Ce sa facem la examen?

de dat il dam, dar il mai terminam ?
guessing
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Oct 23, 2009 2:41 pm

Ce sa facem la examen?

Postby guessing » Thu Oct 29, 2009 1:26 pm

Dintre cei care au mai dat examenul de rezi, poate imi spune cineva, cum e mai bine sa lucram in timpul examenului: sa mai folosim ciorne? sau sa trecem direct la imbulinat raspunsurile? Inca nu pot sa-mi dau seama cum ne vom incadra in cele 4 ore de examen...

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: Ce sa facem la examen?

Postby dr_dr » Fri Oct 30, 2009 10:14 am

pt colorat ai nevoie de cel putin 30-40 de minute si multa atentie
eu personal nu am folosit in viata mea ciorne :)
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Calico » Fri Oct 30, 2009 10:36 am

Poti sa mazgalesti linistit caietul de examen.

Eu am citit intrebarea si am incercuit raspunsul direct pe caiet, dupa care am taiat intrebarea la care am raspuns. La a doua citire am rezolvat doar intrebarile la care nu am raspuns prima oara (adica alea netaiate). Mi-am mai lasat cam 30 de minute (40 ca sa fiu sigura, dar nu-ti trebuie decat 30) pentru imbulinat.

Cei mai multi imbulineaza totul la sfarsit, dar banuiesc ca daca esti atent poti sa o faci si pe parcurs.

didiland11
senior
senior
Posts: 256
Joined: Wed Apr 09, 2008 12:02 am

Re: Ce sa facem la examen?

Postby didiland11 » Fri Oct 30, 2009 10:58 am

Zic sa imbulinezi din 50 in 50 de intrebari. Mai relaxezi si neuronul. Si daca incerci 200 la final te va durea mana pt ca strangem de carioca aia ca de altceva, a.i. sansele de a imbulina prost cresc.

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Ce sa facem la examen?

Postby gaurav_singh_md » Fri Oct 30, 2009 1:06 pm

didiland11 wrote:Zic sa imbulinezi din 50 in 50 de intrebari. Mai relaxezi si neuronul. Si daca incerci 200 la final te va durea mana pt ca strangem de carioca aia ca de altceva, a.i. sansele de a imbulina prost cresc.

cea mai buna metoda. cand faci simulari acasa poti sa te cronometrezi sa vezi exact cat timp iti ia sa imbulinezi 200 de intrebari.

dur4cell
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Thu Oct 22, 2009 6:35 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby dur4cell » Sat Oct 31, 2009 7:28 am

cat de gros e varfu cariocii ? ca daca faci cu pixu iti ia cam mult timp.

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Doktorita » Sat Oct 31, 2009 12:28 pm

La licenta mie mi-a luat 40 de minute la 120 de intrebari ( toate CM) cu un pix foarteee prost...sa speram ca la rezi va merge mai usor.

User avatar
dr_agc
junior
junior
Posts: 73
Joined: Wed Jan 14, 2009 5:46 pm
Contact:

Re: Ce sa facem la examen?

Postby dr_agc » Sat Oct 31, 2009 12:42 pm

Doktorita wrote:La licenta mie mi-a luat 40 de minute la 120 de intrebari ( toate CM) cu un pix foarteee prost...sa speram ca la rezi va merge mai usor.


asa de mult?? mie tot 120 de intrebari cu CM mi-a luat cam 25 de minute
am inteles ca poti sa ceri alta carioaca. :peace:

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Doktorita » Sat Oct 31, 2009 12:44 pm

Da am avut un pix cu gel care mai mult zgaria foaia :( ....

User avatar
raysa_damaris
senior
senior
Posts: 140
Joined: Tue Oct 27, 2009 6:37 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby raysa_damaris » Sat Oct 31, 2009 3:51 pm

Nu va stresati pt asa ceva,cariocile respective sunt ok cat sa imbulinezi 200 de intrebari,intr-adevar trebuie sa iti lasi ceva timp si pt asta,depinde de viteza fiecaruia si de atentie,dar in maxim 45-50 minute se rezolva.Mie personal mi se pare mai ok sa rezolv toate intrebarile pe caietul cu grile si in final sa trec la imbulinat,asa parca e mai usor de urmarit si nu risti sa gresesti :) ,insa fiecare cu metoda proprie
Medicina inseamna stiinta,constiinta si un strop de iubire de oameni...

User avatar
Ciociolina
senior
senior
Posts: 307
Joined: Mon Aug 24, 2009 12:43 am
Location: City of Hell

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Ciociolina » Sun Nov 01, 2009 11:13 am

recomand ciorna.
eu am scris raspunsul pe foaia cu intrebarile si la final, cand le am imbulinat, le am mai citit inca o data.
nu mi s-a parut ca nu e timp sa le citesc de doua ori.
Liberate tutemet ex inferis!

User avatar
tipster
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sun Feb 18, 2007 10:09 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby tipster » Sun Nov 01, 2009 7:03 pm

recomand sa va lasati 1h si jumate pt imbulinat si nu uitati sa verificati daca corespunde nr intrebarii din caiet cu nr intrebarii din foaia cu buline, la imbulinare.

folositorul
senior
senior
Posts: 119
Joined: Sat Sep 24, 2005 12:00 pm
Contact:

Re: Ce sa facem la examen?

Postby folositorul » Sun Nov 01, 2009 11:48 pm

spre sfarsitul celor 4 ore, vei vedea mai multi candidati in sala in criza de timp. nu vrei sa te afli printre ei.

e doar chestie de bun simt, nu inginerie atomica. pe bune
when the goin' get's tough, the tough get's goin'!

iubitata
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Wed Aug 05, 2009 1:45 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby iubitata » Mon Nov 02, 2009 3:53 pm

tipster wrote:recomand sa va lasati 1h si jumate pt imbulinat si nu uitati sa verificati daca corespunde nr intrebarii din caiet cu nr intrebarii din foaia cu buline, la imbulinare.



1h jumate pt imbulinat si 2h jumate de rezolvat grilele; deci 180 de min pt 200 de grile. Glumesti , nu?
ela

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Ce sa facem la examen?

Postby gaurav_singh_md » Tue Nov 03, 2009 12:54 am

iubitata wrote:
tipster wrote:recomand sa va lasati 1h si jumate pt imbulinat si nu uitati sa verificati daca corespunde nr intrebarii din caiet cu nr intrebarii din foaia cu buline, la imbulinare.



1h jumate pt imbulinat si 2h jumate de rezolvat grilele; deci 180 de min pt 200 de grile. Glumesti , nu?

2 ore jumate = 150 min.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Calico » Tue Nov 03, 2009 1:29 am

tipster wrote:recomand sa va lasati 1h si jumate pt imbulinat

da. daca aveti parkinson

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby dr_h » Tue Nov 03, 2009 12:48 pm

Am inceput sa-mi pun intrebari intrebatoare...
Vroiam sa va intreb spre exemplu cand vom completa grilele, in cazul in care o intrebare la CM are doar 2 variante corecte si poate una din buline iese aiurea si nu o citeste scannerul, atunci intrebarea va fi de 0 puncte, nu? Ma gandesc ca la o intrebare cu 3 variante corecte daca bulinez aiurea doar una raman celelalte 2 si voi primi puncte conform lor... Din cate stiu la o intrebare CM daca pui doar un raspuns, e anulata din start...

User avatar
rugutzu
junior
junior
Posts: 25
Joined: Thu Jul 23, 2009 12:24 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce sa facem la examen?

Postby rugutzu » Tue Nov 03, 2009 1:12 pm

dr_h wrote:Am inceput sa-mi pun intrebari intrebatoare...
Vroiam sa va intreb spre exemplu cand vom completa grilele, in cazul in care o intrebare la CM are doar 2 variante corecte si poate una din buline iese aiurea si nu o citeste scannerul, atunci intrebarea va fi de 0 puncte, nu? Ma gandesc ca la o intrebare cu 3 variante corecte daca bulinez aiurea doar una raman celelalte 2 si voi primi puncte conform lor... Din cate stiu la o intrebare CM daca pui doar un raspuns, e anulata din start...


Teoretic daca o grila este imbulinata gresit, se anuleaza toata intrebarea, din pacate. Asa ca, mare atentie!

Cat despre 1 ora jumate pentru imbulinat.... ce pot sa zic. Ar trebui sa mai vina cineva sa ne zica sa incepem sa imbulinam inainte sa citim intrebarile ca sa avem apoi suficient timp sa ne gandim la ele :P
Fii memorabil! Esti in centrul atentiei.

User avatar
elencalota
junior
junior
Posts: 55
Joined: Sun Oct 09, 2005 2:27 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ce sa facem la examen?

Postby elencalota » Tue Nov 03, 2009 1:46 pm

acum incep sa imi pun si eu niste intrebari... si anume: daca intredevar imbulinez gresit si nu mi se da punctajul pt intrebarea respectiva, daca fac contestatie o sa imi dea punctajul, presupunand ca am raspuns corect? sau de fapt examenul asta evalueaza capacitatea noastra de a colora corect niste cerculete?(care recunosc ca e indispensabila pentru un medic bun :x )
Remember, it's a wonderful life!

User avatar
raysa_damaris
senior
senior
Posts: 140
Joined: Tue Oct 27, 2009 6:37 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby raysa_damaris » Tue Nov 03, 2009 1:50 pm

Ma scuzi ca intervin insa te inseli,intrebarea primeste 0 puncte doar daca e CS,in cazul CM se calculeaza fiecare raspuns in parte si daca alegi o varianta gresita respectiv 3 in loc de 2 la CM vei primit mai putin,dar nu ti se anuleaza intreaga intrebare.Citeste metodologia si vei gasi o explicatie mai clara a modului in care se puncteaza,daca nu am fost suficient de limpede...Spor in continuare.
Medicina inseamna stiinta,constiinta si un strop de iubire de oameni...

User avatar
rugutzu
junior
junior
Posts: 25
Joined: Thu Jul 23, 2009 12:24 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce sa facem la examen?

Postby rugutzu » Tue Nov 03, 2009 4:08 pm

raysa_damaris wrote:Ma scuzi ca intervin insa te inseli,intrebarea primeste 0 puncte doar daca e CS,in cazul CM se calculeaza fiecare raspuns in parte si daca alegi o varianta gresita respectiv 3 in loc de 2 la CM vei primit mai putin,dar nu ti se anuleaza intreaga intrebare.Citeste metodologia si vei gasi o explicatie mai clara a modului in care se puncteaza,daca nu am fost suficient de limpede...Spor in continuare.


Ai dreptate, dar nu ai inteles ce am spus eu. M-am referit la faptul ca daca imbulinezi gresit (in sensul ca mazgalesti pe langa cerculet) ti se anuleaza intrebarea, nu daca dai un raspuns incorect.
Fii memorabil! Esti in centrul atentiei.

User avatar
raysa_damaris
senior
senior
Posts: 140
Joined: Tue Oct 27, 2009 6:37 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby raysa_damaris » Tue Nov 03, 2009 5:03 pm

Sorry ca te-am inteles gresit.Eu zic ca nu ar trebui sa te stresezi si cu asta,nu ai cum sa gresesti la imbulinat chiar daca pare o chestie mai migaloasa.Daca esti atent si nu te stresezi aiurea in 45 minute le faci.Sincer eu nu am incercat inainte de examen treaba asta dar nici nu mi-a facut probleme si consider ca cine spune ca a luat punctaj mic din cauza imbulinatului sau lipsei de timp,exagereaza un pic.Timpul trebuie impartit cum ii e bine fiecaruia si nu trebuie sa stai prea mult la intrebarile ce nu le stii,treci mai departe si la sfarsit revii,e mai sigur decat sa iti dai seama ca timpul trece si tu nu le-ai parcurs pe celelalte.Acum ce zi ci tu intr-un fel e corect...dar faza e ca nu poti stii cum ti-a scanat intrebarile fiindca nu vezi propriu-zis cum se face,intrebare cu intrebare,deci daca depasesti conturul si pierzi puncte...asta e...nu cred ca ai ce face,in afara de a-ti calcula tu singur punctajul si a depune eventual o contestatie...Fiecare a avut o experienta sau nu cu exam asta,eu ti-am povestit cum a fost la mine,sper sa iti fie de folos si sa nu te streseze imbulinatul :)
Medicina inseamna stiinta,constiinta si un strop de iubire de oameni...

folositorul
senior
senior
Posts: 119
Joined: Sat Sep 24, 2005 12:00 pm
Contact:

Re: Ce sa facem la examen?

Postby folositorul » Tue Nov 03, 2009 5:58 pm

sunt cateva exemple din 2003, cand s-a testat scanerul de catre un membru al stafului.
when the goin' get's tough, the tough get's goin'!

User avatar
Mariko
junior
junior
Posts: 63
Joined: Mon Dec 01, 2008 4:05 pm
Location: Bucharest, Romania

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Mariko » Wed Nov 04, 2009 4:27 pm

Nu va mai stresati atat cu scanner-ul si imbulinatul in afara liniilor, e mai mult strategie de panicare a altora. Mi s-a intamplat sa depasesc marginile bulinelor (din cauza frigului ingrozitor din sala aveam jumate unghii vinete!) si mi s-au scanat toate intrebarile. Mi-am refacut eu ulterior punctajul, asa ca nu va mai stresati din orice, concentrati-va asupra enunturilor si a timpului alocat bulinelor. Bafta!
Things fall apart so that other things can fall together.

User avatar
dr_agc
junior
junior
Posts: 73
Joined: Wed Jan 14, 2009 5:46 pm
Contact:

Re: Ce sa facem la examen?

Postby dr_agc » Wed Nov 04, 2009 5:31 pm

Mariko wrote:Nu va mai stresati atat cu scanner-ul si imbulinatul in afara liniilor, e mai mult strategie de panicare a altora. Mi s-a intamplat sa depasesc marginile bulinelor (din cauza frigului ingrozitor din sala aveam jumate unghii vinete!) si mi s-au scanat toate intrebarile. Mi-am refacut eu ulterior punctajul, asa ca nu va mai stresati din orice, concentrati-va asupra enunturilor si a timpului alocat bulinelor. Bafta!


asa fac uni sa streseze lumea,eu de ex am renuntat sa mai intru pe mesenger -am uni colegi si colege care au la status gen mai am ,, zile,..sunt obosita,off....imi intoxic neuronii cu inutitlitati...sti sunt genul de colegi care timp de 6 ani te strsau ininate de ex..si asa ca simplu...nu vb cu ei acuma,doar dupa ex.. :peace:

User avatar
rugutzu
junior
junior
Posts: 25
Joined: Thu Jul 23, 2009 12:24 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce sa facem la examen?

Postby rugutzu » Wed Nov 04, 2009 5:32 pm

Mariko wrote:Nu va mai stresati atat cu scanner-ul si imbulinatul in afara liniilor, e mai mult strategie de panicare a altora. Mi s-a intamplat sa depasesc marginile bulinelor (din cauza frigului ingrozitor din sala aveam jumate unghii vinete!) si mi s-au scanat toate intrebarile. Mi-am refacut eu ulterior punctajul, asa ca nu va mai stresati din orice, concentrati-va asupra enunturilor si a timpului alocat bulinelor. Bafta!


Multumim pentru informatii. Dar te rog mai ajuta-ne cu un detaliu! In ce amplasare/sala ai dat?... ca sa stim cum sa ne imbracam :D
Fii memorabil! Esti in centrul atentiei.

User avatar
Mariko
junior
junior
Posts: 63
Joined: Mon Dec 01, 2008 4:05 pm
Location: Bucharest, Romania

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Mariko » Wed Nov 04, 2009 6:04 pm

Luati-va haine si incaltaminte cat mai groase, dar in acelasi timp comode!

Am dat la ANEFS in sala de sport, dar peste tot in incinta concurenti+supraveghetori au stat cu hainele pe ei...si tot degeaba, ca la final nu ne mai simteam nici maini nici picioare. Din cate am auzit si in alte amplasari conditiile au fost asemanatoare (eventual cu mici exceptii inspre mai bine).
Things fall apart so that other things can fall together.

User avatar
Mariko
junior
junior
Posts: 63
Joined: Mon Dec 01, 2008 4:05 pm
Location: Bucharest, Romania

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Mariko » Wed Nov 04, 2009 6:12 pm

Si da...nu va lasati influentati de ce spun alti colegi, cate zile au invatat, cate subiecte pe zi, cate teste rezolva si mai stiu eu ce...fiecare este pe cont propriu si reactioneaza individual. Nu va incarcati de energie negativa inutil, veti avea destule emotii in momentul cu pricina, care va sunt mai mult decat suficiente, fara sa va mai bata altii la cap inainte!
Things fall apart so that other things can fall together.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Calico » Wed Nov 04, 2009 6:26 pm

Eu am dat la poli (in Leu) si a fost ok, am stat in camasa. N-am observat oameni cu geci prin jurul meu.
Dar asta a fost acum 2 ani, poate intre timp au mai taiat din fonduri. :)

Cat despre ce fac altii... eu cred ca impartasirea experientei e benefica. Evident, nu inseamna ca trebuie sa te iei dupa ceilalti, normal ca fiecare lupta pe cont propiu si in final cursa este cu tine insuti, alergi fara sa te uiti in spate.

Daca unii se deprima cand ii aud pe altii cat au invatat sau "se incarca cu energie negativa"... naspa. Asta depinde doar de ei, de ce sa-i acuzam pe cei care dau sfaturi sau pe care isi impartasesc experienta ca sunt rau-voitori?
De ce sa zicem ca "asa fac unii, ca sa streseze lumea" sau ca "e strategie de panicare a altora"? Oamenii dau sfaturi, isi spun un punct de vedere (corect sau nu, e dreptul lor), daca tu esti stresat sau panicat... e cu totul alta problema.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby 187.92a » Wed Nov 04, 2009 6:44 pm

luati un taxi in dimineata examenului, sa nu aveti mainile reci la buline.
din start va avanseaza 20 de puncte in fata concurentei.
aia care sunt genul care cer taximetristilor sa fie fraieriti/ocoliti (moldoveni) sa se abtina.

User avatar
raysa_damaris
senior
senior
Posts: 140
Joined: Tue Oct 27, 2009 6:37 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby raysa_damaris » Wed Nov 04, 2009 7:04 pm

Mariko wrote:Si da...nu va lasati influentati de ce spun alti colegi, cate zile au invatat, cate subiecte pe zi, cate teste rezolva si mai stiu eu ce...fiecare este pe cont propriu si reactioneaza individual. Nu va incarcati de energie negativa inutil, veti avea destule emotii in momentul cu pricina, care va sunt mai mult decat suficiente, fara sa va mai bata altii la cap inainte!

E un sfat util si printre putinele lipsite de rautati gratuite,arogante,superioritati.Multumim,apreciez sincer spusele tale si ai dreptate,e o lupta individuala si fiecare reactioneaza si invata in felul sau :allright:
Medicina inseamna stiinta,constiinta si un strop de iubire de oameni...

User avatar
hylldegar
junior
junior
Posts: 96
Joined: Sat Nov 22, 2008 9:21 am

Re: Ce sa facem la examen?

Postby hylldegar » Wed Nov 04, 2009 7:27 pm

trident wrote:luati un taxi in dimineata examenului, sa nu aveti mainile reci la buline.
din start va avanseaza 20 de puncte in fata concurentei.
aia care sunt genul care cer taximetristilor sa fie fraieriti/ocoliti (moldoveni) sa se abtina.


care-i treaba cu moldovenii? ia vezi cum poti tu sa te abtii

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Ce sa facem la examen?

Postby cog1983 » Thu Nov 05, 2009 10:59 am

MumaPadurii wrote:Eu am dat la poli (in Leu) si a fost ok, am stat in camasa. N-am observat oameni cu geci prin jurul meu.
Dar asta a fost acum 2 ani, poate intre timp au mai taiat din fonduri. :)

Cat despre ce fac altii... eu cred ca impartasirea experientei e benefica. Evident, nu inseamna ca trebuie sa te iei dupa ceilalti, normal ca fiecare lupta pe cont propiu si in final cursa este cu tine insuti, alergi fara sa te uiti in spate.

Daca unii se deprima cand ii aud pe altii cat au invatat sau "se incarca cu energie negativa"... naspa. Asta depinde doar de ei, de ce sa-i acuzam pe cei care dau sfaturi sau pe care isi impartasesc experienta ca sunt rau-voitori?
De ce sa zicem ca "asa fac unii, ca sa streseze lumea" sau ca "e strategie de panicare a altora"? Oamenii dau sfaturi, isi spun un punct de vedere (corect sau nu, e dreptul lor), daca tu esti stresat sau panicat... e cu totul alta problema.

Eu am dat anul trecut la Poli (nu mai stiu exact care era sala) si am inghetat de frig. Imi tremurau mainile la imbulinat de numa' pentru ca nu ne-au lasat cu geaca pe noi ca sa nu ascundem cine stie ce aparatura, vezi Doamne :roll:
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: Ce sa facem la examen?

Postby dr_ » Thu Nov 05, 2009 12:04 pm

trident wrote:luati un taxi in dimineata examenului, sa nu aveti mainile reci la buline.
din start va avanseaza 20 de puncte in fata concurentei.


Face misto de voi. Oricum o sa "fierbeti" mult si bine in banca pana primiti subiectele.

User avatar
rugutzu
junior
junior
Posts: 25
Joined: Thu Jul 23, 2009 12:24 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce sa facem la examen?

Postby rugutzu » Thu Nov 05, 2009 12:53 pm

Avem voie sa luam telefoanele cu noi (inchise evident)? Sau putem avea probleme?
Fii memorabil! Esti in centrul atentiei.

dr.Luz
junior
junior
Posts: 70
Joined: Tue Aug 25, 2009 9:53 am

Re: Ce sa facem la examen?

Postby dr.Luz » Thu Nov 05, 2009 2:16 pm

la facultatea de medicina sper ca nu e frig... :? ????
dp repartitia de anul trecut as pica la sala de lectura

User avatar
Bu-Maruta
junior
junior
Posts: 42
Joined: Tue Jan 13, 2009 6:03 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Bu-Maruta » Thu Nov 05, 2009 2:26 pm

dr.Luz wrote:la facultatea de medicina sper ca nu e frig... :? ????
dp repartitia de anul trecut as pica la sala de lectura


daca nu isi repara diverse instalatii asa cum ii apuca in timpul iernilor din anii mici cand ajungeam pe la facultate, e ok in sala de lectura; acolo am dat eu admiterea (ce batrana sunt :) ) desi stiu, era vara atunci. insa oricum, din rarele peripluri pe acolo pe timp de iarna era bine, nici excesiv de cald, nici nu dardaiai. sunt mese mari cu scaune si sala este destul de mare si luminoasa. asa ca esti norocoasa, conditii optime.
The pure and simple truth is rarely pure and never simple.
Oscar Wilde

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Calico » Thu Nov 05, 2009 2:30 pm

Bu-Maruta wrote:asa ca esti norocoasa, conditii optime.

Totusi eu as opri incalzirea pe timpul examenului de rezidentiat dac-as fi organizator. Nu e corect ca unii concurenti sa beneficieze de incalzire si altii sa dardaie prin politehnica.

User avatar
dr_agc
junior
junior
Posts: 73
Joined: Wed Jan 14, 2009 5:46 pm
Contact:

Re: Ce sa facem la examen?

Postby dr_agc » Thu Nov 05, 2009 3:35 pm

MumaPadurii wrote:
Bu-Maruta wrote:asa ca esti norocoasa, conditii optime.

Totusi eu as opri incalzirea pe timpul examenului de rezidentiat dac-as fi organizator. Nu e corect ca unii concurenti sa beneficieze de incalzire si altii sa dardaie prin politehnica.

corect..sau alti si mai rau dau prin sali de sport :help: poate dupa examen facem si un campionat de cat de inghetat(a) esti,si poate unul de patinaj artistic-cu cate eleganta si splendoare iesi din sala de examen. :bud:
eu propun sa dam toti pe un stadion sau prin parc,poate conditiile ar fi mai bune..

breki
junior
junior
Posts: 98
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:42 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby breki » Thu Nov 05, 2009 3:46 pm

Majoritatea din locatiile unde o sa se desfasoara examene au centrale private, nu ?

Nu stiu cum e standard incalzirea din sali, dar ma gandesc ca in weekend nu prea e incalzire....probabil cu excepti, sau incerc si ei sa incalzeasca sala in ziua examenului....dupa o zi(sambata) cand nu e incalzire.

Oricum si salile respective din aceeasi cladire sunt diferite. Intr-una era normal in celalat frig.
(cum este corect aceeasi cladire sau aceasi cladire)

Sa ne pregatim pentru toate si sa luam multe puncte :)


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests