Teleconferinta 2009

de dat il dam, dar il mai terminam ?
User avatar
999
senior
senior
Posts: 120
Joined: Wed Sep 09, 2009 11:46 pm

Teleconferinta 2009

Postby 999 » Sun Nov 15, 2009 5:37 pm

Centrul National de Perfectionare in Domeniul Sanitar va organiza dupa finalizarea examenului de Rezidentiat o teleconferinta pentru alegerea postului sau a locului in specialitate, anunta Ministerul Sanatatii. "Urmeaza sa stabilim data si ora inceperii teleconferintei", a declarat pentru PaginaMedicala.ro, directorul general CNPDS, prof. dr. Ioanel Sinescu. Potrivit metodologiei examenului de Rezidentiat, teleconferinta va dura doua zile consecutive si se va desfasura in intervalul orar 9.00-21.00. De altfel, dupa prima zi de repartiei a posturilor, vor fi afisate locurile ramase neocupate pe site-ul www.rezidentiat.info. Candidatii au la dispozitie doua optiuni: fie se prezinta personal la la unul dintre centrele universitare medicale (Arad, Bucuresti, Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Constanta, Galati, Iasi, Oradea, Sibiu, Targu Mures,Timisoara), fie imputernicesc o persoana care sa se prezinte in locul lor...

carmensisima
Posts: 1
Joined: Tue Nov 17, 2009 8:41 am

Re: Teleconferinta 2009

Postby carmensisima » Tue Nov 17, 2009 8:47 am

MI AM PIERDUT BULETINUL!!!! IAR INTREBAREA MEA ESTE LA TELECONFERINTA PRESUPUN CA ITI TB BULETINUL, DAR NU POT FOLOSI ALTE ACTE? AU MAI FOST ASA CAZURI?CE S A INTAMPLAT? URGENTTTTTTTTTTT

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Teleconferinta 2009

Postby b3 » Tue Nov 17, 2009 10:58 am

Nu stiu sa-ti raspund daca te poti duce cu altceva decat buletin la teleconferinta (teoretic ar trebui sa mearga pasaport), dar fiind alegeri weekendul asta iti poti face buletinul f repede, du-te la sectia de politie si intreaba.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

lucid
junior
junior
Posts: 52
Joined: Wed Oct 11, 2006 1:47 pm

Re: Teleconferinta 2009

Postby lucid » Tue Nov 17, 2009 11:06 am

daca a aparut topicul asta , vin si eu cu provocarea sa increcam sa facem un tabel care sa ne fie util la repartitii .anu trecut am vazut aici pe forum un tabel ( erau niste imagini ) foarte fain facut , cu posturile detaliate, si cu locurile scrise in verde langa, dupa parerea mea foarte compact si util.putem afla cine a facut tabelul acela si cum?io am incercat sa ii gasesc modul de editare , dar sigur nu e unul uzual .

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: Teleconferinta 2009

Postby dr_dr » Tue Nov 17, 2009 11:21 am

il am pe cel de 2007 daca va intereseaza
dupa parerea mea o schema foarte buna
e mai greu cu posturile
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

didiland11
senior
senior
Posts: 256
Joined: Wed Apr 09, 2008 12:02 am

Re: Teleconferinta 2009

Postby didiland11 » Tue Nov 17, 2009 11:29 am

carmensisima wrote:MI AM PIERDUT BULETINUL!!!! IAR INTREBAREA MEA ESTE LA TELECONFERINTA PRESUPUN CA ITI TB BULETINUL, DAR NU POT FOLOSI ALTE ACTE? AU MAI FOST ASA CAZURI?CE S A INTAMPLAT? URGENTTTTTTTTTTT


Foloseste pasaportul.

User avatar
metalu
senior
senior
Posts: 117
Joined: Tue Jun 24, 2008 11:25 am
Location: undeva departe....

Re: Teleconferinta 2009

Postby metalu » Tue Nov 17, 2009 11:35 am

.. sau permis auto daca ai

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: Teleconferinta 2009

Postby dr_dr » Tue Nov 17, 2009 11:38 am

pana la teleconferinta mai e destul timp sa iti faci buletin
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
blackdeceneu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Sun Jan 21, 2007 1:51 pm

Re: Teleconferinta 2009

Postby blackdeceneu » Tue Nov 17, 2009 11:43 am

eu mi-am uitat buletinul acasa iar la ex le-am aratat permisul si a fost ok.
daca e necesar, pentru a supravietui va iau si zilele din calendar.

User avatar
camelia_n
junior
junior
Posts: 29
Joined: Thu Nov 12, 2009 10:31 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Teleconferinta 2009

Postby camelia_n » Tue Nov 17, 2009 11:44 am

lucid wrote:daca a aparut topicul asta , vin si eu cu provocarea sa increcam sa facem un tabel care sa ne fie util la repartitii .anu trecut am vazut aici pe forum un tabel ( erau niste imagini ) foarte fain facut , cu posturile detaliate, si cu locurile scrise in verde langa, dupa parerea mea foarte compact si util.putem afla cine a facut tabelul acela si cum?io am incercat sa ii gasesc modul de editare , dar sigur nu e unul uzual .


Eu anul trecut m-am descurcat foarte bine desenandu-mi liniute in loc de locuri. Pentru teleconferinta de anul asta imi fac un tabel in Word de acasa, ca doar am mai multe sanse. :D De asemenea, mi-am insemnat pe tabelul publicat pe http://www.rezidentiat.info cateva posturi care ma intereseaza. Ce mare greutate?

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Teleconferinta 2009

Postby Enemy » Tue Nov 17, 2009 12:18 pm

carmensisima, aici pe forum toti isi dau cu parerea, tu nu tine cont de ce citesti p-aici.

Permisul nu e considerat act de identitate in statul roman, deci s-ar putea sa fie probleme...

Buletinu iese in 10 zile in mod normal, la urgenta in 2 zile, depinde de unde esti.

Pasaportul se poate folosi ca act de identitate, daca il ai.

in final cea mai rapida metoda este pasaportul provizoriu care iese in aceeasi zi.

Sucees si stai linistita, totul o sa se rezolve;)

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: Teleconferinta 2009

Postby raluca_doc » Tue Nov 17, 2009 1:36 pm

carmensisima wrote:MI AM PIERDUT BULETINUL!!!! IAR INTREBAREA MEA ESTE LA TELECONFERINTA PRESUPUN CA ITI TB BULETINUL, DAR NU POT FOLOSI ALTE ACTE? AU MAI FOST ASA CAZURI?CE S A INTAMPLAT? URGENTTTTTTTTTTT

in bucuresti pe strada nicolae iorga ai centrul de ugenta pentru pasapoarte. platesti taxa la cec si in 3 ore ai pasaportul. eu tocmai mi l-am facut saptamana trecuta.

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Teleconferinta 2009

Postby cog1983 » Tue Nov 17, 2009 2:21 pm

raluca_doc wrote:
carmensisima wrote:MI AM PIERDUT BULETINUL!!!! IAR INTREBAREA MEA ESTE LA TELECONFERINTA PRESUPUN CA ITI TB BULETINUL, DAR NU POT FOLOSI ALTE ACTE? AU MAI FOST ASA CAZURI?CE S A INTAMPLAT? URGENTTTTTTTTTTT

in bucuresti pe strada nicolae iorga ai centrul de ugenta pentru pasapoarte. platesti taxa la cec si in 3 ore ai pasaportul. eu tocmai mi l-am facut saptamana trecuta.

Ca sa iti faci pasaport iti trebuie buletinul :roll:
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
mikidutza
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Mon Aug 28, 2006 12:03 am
Location: Bucuresti

Re: Teleconferinta 2009

Postby mikidutza » Tue Nov 17, 2009 3:26 pm

la piata unirii, pe strada bibescu voda stiu ca se pot face buletine la urgenta. si-a facut sora, cumnata si matusa mea anul acesta. in 24 ore, maxim 48. dar nu stiu cum e cu cel pierdut, daca trebuie sa il declari undeva pierdut.

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Teleconferinta 2009

Postby Velvet Underground » Tue Nov 17, 2009 6:48 pm

Am inteles ca teleconferinta e miercurea si joia viitoare...stiti ceva concret?

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: Teleconferinta 2009

Postby Doktorita » Tue Nov 17, 2009 6:52 pm

Trebuie sa fie in 2 zile consecutive...presupun ca saptamana viitoare oricum..

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Teleconferinta 2009

Postby b3 » Tue Nov 17, 2009 7:15 pm

De obicei cam asa e, la 10 zile dupa examen, deci probabil miercuri si joi saptamana viitoare.

Aici http://www.paginamedicala.ro/stiri-medi ... sata_4966/ zic ca inca se gandesc si ca vom termina cu toate hartzoagele de-abia pe 15 decembrie.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

ghelbergd
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Fri Apr 29, 2005 1:14 pm

Re: Teleconferinta 2009

Postby ghelbergd » Tue Nov 17, 2009 7:35 pm

M-am interesat la DSP Constanta si Teleconferinta va avea loc pe 28-29.11. Multa bafta!

drfx
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Mon Nov 16, 2009 6:16 pm

Re: Teleconferinta 2009

Postby drfx » Tue Nov 17, 2009 7:39 pm

Deci, face cineva o lista faina ca sa ne descurcam cu ea la examen?! O sa incerc si eu sa fac ceva, dar imi va fi foarte greu, pt ca am un punctj mai mic si sunt nevoit sa urmaresc toate posturile si locurile, inclusiv med de fam

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Teleconferinta 2009

Postby b3 » Tue Nov 17, 2009 7:52 pm

ghelbergd, multumim de vesti! sambata si duminica, ceva nou, de obicei era in tp saptamanii...


am vazut in anii trecuti si o lista facuta cu fiecare specialitate si in dreptul ei scris ceva de genul

ATI
Bucuresti 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ...
Cluj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ....
Brasov 1 2 3 4 5 6 7 8 ....

etc... si cand se lua un loc taia de la coada. Asa stia in orice moment cate locuri au mai ramas, fara sa stea sa numere liniute :D

Tabelul asta se poate face pt locuri iar pt posturi direct printat pdf-ul oficial, sau poate o varianta mai condensata, si cand se ia un post tai si un loc din lista de locuri.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

Afranius
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Fri May 23, 2008 10:05 am

Re: Teleconferinta 2009

Postby Afranius » Tue Nov 17, 2009 10:06 pm

stie cineva cum se face departajarea celor cu acelasi numar de puncte? si la rezi pe post, in ce oras se face rezidentiatu?iar rezi pe loc,de unde se afla centrul universitar? mersi anticipat

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Teleconferinta 2009

Postby b3 » Tue Nov 17, 2009 10:29 pm

departajarea se face prin punctajul ponderat, ceva de genul intrebarea cea mai dificila (calculata dupa cum au raspuns cei mai multi) - scrie prin metodologie cred, citeste-o, e pe www.rezidentiat.info

pt rezi pe post rezidentiatul se face tot intr-un centru universitar, pe care-l alegi la repartitie (alegi postul x si centrul y pt pregatirea in rezidentiat)

a treia intrebare n-o inteleg :)
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

Afranius
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Fri May 23, 2008 10:05 am

Re: Teleconferinta 2009

Postby Afranius » Tue Nov 17, 2009 10:48 pm

mersi frumos.. la a 3a.. intrebam spitalul..cum sunt 18 in bucuresti pe cardio de ex..ma gandesc ca sunt x la suub, y la fundeni..nu ar trebui sa fie anuntate?

marie2009
senior
senior
Posts: 116
Joined: Mon Oct 05, 2009 9:03 pm

Re: Teleconferinta 2009

Postby marie2009 » Wed Nov 18, 2009 12:20 am

Teleconferinta de anul asta va fi pe 25 noiembrie???
Solidara cu cei care vor ca MF sa se bage la cerere de anul acesta, nu de la anul -cum a promis deja MS.
http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Teleconferinta 2009

Postby b3 » Wed Nov 18, 2009 12:43 am

a zis cineva pe forum ca a intrebat la dsp constanta si i s-a spus ca va fi pe 28 si 29 noiembrie, adica in weekend.

Afranius: acum la teleconferinta alegi doar centrul universitar. spitalul se alege prin decembrie. Ceva de genul toti cei 22 de pe radiologie bucuresti vor fi chemati in ziua x la ora y si strigati in ordinea punctajelor.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

Korss
junior
junior
Posts: 28
Joined: Wed Nov 18, 2009 1:12 am

Re: Teleconferinta 2009

Postby Korss » Wed Nov 18, 2009 1:24 am

b3 wrote:am vazut in anii trecuti si o lista facuta cu fiecare specialitate si in dreptul ei scris ceva de genul

ATI
Bucuresti 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ...
Cluj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ....
Brasov 1 2 3 4 5 6 7 8 ....

etc... si cand se lua un loc taia de la coada. Asa stia in orice moment cate locuri au mai ramas, fara sa stea sa numere liniute :D

Tabelul asta se poate face pt locuri iar pt posturi direct printat pdf-ul oficial, sau poate o varianta mai condensata, si cand se ia un post tai si un loc din lista de locuri.


Da, asa se face lista de mai multi ani - cu numere. Problema mea este: de unde tai POSTUL de ATI din Caracal (jud. Olt) din lista cu LOCURI SI POSTURI de ATI din toata tzara - din care centru universitar tai? ca nu specifica decat ca sunt TOTAL POSTURI + LOCURI - nu si unde anume e inclus acel POST - la care Centru Universitar, ma refer. Daca aveti vreo idee cum sa facem loc si de o lista NUMAI cu LOCURI ar fi extraordinar...

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Teleconferinta 2009

Postby b3 » Wed Nov 18, 2009 1:28 am

Vezi ca am facut un topic in care explic cum e cu locurile si posturile si tabelul ala mare oficial. Cand isi alege omul postul tanti de la teleconferinta va zice in microfon "post moinesti cu centru de pregatire bucuresti" si atunci o sa stii de unde sa tai ;) Cred ca isi pot alege absolut oriunde centrul de pregatire, nu cred sa mai aiba tanti de la DSP o alta lista. Cineva care a fost la repartitie in alti ani poate ne poate confirma ?

Ceva de genul asta centralizatorul de care ziceam mai sus http://dl.transfer.ro/Transfer_ro-18Nov ... 743273.zip
Dar eventual si o modalitate de a nota si punctajele, ca sa i le dam lui Alexei sa le puna pe rezitests pt la anul.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

Korss
junior
junior
Posts: 28
Joined: Wed Nov 18, 2009 1:12 am

Re: Teleconferinta 2009

Postby Korss » Wed Nov 18, 2009 1:57 am

Aha, bun. Nu stiam cum ne "explica" tanti de la conferinta, ca am inteles ca e cam acra in general :D

Pentru POSTURI e destul de usor de notat punctajele sau pozitia la care s-au luat ca sunt mai putine si cam 1, maxim 2 in fiecare oras, deci le putem trece imediat langa numele orasului. Pt locuri trebuie sa lasam mai mult spatiu dupa fiecare nr. .... ceva de genul:

Bucuresti 1 2 3 4 5 6

chiar daca le taiem pe cele luate drept POST si scriem in dreptul oraselor punctajul, langa nr din centralizatorul pe centre universitare putem adauga punctajul la cei cu LOC

numai ca ne trebuie cearceafuri la teleconferinta ca sa avem loc pt toate :D

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Teleconferinta 2009

Postby b3 » Wed Nov 18, 2009 2:29 am

Pai punctajele le vor nota doar cativa mai altruisti care vor sa ii ajute pe cei de anul viitor sa aiba o evidenta. Restul isi vor taia doar ca sa stie ce le ramane de ales, si atunci se poate face mai compact.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
AndreeaAndrei
senior
senior
Posts: 165
Joined: Fri Nov 09, 2007 9:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Teleconferinta 2009

Postby AndreeaAndrei » Wed Nov 18, 2009 2:38 am

Pe 29 nu ar trebui sa fie runda a doua a alegerilor? Nu e la o saptamana dupa primul tur?! Ca daca e asa nu cred sa fie si teleconferinta tot atunci...
Ce nu ma ucide ma face mai puternic.

Korss
junior
junior
Posts: 28
Joined: Wed Nov 18, 2009 1:12 am

Re: Teleconferinta 2009

Postby Korss » Wed Nov 18, 2009 2:44 am

Eu sunt pe la 71* (punctaj) si ma gandeam ca poate-mi trebuie si la anul o clasificare de genul asta (deci n-as putea spune ca as face din atata altruism...). Cat timp are fiecare la dispozitie sa-si spuna optiunea? Trebuie sa am timp sa caut in foi specialitatea, sa tai si sa si notez punctajul - si daca nu se aude bine e si mai complicat - e foarte buna si lista oficiala cu clasificarea finala ce se va afisa joi - ii urmaresti de acolo si notezi punctajul daca nu-l auzi (asta in caz ca anunta cineva si punctajul ca n-am idee).

Si as face asta pt cei cu rezitests ca mi-a fost de mare ajutor sa fixez si mai bine ce invatasem (pacat ca m-am apucat tarziu de invatat si n-am parcurs toata materia...) si ca stiu o gramada de doze si procente si nu s-au dat anul asta...dar tot invatatul e la baza daca vrei punctaj mare si verificarea cu rezitests.

In fine, sper sa pot... desi numai pana la mine ca nu o sa stau mai mult la conferinta, logic!

Poate cineva cu punctaj si mai mic e si mai interesat sa faca la fel sau macar sa continue de la 720 (punctaj) in jos sa zicem.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Teleconferinta 2009

Postby b3 » Wed Nov 18, 2009 3:00 am

6 decembrie turul 2 de alegeri.

Korrs, ideal ar fi ca toata lumea care-si noteaza sa posteze apoi si pe imed ce si-a notat, nu sa stea doar 1-2 in sala de sa innebuneasca notand tot.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

lucid
junior
junior
Posts: 52
Joined: Wed Oct 11, 2006 1:47 pm

Re: Teleconferinta 2009

Postby lucid » Wed Nov 18, 2009 7:46 am

http://dl.transfer.ro/Teleconferinta-Transfer_RO-18Nov-520498.rar

uitati asta e o forma de tabel compacta
numa de ne-ar putea spune cine l-a facut in ce program l-a editat
e drept ca nu e loc pentru punctaje,dar nici nu ocupa 20 de pagini

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Teleconferinta 2009

Postby cog1983 » Wed Nov 18, 2009 11:00 am

Korss wrote:Da, asa se face lista de mai multi ani - cu numere. Problema mea este: de unde tai POSTUL de ATI din Caracal (jud. Olt) din lista cu LOCURI SI POSTURI de ATI din toata tzara - din care centru universitar tai? ca nu specifica decat ca sunt TOTAL POSTURI + LOCURI - nu si unde anume e inclus acel POST - la care Centru Universitar, ma refer. Daca aveti vreo idee cum sa facem loc si de o lista NUMAI cu LOCURI ar fi extraordinar...

La teleconferinta, cand se alege un post trebuie sa se aleaga si centrul de pregatire.
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
camelia_n
junior
junior
Posts: 29
Joined: Thu Nov 12, 2009 10:31 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Teleconferinta 2009

Postby camelia_n » Wed Nov 18, 2009 11:09 am

Afranius wrote:mersi frumos.. la a 3a.. intrebam spitalul..cum sunt 18 in bucuresti pe cardio de ex..ma gandesc ca sunt x la suub, y la fundeni..nu ar trebui sa fie anuntate?


Din cate am inteles, dupa teleconferinta, cei care au luat rezidentiatul pe loc urmeaza sa mearga la Centru sa-si aleaga spitalul unde vor face primul stagiu. Va trebui sa urmarim site-ul http://www.perfmed.ro

User avatar
camelia_n
junior
junior
Posts: 29
Joined: Thu Nov 12, 2009 10:31 am
Location: Bucuresti
Contact:

tabelul cu locuri

Postby camelia_n » Wed Nov 18, 2009 11:28 am

Mi-a venit ideea sa-mi fac un tabel cu locuri in Excel. Dupa ce voi scrie toate locurile sub forma de cifre, asa cum propuneti voi, voi da "sort descending" si vor fi mai usor de bifat. Este atat de rapid, incat poti sa-ti faci cate un tabel pentru fiecare centru universitar.

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Teleconferinta 2009

Postby cog1983 » Wed Nov 18, 2009 1:26 pm

Eu anul trecut mi-am facut ceva de genul:
Gastroenterologie CJ CJ CJ CJ B B B B B B SB IS IS IS
Medicina de urgenta CJ CJ CJ CJ CJ CJ CJ CJ CJ B B B B B B B B B B IS IS IS IS IS
Iar la teleconferinta am incercuit cate un loc in centrul in care s-a luat.
Eu mi-am facut doar pe specialitatile care ma interesau pentru ca eram sigura ca prind una dintre ele. Pentru cei care vor mai multe specialitati sau urmaresc si posturile pot sa-si faca tabel separat cu posturile.
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Teleconferinta 2009

Postby flavv30 » Wed Nov 18, 2009 1:38 pm

Dar nu exista nici mcar un ecran sa ne arate si noua pozitiile?
Stam asa pe bajbaite?ce fac ce-i care sunt in a doua zi de teleconferinta?Nu cred ca vin si in prima zi sau poate ma insel..
Ca la noi la Roamnika...of of..

marie2009
senior
senior
Posts: 116
Joined: Mon Oct 05, 2009 9:03 pm

Re: Teleconferinta 2009

Postby marie2009 » Wed Nov 18, 2009 1:40 pm

Dupa prima zi se vor afisa locurile/ posturile ramase libere
Solidara cu cei care vor ca MF sa se bage la cerere de anul acesta, nu de la anul -cum a promis deja MS.
http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

marie2009
senior
senior
Posts: 116
Joined: Mon Oct 05, 2009 9:03 pm

Re: Teleconferinta 2009

Postby marie2009 » Wed Nov 18, 2009 1:41 pm

camelia_n wrote:
Afranius wrote:mersi frumos.. la a 3a.. intrebam spitalul..cum sunt 18 in bucuresti pe cardio de ex..ma gandesc ca sunt x la suub, y la fundeni..nu ar trebui sa fie anuntate?


Din cate am inteles, dupa teleconferinta, cei care au luat rezidentiatul pe loc urmeaza sa mearga la Centru sa-si aleaga spitalul unde vor face primul stagiu. Va trebui sa urmarim site-ul http://www.perfmed.ro

Si cei care opteaza pt post? Ii pune sa semneze pe loc contractul?
Solidara cu cei care vor ca MF sa se bage la cerere de anul acesta, nu de la anul -cum a promis deja MS.
http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests