Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

de dat il dam, dar il mai terminam ?
daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Tue Nov 24, 2009 8:48 pm

MumaPadurii wrote:

Lasand la o parte faptul ca nu aveti dreptate, pana una alta nici nu sunteti in stare sa faceti un protest cum trebuie, daca si voi ati ajuns sa recunoasteti ca petitia nu e bine formulata. Prima regula pentru a face un protest e sa stii ce vrei. Sa ai niste cerinte. Invatati si voi de la cei din generatiile anterioare, ca cine a castigat ceva a facut-o pentru ca s-a luptat cu cap.


Chiar si asa neformulata cum trebuie a reusit sa atraga atentia.Si da se putea mai bine dar atat timp si a atins scopul-sa atraga atentia celor raspunzatori atunci e ok.Nu petitia respectiva rezolva problema ea este doar inceputul.Asa cum a fost si in 2005.Discutiile de dupa au fost importanteMai departe vom vedea.

Chiar asa de plictisitor e acolo unde esti incat sa merite sa stai pe forum si sa ne convingi pe noi de ceva care pana la urma merge inainte cu sau fara aprobarea ta?
Chiar stau si ma gandesc ce o fi in capul ala al tau de ai atata ambitie sa ne convingi pe noi.Nici daca lucrai la minister nu cred ca aparai cu atata ardoare si interes cauza ta.
Nu ai si tu prietene, prieteni, sot etc cu care sa ti petreci timpul liber? Asa de singura esti incat singura ta bucurie si ocupatie e sa ne arati noua pentru a 1001 oara ca nu e bine ce facem?Ma mir cand ma uit la tine si vad ca ai plecat de aici dar ai ramas cu aceeasi mentalitate tipic romaneasca.
Macar kooksee era din cand in cand funny (tb sa recusnosc) insa in cazul tau.... chiar nu inteleg care i defapt problema ta.Ti am spus ca ti am inteles punctul de vedere,tu ai continuat sa ne explici.Eu iti spun iar:am inteles punctul tau de vedere si cred ca toata lumea de pe aici.Nu te mai deranja sa ne spui iar.Nu mai intelegi bine romana sau care i faza?
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

draga1979
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Mar 18, 2008 2:26 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby draga1979 » Tue Nov 24, 2009 8:54 pm

daniela.55 wrote:
MumaPadurii wrote:
daniela.55 wrote:Ma vad nevoita sa repet:2007--MF, 2008 -practica asistata, 2009 -NIMIC, 2010 -MF.Acum intelegi rostul petitiei?

da... daca repeti o idee gresita fara sa iei in seama contraargumentele care i s-au adus, o sa devina corecta...

BTW, esti nostradamus si nu ne-ai spus?



Muma padurii sincer nici nu mai merita sa ma deranjez sa ti raspund.Esti pe langa rau.Ti am mai spus si in alta parte, nu i nicio problema daca nu intelegi tu/ la urma urmei nu-i tragedie daca nu intelegi tu.



Draga Daniela 2010 MF este incorect!!!! Incepand cu promotia 2010 se va face MF, asta insemnand ca promotiile ulterioare 2005 , inclusiv promotia 2009 fara rezidentiat nu poate face ABSOLUT NIMIC!!!!! Nici anul viitor nu se face MF , adica in 2010, abia din 2011 vor putea face Mf cei care termina in 2010.Asta este info de la minister. Practica asistata 2008....hm....nepotei, verisori, fii si fiice....samd., ceea ce exclude oameni normali ca cei fara pile si relatii.
Cei ce nu au treaba cu petitia noastra.....care sunt deja rezidenti mai mult sau mai putin invatati, de ce nu va faceti un topic al vostru sa va balacariti acolo in pareri si sugestii....parca era deja unul facut . Nu va ajunge un singur topic sa inteleg....?

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Calico » Tue Nov 24, 2009 9:09 pm

daniela.55 wrote:Nu te mai deranja sa ne spui iar.Nu mai intelegi bine romana sau care i faza?

Cred ca te-ai obisnuit prea mult sa-i dai ordine prietenului/sotului si uiti ca nu vorbesti cu el.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Tue Nov 24, 2009 9:19 pm

cel mai curajos de pe tot topicul e dandanaua

live mai ai curaj tovarase sa afirmi ca in dictionar la "asshole" e poza mea?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Tue Nov 24, 2009 10:10 pm

MumaPadurii wrote:
daniela.55 wrote:Nu te mai deranja sa ne spui iar.Nu mai intelegi bine romana sau care i faza?

Cred ca te-ai obisnuit prea mult sa-i dai ordine prietenului/sotului si uiti ca nu vorbesti cu el.


Era un sfat.Daca nu stii sa faci diferenta intre sfat si ordin asta e. :allright: Nu pot sa am prea multe pretentii totusi daca doar atat ai inteles din ce ti am zis.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Tue Nov 24, 2009 10:15 pm

mai ca iti vine si s-o mangai pe cap

cred ca topicul poate fi inchis.

s-a cantat bingo
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

stalker76
junior
junior
Posts: 96
Joined: Mon May 10, 2004 9:03 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby stalker76 » Tue Nov 24, 2009 10:20 pm

Cat timp nu canta fat lady, spre disperarea voastra ar trebui lasat deschis! :allright:
Cine stie daca nu zboara asta ca face declaratii nesustinute de mafia locala politica! :hate:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Tue Nov 24, 2009 10:22 pm

stalker76 wrote:spre disperarea voastra



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



a danielei si restului, nu?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Asica00
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Sun Nov 22, 2009 1:10 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Asica00 » Tue Nov 24, 2009 10:25 pm

draga1979 wrote:

Draga Daniela 2010 MF este incorect!!!! Incepand cu promotia 2010 se va face MF, asta insemnand ca promotiile ulterioare 2005 , inclusiv promotia 2009 fara rezidentiat nu poate face ABSOLUT NIMIC!!!!! Nici anul viitor nu se face MF , adica in 2010, abia din 2011 vor putea face Mf cei care termina in 2010.Asta este info de la minister. Practica asistata 2008....hm....nepotei, verisori, fii si fiice....samd., ceea ce exclude oameni normali ca cei fara pile si relatii.
Cei ce nu au treaba cu petitia noastra.....care sunt deja rezidenti mai mult sau mai putin invatati, de ce nu va faceti un topic al vostru sa va balacariti acolo in pareri si sugestii....parca era deja unul facut . Nu va ajunge un singur topic sa inteleg....?


M-ati innebunit cu aceste pile & company pentru practica asistata :lol:
Pentru a intra in practica asistata eu nu am avut niciun fel de astfel de avantaj de care pomeniti voi pe aici si ca mine mai sunt sigur.
Ca au existat si astfel de cazuri, e oarecum specific noua romanilor, dar probabil ca au existat acolo unde se depasea un anumit numar de absolventi ce puteau fi pregatiti ( alt motiv nu-mi vine acum in minte :twisted: )
Cred totusi ca nu ar trebui sa mai dezinformati si alte persoane spunand ca numai "privilegiatii" au beneficiat de aceasta practica asistata :!:

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Calico » Tue Nov 24, 2009 10:32 pm

daniela.55 wrote:
MumaPadurii wrote:
daniela.55 wrote:Nu te mai deranja sa ne spui iar.Nu mai intelegi bine romana sau care i faza?

Cred ca te-ai obisnuit prea mult sa-i dai ordine prietenului/sotului si uiti ca nu vorbesti cu el.

Era un sfat.Daca nu stii sa faci diferenta intre sfat si ordin asta e. Nu pot sa am prea multe pretentii totusi daca doar atat ai inteles din ce ti am zis.

"Sfaturi" de-astea n-ai decat sa dai in discutiile conjugale.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Tue Nov 24, 2009 10:53 pm

MumaPadurii wrote:Cred ca te-ai obisnuit prea mult sa-i dai ordine prietenului/sotului si uiti ca nu vorbesti cu el.

"Sfaturi" de-astea n-ai decat sa dai in discutiile conjugale.



TU te faci ca nu intelegi sau chiar atat poti?
Sfaturi de-astea?? Helooo trezirea.
Nu stiu ce tot duci discutia catre familie.Daca la tine in familie tu primesti ordine si nu sfaturi sau in general in viata daca te ai obisnuit sa primesti doar ordine tin sa te anunt ca asta era un sfat.atat.nu din ala si nici ordin.mai simplu de atat chiar nu stiu cum sa ti explic.
Intre timp vad ca iar a aparut lupu moralist, IT istul de serviciu.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Calico » Tue Nov 24, 2009 10:59 pm

din partea mea poti sa-i zic cum vrei: sfat, ordin, indemn, avertisment, povata, amenintare...
Tot aiurea e. A rose by any other name...

Si oricum, daca vrei sa intram in tehnicalitati: sfaturile nu se dau la imperativ si nici nu se incheie cu "nu mai intelegi bine romana sau care-i faza?". So cut the crap (un sfat prietenesc, evident).

Cristin@
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Thu Sep 07, 2006 5:01 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Cristin@ » Wed Nov 25, 2009 12:38 am

Chiar buna asta:

[b]kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624 ?!?!? [/b]
Mai as prelua-o si eu. Dar as adauga:
[b]MumaPadurii [/b]- vesnica frustrata - prezenta NON STOP pe forum (asta denota faptul ca nu are altceva mai bun de facut. Nu spital, NU familie, NU prieteni). Poate ca este moderator? Asta i-ar explica interventiile asa dese...

[b]daniela.55[/b], imi dai voie?

:allright:

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Wed Nov 25, 2009 1:02 am

Cristin@ wrote:Chiar buna asta:

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624 ?!?!?
Mai as prelua-o si eu. Dar as adauga:
MumaPadurii - vesnica frustrata - prezenta NON STOP pe forum (asta denota faptul ca nu are altceva mai bun de facut. Nu spital, NU familie, NU prieteni). Poate ca este moderator? Asta i-ar explica interventiile asa dese...

daniela.55, imi dai voie?

:allright:



Cu kooksee mi am permis findca am ajuns sa-l cunosc un pic asa dupa ce am scormonit putin prin trecut.Asta doar ca sa putem comunica mai bine.Altfel comunici cu cineva cand il cunosti.

Cu muma padurii chiar ii spuneam in alta postare ca nu o inteleg.Exact aceleasi lucruri intrebam:
<<Nu ai si tu prietene, prieteni, sot etc cu care sa ti petreci timpul liber? Asa de singura esti incat singura ta bucurie si ocupatie e sa ne arati noua pentru a 1001 oara ca nu e bine ce facem?
Chiar asa de plictisitor e acolo unde esti incat sa merite sa stai pe forum si sa ne convingi pe noi de ceva care pana la urma merge inainte cu sau fara aprobarea ta?>>

Daca o cunosti si stii materialul atunci e alta discutie.Mie a evitat sa mi raspunda ,s-a facut ca ploua si nu mi a dat nici un raspuns. :allright:
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Calico » Wed Nov 25, 2009 1:20 am

Chiar te rog, Cristin@, sa-ti pui semnatura asta.
Poate asa vede lumea ca n-am familie sau prieteni si imi gasesc si eu un sot, ceva prin intermediul imedului...
Mie mi-era rusine sa fac apropouri de-astea userilor, dar daca peteste cineva pentru mine sunt de acord.

daniela.55 wrote:Daca o cunosti si stii materialul atunci e alta discutie.

nu ma cunoaste

User avatar
dandanaua
senior
senior
Posts: 246
Joined: Sat Apr 18, 2009 1:10 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby dandanaua » Wed Nov 25, 2009 2:12 am

MumaPadurii wrote:Poate asa vede lumea ca n-am familie sau prieteni si imi gasesc si eu un sot, ceva prin intermediul imedului...
Mie mi-era rusine sa fac apropouri de-astea userilor, dar daca peteste cineva pentru mine sunt de acord.


Vezi ca tot la vorbele mele ajungi ?
Te-am citit de mult ca duci lipsa ....
Solutia : mai e un nefufen la fel ca tine pe aici Kooksee asa ca va puteti lua de mana si casatori ....stiu ca esti indragostita zlove.gif de el de mult asa ca va fak un bine si va declar sot si sotie ! :orchestra:

Sa bata clopotele ! Casa de piatra !

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Calico » Wed Nov 25, 2009 10:23 am

Te bagi tu repede cu replici de gradinita... lasa fata sa-mi faca un bine daca insista.

PISICUTA1234
junior
junior
Posts: 34
Joined: Wed Nov 18, 2009 7:40 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby PISICUTA1234 » Wed Nov 25, 2009 10:48 am

Va certati ca niste handicapati sincer multa minte mai aveti

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Calico » Wed Nov 25, 2009 10:54 am

:) CU niste...

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby swiss » Wed Nov 25, 2009 8:10 pm

MumaPadurii wrote::) CU niste...

fiziciene, ce faci mama, i'ai spart contu' nevestei si'ti faci de cap?

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Calico » Wed Nov 25, 2009 8:24 pm

neah, tot eu sunt
precum se stie, oamenii seriosi nu stau pe imed

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby swiss » Wed Nov 25, 2009 8:28 pm

MumaPadurii wrote:neah, tot eu sunt
precum se stie, oamenii seriosi nu stau pe imed

dar macar se merita, nu ? :lol:

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Calico » Wed Nov 25, 2009 8:32 pm

sunt o hedonista in sinea mea, deci da

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby swiss » Wed Nov 25, 2009 8:50 pm

MumaPadurii wrote:sunt o hedonista in sinea mea, deci da

ahaa, de aici iei tu lectii sa inteleg:

http://www.youtube.com/watch?v=JrZoa3MPINU

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Calico » Wed Nov 25, 2009 8:59 pm

Ma rog, Janet se refera la un anumit aspect. E complicat. :)


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests