Transfer...detasare...help...

de dat il dam, dar il mai terminam ?
dr_arm
senior
senior
Posts: 425
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Re: Transfer...detasare...help...

Postby dr_arm » Fri Dec 12, 2008 11:52 am

dr_bang wrote:
aspirina wrote:Da,da ....aveti grija cu datele de pe cereri,ele trebuie sa dateze din ian 2009 pt ca altfel nu sunt bune
Cererile pt detasare se pun in 5 ian,deci ar fi bine ca aia sa fie data


dupa cate am vazut, la rector se ajunge dupa 5 ian cu cererea, asa ca oricum inainte tre sa treci de coordonatori..


si daca apelez mai intai la rector??

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Re: Transfer...detasare...help...

Postby rontzy » Fri Dec 12, 2008 11:55 am

S-ar putea sa nu iti semneze fara acordul coordonatorului.
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Transfer...detasare...help...

Postby aspirina » Fri Dec 12, 2008 3:43 pm

intai la coordonator,dar nu treceti data :allright:

andreeab
Posts: 3
Joined: Fri Nov 28, 2008 9:43 pm

Re: Transfer...detasare...help...

Postby andreeab » Sun Dec 14, 2008 7:06 pm

O intrebare: unde scrie ca nu se pot depune actele de detasare pana pe 5 ianuarie? Nu am gasit nimic oficial in aceasta privinta.

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: Transfer...detasare...help...

Postby jeromeKjerome » Sun Dec 14, 2008 9:30 pm

andreeab wrote:O intrebare: unde scrie ca nu se pot depune actele de detasare pana pe 5 ianuarie? Nu am gasit nimic oficial in aceasta privinta.


Uite aici :

http://www.perfmed.ro/index.php?id=rezidenti&item=s0245
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
Gabs
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Nov 19, 2004 11:37 am

Re: Transfer...detasare...help...

Postby Gabs » Tue Dec 16, 2008 8:43 am

dar totusi ramane problema unde incepem pe 5 ianuarie cei care dorim detasare. eu mi-am luat semnaturile pt detasare si am sunat la perfmed si am intrebat ce fac de pe 5 pana imi trimit ei hartia oficiala catre spital pt pontaj. tanti cu care am vb mi-a zis ca pot sa incep la bucuresti (eu am centru craiova oficial), dar la spitalul din buc unde vreau mi s-a spus sa vin totusi cu o hartie de la perfectionare de pe 5, altfel ei nu au cum sa imi faca pontajul, astfel daca la perfectionare se primesc dosare de pe 5 ianuarie, putem spera ca dureaza minim o saptamana sa faca hartiile catre spitale, ramane cel putin aceasta saptamana FARA pontaj, deci fara salariu - spitalul unde imi inregistreaza pontajul de pe 5 ianuarie conform hartiilor de la repartitie o sa ma inregistreze ca absenta, eu incepand in bucuresti.

so... ce facem? :help:

razi
senior
senior
Posts: 358
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:29 pm

Re: Transfer...detasare...help...

Postby razi » Tue Dec 16, 2008 9:50 am

Hartiile de detasare ti le da pe loc,nu dureaza o saptamana si la spital tu duci hartia.Oricum nu poti sa te duci de la inceput pentru ca trebuie sa stai la cozi la CNPD....

User avatar
Gabs
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Nov 19, 2004 11:37 am

Re: Transfer...detasare...help...

Postby Gabs » Tue Dec 16, 2008 10:34 am

am inteles... alte cozi... :hate: noroc cu regimul ceausist ca ne-a obisnuit cu statul la cozi :peace:
mersic

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Transfer...detasare...help...

Postby aspirina » Tue Dec 16, 2008 10:59 am

Si eu m-am detasat din oradea in sibiu si incep lucrul in 5 ian in sibiu(cica asa se procedeaza daca ai obtinut semnaturile) Asa mi-a zis si mie tanti aia de la ASP oradea.

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Transfer...detasare...help...

Postby d'Arc » Tue Dec 16, 2008 11:10 am

aspirina wrote:Si eu m-am detasat din oradea in sibiu si incep lucrul in 5 ian in sibiu(cica asa se procedeaza daca ai obtinut semnaturile) Asa mi-a zis si mie tanti aia de la ASP oradea.


deci ai reusit? felicitari. :peace:

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Transfer...detasare...help...

Postby d'Arc » Tue Dec 16, 2008 11:11 am

ca daca nu reuseai te rugam sa-i pui o piedica luizei demian, asa ca-ntre oradence :hate: :hate: :hate:

delia008
junior
junior
Posts: 46
Joined: Sun Mar 16, 2008 9:40 pm

Re: Transfer...detasare...help...

Postby delia008 » Tue Dec 16, 2008 1:53 pm

cei care ati rezolvat cu detasarea, ati avut nevoie si de alte semnaturi inafara de coordonatori? si ati trimis deja hartiile cu semnaturi la centru de perfectionare? multumesc

razi
senior
senior
Posts: 358
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:29 pm

Re: Transfer...detasare...help...

Postby razi » Tue Dec 16, 2008 2:28 pm

si de la spitalul platitor,de la manager

delia008
junior
junior
Posts: 46
Joined: Sun Mar 16, 2008 9:40 pm

Re: Transfer...detasare...help...

Postby delia008 » Tue Dec 16, 2008 3:18 pm

multumesc pentru raspuns

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Transfer...detasare...help...

Postby aspirina » Wed Dec 17, 2008 12:45 pm

Mai...scrie clar pe perfmed ce anume iti trebuie pt detasare,cred ca s-a vb pe forumul asta de ne-am innebunit si ne-am linkuit toti
Pt cei din med de fam iti trebuie acordul coordonatorilor (ambii) si acordul ASp-urilor(ambele),iar pt cei din alte specialitati acordul coordonatorilor.Ce rector?Ce manager?

Uitati-va la regulamentul detasarilor de pe www.perfmed.ro
Eu sunt pe mf si am facut ce scrie acolo pe perfmed,nimic altceva,ala e siteul oficial!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Daaaa,dr bang,am reusit in 20 de secunde,a zis asa :"da,mama cum sa nu" .Am intrat peste ea acolo in cabinet la et 8 la diabet.Doctore bang,o rugaminte mare am la tine: poti sa imi spui si mie cine sunt sefii la urmatoarele specialitati: pediatrie,infectioase,derma,med interna,gine?Mersic fain.

delia008
junior
junior
Posts: 46
Joined: Sun Mar 16, 2008 9:40 pm

Re: Transfer...detasare...help...

Postby delia008 » Fri Dec 19, 2008 7:33 pm

daca nu suntem din Bucuresti putem trimite acordul coordonatorilor prin posta( recomandata)? si raspunsul de la centru de perfectionare unde il primim? trimit ei la spital sau trebuie sa facem un drum la bucuresti? multumesc

delia008
junior
junior
Posts: 46
Joined: Sun Mar 16, 2008 9:40 pm

Re: Transfer...detasare...help...

Postby delia008 » Fri Dec 19, 2008 7:33 pm

daca nu suntem din Bucuresti putem trimite acordul coordonatorilor prin posta( recomandata)? si raspunsul de la centru de perfectionare unde il primim? trimit ei la spital sau trebuie sa facem un drum la bucuresti? multumesc

User avatar
hari
junior
junior
Posts: 44
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:36 pm
Location: Cluj-Napoca

Re: Transfer...detasare...help...

Postby hari » Fri Dec 19, 2008 9:30 pm

Il puteti trimite si prin fax.
Si raspunsul de la centrul de perfectionare il vor trimite si ei, prin fax, la ASP.
(cred ca s-a mai discutat despre asta pe un topic cu nume asemanator)
[insert something smart here]

dana13
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Tue Oct 14, 2008 7:00 pm

Re: Transfer...detasare...help...

Postby dana13 » Fri Dec 19, 2008 9:48 pm

si eu sunt pe mf iasi,vreau detasare din is, dar primul stagiu care tb sa il fac e de medicina int. si doamna profesor nu a avut bunavointa sa imi zica unde fac :hate: ...a zis ca pe 5ian....
eu mi/am semnat actele unde doresc detasarea, dar imi tb acordul coordonatorului de medicina int si nu stiu clinica unde ar tb sa fac :help:
cum as putea sa aflu fara sa mi-o pun in cap pe profa ,ca as vrea sa termin cu actele si sa stiu sigur ca am detasare,nu de alta dar vreau transfer......
ms

SIO
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Sat Dec 06, 2008 4:37 pm

Re: Transfer...detasare...help...

Postby SIO » Fri Dec 19, 2008 10:03 pm

delia008 wrote:daca nu suntem din Bucuresti putem trimite acordul coordonatorilor prin posta( recomandata)? si raspunsul de la centru de perfectionare unde il primim? trimit ei la spital sau trebuie sa facem un drum la bucuresti? multumesc

Dosarele in vederea detasarii se vor depune la CNPDS Bucuresti incepand cu data de 5 ianuarie 2009 sau prin fax la nr. 021.255.64.06, aprobarea acestora urmand a se face conform metodologiei de efectuare a detasarilor.
http://www.perfmed.ro/index.php?id=rezidenti&item=s0245

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: Transfer...detasare...help...

Postby dr_ » Sat Dec 20, 2008 10:53 am

O detasare nu poate sa dureze mai mult de 1 an. Bun. Apoi fac alta detasare.

Dar cineva mi-a zis ca in cei 5 ani de rezidentiat nu pot sa ma detasez mai mult de 2 ani per total. Este adevarat? :(

User avatar
agorima
senior
senior
Posts: 323
Joined: Wed Sep 08, 2004 12:15 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Transfer...detasare...help...

Postby agorima » Sat Dec 20, 2008 12:21 pm

dr_ wrote:O detasare nu poate sa dureze mai mult de 1 an. Bun. Apoi fac alta detasare.

Dar cineva mi-a zis ca in cei 5 ani de rezidentiat nu pot sa ma detasez mai mult de 2 ani per total. Este adevarat? :(


Unde scrie asta? :shock: Poti sa faci cate detasari vrei!

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Transfer...detasare...help...

Postby aspirina » Sat Dec 20, 2008 3:18 pm

Nici yo nu am auzit :roll:

razi
senior
senior
Posts: 358
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:29 pm

Re: Transfer...detasare...help...

Postby razi » Sat Dec 20, 2008 5:30 pm

aspirina wrote:Mai...scrie clar pe perfmed ce anume iti trebuie pt detasare,cred ca s-a vb pe forumul asta de ne-am innebunit si ne-am linkuit toti
Pt cei din med de fam iti trebuie acordul coordonatorilor (ambii) si acordul ASp-urilor(ambele),iar pt cei din alte specialitati acordul coordonatorilor.Ce rector?Ce manager?

Uitati-va la regulamentul detasarilor de pe http://www.perfmed.ro
Eu sunt pe mf si am facut ce scrie acolo pe perfmed,nimic altceva,ala e siteul oficial!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Daaaa,dr bang,am reusit in 20 de secunde,a zis asa :"da,mama cum sa nu" .Am intrat peste ea acolo in cabinet la et 8 la diabet.Doctore bang,o rugaminte mare am la tine: poti sa imi spui si mie cine sunt sefii la urmatoarele specialitati: pediatrie,infectioase,derma,med interna,gine?Mersic fain.

Acordul conducerii univ de med inseamna acordul rectorului iar acordul spitalului unde esti angajat inseamna semnatura managerului.

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Transfer...detasare...help...

Postby aspirina » Sat Dec 20, 2008 7:00 pm

]2. Pentru detasari ale medicilor rezidenti confirmati in specialitatea Medicina de Familie:
* acceptul de plecare si de primire al Autoritatilor de Sanatate Publica Judetene respective si al coordonatorilor de program din centrul universitar in care isi efectueaza pregatirea sau la care este arondat judetul respectiv;
* acceptul de primire dat de coordonatorul de program de rezidentiat in specialitatea modulului in care se doreste detasarea sau de la cabinetul medical individual medicina de familie;
* avizul unitatii de incadrare (in cazul plecarii din Centrul Universitar Bucuresti pentru rezidentii confirmati pe locuri)



Despre asta vb eu si despre detasarea mea oradea-sibiu.( sunt pe mf),deci nu am inteles ce zici tu,scz :roll:

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Transfer...detasare...help...

Postby aspirina » Sat Dec 20, 2008 7:17 pm

Pt transfer mi s-a zis de la ASP Sibiu ca am nevoie de acordul lor,acordul decanatului( deci decanul) si acordul coordonatorului(astea din sibiu),ce-i drept la oradea nu am ajuns cu transferul,o sa merg doar in feb 2009,poate de acolo imi trebuie ce zici tu,nu stiu o sa vad in feb...



# Pentru formele Rezidentiat pe locuri si pe post:

1. cerere de detasare, semnata de medicul rezident, in care se vor specifica urmatoarele: denumirea stagiului de pregatire, perioada si locul de desfasurare a acestuia;
2. copie dupa acte justificative ale motivelor detasarii;
3. avizul unitatii de incadrare (in cazul plecarii din Centrul Universitar Bucuresti pentru rezidentii confirmati pe locuri);
4. acordurile de plecare si primire, dupa cum urmeaza:
* acordul de plecare dat de coordonatorul de program de rezidentiat din centrul de pregatire in care a fost confirmat;
* acordul de primire dat de coordonatorul de program de rezidentiat din centrul de pregatire in care urmeaza sa se detaseze;
* acordul de primire dat de coordonatorul de program de rezidentiat in specialitatea modulului in care se doreste detasarea (in cazul in care se detaseaza pe un stagiu complementar).



Eu asta am citit pe perfemd,deci nu vad unde e managerul :roll:

razi
senior
senior
Posts: 358
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:29 pm

Re: Transfer...detasare...help...

Postby razi » Sat Dec 20, 2008 10:25 pm

aspirina wrote:Pt transfer mi s-a zis de la ASP Sibiu ca am nevoie de acordul lor,acordul decanatului( deci decanul) si acordul coordonatorului(astea din sibiu),ce-i drept la oradea nu am ajuns cu transferul,o sa merg doar in feb 2009,poate de acolo imi trebuie ce zici tu,nu stiu o sa vad in feb...



# Pentru formele Rezidentiat pe locuri si pe post:

1. cerere de detasare, semnata de medicul rezident, in care se vor specifica urmatoarele: denumirea stagiului de pregatire, perioada si locul de desfasurare a acestuia;
2. copie dupa acte justificative ale motivelor detasarii;
3. avizul unitatii de incadrare (in cazul plecarii din Centrul Universitar Bucuresti pentru rezidentii confirmati pe locuri);
4. acordurile de plecare si primire, dupa cum urmeaza:
* acordul de plecare dat de coordonatorul de program de rezidentiat din centrul de pregatire in care a fost confirmat;
* acordul de primire dat de coordonatorul de program de rezidentiat din centrul de pregatire in care urmeaza sa se detaseze;
* acordul de primire dat de coordonatorul de program de rezidentiat in specialitatea modulului in care se doreste detasarea (in cazul in care se detaseaza pe un stagiu complementar).



Eu asta am citit pe perfemd,deci nu vad unde e managerul :roll:

Avizul unitatii de incadrare este avizul spitalului unde esti angajat,deci este semnatura managerului care conduce spitalul ala.Pentru Buc,mai mare decat decanul univ este rectorul si de la el ai nevoie de semnatura,nu de la decan.
Acolo unde sunt facultati de med si nu univ de med.iei semnatura de la decan-got it?

dr_arm
senior
senior
Posts: 425
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Re: Transfer...detasare...help...

Postby dr_arm » Sat Dec 20, 2008 11:15 pm

razi wrote:
aspirina wrote:Pt transfer mi s-a zis de la ASP Sibiu ca am nevoie de acordul lor,acordul decanatului( deci decanul) si acordul coordonatorului(astea din sibiu),ce-i drept la oradea nu am ajuns cu transferul,o sa merg doar in feb 2009,poate de acolo imi trebuie ce zici tu,nu stiu o sa vad in feb...
Avizul unitatii de incadrare este avizul spitalului unde esti angajat,deci este semnatura managerului care conduce spitalul ala.Pentru Buc,mai mare decat decanul univ este rectorul si de la el ai nevoie de semnatura,nu de la decan.
Acolo unde sunt facultati de med si nu univ de med.iei semnatura de la decan-got it?


nu este destul de clar ca avizul unitatii de incadrare este necesar numai pentru rezidentii din Bucuresti? ce treaba au cei de la Sibiu???

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Transfer...detasare...help...

Postby aspirina » Sun Dec 21, 2008 2:23 pm

Pai eu am inteles ca pt bucuresti e treaba cu managerul de aceea am zis ca nu inteleg :roll: ,eu nu vorbeam de bucuresti.Eu am explicat ce am facut eu sibiu-oradea ca nu toata lumea pleaca sau merge la bucuresti mai suntem si noi provincialii :lol: ,pt bucuresti da, trebuie si mamagerul ala sa se bage in actiune

Sirbu
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Sun Aug 03, 2008 2:42 pm

Re: Transfer...detasare...help...

Postby Sirbu » Sun Dec 21, 2008 9:20 pm

SA NU LUATI NICIODATA CLUJUL!NU acorda nici detasari nici transferuri nimik!si te mai si umilesc in fel si chip!Daca stiau ca asa sta treaba... astia de la Bucuresti trebuiau sa zica de la inceput ca nu se acorda nici transferuri si nici detsari si stiam si noi de o treaba.Nu sa ne tot puna pe drumuri si dupa sa zica ca nu se poate sau sa invoace diverse motive idioate!
Propun sa facem o petitie in care sa ne exprimam nemultumirea vis a vis de cum suntem umiliti dupa ce am luat un examen asa de greu!
Ce ziceti??

Sirbu
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Sun Aug 03, 2008 2:42 pm

Re: Transfer...detasare...help...

Postby Sirbu » Sun Dec 21, 2008 9:20 pm

SA NU LUATI NICIODATA CLUJUL!NU acorda nici detasari nici transferuri nimik!si te mai si umilesc in fel si chip!Daca stiau ca asa sta treaba... astia de la Bucuresti trebuiau sa zica de la inceput ca nu se acorda nici transferuri si nici detsari si stiam si noi de o treaba.Nu sa ne tot puna pe drumuri si dupa sa zica ca nu se poate sau sa invoace diverse motive idioate!
Propun sa facem o petitie in care sa ne exprimam nemultumirea vis a vis de cum suntem umiliti dupa ce am luat un examen asa de greu!
Ce ziceti??

Sirbu
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Sun Aug 03, 2008 2:42 pm

Re: Transfer...detasare...help...

Postby Sirbu » Sun Dec 21, 2008 9:20 pm

SA NU LUATI NICIODATA CLUJUL!NU acorda nici detasari nici transferuri nimik!si te mai si umilesc in fel si chip!Daca stiau ca asa sta treaba... astia de la Bucuresti trebuiau sa zica de la inceput ca nu se acorda nici transferuri si nici detsari si stiam si noi de o treaba.Nu sa ne tot puna pe drumuri si dupa sa zica ca nu se poate sau sa invoace diverse motive idioate!
Propun sa facem o petitie in care sa ne exprimam nemultumirea vis a vis de cum suntem umiliti dupa ce am luat un examen asa de greu!
Ce ziceti??

razi
senior
senior
Posts: 358
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:29 pm

Re: Transfer...detasare...help...

Postby razi » Sun Dec 21, 2008 9:24 pm

Chestia cu managerul NU este valabila pentru rezidentii pe MF din alte centre decat Bucuresti dar pentru rezidentii pe alte specialitati dar care sunt in provincie este nevoie de acest acord....ma rog discutia asta se intinde prea mult,o sa vedeti fiecare cand ajungeti la locul faptei ce trebuie.

doctoratu
senior
senior
Posts: 138
Joined: Mon May 05, 2008 10:27 pm

Re: Transfer...detasare...help...

Postby doctoratu » Tue Dec 30, 2008 6:21 am

Sirbu wrote:SA NU LUATI NICIODATA CLUJUL!NU acorda nici detasari nici transferuri nimik!si te mai si umilesc in fel si chip!

am luat clujul si am obtinut detasarea lejer... motivele au fost insa serioase: copil de 2 luni, doctorat, etc.

referitor la schimbarea centrului universitar de pregatire, stie cineva de la cine exact se obtine "avizul universitatii de medicina si farmacie" ??

User avatar
ioana_medline
junior
junior
Posts: 93
Joined: Tue Apr 08, 2008 1:19 am

Re: Transfer...detasare...help...

Postby ioana_medline » Tue Dec 30, 2008 12:07 pm

Asa e si eu am luat la Cluj si acuma sunt la mila coordonatoarei normal ca mi-am asumat riscu cand am ales da era cel mai aproape si am zis ca pana macar primim salaru sa raman pe ''acasa'' nu am nimic cu Cluju da nici eu nu as recomanda nimanui sa ia acolo daca se gandesc la detasari/ transferuri,nici nu am crezut ca o sa intampin greutati mai ales pe specialitatea pe care am luat-o ...

gaborinho
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Tue Nov 07, 2006 3:07 am

Re: Transfer...detasare...help...

Postby gaborinho » Sun Jan 04, 2009 10:30 pm

va rog sa ma ajutati si pe mine cu o informatie...
eu sunt rezident anul 3, fac rezidentiatul in bucuresti si vreau sa ma transfer in cluj insa doar din vara cand incep al doilea stagiu de 6 luni corespunzator anului 3...mentionez ca sunt din cluj si ma casatoresc anul acesta in cluj...
cineva mi-a zis ca doar la inceputul anului pot face cererea de transfer, care ar urma sa fie aprobata in februarie, dar eu vreau doar din iulie sa ma transfer....as putea face actele mai tarziu si sa mi se aprobe mai tarziu?sau este o luna clara de transferuri si trebuie respectata?
am fost la ministerul sanatatii si nu mi-au dat informatii, am fost pur si simplu umilit de o doamna cu tigara in mana, nerabdatoare sa fumeze....de aceea ma adresez pe forum, poate a mai fost cineva in situatia asta si ma poate ajuta.
va multumesc anticipat.

dr_arm
senior
senior
Posts: 425
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Re: Transfer...detasare...help...

Postby dr_arm » Sun Jan 04, 2009 10:37 pm

gaborinho wrote:va rog sa ma ajutati si pe mine cu o informatie...
eu sunt rezident anul 3, fac rezidentiatul in bucuresti si vreau sa ma transfer in cluj insa doar din vara cand incep al doilea stagiu de 6 luni corespunzator anului 3...mentionez ca sunt din cluj si ma casatoresc anul acesta in cluj...
cineva mi-a zis ca doar la inceputul anului pot face cererea de transfer, care ar urma sa fie aprobata in februarie, dar eu vreau doar din iulie sa ma transfer....as putea face actele mai tarziu si sa mi se aprobe mai tarziu?sau este o luna clara de transferuri si trebuie respectata?
am fost la ministerul sanatatii si nu mi-au dat informatii, am fost pur si simplu umilit de o doamna cu tigara in mana, nerabdatoare sa fumeze....de aceea ma adresez pe forum, poate a mai fost cineva in situatia asta si ma poate ajuta.
va multumesc anticipat.


depune actele in februarie dar specifica pe cerere de cand vrei sa fi transferat (adica din iunie)...

doctoratu
senior
senior
Posts: 138
Joined: Mon May 05, 2008 10:27 pm

Re: Transfer...detasare...help...

Postby doctoratu » Mon Jan 05, 2009 1:52 am

si nu incurcati detasarea cu transferul ~ schimbarea centrului de pregatire !!!

kimi
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Mon Jan 05, 2009 2:13 am

Re: Transfer...detasare...help...

Postby kimi » Mon Jan 05, 2009 2:20 am

Da' de unde ati tras voi concluzia ca dosarele de transfer se depun in februarie ?
Eu am citit ceva de genul 13-30 ian 2009 (http://www.rezidentiat.info/16112008/co ... 112008.pdf).
M-ar interesa si pe mine un transfer de prin mai 2009.

SIO
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Sat Dec 06, 2008 4:37 pm

Re: Transfer...detasare...help...

Postby SIO » Mon Jan 05, 2009 8:59 pm

Prima sesiune de transferuri se va desfăşura în perioada ianuarie-februarie 2009, cererile celor interesaţi depunându-se în perioada 13-30 ianuarie 2009la nivelul ASP-urilor. Răspunsul privitor la rezolvarea acestora va veni până pe data de 20 februarie.
Concluzie: cererile de transfer se depun în ianuarie !!!


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 76 guests