Rezidentiat 2009

de dat il dam, dar il mai terminam ?
User avatar
rezidante
senior
senior
Posts: 466
Joined: Sun Jan 25, 2009 4:26 pm
Location: Kandahar

Re: Rezidentiat 2009

Postby rezidante » Sun Aug 30, 2009 8:03 am

dr_ wrote:Cutare este produs de X, Y, Z, A, B. La asta se reduce tot rezidentiatul. Cu invatatul logic poti sa o iei masiv in barba.


O iei in barba cum zici,in cazul in care ai invatat:X,Y,Z,A si B.........
Logic insemna principiile medicinii;
1.Fizilogic
2.Fiziopatologic
3.Anatomopatologic
4.Anatomie clinica
5.Farmacoterapie.
Cu cat ai mai multe informatii medicale in cap,cu atata GPS tau va fi mai bine orientat. :allright:

User avatar
maalex
junior
junior
Posts: 76
Joined: Wed May 21, 2008 1:49 am

Re: Rezidentiat 2009

Postby maalex » Sun Aug 30, 2009 7:31 pm

[quote="coffee&tv"]Tot legat de rezidentiat, dar putin pe langa subiectul rezidentiat 2009: are cineva tabelele cu specializarile in functie de punctaj care se fac dupa rezindentiat? si poate acel cineva sa le si posteze pe forum?[/quote

Cel din 2008 e cu alegerile facute in ordinea punctajelor. Nu e asa bine structurat ca si cel din 2007, dar se intelege.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
maalex
junior
junior
Posts: 76
Joined: Wed May 21, 2008 1:49 am

Re: Rezidentiat 2009

Postby maalex » Sun Aug 30, 2009 7:39 pm

Cine va avea un tabel asemanator cu rezi de anul asta sa nu se sfiasca sa-l uploadeze.
Multumim in avans!

User avatar
Bu-Maruta
junior
junior
Posts: 42
Joined: Tue Jan 13, 2009 6:03 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby Bu-Maruta » Tue Sep 01, 2009 3:20 pm

Cel din 2008 e cu alegerile facute in ordinea punctajelor. Nu e asa bine structurat ca si cel din 2007, dar se intelege.


Si cel din 2008 unde se poate gasi? :help:
The pure and simple truth is rarely pure and never simple.
Oscar Wilde

User avatar
Bu-Maruta
junior
junior
Posts: 42
Joined: Tue Jan 13, 2009 6:03 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby Bu-Maruta » Tue Sep 01, 2009 3:22 pm

sorry abia dupa ce m-am logat am vazut :)

invatatul in exces dauneaza.
The pure and simple truth is rarely pure and never simple.
Oscar Wilde

User avatar
DiAMONDSZ
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:49 am
Location: Romania, Timisoara
Contact:

Re: Rezidentiat 2009

Postby DiAMONDSZ » Wed Sep 02, 2009 10:29 am

pentru cine nu are textul ORDONANTEI 18/29.08.2009 (privind organizarea rezidentiatului), o sa postez documentul in PDF sa il cititi. ce va pot spune sigur e ca vechea Ordonanta din 2008 se abroga incepand cu 3.09.2009 (cand intra in vigoare prezenta); acum mai trebuie sa apara Normele metodologice, si lista cu locurile/posturile... :peace:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"A psychiatrist is a man who goes to a strip club and watches the audience."
(Merv Stockwood)

User avatar
Surgeon_XX
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Oct 17, 2008 7:40 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby Surgeon_XX » Wed Sep 02, 2009 12:40 pm

Daca are cineva sablonul pt. grile, il rog mult de tot sa il posteze.
Cat timp ar fi bine sa lasam pt. bulinat la examen?

Merci mult! :allright:

User avatar
simonikm
junior
junior
Posts: 76
Joined: Wed Jul 02, 2008 11:58 am

Re: Rezidentiat 2009

Postby simonikm » Wed Sep 02, 2009 1:22 pm

banuiesc , ca la asta te refereai
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Rezidentiat 2009

Postby gaurav_singh_md » Wed Sep 02, 2009 1:31 pm

Surgeon_XX wrote:Daca are cineva sablonul pt. grile, il rog mult de tot sa il posteze.
Cat timp ar fi bine sa lasam pt. bulinat la examen?

Merci mult! :allright:

45 min - 1 ora

User avatar
Surgeon_XX
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Oct 17, 2008 7:40 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby Surgeon_XX » Wed Sep 02, 2009 3:39 pm

Merci mult pt. raspuns simonikm si gaurav_singh_md. :D

User avatar
dr_agc
junior
junior
Posts: 73
Joined: Wed Jan 14, 2009 5:46 pm
Contact:

Re: Rezidentiat 2009

Postby dr_agc » Fri Sep 04, 2009 11:36 am

simonikm multumim mult.. :peace:

User avatar
invatacel
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Jun 14, 2009 1:40 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby invatacel » Sat Sep 05, 2009 3:54 pm

gaurav_singh_md wrote:
Surgeon_XX wrote:Daca are cineva sablonul pt. grile, il rog mult de tot sa il posteze.
Cat timp ar fi bine sa lasam pt. bulinat la examen?

Merci mult! :allright:

45 min - 1 ora


chiar 1 ora- 1 ora si 15 minute, ca sa nu intri in panica si sa iti temue mana pe carioca...mai ales ca la complement multiplu ai de imbulinat la greu :mrgreen:
deci, trebuie sa stapansesti ultre bine materia pt a raspunde la intrebari in 2 ore jumate si apoi lejer sa imbulinezi . Bafta multa! :peace:

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby dr_h » Sat Sep 05, 2009 5:48 pm

deja am intrat in panica, mi-e teama ca nu termin materia de invatat cum as vrea...

User avatar
Bu-Maruta
junior
junior
Posts: 42
Joined: Tue Jan 13, 2009 6:03 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby Bu-Maruta » Sat Sep 05, 2009 9:11 pm

treaba asta cu imbulinatul atat de strict mi se pare ca mai mult panicheaza masele.
plus ca e cea mai frecventa scuza pe care o aud de la cei care au luat punctaj mic: ba ca au imbulinat decalat, ba ca n-au apucat le puna pe toate. chiar asa sa fie?! ce naiba, nu suntem in stare nici macar sa urmam cu atentie o succesiune de puncte dar vrem sa tratam oameni?!
sunt eu defecta sau cam asa e?
The pure and simple truth is rarely pure and never simple.
Oscar Wilde

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Rezidentiat 2009

Postby gaurav_singh_md » Sat Sep 05, 2009 9:24 pm

dr_h wrote:deja am intrat in panica, mi-e teama ca nu termin materia de invatat cum as vrea...

in doua luni poti sa recitesti tot cel putin de 2 ori + vreo 5000 grile. don't let your emotions get the better of you.

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Rezidentiat 2009

Postby gaurav_singh_md » Sat Sep 05, 2009 9:35 pm

Bu-Maruta wrote:treaba asta cu imbulinatul atat de strict mi se pare ca mai mult panicheaza masele.
plus ca e cea mai frecventa scuza pe care o aud de la cei care au luat punctaj mic: ba ca au imbulinat decalat, ba ca n-au apucat le puna pe toate. chiar asa sa fie?! ce naiba, nu suntem in stare nici macar sa urmam cu atentie o succesiune de puncte dar vrem sa tratam oameni?!
sunt eu defecta sau cam asa e?

try it and see for yourself....simulezi conditii de examen si o s-a vezi ca este destul de dificil.(fara telefoane, daca te duci la toaleta scazi 7-8 min., masa si scaun de lemn, n-ai voie sa ridici privirea, trezesti la 6 dar incepi examen la 10 si intre timp stai in picioare, etc.). daca nu esti din buc atunci este si mai nasol.

User avatar
invatacel
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Jun 14, 2009 1:40 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby invatacel » Sat Sep 05, 2009 9:41 pm

gaurav_singh_md wrote:
Bu-Maruta wrote:treaba asta cu imbulinatul atat de strict mi se pare ca mai mult panicheaza masele.
plus ca e cea mai frecventa scuza pe care o aud de la cei care au luat punctaj mic: ba ca au imbulinat decalat, ba ca n-au apucat le puna pe toate. chiar asa sa fie?! ce naiba, nu suntem in stare nici macar sa urmam cu atentie o succesiune de puncte dar vrem sa tratam oameni?!
sunt eu defecta sau cam asa e?

try it and see for yourself....simulezi conditii de examen si o s-a vezi ca este destul de dificil.(fara telefoane, daca te duci la toaleta scazi 7-8 min., masa si scaun de lemn, n-ai voie sa ridici privirea, trezesti la 6 dar incepi examen la 10 si intre timp stai in picioare, etc.). daca nu esti din buc atunci este si mai nasol.



dar esti siguir ca se va da tot in Bucuresti si anul asta? parca ziceau ca va fi descentralizat...desi cred ca domeniul medicina tot in buc va da, ca sunt prea multi...unde sa-i bage pe toti intr-un oras precum Iasi, de ex?

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby marmotul » Sat Sep 05, 2009 10:37 pm

invatacel wrote:[


unde sa-i bage pe toti intr-un oras precum Iasi, de ex?

in piata unirii, la un loc cu porumbeii. da sa va aduceti fiecare cite o piine, griu, ceva, sa le dati si lor de mincare, ca e foarte relaxant. creste si sporul la imbulinat :)
qpepsi.gif

breki
junior
junior
Posts: 98
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:42 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby breki » Sat Sep 05, 2009 11:16 pm

Cand nu era trunchi comun, parca cei au dat la medicina interna a fost la Cluj si parca med.lab. era la Mures, nu ?

User avatar
invatacel
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Jun 14, 2009 1:40 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby invatacel » Sat Sep 05, 2009 11:24 pm

breki wrote:Cand nu era trunchi comun, parca cei au dat la medicina interna a fost la Cluj si parca med.lab. era la Mures, nu ?


da...la Clj s-a dat rezi pt specialitaile medicale si la Buc cele chirurgicale....Timisoara sau Mures- lab, Caiova- MF

User avatar
invatacel
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Jun 14, 2009 1:40 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby invatacel » Sat Sep 05, 2009 11:26 pm

marmotul wrote:
invatacel wrote:[


unde sa-i bage pe toti intr-un oras precum Iasi, de ex?

in piata unirii, la un loc cu porumbeii. da sa va aduceti fiecare cite o piine, griu, ceva, sa le dati si lor de mincare, ca e foarte relaxant. creste si sporul la imbulinat :)


:lol:

User avatar
dr_agc
junior
junior
Posts: 73
Joined: Wed Jan 14, 2009 5:46 pm
Contact:

Re: Rezidentiat 2009

Postby dr_agc » Sat Sep 05, 2009 11:46 pm

si poate ne mai si binecuvanteaza porumbeii cu ceva noroc... :peace:

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: Rezidentiat 2009

Postby dr_dr » Sun Sep 06, 2009 1:05 pm

Bu-Maruta wrote:treaba asta cu imbulinatul atat de strict mi se pare ca mai mult panicheaza masele.
plus ca e cea mai frecventa scuza pe care o aud de la cei care au luat punctaj mic: ba ca au imbulinat decalat, ba ca n-au apucat SA le puna pe toate. chiar asa sa fie?! ce naiba, nu suntem in stare nici macar sa urmam cu atentie o succesiune de puncte dar vrem sa tratam oameni?!
sunt eu defecta sau cam asa e?


tot asa o sa sari si o bulina...
tinand cont ca in general in medicina esti judecat dupa punctajul la rezi sunt destui care gasesc scuza asta fie ca au gresit cu adevarat fie ca nu
sunt multi care gresesc, nu schimba foaia si au si punctaje foarte bune....
ce treaba au bulinele cu pacientii? :roll:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
optimus
senior
senior
Posts: 251
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:51 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby optimus » Sun Sep 06, 2009 4:01 pm

"Admiterea în rezidentiatul pe locuri se face prin concurs national organizat de Ministerul
Sănătăii la nivelul institutiilor de învătământ superior medical cu facultăti de medicină, medicină
dentară si farmacie acreditate, în sesiune unică, în trimestrul IV al fiecărui an".

Mai eu cred ca voi n-ati inteles ce inseamna descentralizat:nu inseamna ca medicalele se dau in orasul x ,stoma in Y si lab in orasul z.Asa s-a mai dat in anii trecuti deci nu e descentralizat.
Descentralizat= se va da in toate orasele care dispun de facultati de medicina acreditate.Adicatelea exact ca examenul de licenta.Sper ca acum e mai clar. :D
REST IN PEACE!

User avatar
Bu-Maruta
junior
junior
Posts: 42
Joined: Tue Jan 13, 2009 6:03 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby Bu-Maruta » Sun Sep 06, 2009 4:35 pm

dr_dr wrote:
Bu-Maruta wrote:treaba asta cu imbulinatul atat de strict mi se pare ca mai mult panicheaza masele.
plus ca e cea mai frecventa scuza pe care o aud de la cei care au luat punctaj mic: ba ca au imbulinat decalat, ba ca n-au apucat SA le puna pe toate. chiar asa sa fie?! ce naiba, nu suntem in stare nici macar sa urmam cu atentie o succesiune de puncte dar vrem sa tratam oameni?!
sunt eu defecta sau cam asa e?


tot asa o sa sari si o bulina...
tinand cont ca in general in medicina esti judecat dupa punctajul la rezi sunt destui care gasesc scuza asta fie ca au gresit cu adevarat fie ca nu
sunt multi care gresesc, nu schimba foaia si au si punctaje foarte bune....
ce treaba au bulinele cu pacientii? :roll:


pai au cu atentia, daca nu te poti concentra acolo sa pui niste buline, in conditiile in care nu e nici pe departe noutate faptul ca ai de imbulinat, cred ca spune despre tine ca om ca esti cam ametit si imprastiat si mi se pare ca asta nu prea face casa buna cu profesia de medic.
din cate imi amintesc tot asa am dat admiterea, cu grile, parca 140 si nu a fost capat de tara. mi se pare de-a dreptul tragi-comic sa iti bati capul atat sa inveti si sa o sfeclesti din cauza neatentiei.
The pure and simple truth is rarely pure and never simple.
Oscar Wilde

User avatar
invatacel
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Jun 14, 2009 1:40 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby invatacel » Sun Sep 06, 2009 4:38 pm

optimus wrote:"Admiterea în rezidentiatul pe locuri se face prin concurs national organizat de Ministerul
Sănătăii la nivelul institutiilor de învătământ superior medical cu facultăti de medicină, medicină
dentară si farmacie acreditate, în sesiune unică, în trimestrul IV al fiecărui an".

Mai eu cred ca voi n-ati inteles ce inseamna descentralizat:nu inseamna ca medicalele se dau in orasul x ,stoma in Y si lab in orasul z.Asa s-a mai dat in anii trecuti deci nu e descentralizat.
Descentralizat= se va da in toate orasele care dispun de facultati de medicina acreditate.Adicatelea exact ca examenul de licenta.Sper ca acum e mai clar. :D


....cu conditia ca orasul respectiv care dispune de UMF acreditata sa doreasca sa organzeze ex de rezi adica sa dispuna de fonduri etc etc...pt ca, daca iti aduci aminte (daca nu, eu mi-amintesc f bine) acum cativa ani, vreo 4 in urma, s-a pus problema organizarii rezidentiaului tot pe centre universitare si au existat orase(uniersitare cu UMF acreditata) care s-au ridicat si au zis ca nu au cum sa asigure un asemenea ex, ca nu pot asiugura securitatea examenului,,asa ca acel oras a iesit din schema.... :?

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: Rezidentiat 2009

Postby dr_dr » Sun Sep 06, 2009 5:06 pm

invatacel wrote:
optimus wrote:"Admiterea în rezidentiatul pe locuri se face prin concurs national organizat de Ministerul
Sănătăii la nivelul institutiilor de învătământ superior medical cu facultăti de medicină, medicină
dentară si farmacie acreditate, în sesiune unică, în trimestrul IV al fiecărui an".

Mai eu cred ca voi n-ati inteles ce inseamna descentralizat:nu inseamna ca medicalele se dau in orasul x ,stoma in Y si lab in orasul z.Asa s-a mai dat in anii trecuti deci nu e descentralizat.
Descentralizat= se va da in toate orasele care dispun de facultati de medicina acreditate.Adicatelea exact ca examenul de licenta.Sper ca acum e mai clar. :D


....cu conditia ca orasul respectiv care dispune de UMF acreditata sa doreasca sa organzeze ex de rezi adica sa dispuna de fonduri etc etc...pt ca, daca iti aduci aminte (daca nu, eu mi-amintesc f bine) acum cativa ani, vreo 4 in urma, s-a pus problema organizarii rezidentiaului tot pe centre universitare si au existat orase(uniersitare cu UMF acreditata) care s-au ridicat si au zis ca nu au cum sa asigure un asemenea ex, ca nu pot asiugura securitatea examenului,,asa ca acel oras a iesit din schema.... :?


acel oras a fost iasul
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
optimus
senior
senior
Posts: 251
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:51 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby optimus » Sun Sep 06, 2009 5:36 pm

Unde scrie in ordonanta nou adoptata "cu conditia ca..etc".Nu scrie.Atunci nu erau obligati prin ordonanta(era un haos legislativ putin mai mare decat cel de-acum) si inca ceva f important:NU ERA TRUNCHI COMUN; de-aia Iasiul si-a permis sa "refuze" in ultimul moment(oricum ma indoiesc ca Iasiul nu avea logistica si sali suficiente(a se citi fonduri) pentru rezi pe chirurgie..ca despre asta e vorba...atunci s-a mutat chirurgia la Bucuresti ca trebuia sa mai intre cativa .. :mrgreen: Faza ca au refuzat invocand lipsa de fonduri e o gogorita pentru presa.We'll see. :mrgreen:
REST IN PEACE!

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: Rezidentiat 2009

Postby dr_ » Sun Sep 06, 2009 11:49 pm

mai publica astia locurile si posturile??????

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Rezidentiat 2009

Postby d'Arc » Mon Sep 07, 2009 12:07 am

stai sa treaca alegerile. poate avem noroc si se afla pana la repartitie.

User avatar
invatacel
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Jun 14, 2009 1:40 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby invatacel » Mon Sep 07, 2009 8:04 pm

dr_bang wrote:stai sa treaca alegerile. poate avem noroc si se afla pana la repartitie.



sau se va intampla ca in 2004, cu decalarea ex de rezidentiat din cauza alegerilor nr 2!!! Asta in cel mai bun caz se pate intampla! :mrgreen:
Vom trai si vom vedea!

User avatar
invatacel
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Jun 14, 2009 1:40 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby invatacel » Wed Sep 09, 2009 10:29 pm

salutare tuturor! cum va merge invatatul? dar cu panica cum stati? :mrgreen:

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Rezidentiat 2009

Postby gaurav_singh_md » Wed Sep 09, 2009 10:54 pm

invatacel wrote:salutare tuturor! cum va merge invatatul? dar cu panica cum stati? :mrgreen:

shaky stevens....

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Rezidentiat 2009

Postby Chingachgook » Wed Sep 09, 2009 10:56 pm

asa o fi la bollywood

de fapt e shakin
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Rezidentiat 2009

Postby gaurav_singh_md » Wed Sep 09, 2009 10:59 pm

kooksee wrote:asa o fi la bollywood

de fapt e shakin

u don't get it .... shaky represents the state of my mind (regarding rezi). de fapt stiu ca ai prins dar iti place sa faci pe "teacher"

User avatar
kcuf_di
senior
senior
Posts: 320
Joined: Thu Dec 04, 2008 2:02 pm
Location: SG

Re: Rezidentiat 2009

Postby kcuf_di » Mon Sep 14, 2009 5:20 pm

:lol: Scuze de off, mortale replici.
cse kestie

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: Rezidentiat 2009

Postby dr_ » Mon Sep 14, 2009 5:32 pm

Parca anul trecut lumea se agita mai mult. Pe ciumpalacii astia mici vad ca nu ii chinuie prea multe intrebari in legatura cu rezidentiatul.
Nici despre metoda trident nu se mai discuta... vine apocalipsa, soro! :mrgreen:

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby Calico » Mon Sep 14, 2009 6:08 pm

dr_ wrote:Nici despre metoda trident nu se mai discuta... vine apocalipsa, soro!

Aia a fost geniala.
Am aplicat-o si eu, dar de-abia acum imi dau seama cat de tare a fost.

breki
junior
junior
Posts: 98
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:42 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby breki » Mon Sep 14, 2009 6:12 pm

dr_ wrote:Parca anul trecut lumea se agita mai mult. Pe ciumpalacii astia mici vad ca nu ii chinuie prea multe intrebari in legatura cu rezidentiatul.
Nici despre metoda trident nu se mai discuta... vine apocalipsa, soro! :mrgreen:



Nu cred ca avem macar metodologie sau locuri despre care am putea agita, inca nu stim nimic.
Stim ca o sa fie rezidentiat in trimestrul patra a anului curent si ca o sa fie descentralizata.....dar prin asta ce se intelege ???

Metoda lui Trident are idee buna insa aplicata la bibliografia in anul 2005-6(nu stiu in ce an a "publicat").

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Rezidentiat 2009

Postby Calico » Mon Sep 14, 2009 6:16 pm

Metoda lui Trident are idee buna insa aplicata la bibliografia in anul 2005-6(nu stiu in ce an a "publicat").

Nu, metoda e atemporala. Se refera la rentabilitate si poate fi aplicata la orice bibliografie.
Sper ca nu ma insel si ne referim la acelasi lucru.


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 64 guests