vorbesti pe la televiziuni, daca tot ai venit cu ideea?
Sau lenea pentru invatat se manifesta si in cazul protestului?

daniela.55 wrote:e remarcabil ca nu te duce capul ala de mare MF ist ca poate asta nu e primul forum pe care scriu

Pentru cineva care CERSESTE un post de MF-ist, nu prea ai mult respect pentru ei.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby daniela.55 » Mon Nov 23, 2009 12:55 pm

MumaPadurii wrote:
daniela.55 wrote:sau facem un topic in care sa invatam genii ca voi reguli de bun simt pe un forum? cred ca aveti nevoie.sau ceva televizat sa putem sa va aratam si desen(sunt mai multe sansa sa intelegeti,nu multe dar e o speranta)

Nu stiu unde am mai auzit ideile astea. A, da! In celalalt post al tau! Crezi ca e o replica atat de buna incat sa merite sa fie repetata?
De ce nu te duci sa vorbesti pe la televiziuni, daca tot ai venit cu ideea?
Sau lenea pentru invatat se manifesta si in cazul protestului?



Asta e tot ce pozti spune? de fapt nici nu ma mira.Cred ca e replica atat de clara incat poate daca ti o repet poate o intelegi.Stii tu vb aia:Repetarea -mama invataturii
Inca astept replica de geniu a marelui MF ist
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby daniela.55 » Mon Nov 23, 2009 12:57 pm

MumaPadurii wrote:
daniela.55 wrote:sau facem un topic in care sa invatam genii ca voi reguli de bun simt pe un forum? cred ca aveti nevoie.sau ceva televizat sa putem sa va aratam si desen(sunt mai multe sansa sa intelegeti,nu multe dar e o speranta)

Nu stiu unde am mai auzit ideile astea. A, da! In celalalt post al tau! Crezi ca e o replica atat de buna incat sa merite sa fie repetata?
De ce nu te duci sa vorbesti pe la televiziuni, daca tot ai venit cu ideea?
Sau lenea pentru invatat se manifesta si in cazul protestului?

daniela.55 wrote:e remarcabil ca nu te duce capul ala de mare MF ist ca poate asta nu e primul forum pe care scriu

Pentru cineva care CERSESTE un post de MF-ist, nu prea ai mult respect pentru ei.



Pentru MF isti am respect eu vorbeam de Marele MF ist care nu prea il ajuta capusorul.Mai stiu o persoana da nu are sens sa ti spun.te las sa te prinzi.Ar fi o surpriza insa asa ca nu ma astept sa reusesti.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Organizare pentru PROTEST

Postby Chingachgook » Mon Nov 23, 2009 12:57 pm

daniela.55 wrote:
kooksee wrote:e remarcabil sa te inscrii acum 7 zile pe forumul asta si sa ne inveti cum e cu regulile



e remarcabil ca nu te duce capul ala de mare MF ist ca poate asta nu e primul forum pe care scriu.Poate de asta stiu regulile de baza ale unui forum.



nu am zis ca e primul pe care scrii

totusu imed nu e tot aia cu miresici.ro


da' nu-i asa ca ti-ai dori si tu un cap din asta mare de mefist?
:)
dar daca nu se poate....
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests