CORUPTZIE CLUJ

de dat il dam, dar il mai terminam ?
agressoru
junior
junior
Posts: 68
Joined: Sat Nov 22, 2008 6:45 pm
Location: Timisoara

CORUPTZIE CLUJ

Postby agressoru » Tue Nov 17, 2009 5:51 pm

A mai auzit si altcineva in afara de mine de "scurgerea de informatzii" de la Cluj ? Bai frate jtiu ca se mai scapa bashinoshii ajtia care fac grilele dar nu asa ! S-a mai intamplat intr-un an si s-a repetat examenul - parca era vorba de chirurgie atunci ! O gramada jtiu de "CAZUL CLUJ" si e nebunie mare !

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby Velvet Underground » Tue Nov 17, 2009 5:55 pm

Pai imparte ji cu noi ce jdii tu frateee

:roll:

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby dr_dr » Tue Nov 17, 2009 5:56 pm

pai 999 se lauda aci pe forum ca si-a cumparat ceva :lol:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby dr_dr » Tue Nov 17, 2009 5:58 pm

ce ma mira pe mine este faptul ca in comisie nu a fost niciun clujean
dar sunt pilosi mari :roll:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
dandanaua
senior
senior
Posts: 246
Joined: Sat Apr 18, 2009 1:10 pm

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby dandanaua » Tue Nov 17, 2009 6:28 pm

Ce-i drept si eu am auzit ca a rasuflat treaba pe undeva.
Statisticile arata un varf mare la 750-800 puncte ,ceea ce e f greu de crezut e ca intre 2 generatii poate fi o diferenta asa de mare de peste 40-50 de puncte fata de anul trecut "cu care se mai poate prinde ceva" !
Cineva zicea ca dc s-ar fi stiut subiectele ar fi fost pe la 900 varf , insa daca judecam putin , e mai mult decat suficient sa li se fi dat subiectele pana la 750-800 de puncte pentru a nu da de banuit si a prinde plodu' "o paine buna la rezi " fata de cum a fost in 2004 sau ceva de genul cand era varful la peste 900 de puncte si i-a luat politia etc si s-a demonstrat ca a fost frauda . Au ticluit mai bine acum treaba insa va iesi la iveala la clasificarea finala ! :mrgreen:
Abia astept spectacolul de la repartitia de anu asta dar se pare ca vom avea parte de show chiar si inainte ! :devil:

agressoru
junior
junior
Posts: 68
Joined: Sat Nov 22, 2008 6:45 pm
Location: Timisoara

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby agressoru » Tue Nov 17, 2009 6:35 pm

Tu abia ajteptzi ? Pai fratzica sunt oameni cu moralul la pamant, oameni care au dat a 2-a oara examenu asta si nu mai au nervi sa mai petreaca inca un an de zile ! o chestie din asta te darama, sunt convins ca multi jtiu de "jmenareala asta" si mai sunt convins ca o gramada de lume care a luat anu asta cu 100 de puncte mai mult decat anu trecut o sa planga de durere caci nu o sa prinda mare lucru. Penalul ala care a rasuflat, a facut-o prea devreme de s-a imprajtiat in tot orashul Cluj ! Nu se poate ca in Cluj sa fie numai GENII si in restul tzarii numai retarzi ! Am muncit mult si acum ma simt batjocorit ! Vai s-amar ! Pai nu ma duc eu ma la biserica ? Vai de voi, hotzi ce suntetzi, ajungetzi criminali cu faza asta cu multzi nu o sa mai se poata ridica de jos dupa un asemenea soc !

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby Velvet Underground » Tue Nov 17, 2009 6:39 pm

Pai spune-ne si noua ce se aude pe la Cluj, eu nu stiu pe nimeni acolo.
Ce s-a intamplat?
Nu de alta, dar asta poate fi la fel plangaceala unora care n-au reusit.

Am inteles ca anul asta maximul a fost 947 puncte.
Un pic dubios intradevar, dar fara dovezi concrete nu cred ca poti trece de stadiul de 'io-te si p'ala, vorbeste din invidie'

Si apropo, eu stiu ca in 2004 erau pe net pe siteul oficial grilele si din cauza aia s-au luat multe note maxime, pentru ca multi le-au invatat pe de rost.
Uite aici
http://www.imed.ro/rezidentiat2004/grile/index.html
Last edited by Velvet Underground on Tue Nov 17, 2009 6:41 pm, edited 2 times in total.

mariac81
junior
junior
Posts: 81
Joined: Fri Nov 21, 2008 3:49 pm

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby mariac81 » Tue Nov 17, 2009 6:40 pm

cred ca numai seinfeld bate sectiunea asta a forumului

User avatar
wolu
senior
senior
Posts: 172
Joined: Mon Jun 12, 2006 8:07 pm

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby wolu » Tue Nov 17, 2009 6:41 pm

totusi ce s-o intamplat la Cj ??? cine,ce??

User avatar
raysa_damaris
senior
senior
Posts: 140
Joined: Tue Oct 27, 2009 6:37 pm

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby raysa_damaris » Tue Nov 17, 2009 6:50 pm

Pe cat pui pariu cu mine ca punctajul maxim e 921? :rightblinky: Vorbim joi cand se va afisa lista finala si veti vedea ca si anul asta,ca in alti ani s-au vehiculat puctaje maxime mult mai sus decat sunt in realitate...Eu zic sa avem doar rabdare si ne vom lamuri...oricum chestia cu punctajul maxim si ultimul promovat nu are asa mare importanta,fiindca abia la sedinta publica vezi cum stau lucrurile...unii prefera locuri,altii posturi chiar si mai departe dar sa fie pe o anume specialitate,fiecare are propriile prioritati si calcule,mai raman sau nu anumite chesti etc...Cat despre asta cu coruptia...atat timp cat nu apare cineva in presa/media cu ceva dovezi...sunt doar vorbe in vant...nu stiu cu ce intentie sau scop...si anul trecut s-a vorbit de frauda,de un concurent in plus aparut peste noapte fata de lista finala cu candidatii si promovat chiar cu punctaj mare...insa nu s-a dovedit nimic,s-a tinut sedinta si asta a fost...Asa ca,colegu" nu te supara...insa din cati sunt pe forumul asta,nu vad multi clujeni care sa iti sustina spusele... :mrgreen:
Medicina inseamna stiinta,constiinta si un strop de iubire de oameni...

agressoru
junior
junior
Posts: 68
Joined: Sat Nov 22, 2008 6:45 pm
Location: Timisoara

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby agressoru » Tue Nov 17, 2009 6:52 pm

haha ! funny ! aproape ca am zambit ! o sa fac un grafic in excel pe orase !

mariac81
junior
junior
Posts: 81
Joined: Fri Nov 21, 2008 3:49 pm

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby mariac81 » Tue Nov 17, 2009 6:54 pm

asteptam graficul

proteus25
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Aug 04, 2009 8:27 pm

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby proteus25 » Tue Nov 17, 2009 7:01 pm

ati inebunit ?

sunt din cj si stiu cine a luat punctaje mari .. oamenii astia chiar au invatat

eu am facut pe la 840 .. daca eram mai atent faceam si mai mult .. si am invatat numai de la festivitatea de absolvire incoace

stiu fii de profi care au luat pe la 700 de puncte . chiar credeti ca daca ar fi fost ceva ..ei nu ar fi avut subiectele?

nu a fost nimeni de la cj in comisie

anul asta chiar au fost grile mai usoare . fara clasificari , fara procente

nu va mai varsati frustrarile pe aici degeaba

User avatar
dandanaua
senior
senior
Posts: 246
Joined: Sat Apr 18, 2009 1:10 pm

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby dandanaua » Tue Nov 17, 2009 7:10 pm

Se va vedea la clasificarea finala ! Pana atunci nu ramane decat sa mai aveti rabdare si XXsmoker.gif tutun pentru vreo 2 zile asa ! :guitar:

User avatar
raysa_damaris
senior
senior
Posts: 140
Joined: Tue Oct 27, 2009 6:37 pm

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby raysa_damaris » Tue Nov 17, 2009 7:33 pm

proteus25 wrote:ati inebunit ?

sunt din cj si stiu cine a luat punctaje mari .. oamenii astia chiar au invatat

eu am facut pe la 840 .. daca eram mai atent faceam si mai mult .. si am invatat numai de la festivitatea de absolvire incoace

stiu fii de profi care au luat pe la 700 de puncte . chiar credeti ca daca ar fi fost ceva ..ei nu ar fi avut subiectele?

nu a fost nimeni de la cj in comisie

anul asta chiar au fost grile mai usoare . fara clasificari , fara procente

nu va mai varsati frustrarile pe aici degeaba

Scuza-ma,eu nu sunt de acord cu toata povestea asta naiva cu coruptia insa nici cu tine...nu toti de aici sunt frustrati si nici voi clujenii nu sunteti geniile tarii sau ale medicinei,asa cum nu sunt nici cei din alte parti...nu neg nici ca in anumite zone ale tarii intr-adevar nivelul e mai ridicat si se face faculta ca lumea dar asta nu da dreptul nimanui sa generalizeze...Oameni capabili sunt peste tot ,oameni care au invatat sunt peste tot,mai lasati-o cu lauda...punctajele cele mai mari le-au scos si anul trecut cei din Targul Mures si nu cei din Cluj.N-am absolut nimic cu clujeni,am si prieteni acolo insa m-am saturat de povestile astea...sigur nici eu n-am invatat,am rasfoit materia asa,doar vreo 3 saptamani si am facut vreo 800 de puncte...daca ma mai straduiam vreo 2 zile faceam 900...Voi chiar credeti ca suntem naivi si te mai si contrazici singur...Da,sigur ca toti cei care au stat un an sa invete cum trebuie si au luat punctaje super mari,bravo lor...sunt niste fraieri...ca de voua,clujenilor va ajung cateva sapatamani si scoateti 800 ca nimica...hai mai lasa-ne...
Medicina inseamna stiinta,constiinta si un strop de iubire de oameni...

User avatar
dandanaua
senior
senior
Posts: 246
Joined: Sat Apr 18, 2009 1:10 pm

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby dandanaua » Tue Nov 17, 2009 7:48 pm

Bravo Raysa ! Bine zis !
"Si eu tin sa precizez pe forum ca si anume dc ma mai scremeam 2 zile ,faceam de 950 nu de 947 si nici n-am citit materia !" :lol: :lol: :lol:

agressoru
junior
junior
Posts: 68
Joined: Sat Nov 22, 2008 6:45 pm
Location: Timisoara

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby agressoru » Tue Nov 17, 2009 7:51 pm

raysa_damaris wrote:
proteus25 wrote:ati inebunit ?

sunt din cj si stiu cine a luat punctaje mari .. oamenii astia chiar au invatat

eu am facut pe la 840 .. daca eram mai atent faceam si mai mult .. si am invatat numai de la festivitatea de absolvire incoace

stiu fii de profi care au luat pe la 700 de puncte . chiar credeti ca daca ar fi fost ceva ..ei nu ar fi avut subiectele?

nu a fost nimeni de la cj in comisie

anul asta chiar au fost grile mai usoare . fara clasificari , fara procente

nu va mai varsati frustrarile pe aici degeaba

Scuza-ma,eu nu sunt de acord cu toata povestea asta naiva cu coruptia insa nici cu tine...nu toti de aici sunt frustrati si nici voi clujenii nu sunteti geniile tarii sau ale medicinei,asa cum nu sunt nici cei din alte parti...nu neg nici ca in anumite zone ale tarii intr-adevar nivelul e mai ridicat si se face faculta ca lumea dar asta nu da dreptul nimanui sa generalizeze...Oameni capabili sunt peste tot ,oameni care au invatat sunt peste tot,mai lasati-o cu lauda...punctajele cele mai mari le-au scos si anul trecut cei din Targul Mures si nu cei din Cluj.N-am absolut nimic cu clujeni,am si prieteni acolo insa m-am saturat de povestile astea...sigur nici eu n-am invatat,am rasfoit materia asa,doar vreo 3 saptamani si am facut vreo 800 de puncte...daca ma mai straduiam vreo 2 zile faceam 900...Voi chiar credeti ca suntem naivi si te mai si contrazici singur...Da,sigur ca toti cei care au stat un an sa invete cum trebuie si au luat punctaje super mari,bravo lor...sunt niste fraieri...ca de voua,clujenilor va ajung cateva sapatamani si scoateti 800 ca nimica...hai mai lasa-ne...


eu credeam ca numai la Timisoara aud din astea, am invatzat 2 saptamani si am luat 600 de puncte, daca eram mai atenta luam cu 40 de puncte mai mult ! dar f****i g**u m***i precisa mai ejti ! ce m-am enervat ! a invatzat 2 saptamani si a facut 600 de puncte ! ma mai du-te in rahao ! m-am saturat de viermi, daca sunt pe aici si citesc, sa tzina minte si sa taca maine la serviciu, cafea, tzigara .... etc.... doar tzine-tzi gura aia proasta ! ai inteles ?

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby b3 » Tue Nov 17, 2009 8:02 pm

^ Calmeaza-te si foloseste un limbaj adecvat.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby Chingachgook » Tue Nov 17, 2009 8:54 pm

ce ma dixtreaza pe mine e ca daca unii au luat 600 cred ca toata lumea ar trebui sa fie in aceeasi marja

agresorule ti-a dat prin cap ca de cand cu sistemul asta de grile s-a mai desteptat lumea, a invatat sa citeasca ( cu grilele din anii anteriori si de pe rezitest alaturi) si beneficiind si de chestia asta cu lipsa cifrelor si procenteleor sa creasca punctajele?

dar e mai usor sa gasesti scuze
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

dr.Luz
junior
junior
Posts: 70
Joined: Tue Aug 25, 2009 9:53 am

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby dr.Luz » Tue Nov 17, 2009 9:09 pm

:lol:
ma indoiesc ca a avut cineva sub la cluj...sunt multi care au invatat serios pentru acest examen si foarte capabili p deasupra... multi dintre pilosi au avut pctaje sub 750...pierdeti vremea aiurea...mai bine v-ati relaxa,chefui dupa stresul provocat de examenul asta... :peace:

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby Lizz22 » Tue Nov 17, 2009 9:17 pm

doamne,ce de victime face stressul asta postrezidentiat/preafisare rezultate/prerepartitie!
bagati-va,mai,mintile in cap ca fraudele facute cu cap nu rasufla.
presupunand prin absurd ca tata imi cumpara subiectele voi credeti ca le imparteam cu cineva?Nu!!!Doar eu trebuia sa obtin megapunctajul!!!

proteus25
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Aug 04, 2009 8:27 pm

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby proteus25 » Tue Nov 17, 2009 9:28 pm

Scuza-ma,eu nu sunt de acord cu toata povestea asta naiva cu coruptia insa nici cu tine...nu toti de aici sunt frustrati si nici voi clujenii nu sunteti geniile tarii sau ale medicinei,asa cum nu sunt nici cei din alte parti...nu neg nici ca in anumite zone ale tarii intr-adevar nivelul e mai ridicat si se face faculta ca lumea dar asta nu da dreptul nimanui sa generalizeze...Oameni capabili sunt peste tot ,oameni care au invatat sunt peste tot,mai lasati-o cu lauda...punctajele cele mai mari le-au scos si anul trecut cei din Targul Mures si nu cei din Cluj.N-am absolut nimic cu clujeni,am si prieteni acolo insa m-am saturat de povestile astea...sigur nici eu n-am invatat,am rasfoit materia asa,doar vreo 3 saptamani si am facut vreo 800 de puncte...daca ma mai straduiam vreo 2 zile faceam 900...Voi chiar credeti ca suntem naivi si te mai si contrazici singur...Da,sigur ca toti cei care au stat un an sa invete cum trebuie si au luat punctaje super mari,bravo lor...sunt niste fraieri...ca de voua,clujenilor va ajung cateva sapatamani si scoateti 800 ca nimica...hai mai lasa-ne...



nu am scris ca am citit 3 saptamani
am scris ca am citit dupa festivitatea de absolvire .. aia a fost in iulie !!
stai si mai numara saptamanile

MELoveTuborg
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Nov 11, 2008 11:47 pm

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby MELoveTuborg » Tue Nov 17, 2009 9:56 pm

da..shi io invatz din iulie shi am luat 860 dar cred ca daca m-ai invatzam o zi..faceam minim 1000 :lol: ...shi da..anul asta shtiu multzi "bazatzi" care au dat-o rau de tot in bara..asha ca lasatzi "teoriile conspiratiei" ca deh atzi terminat medicina shi lumea are pretentzie la voi sa fitzi cu capul pe umeri..

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby Velvet Underground » Tue Nov 17, 2009 11:06 pm

..sau sa scrieti ca niste oameni normali.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby Calico » Wed Nov 18, 2009 12:45 am

raysa_damaris wrote:
proteus25 wrote:ati inebunit ?

sunt din cj si stiu cine a luat punctaje mari .. oamenii astia chiar au invatat

eu am facut pe la 840 .. daca eram mai atent faceam si mai mult .. si am invatat numai de la festivitatea de absolvire incoace

stiu fii de profi care au luat pe la 700 de puncte . chiar credeti ca daca ar fi fost ceva ..ei nu ar fi avut subiectele?

nu a fost nimeni de la cj in comisie

anul asta chiar au fost grile mai usoare . fara clasificari , fara procente

nu va mai varsati frustrarile pe aici degeaba



Scuza-ma,eu nu sunt de acord cu toata povestea asta naiva cu coruptia insa nici cu tine...nu toti de aici sunt frustrati si nici voi clujenii nu sunteti geniile tarii sau ale medicinei,asa cum nu sunt nici cei din alte parti...nu neg nici ca in anumite zone ale tarii intr-adevar nivelul e mai ridicat si se face faculta ca lumea dar asta nu da dreptul nimanui sa generalizeze...Oameni capabili sunt peste tot ,oameni care au invatat sunt peste tot,mai lasati-o cu lauda...punctajele cele mai mari le-au scos si anul trecut cei din Targul Mures si nu cei din Cluj.N-am absolut nimic cu clujeni,am si prieteni acolo insa m-am saturat de povestile astea...sigur nici eu n-am invatat,am rasfoit materia asa,doar vreo 3 saptamani si am facut vreo 800 de puncte...daca ma mai straduiam vreo 2 zile faceam 900...Voi chiar credeti ca suntem naivi si te mai si contrazici singur...Da,sigur ca toti cei care au stat un an sa invete cum trebuie si au luat punctaje super mari,bravo lor...sunt niste fraieri...ca de voua,clujenilor va ajung cateva sapatamani si scoateti 800 ca nimica...hai mai lasa-ne...

Au sarit toti frustatii pe clujeni acuma. Care-i problema, raysa, de ce te iei de om, n-ai facut bine nici anul asta si-ti versi nervii? Ce-a zis saracul?

- ca el cunoaste persoane care au luat punctaje mari si stie ca au invatat?
- ca stie cazuri de copii de profesori care au luat punctaje mici, desi daca ar fi fost vorba de o "scurgere de informatii" copiii de profesori ar trebui sa fie printre primii care sa afle?
- ca nu a fost nimeni din cluj in comisie?
- ca anul asta grilele au fost mai usoare (ceea ce e adevarat din ce au mai zis si altii pe forum)?
- ca el a invatat doar din iunie si a reusit 840 puncte (ceea ce e perfect posibil pentru ca si eu tot cam de atunci m-am apucat de invatat)?

Nu inteleg ce te-a deranjat atata si de unde vin toate acuzatiile astea la adresa lui: ca clujenii se lauda, se dau destepti... Relaxeaza-te, fato, si inceteaza sa mai vezi peste tot aroganta si infumurare, chiar si cand nu e. Ai ajuns paranoica.

Despre restul si teoriile conspiratiei nici nu mai are rost sa comentez. Avea dreptate cineva cand zicea ca forumul asta e mai amuzant ca seinfeld.
Last edited by Calico on Wed Nov 18, 2009 12:50 am, edited 1 time in total.

User avatar
wolu
senior
senior
Posts: 172
Joined: Mon Jun 12, 2006 8:07 pm

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby wolu » Wed Nov 18, 2009 12:46 am

:lol:

User avatar
999
senior
senior
Posts: 120
Joined: Wed Sep 09, 2009 11:46 pm

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby 999 » Wed Nov 18, 2009 3:00 am

ma sincer, si eu am auzit ceva dubios la Cluj, ca sunt mult mai inteligenti ca aia ce aleg capitala.
chiar nu inteleg de ce.
oare de ce se cred mai destepti ca bucurestenii? sau de ce mai mereu se simt bucurestenii mai prosti ca ardelenii?
eu nu vad decat o singura diferenta...ca bucurestenii's mai multi :lol:

ia cititi p'aici si luati anume:
http://www.google.ch/url?sa=t&source=we ... WTUj5xLDSA

folositorul
senior
senior
Posts: 119
Joined: Sat Sep 24, 2005 12:00 pm
Contact:

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby folositorul » Wed Nov 18, 2009 3:17 am

999 wrote: sau de ce mai mereu se simt bucurestenii mai prosti ca ardelenii?


asta-i buna. astept s-o aud de la un bucurestean :lol:
when the goin' get's tough, the tough get's goin'!

sbarcea
junior
junior
Posts: 39
Joined: Fri Oct 02, 2009 10:53 am

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby sbarcea » Wed Nov 18, 2009 11:06 am

Nu e vb ca ar fi mai destepti cj sau buc,e vorba despre pregatire.Carol Davila e clar peste Cluj dpdv al celor cu sanse si punctaje mari la rezi.Anul acesta in comisia de medicina dentara a fost un prof de la cluj ,iar studentii lui au luat punctaje peste 850.E ciudat avand in vedere faptul ca de obicei punctaje mari au cei din buc.Si da,s-a mai intamplat asta intr-un an in care in comisie a fost tot un prof din Cluj.
In 2003 au fost grile numai din baza de date ,nu in 2004<pt cine vb din auzite>!

bogdan912
Posts: 1
Joined: Tue Nov 17, 2009 11:05 pm

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby bogdan912 » Wed Nov 18, 2009 11:23 am

sbarcea wrote:Nu e vb ca ar fi mai destepti cj sau buc,e vorba despre pregatire.Carol Davila e clar peste Cluj dpdv al celor cu sanse si punctaje mari la rezi.Anul acesta in comisia de medicina dentara a fost un prof de la cluj ,iar studentii lui au luat punctaje peste 850.E ciudat avand in vedere faptul ca de obicei punctaje mari au cei din buc.Si da,s-a mai intamplat asta intr-un an in care in comisie a fost tot un prof din Cluj.
In 2003 au fost grile numai din baza de date ,nu in 2004<pt cine vb din auzite>!


Daca te uiti mai cu atentie, ai sa vezi ca acel profesor de la Cluj pe care il acuzi a fost si anul trecut in comisie. In plus, toti studentii care au absolvit Medicina Dentara la Cluj au facut cu el, deci nu se poate ca doar "studentii lui" sa fi luat note mai mari. Nu sariti asa pe Cluj! Si noi citim din noiembrie anul trecut pentru notele astea...

agressoru
junior
junior
Posts: 68
Joined: Sat Nov 22, 2008 6:45 pm
Location: Timisoara

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby agressoru » Wed Nov 18, 2009 11:36 am

well, deci nu vorbesc prostii ! sper sa iasa la iveala toata jmecheria, m-am cam saturat de nesimtzire !

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby Doktorita » Wed Nov 18, 2009 11:51 am

Dar de ce discutati despre Cluj?...eu stiu cateva punctaje peste 900 in Bucuresti...serii in care din 43 de oameni 30 au luat peste 800...evident tot din Bucuresti.
Sa asteptam clasamentul si apoi repartitia...of stressul asta.

User avatar
rugutzu
junior
junior
Posts: 25
Joined: Thu Jul 23, 2009 12:24 pm
Location: Bucuresti

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby rugutzu » Wed Nov 18, 2009 12:43 pm

Trebuie sa va mai ganditi la un lucru. Daca, intr-adevar, sunt multe persoane din Cluj care au luat punctaje mari, bv lor! Pe mine ma bucura pentru ca inseamna ca isi vor lua locurile prin Cluj si raman mai multe locuri in celelalte orase. Incercati sa vedeti si partea plina a paharului.
Fii memorabil! Esti in centrul atentiei.

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby dr_dr » Wed Nov 18, 2009 2:14 pm

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
de cand am citit pe cine credeti voi marele mafiot al clujului nu ma pot opri
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

agressoru
junior
junior
Posts: 68
Joined: Sat Nov 22, 2008 6:45 pm
Location: Timisoara

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby agressoru » Wed Nov 18, 2009 2:26 pm

dr_dr wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
de cand am citit pe cine credeti voi marele mafiot al clujului nu ma pot opri
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pe cine ? a pronuntzat cineva numele cuiva ? zi numele gicule sa avansam si noi ancheta !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby Chingachgook » Wed Nov 18, 2009 2:30 pm

bai rau e sa fii prost

rade toata lumea de tine dar tu te tii semetz
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby Lizz22 » Wed Nov 18, 2009 2:36 pm

voi chiar nu vreti sa terminati cu idioteniile?
Frate,ori scoatem la iveala o chestie concreta,ori lasam draq speculatiile si dorinta de a iesi in fata cu stiri senzationale dar de kK*!

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby b3 » Wed Nov 18, 2009 2:52 pm

inchid topicul sau vreti sa va mai distrati?
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby Lizz22 » Wed Nov 18, 2009 3:01 pm

b3,din punctul meu de vedere acest topic nu trebuia deschis.deci...poti sa l inchizi oricand (parerea mea!).

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: CORUPTZIE CLUJ

Postby b3 » Wed Nov 18, 2009 3:03 pm

Adjudecat :) E pacat sa fie murdarita reusita tuturor, nu doar a colegilor de la Cluj, de acuzatii fara dovezi :(
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 80 guests