alegere spitale la brasov

schimbarea schimbarii...
ramonab
Posts: 3
Joined: Wed Dec 10, 2008 11:19 pm

alegere spitale la brasov

Postby ramonab » Wed Dec 10, 2008 11:37 pm

salutare!sunt noua pe aici dar am si eu o intrebare:
la brasov cand se merge pentru alegerea spitalului platitor?am sunat la asp si mi-au zic ca pe data de 15 dec, dar peste tot zice ca atunci trebuie sa avem o adeverinta din care sa rezulte ca am semnat contractul. care contract, cu care spital daca eu nu am decat o hartie in care zice ca sunt rezident pe specilaitatea psihiatrie in judetul brasov. mentionez ca am luat rezi pe loc.
multumesc celor care pot sa ma lamureasca .

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: alegere spitale la brasov

Postby Lizz22 » Thu Dec 11, 2008 12:29 am

ramonab wrote:salutare!sunt noua pe aici dar am si eu o intrebare:
la brasov cand se merge pentru alegerea spitalului platitor?am sunat la asp si mi-au zic ca pe data de 15 dec, dar peste tot zice ca atunci trebuie sa avem o adeverinta din care sa rezulte ca am semnat contractul. care contract, cu care spital daca eu nu am decat o hartie in care zice ca sunt rezident pe specilaitatea psihiatrie in judetul brasov. mentionez ca am luat rezi pe loc.
multumesc celor care pot sa ma lamureasca .


pai in intervalul 5-12 dec se incheie contractul individual de munca-iar pt asta trebuie sa t prezintzi la asp cu niste acte.
dupa,tzi se elibereaza o adeverintza sau ceva in genul asta cu care t prezintzi la repartitzie luni,15 dec.

sabouf
junior
junior
Posts: 38
Joined: Wed Feb 13, 2008 11:59 am

Re: alegere spitale la brasov

Postby sabouf » Thu Dec 11, 2008 6:44 pm

pai da, dar problema e ca la spitalul judetean nu se semneaza contractele, asa spune doamna directoare decat dupa 5 ian, atunci cu ce ma prezint la repartitie?

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Re: alegere spitale la brasov

Postby andrita » Thu Dec 11, 2008 7:47 pm

doar cu adeverintza ce ti a fost data la repartitia din 26 nov,CI si chitanta de plata a 75 roni.
luni 15 dec la 10 la asp pe kogalniceanu(centrul civic vis a vis de lic mesota).
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

lulutza2008
Posts: 2
Joined: Wed Nov 19, 2008 10:01 am

Re: alegere spitale la brasov

Postby lulutza2008 » Fri Dec 12, 2008 6:03 pm

Eu astazi am semnat contractul de munca la spitalul judetean,eu fiind pe MI.In schimb ,tanti de acolo a zis ca nu poate sa-mi dea nici o adeverinta de nici un fel.

sabouf
junior
junior
Posts: 38
Joined: Wed Feb 13, 2008 11:59 am

Re: alegere spitale la brasov

Postby sabouf » Sun Dec 14, 2008 6:43 pm

Multam fain, deci maine la 10? adica luni?


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests