Sa caracterizam cat mai bine posturile pe le vrem !!!

incotro ?
Krisler12
senior
senior
Posts: 352
Joined: Mon Oct 12, 2009 9:04 pm

Sa caracterizam cat mai bine posturile pe le vrem !!!

Postby Krisler12 » Mon Nov 23, 2009 2:33 pm

Salut !

As vrea daca se poate sa facem urmatorul lucru:
1. sa facem o clasificare cu primele 10-20 sau cate vreti voi, specializari medicale care sunt cel mai bine platite
2.apoi sa luati tot acele specializari de la primul punct si sa le ordonati in functie de timpul liber pe care il ai (adica daca esti bine platit intr-o anumita meserie, mai ai timp sa mai si vezi lumina zilei sau nu ?)
3. apoi sa luati tot acele specializari de la primele 2 puncte si sa le ordonati in functie de faptul daca se cauta in afara sau nu
4. tot la fel, tot cu aceleasi specializari sa le oranduiti in functie de viata ca medic in profesia respectiva: adica daca e stress mul, multa responsabilitate ( imbatranesti dupa primii 2 ani de rezidentiat ) , sunt riscuri mari sau sunt riscuri infime
5. tot asa, tot cu aceleasi specializari, sa le oranduiti in functie de faptul daca au cautare aici in tara sau nu prea.

-toate aceste clasificari sa fie de la maxim la minim ca sa nu fie confuzii
-toate aceste clasificari sa fie facute de acelasi user care o face pe prima, si in toate sa ia aceleasi specializari de la primul punct
-nu conteaza cate specializari vreti sa clasificati, numai sa fiti atenti sa nu le fi clasificat deja cineva dinaintea dvs.
-in caz ca la o anumita specializare aveti impresia ca respectivul a gresit puteti intreba sau comenta in contradictoriu
M-am gandit ca acest topic va folosi nu numai mie ci la multi de pe acest forum asa ca va rog sa il tratati cu seriozitate si, daca se poate, sa nu scrieti dupa zvonuri ci doar ce stiti de pe la cunostinte/rude/prieteni.

Multumesc mult !
PS: e de preferat sa clasificati cat mai multe caci altfel va fi o bataie numai pe o singura specializare sa zicem :))

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Sa caracterizam cat mai bine posturile pe le vrem !!!

Postby swiss » Mon Nov 23, 2009 2:45 pm

tu chiar te plicti, nu`?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Sa caracterizam cat mai bine posturile pe le vrem !!!

Postby Chingachgook » Mon Nov 23, 2009 2:47 pm

nu se poate ca intervine subiectivismul
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
rezidante
senior
senior
Posts: 466
Joined: Sun Jan 25, 2009 4:26 pm
Location: Kandahar

Re: Sa caracterizam cat mai bine posturile pe le vrem !!!

Postby rezidante » Mon Nov 23, 2009 3:03 pm

Krisler12 wrote:Salut !

As vrea daca se poate sa facem urmatorul lucru:
1. sa facem o clasificare cu primele 10-20 sau cate vreti voi, specializari medicale care sunt cel mai bine platite
2.apoi sa luati tot acele specializari de la primul punct si sa le ordonati in functie de timpul liber pe care il ai (adica daca esti bine platit intr-o anumita meserie, mai ai timp sa mai si vezi lumina zilei sau nu ?)
3. apoi sa luati tot acele specializari de la primele 2 puncte si sa le ordonati in functie de faptul daca se cauta in afara sau nu
4. tot la fel, tot cu aceleasi specializari sa le oranduiti in functie de viata ca medic in profesia respectiva: adica daca e stress mul, multa responsabilitate ( imbatranesti dupa primii 2 ani de rezidentiat ) , sunt riscuri mari sau sunt riscuri infime
5. tot asa, tot cu aceleasi specializari, sa le oranduiti in functie de faptul daca au cautare aici in tara sau nu prea.

-toate aceste clasificari sa fie de la maxim la minim ca sa nu fie confuzii
-toate aceste clasificari sa fie facute de acelasi user care o face pe prima, si in toate sa ia aceleasi specializari de la primul punct
-nu conteaza cate specializari vreti sa clasificati, numai sa fiti atenti sa nu le fi clasificat deja cineva dinaintea dvs.
-in caz ca la o anumita specializare aveti impresia ca respectivul a gresit puteti intreba sau comenta in contradictoriu
M-am gandit ca acest topic va folosi nu numai mie ci la multi de pe acest forum asa ca va rog sa il tratati cu seriozitate si, daca se poate, sa nu scrieti dupa zvonuri ci doar ce stiti de pe la cunostinte/rude/prieteni.

Multumesc mult !
PS: e de preferat sa clasificati cat mai multe caci altfel va fi o bataie numai pe o singura specializare sa zicem :))

Dupa o partida zdravana de amor,te vei simti mai bine...lasa prostiile :peace:

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Sa caracterizam cat mai bine posturile pe le vrem !!!

Postby swiss » Mon Nov 23, 2009 3:04 pm

residante imi place cum gandesti, ai post la tara?

User avatar
rezidante
senior
senior
Posts: 466
Joined: Sun Jan 25, 2009 4:26 pm
Location: Kandahar

Re: Sa caracterizam cat mai bine posturile pe le vrem !!!

Postby rezidante » Mon Nov 23, 2009 3:08 pm

holliday wrote:residante imi place cum gandesti, ai post la tara?

Bucuresti- Bucuresti.......si loc de veci :allright: +cabinet in dr tab

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Sa caracterizam cat mai bine posturile pe le vrem !!!

Postby Chingachgook » Mon Nov 23, 2009 3:13 pm

frumos cartier.
cel putin pe acolo pe la favorit...
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
rezidante
senior
senior
Posts: 466
Joined: Sun Jan 25, 2009 4:26 pm
Location: Kandahar

Re: Sa caracterizam cat mai bine posturile pe le vrem !!!

Postby rezidante » Mon Nov 23, 2009 3:21 pm

kooksee wrote:frumos cartier.
cel putin pe acolo pe la favorit...

am luat spatiu in Brancusi, caci saracii de acolo nu au nici o asistenta la cateva mii de suflete,sunt primul si singurul in acest moment,il sparg pe cel care vine :allright:

Krisler12
senior
senior
Posts: 352
Joined: Mon Oct 12, 2009 9:04 pm

Re: Sa caracterizam cat mai bine posturile pe le vrem !!!

Postby Krisler12 » Mon Nov 23, 2009 5:14 pm

pana la urma nu se inghizuie nimeni sa faca ?

intrebare
junior
junior
Posts: 27
Joined: Mon Jun 23, 2008 1:20 pm

Re: Sa caracterizam cat mai bine posturile pe le vrem !!!

Postby intrebare » Thu Nov 26, 2009 11:44 pm

Singurul in Brancusi pe MF?
Si eu stau in Brancusi, dar numai cu casa.
Si din cate stiu sunt cateva optiuni de MFisti. (nu doar unul)

Krisler12
senior
senior
Posts: 352
Joined: Mon Oct 12, 2009 9:04 pm

Re: Sa caracterizam cat mai bine posturile pe le vrem !!!

Postby Krisler12 » Fri Nov 27, 2009 6:14 pm

numai la subiect sa nu vorbiti !

User avatar
camelia_n
junior
junior
Posts: 29
Joined: Thu Nov 12, 2009 10:31 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sa caracterizam cat mai bine posturile pe le vrem !!!

Postby camelia_n » Fri Nov 27, 2009 6:39 pm

Eu am auzit ca cea mai bine platita e medicina legala. Cu asta am spus totul. Cica au spor 100%.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42594
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Sa caracterizam cat mai bine posturile pe le vrem !!!

Postby Calico » Fri Nov 27, 2009 6:51 pm

Krisler12 wrote:numai la subiect sa nu vorbiti !

Pai daca vii cu zece mii de pretentii.
Mai bine posteaza specialitatile pe care le ai in vedere si cere pareri despre ele, ai avea mai multe sanse sa-ti raspunda cineva.


Return to “Viata dupa rezi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest