La multi ani!

de dat il dam, dar il mai terminam ?
User avatar
zana_ale
senior
senior
Posts: 362
Joined: Thu Oct 30, 2008 7:49 pm
Location: cu zana

La multi ani!

Postby zana_ale » Sun Nov 08, 2009 8:46 am

Poate ca nu aici trebuia sa deschid acest topic, dar am vrut sa-i felicit, in special, pe cei care saptamana viitoare, pe timpul acesta vor scapa de stres.
LA MULTI ANI si felicitarii pt frumosul nume pe care il aveti!

http://felicitari.acasa.ro/Sf-Mihail-si-Gavriil/Sfintii-Mihail-si-Gavriil-621.html
mamica unei zane!

User avatar
dr_agc
junior
junior
Posts: 73
Joined: Wed Jan 14, 2009 5:46 pm
Contact:

Re: La multi ani!

Postby dr_agc » Sun Nov 08, 2009 9:15 am

zana_ale wrote:Poate ca nu aici trebuia sa deschid acest topic, dar am vrut sa-i felicit, in special, pe cei care saptamana viitoare, pe timpul acesta vor scapa de stres.
LA MULTI ANI si felicitarii pt frumosul nume pe care il aveti!

http://felicitari.acasa.ro/Sf-Mihail-si-Gavriil/Sfintii-Mihail-si-Gavriil-621.html


sapt viitoare pe vremea asta vom sta pe la usi..
si la multi ani si pentru cei care in ultima vreme a fost ziua lor si au stat sa invete si de ziua lor(
homework.gif

User avatar
frger
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Sun Nov 08, 2009 11:21 am

Re: La multi ani!

Postby frger » Sun Nov 08, 2009 1:36 pm

La multi ani tuturor sarbatoritilor de astazi!

dr.Luz
junior
junior
Posts: 70
Joined: Tue Aug 25, 2009 9:53 am

Re: La multi ani!

Postby dr.Luz » Sun Nov 08, 2009 2:49 pm

unii vor fi fericiti,unii vor fi suparati...dar cel mai important:toti vom fi liberi :priest:

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42664
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: La multi ani!

Postby Calico » Sun Nov 08, 2009 3:35 pm

zana_ale wrote:Poate ca nu aici trebuia sa deschid acest topic, dar am vrut sa-i felicit, in special, pe cei care saptamana viitoare, pe timpul acesta vor scapa de stres.
LA MULTI ANI si felicitarii pt frumosul nume pe care il aveti!

http://felicitari.acasa.ro/Sf-Mihail-si ... l-621.html


Adevarul e ca asta e un topic mult prea jenant pentru categoria "diverse", mai bine ca l-ai pus aici. Ca are lumea creierul incetosat de apropierea rezidentiatului si nu-si mai da seama.
Cat mai multe "felicitarii" Mihailor si Mihaelelor.
Mie Gabriel mi se pare un nume oribil, deci voua... condoleante.

Oricum, eu planuiesc sa profit de faptul ca nu mai conteaza daca suntem on-topic si de-astea. I think this is the beginning of a beautiful friendship... 8)

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: La multi ani!

Postby gaurav_singh_md » Sun Nov 08, 2009 4:47 pm

zana_ale wrote:Poate ca nu aici trebuia sa deschid acest topic, dar am vrut sa-i felicit, in special, pe cei care saptamana viitoare, pe timpul acesta vor scapa de stres.
LA MULTI ANI si felicitarii pt frumosul nume pe care il aveti!

http://felicitari.acasa.ro/Sf-Mihail-si-Gavriil/Sfintii-Mihail-si-Gavriil-621.html

multumesc ca mi-ai amintit de sf. gavril (tata socru este gabriel). era f. bucuros ca am amintit de ziua lui si am sunat.

User avatar
999
senior
senior
Posts: 120
Joined: Wed Sep 09, 2009 11:46 pm

Re: La multi ani!

Postby 999 » Sun Nov 08, 2009 5:07 pm

MumaPadurii wrote:
zana_ale wrote:Poate ca nu aici trebuia sa deschid acest topic, dar am vrut sa-i felicit, in special, pe cei care saptamana viitoare, pe timpul acesta vor scapa de stres.
LA MULTI ANI si felicitarii pt frumosul nume pe care il aveti!

http://felicitari.acasa.ro/Sf-Mihail-si ... l-621.html


Adevarul e ca asta e un topic mult prea jenant pentru categoria "diverse", mai bine ca l-ai pus aici. Ca are lumea creierul incetosat de apropierea rezidentiatului si nu-si mai da seama.
Cat mai multe "felicitarii" Mihailor si Mihaelelor.
Mie Gabriel mi se pare un nume oribil, deci voua... condoleante.

Oricum, eu planuiesc sa profit de faptul ca nu mai conteaza daca suntem on-topic si de-astea. I think this is the beginning of a beautiful friendship... 8)

@mumapadurarilor e la ciclu.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42664
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: La multi ani!

Postby Calico » Sun Nov 08, 2009 5:09 pm

Te cheama Gabriel?

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: La multi ani!

Postby Doktorita » Sun Nov 08, 2009 5:09 pm

e o menstruatie permanenta cred.....penibil.

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11055
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: La multi ani!

Postby pc7 » Sun Nov 08, 2009 5:11 pm

999
@mumapadurarilor e la ciclu.


inteligent, din partea unei persoane care se vrea doctor!
Life's not fair, get used to it

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42664
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: La multi ani!

Postby Calico » Sun Nov 08, 2009 5:13 pm

Doktorita wrote:e o menstruatie permanenta cred.....penibil.
se potriveste cu topicul si amplasarea lui

Forumul asta nu mai e ce-a fost.

User avatar
rugutzu
junior
junior
Posts: 25
Joined: Thu Jul 23, 2009 12:24 pm
Location: Bucuresti

Re: La multi ani!

Postby rugutzu » Sun Nov 08, 2009 5:15 pm

MumaPadurii wrote:Mie Gabriel mi se pare un nume oribil, deci voua... condoleante.


Adevarul e ca "MumaPadurii" e un nume mult mai frumos decat Gabriel... :)) (endocrinolog, ce pretentii sa ai). Probabil ca tu ti-ai sabatorit onomasticile in timpul facultatii de Sfantul Cinci si acum la Sfantul Asteapta.
Fii memorabil! Esti in centrul atentiei.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42664
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: La multi ani!

Postby Calico » Sun Nov 08, 2009 5:23 pm

dr_agc wrote:
MumaPadurii wrote:Mie Gabriel mi se pare un nume oribil, deci voua... condoleante.

Adevarul e ca "MumaPadurii" e un nume mult mai frumos decat Gabriel... ) (endocrinolog, ce pretentii sa ai). Probabil ca tu ti-ai sabatorit onomasticile in timpul facultatii de Sfantul Cinci si acum la Sfantul Asteapta.

Ce vrei daca nu-mi plac toate numele, sa fiu ipocrita?
Nu-mi spune acum ca si toti bebelusii sunt frumosi...

"MumaPadurii" e un nume mult mai frumos decat "Gabriel" si mai interesant decat "rugutzu".

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: La multi ani!

Postby Doktorita » Sun Nov 08, 2009 5:27 pm

Nu stiu cat e de frumos dar mai mult ca sigur CARACTERIZANT...

User avatar
rugutzu
junior
junior
Posts: 25
Joined: Thu Jul 23, 2009 12:24 pm
Location: Bucuresti

Re: La multi ani!

Postby rugutzu » Sun Nov 08, 2009 5:28 pm

Nu se numeste ipocizie ci lipsa de bun simt. Spun asta pentru ca nimeni nu e responsabil pentru numele primit la nastere si a fi sarcastic cu cineva fara de acest aspect ("condoleante") nu se incadreaza intocmai ca un gest manierat.
Nu acelasi lucru il pot spune despre un username, care este alegerea fiecaruia. Citez Wiki: "În tradiţia populară românească este o vrăjitoare considerată o femeie urâtă, ce sperie oamenii, sihastră, locuind în adâncul pădurii. Sinonim cuvântului poate fi considerat Baba Cloanţă."

Mult succes!
Fii memorabil! Esti in centrul atentiei.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42664
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: La multi ani!

Postby Calico » Sun Nov 08, 2009 6:23 pm

Doktorita wrote:Nu stiu cat e de frumos dar mai mult ca sigur CARACTERIZANT...

Am incercat sa fie un pic mai original decat... sa zicem... "Doktorita". :)

rugutzu wrote:
MumaPadurii wrote:Ce vrei daca nu-mi plac toate numele, sa fiu ipocrita?

Nu se numeste ipocizie ci lipsa de bun simt.

Multumesc pentru sprijinul neintentionat.
Eu am zis ca daca nu-mi plac toate numele nu pot sa spun ca-mi plac, ca ar fi ipocrizie. Tu spui ca: mai mult decat ipocrizie, ar fi lipsa de bun simt. Ma bucur oricum ca esti de acord cu mine, ca ar fi ceva urat.
Banuiesc totusi ca n-ai vrut sa fii de acord cu mine si ca ai avut doar o mica problema in a te exprima logic.

rugutzu wrote:Spun asta pentru ca nimeni nu e responsabil pentru numele primit la nastere si a fi sarcastic cu cineva fara de acest aspect ("condoleante") nu se incadreaza intocmai ca un gest manierat.

Gestul meu nu e manierat sau nu (iti dai seama ca nu ma duc la un om care se cheama Gabriel sa-i zic "naspa nume ai, condoleante", asta ar fi nemanierat).

Aici era o discutie de principii si prin exemplul asta cu "Gabriel" am vrut sa explic de ce nu sunt de acord cu urari de genul asta.

Tocmai pentru ca nimeni nu e responsabil pentru numele primit la nastere nu vad de ce-ar trebui sa primeasca felicitari pentru ca are un anumit nume. Primesti felicitari pentru ceva ce-ai facut prin propiile puteri, nu prin ceva care nu depinde de tine.

Al doilea lucru e ca din moment ce urezi cuiva felicitari pentru "frumosul nume pe care il are", inseamna ca presupui ca unele nume sunt mai frumoase si altele mai urate, nu? Iar eu am zis (ironic, pentru cei care pot sa inteleaga) ca daca tot oferim felicitari pentru numele mai frumose, ar trebui sa oferim politicos si condoleante pentru numele mai urate.

A, si referitor la username, mersi pentru clarificare, eu cand mi l-am ales credeam ca MumaPadurii inseamna ceva de genul "fata tanara, duioasa si neprihanita, cu cosite balaie si vesmant diafan". :?

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42664
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: La multi ani!

Postby Calico » Sun Nov 08, 2009 6:33 pm

Si sa suni pe cineva anume si sa-i zici "La multi ai!" e una, sa feliciti "in masa" pentru "frumosul nume" e cu totul alta mancare de peste. Voua vi se pare dragut, mie mi se pare depersonalizat, aproape de oribil.

Ca sutele de mesaje de Craciun si de Pasti care iti umplu telefonul, clisee de genul "lumina sfanta sa va umple sufletul" sau "sfintele sarbatori sa iti aduca pace alaturi de familie" sau ultima moda: mesajele copiate de pe net, care sunt de fapt poezioare tampitele care se vor "haioase" sau texte patetice si inzorzonate.

User avatar
dr_agc
junior
junior
Posts: 73
Joined: Wed Jan 14, 2009 5:46 pm
Contact:

Re: La multi ani!

Postby dr_agc » Sun Nov 08, 2009 6:42 pm

MumaPadurii wrote:Ca sutele de mesaje de Craciun si de Pasti care iti umplu telefonul, clisee de genul "lumina sfanta sa va umple sufletul" sau "sfintele sarbatori sa iti aduca pace alaturi de familie" sau ultima moda: mesajele copiate de pe net, care sunt de fapt poezioare tampitele care se vor "haioase" sau texte patetice si inzorzonate.

DAR CE MISTO E CAND PRIMESTI ACEELASI MEASAJ DE LA MAI MULTA LUME..

breki
junior
junior
Posts: 98
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:42 pm

Re: La multi ani!

Postby breki » Sun Nov 08, 2009 6:45 pm

MumaPadurii wrote:Sutele de mesaje de Craciun si de Pasti care iti umplu telefonul, clisee de genul "lumina sfanta sa va umple sufletul" sau "sfintele sarbatori sa iti aduca pace alaturi de familie" sau ultima moda: mesajele copiate de pe net, care sunt de fapt poezioare tampitele care se vor "haioase" sau texte patetice si inzorzonate.


Nu intotdeauna sunt de acord cu tine , dar pe tema mentionata......waaaoooo, as face orice ca sa se termine.
De la mine un punct negru in minus....sau un punct rosie in plus...cum vrei:)

breki
junior
junior
Posts: 98
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:42 pm

Re: La multi ani!

Postby breki » Sun Nov 08, 2009 6:52 pm

breki wrote:
MumaPadurii wrote:Sutele de mesaje de Craciun si de Pasti care iti umplu telefonul, clisee de genul "lumina sfanta sa va umple sufletul" sau "sfintele sarbatori sa iti aduca pace alaturi de familie" sau ultima moda: mesajele copiate de pe net, care sunt de fapt poezioare tampitele care se vor "haioase" sau texte patetice si inzorzonate.


Nu intotdeauna sunt de acord cu tine , dar pe tema mentionata......waaaoooo, as face orice ca sa se termine.
De la mine un punct negru in minus....sau un punct rosu in plus...cum vrei:)

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11055
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: La multi ani!

Postby pc7 » Sun Nov 08, 2009 7:04 pm

DAR CE MISTO E CAND PRIMESTI ACEELASI MEASAJ DE LA MAI MULTA LUME..



si eventual semnat cu un nume de care n-ai auzit
Life's not fair, get used to it

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42664
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: La multi ani!

Postby Calico » Sun Nov 08, 2009 7:21 pm

Asta daca ai norocul sa le semneze.

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: La multi ani!

Postby Doktorita » Sun Nov 08, 2009 8:07 pm

Acum am inteles!!! In sfarsit...nu stiam de ce esti tu mereu asa de acida....e tot o forma de originalitate....
PS: ce specialitate ai?...sa stiu ce trebuie sa alegem pentru a avea asa de mult timp liber...Cumva endocrine? ( am impresia ca am citit pe undeva asta)....

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42664
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: La multi ani!

Postby Calico » Sun Nov 08, 2009 8:39 pm

Doktorita wrote:PS: ce specialitate ai?...sa stiu ce trebuie sa alegem pentru a avea asa de mult timp liber...Cumva endocrine? (am impresia ca am citit pe undeva asta)....

Teoretic da, endocrine, asta am facut in Romania.
Ironiile cu timpul liber poti sa ti le pastrezi, ca acum nu lucrez. Sa zicem ca mi-am luat un "sabbatical year" pentru a-mi reorienta cariera. Dar stai linistita, in cateva luni o sa scapati de mine. Yeee!

User avatar
VoxEgo
senior
senior
Posts: 192
Joined: Thu Jan 29, 2004 1:10 pm
Location: your mind
Contact:

Re: La multi ani!

Postby VoxEgo » Sun Nov 08, 2009 9:03 pm

you people are just weird.
But entertaining.
the Earth is flat

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: La multi ani!

Postby Chingachgook » Sun Nov 08, 2009 10:02 pm

la onomastice nu se zice lma
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42664
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: La multi ani!

Postby Calico » Sun Nov 08, 2009 10:27 pm

Asa stiam si eu, dar acum vad ca toata lumea spune lma. Ce spui in loc?

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: La multi ani!

Postby b3 » Mon Nov 09, 2009 1:38 am

eu am auzit doar LMA si de onomastici
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: La multi ani!

Postby Chingachgook » Mon Nov 09, 2009 4:00 pm

lma se zice la ziua de nastere

asta cu onomastica e specific est europeana. ii se ureaza respectivului sa traiasca, sa isi cinsteasca sfantul, sa dea de baut si la anul, etc.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: La multi ani!

Postby b3 » Mon Nov 09, 2009 9:50 pm

la naiba, si acum aflu ca se ureaza sa dea de baut ? :D
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests