cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

de dat il dam, dar il mai terminam ?
User avatar
dr_agc
junior
junior
Posts: 73
Joined: Wed Jan 14, 2009 5:46 pm
Contact:

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby dr_agc » Thu Oct 08, 2009 10:05 pm

Din aia 2000 de candidati, 1000 sunt fete. Cam un sfert vor fi in preajma/pe ciclu, deci imposibil sa se concentreze. Un alt sfert sunt tocilare care nu pricep nimic din ce citesc, restul sunt niste tarfe care au venit si ele la rezi sa se afle in treaba iar celelalte sunt pur si simplu proaste.
Din cei o mie de candidati, 299 sunt din Craiova, vor fi foarte nervosi ca nu s-a facut prazul in anul asta deci nu vor avea nici o sansa. 200 sunt din Timisoara iar ei, se stie sunt lenti si pana sa imbulineze toata grila eu am si terminat examenul. Resul de o suta de candidati aplica strategia lui Trident, deci vor pica toti. Ramane rezidante singurul care ia rezi. Cu coronitza.[/quote]

vezi ca ai uitat de medicii moldoveni si ardealul!!! din cate stiu cea mai mare nota de anul trecut a fost o tipa din Targu-Mures, :help:

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby Velvet Underground » Thu Oct 08, 2009 10:15 pm

Rezidentiatul asta, in forma lui actuala in care se da nu prea are legatura cu studentii bine sau nu pregatiti, cu fetitele pe ciclu sau mai stiu eu ce, ci pur si simplu pe cine a tocit mai mult materia data si face cele mai multe grile :)
Nici macar nu trebuie sa fi student la medicina ca sa inveti cele 800 de pagini cat mai 'pe de rost' astfel incat sa 'inscrii' cat mai multe puncte.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby Chingachgook » Fri Oct 09, 2009 12:18 am

Velvet Underground wrote:Nici macar nu trebuie sa fi student la medicina ca sa inveti cele 800 de pagini cat mai 'pe de rost' astfel incat sa 'inscrii' cat mai multe puncte.


ia incearca sa inveti 800 de pagini dintr-o carte de economie in care la fiecare al doilea cuvant trebuie sa cauti in dictionar.

o sa vedeti dupa examen ca modalitatea asta de testare e chiar satisfacatoare.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby gaurav_singh_md » Fri Oct 09, 2009 12:34 am

in orice caz e mai bun de cat examen scris + "interviu"

User avatar
rezidante
senior
senior
Posts: 466
Joined: Sun Jan 25, 2009 4:26 pm
Location: Kandahar

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby rezidante » Fri Oct 09, 2009 7:25 am

Tipa de la Targu Mures, a inceput sa invete din anul 4 de fac, pt rezi :allright:

vezi ca ai uitat de medicii moldoveni si ardealul!!! din cate stiu cea mai mare nota de anul trecut a fost o tipa din Targu-Mures, :help:[/quote]

vazi
senior
senior
Posts: 437
Joined: Sat Nov 22, 2008 7:47 pm
Location: Bucuresti (atm)

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby vazi » Fri Oct 09, 2009 8:27 am

ywlya wrote:Super folositoare sfaturile...eu una va multumesc....am pus-o pe sor-mea sa-mi faca tabelul,de maine am intrat pe tratament. :peace:

"de luni ma apuc de invatat..."
pq pas?

User avatar
dr_agc
junior
junior
Posts: 73
Joined: Wed Jan 14, 2009 5:46 pm
Contact:

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby dr_agc » Fri Oct 09, 2009 9:28 am

vazi wrote:
ywlya wrote:Super folositoare sfaturile...eu una va multumesc....am pus-o pe sor-mea sa-mi faca tabelul,de maine am intrat pe tratament. :peace:

"de luni ma apuc de invatat..."

asa zic si eu ..
5squeeze.gif

okab
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Thu Feb 05, 2009 1:06 am

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby okab » Fri Oct 09, 2009 10:08 am

Pentru rezi 2010?

User avatar
rezidante
senior
senior
Posts: 466
Joined: Sun Jan 25, 2009 4:26 pm
Location: Kandahar

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby rezidante » Fri Oct 09, 2009 4:32 pm

Melania wrote:
rezidante wrote:1000 de candidati(varza) provin de la facultati private,1000 de candidati au un nivel de prgatire de nota 4-5(cei cu taxa),efectiv la acest concurs paticipa in jur de 2000 de candidati anual.

Din aia 2000 de candidati, 1000 sunt fete. Cam un sfert vor fi in preajma/pe ciclu, deci imposibil sa se concentreze. Un alt sfert sunt tocilare care nu pricep nimic din ce citesc, restul sunt niste tarfe care au venit si ele la rezi sa se afle in treaba iar celelalte sunt pur si simplu proaste.
Din cei o mie de candidati, 299 sunt din Craiova, vor fi foarte nervosi ca nu s-a facut prazul in anul asta deci nu vor avea nici o sansa. 200 sunt din Timisoara iar ei, se stie sunt lenti si pana sa imbulineze toata grila eu am si terminat examenul. Resul de o suta de candidati aplica strategia lui Trident, deci vor pica toti. Ramane rezidante singurul care ia rezi. Cu coronitza.


CORONITA am altundva :allright:

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21989
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby Melania » Fri Oct 09, 2009 4:40 pm

rezidante wrote:CORONITA am altundva :allright:

Bravo tie.

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby marmotul » Fri Oct 09, 2009 4:46 pm

rezidante wrote:CORONITA am altundva :allright:

de aia esti tu asa suparat pe viata? ca ai dintii hopuri-dimburi? :D :D
qpepsi.gif

User avatar
invatacel
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Jun 14, 2009 1:40 pm

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby invatacel » Fri Oct 09, 2009 6:17 pm

metoda buna pt a va reveni cheful de citit/invatat/recitit/repetat : din cand in cand, de 1-2 ori pe luna cate o garda , va epuizati fizic o noapte, dprmiti dusi 3/4 din ziua urmatoare, apoi revine si cheful de citit si de rezi.....asta pt cei care sunt deja rezidenti si vor da din nou acest examen :wink: :allright:

User avatar
dr_agc
junior
junior
Posts: 73
Joined: Wed Jan 14, 2009 5:46 pm
Contact:

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby dr_agc » Fri Oct 09, 2009 6:30 pm

okab wrote:Pentru rezi 2010?

nu,pentru rezi din 2009 :peace:

dr.Luz
junior
junior
Posts: 70
Joined: Tue Aug 25, 2009 9:53 am

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby dr.Luz » Fri Oct 09, 2009 6:35 pm

se obtine greu transferul la Cluj?...din alte centre universitare din tara ,nu din Bucuresti.
intreb in ideea in care eu sunt clujeanca...ar fi asta un motiv bun pt .transfer?

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby marmotul » Fri Oct 09, 2009 7:52 pm

dr.Luz wrote:intreb in ideea in care eu sunt clujeanca...ar fi asta un motiv bun pt .transfer?

asta e un motiv beton pentru transfer. faci cerere la minister si pui copie dupa buletin..daca mai ai si familie acolo...chiar nu sunt probeleme
qpepsi.gif

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby dr_dr » Fri Oct 09, 2009 9:07 pm

dr.Luz wrote:se obtine greu transferul la Cluj?...din alte centre universitare din tara ,nu din Bucuresti.
intreb in ideea in care eu sunt clujeanca...ar fi asta un motiv bun pt .transfer?


clujenii te primesc nu e problema
nu alege: tg mures sibiu oradea sau iasi (ordinea asta) sunt cam ciufuti :hate: si nu te lasa sa pleci
bucurestiul si craiova in schimb abia asteapta :)
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
Ciociolina
senior
senior
Posts: 307
Joined: Mon Aug 24, 2009 12:43 am
Location: City of Hell

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby Ciociolina » Sat Oct 10, 2009 8:22 am

cine la ora asta e deja sculat, rezi va lua!
Liberate tutemet ex inferis!

User avatar
dr_agc
junior
junior
Posts: 73
Joined: Wed Jan 14, 2009 5:46 pm
Contact:

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby dr_agc » Sat Oct 10, 2009 10:44 am

Ciociolina wrote:cine la ora asta e deja sculat, rezi va lua!


SCULAT??? si daca esti trezit(a) :peace:

User avatar
rezidante
senior
senior
Posts: 466
Joined: Sun Jan 25, 2009 4:26 pm
Location: Kandahar

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby rezidante » Sat Oct 10, 2009 8:14 pm

marmotul wrote:
rezidante wrote:CORONITA am altundva :allright:

de aia esti tu asa suparat pe viata? ca ai dintii hopuri-dimburi? :D :D

Drum bun,psihopat heteroclit :allright:

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby marmotul » Sat Oct 10, 2009 8:22 pm

pottytrain1.gif
qpepsi.gif

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby dr_h » Wed Oct 14, 2009 4:12 pm

Nu mai inteleg nimic din hernii... si doar mi-a placutr anatomia si stiam canalul inghinal pe de rost... :? Sau nu ma concentrez suficient? Cred ca pe masura ce se apropie rezi, incep sa ma stresez...

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby gaurav_singh_md » Wed Oct 14, 2009 4:19 pm

nu tre sa scrii un roman la rezi, tre sa amintesti numai cuvinte chei (keywords)....citesti repede o data subiect si faci toate intrebarile. intrebarile din chir. sunt mai simple de cat cele din harri. cu cat e mai mare subiect cu atat mai simpli sunt intrebari.

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby Velvet Underground » Wed Oct 14, 2009 5:41 pm

cu cat e mai mare subiect cu atat mai simpli sunt intrebari.


De unde e asta? :D

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby Doktorita » Wed Oct 14, 2009 6:51 pm

Este adevarat ca toate subiectele au o pondere egala de 4 intrebari? (1 complement simplu si 3 complement multiplu)?
Din cate stiam fiecare subiect are intrebari din toate gradele de dificultate..

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby swiss » Wed Oct 14, 2009 10:08 pm

Doktorita wrote:Este adevarat ca toate subiectele au o pondere egala de 4 intrebari? (1 complement simplu si 3 complement multiplu)?
Din cate stiam fiecare subiect are intrebari din toate gradele de dificultate..

da.
nu.

Alexandru Ungureanu
junior
junior
Posts: 37
Joined: Sat Dec 13, 2008 10:21 pm

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby Alexandru Ungureanu » Fri Oct 23, 2009 1:37 pm

Salut. In ce masura sunt elocvente testele de pe Rezitest? adica daca reusesti intre 74 si 82% sau in jur de 720 dupa citirea materiei 1 data sunt sanse sa iei si mai mult la examenul propriu-zis? :roll:

rezi
junior
junior
Posts: 58
Joined: Tue Mar 31, 2009 2:06 pm

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby rezi » Fri Oct 23, 2009 2:04 pm

eu zic ca esti tare! eu m-am apucat de repetat si nu mai stiu mai nimic :( probabil k nu stiu cum sa invat :( u cum ai invatat?

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby Velvet Underground » Fri Oct 23, 2009 2:06 pm

Parerea mea este ca da, pentru ca testele de pe rezitest sunt facute prin 'scanarea' paragrafelor din carte pur si simplu.
Grilele de la rezidentiat contin intrebari mai generale, nu intra chiar atat de mult in detaliu, decat la unele din ele, probabil pentru departajare.

Eu spre exemplu fac teste pe rezitest din subiectele citite pana acum si cand am luat intrebarile date la rezi2008 (vezi ca e caietul D pe undeva pe aici pus) mi s-au parut mai usoare decat cele de pe rezitest.
Sa nu uitam ca cele de pe rezitest sunt facute majoritatea de studenti, sunt unele gresite, altele total irelevante, altele cu greseli de orografie....
Pe cand intrebarile pentru Rezidentiat sunt facute de profi, se presupune ca sunt ceva mai gandite.

Alexandru Ungureanu
junior
junior
Posts: 37
Joined: Sat Dec 13, 2008 10:21 pm

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby Alexandru Ungureanu » Fri Oct 23, 2009 2:15 pm

rezi wrote:eu zic ca esti tare! eu m-am apucat de repetat si nu mai stiu mai nimic :( probabil k nu stiu cum sa invat :( u cum ai invatat?



Nu e vb de cum am invatat, pentru ca e foarte relativ. Am teme pe care nu le-am citit de mult si e ok, am teme pe care le-am citit si de 3 ori si tot le gresesc. Peste unele aspecte am trecut ca si cum nu ar fi fost acolo. Tine cred ca de fiecare. De aceea intrebam daca la o prima trecere e ok in jur de 720. Mie mi se pare putin pentru ce ne asteapta.

Alexandru Ungureanu
junior
junior
Posts: 37
Joined: Sat Dec 13, 2008 10:21 pm

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby Alexandru Ungureanu » Fri Oct 23, 2009 2:20 pm

Velvet Underground wrote:Parerea mea este ca da, pentru ca testele de pe rezitest sunt facute prin 'scanarea' paragrafelor din carte pur si simplu.
Grilele de la rezidentiat contin intrebari mai generale, nu intra chiar atat de mult in detaliu, decat la unele din ele, probabil pentru departajare.

Eu spre exemplu fac teste pe rezitest din subiectele citite pana acum si cand am luat intrebarile date la rezi2008 (vezi ca e caietul D pe undeva pe aici pus) mi s-au parut mai usoare decat cele de pe rezitest.
Sa nu uitam ca cele de pe rezitest sunt facute majoritatea de studenti, sunt unele gresite, altele total irelevante, altele cu greseli de orografie....
Pe cand intrebarile pentru Rezidentiat sunt facute de profi, se presupune ca sunt ceva mai gandite.




Cred si sper ca vor da o serie de intrebari, ca daca ai trecut prin materie macar o data sa faci in jur de 700. Mai sus...deinde de ceea ce ti se intipareste. M-am uitat pe caietul din 2008 si unele intrebari sunt mai mult decat de bun simt. Ar fi ok daca ar da mai usor sau acelasi grad de dificultate si anul acesta. Observasem ca grilele din 2007 au fost putin mai grelute decat cela din 2008. Poate gradul de dificultate e in scadere. :roll:

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby dr_dr » Fri Oct 23, 2009 2:26 pm

dupa citirea materiei 1 data


am teme pe care le-am citit si de 3 ori


cred ca tu defapt ai uitat de cate ori ai citit :!:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby Velvet Underground » Fri Oct 23, 2009 2:30 pm

Mai grele, mai grelute, mai usurute...astea sunt subiectivismele fiecaruia.
Altii se plang ca sunt groaznic de grele :)
Parerea mea e sa o tii pe a ta, nu te lasa influentat de altii.
Si faza de care ti-am zis cu faptul ca mie grilele oficiale de rezi mi se par mai usoare decat cele de pe rezitest e tot o remarca subiectiva.

guessing
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Oct 23, 2009 2:41 pm

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby guessing » Fri Oct 23, 2009 2:48 pm

Buna.
Sunt oarecum in dilema cu invatatul pt. rezi pt. ca de exemplu: daca am facut un subiect si am dat test dupa si mi se pare ca stiu, la o saptamana daca reiau testul abia daca fac 650-700 puncte.
E normal sa uit asa repede, mai sunt si altii in situatia mea, sau am eu o problema cu invatatul?

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby dr_h » Fri Oct 23, 2009 3:05 pm

Eu sunt in dilema daca sa fac numai teste pana la rezi sau sa-mi continui repetatul. Sunt la cardiac. Ma gandeam sa repet cat pot pana la 1 noiembrie si sa fac numai teste pana la rezi... Cu toate ca am facut teste dupa fiecare capitol pe care l-am invatat iar acum repet cate 3 capitole pe zi si fac teste cate pot pana ma ia somnul.
Am momente cand ma demoralizez dar cand ma uit pe grilele de anul trecut sau pe cele de acum doi ani, imi mai revin...
Doamne ajuta sa fie bine! Succes tuturor!

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby Velvet Underground » Fri Oct 23, 2009 3:14 pm

Parerea mea e sa citesti materia in primul rand si sa faci si cateva grile de pe rezitest, dar nu foarte multe, cate 30-40 la fiecare capitol, adica in 20-30 min maxim sa le termini, ca un scurt antrenament.
Eu personal nu ii inteleg pe cei care citesc doar o singura data capitolul intr-o ora-doua apoi se apuc si fac toate cele 400-500-600 de grile aferente de pe rezitest. Fiecare cu metoda lui.
Practic citesti capitolul o ora si 10 ore le pierzi facand grile :) Cel putin in opinia mea mi se pare complet aiurea sa te obosesti si sa te mai si demoralizezi cu grilele de pe rezitest.

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby dr_h » Fri Oct 23, 2009 3:19 pm

Sunt capitole la care am stat si 5 zile sa le fac si acum cand ma uit pe ele imi aduc aminte in mare, dar imi scapa multe detalii...

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby gaurav_singh_md » Fri Oct 23, 2009 3:31 pm

dr_h wrote:Sunt capitole la care am stat si 5 zile sa le fac si acum cand ma uit pe ele imi aduc aminte in mare, dar imi scapa multe detalii...

vrei sa iei 950 la rezi?

Alexandru Ungureanu
junior
junior
Posts: 37
Joined: Sat Dec 13, 2008 10:21 pm

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby Alexandru Ungureanu » Fri Oct 23, 2009 3:41 pm

dr_dr wrote:
dupa citirea materiei 1 data


am teme pe care le-am citit si de 3 ori


cred ca tu defapt ai uitat de cate ori ai citit :!:



Ma refeream la faptul ca am trecut prin toata materia 1 data si am capitole prin care am trecut de mai multe ori.

rezi
junior
junior
Posts: 58
Joined: Tue Mar 31, 2009 2:06 pm

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby rezi » Fri Oct 23, 2009 4:19 pm

Velvet Underground wrote:Parerea mea e sa citesti materia in primul rand si sa faci si cateva grile de pe rezitest, dar nu foarte multe, cate 30-40 la fiecare capitol, adica in 20-30 min maxim sa le termini, ca un scurt antrenament.
Eu personal nu ii inteleg pe cei care citesc doar o singura data capitolul intr-o ora-doua apoi se apuc si fac toate cele 400-500-600 de grile aferente de pe rezitest. Fiecare cu metoda lui.
Practic citesti capitolul o ora si 10 ore le pierzi facand grile :) Cel putin in opinia mea mi se pare complet aiurea sa te obosesti si sa te mai si demoralizezi cu grilele de pe rezitest.



multi din ani anteriori spun ca sunt mai importante grilele!

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: cum se invata pentru rezi- sfaturi, sugestii, etc

Postby Velvet Underground » Fri Oct 23, 2009 5:29 pm

Nu vad de ce ar fi mai importante.
Grilele sunt formulate din materie.
Stii materia, stii deci si raspunsul la grile :)
Oricum la rezi nu iti cad aceleasi grile ca pe rezitest, grilele sunt bune pentru a iti evalua cunostintele, eu asa le vad.

Personal daca nu am citit capitolul degeaba fac grile, raspunsurile corecte fie sunt din cultura medicala (in caz ca sunt intrebari mai de bun simt) fie din intamplare, si rezultatul e slab rau :)
Acum fiecare cu stilul lui.


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests