alegere spitale la brasov

schimbarea schimbarii...
ramonab
Posts: 3
Joined: Wed Dec 10, 2008 11:19 pm

alegere spitale la brasov

Postby ramonab » Wed Dec 10, 2008 11:35 pm

salutare!sunt noua pe aici dar am si eu o intrebare:
la brasov cand se merge pentru alegerea spitalului platitor?am sunat la asp si mi-au zic ca pe data de 15 dec, dar peste tot zice ca atunci trebuie sa avem o adeverinta din care sa rezulte ca am semnat contractul. care contract, cu care spital daca eu nu am decat o hartie in care zice ca sunt rezident pe specilaitatea psihiatrie in judetul brasov. mentionez ca am luat rezi pe loc.
multumesc celor care pot sa ma lamureasca .

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: alegere spitale la brasov

Postby d'Arc » Fri Dec 12, 2008 10:12 am

ramonab wrote:salutare!sunt noua pe aici dar am si eu o intrebare:
la brasov cand se merge pentru alegerea spitalului platitor?am sunat la asp si mi-au zic ca pe data de 15 dec, dar peste tot zice ca atunci trebuie sa avem o adeverinta din care sa rezulte ca am semnat contractul. care contract, cu care spital daca eu nu am decat o hartie in care zice ca sunt rezident pe specilaitatea psihiatrie in judetul brasov. mentionez ca am luat rezi pe loc.
multumesc celor care pot sa ma lamureasca .


nu stiu cum e pe brasov, dar daca ai luat rez pe loc trebuia sa mergi in perioada 5-12 la asp sa-ti scrie pe repartitia ca esti rez la care spital sa mergi pentru contractul de munca si apoi la spitalul acela pentru a semna contractul (exista niste documente care trebuie duse), ala e spitalul platitor. In 15 o sa te duci numai la asp ca sa te repartizeze pe clinica si pe coordonator. Mai uita-te pe imed, dar sor-mea asa a facut, pe cluj. Oricum tre sa te misti repede, azi e ultima zi de semnat contracte. Succes.

ramonab
Posts: 3
Joined: Wed Dec 10, 2008 11:19 pm

Re: alegere spitale la brasov

Postby ramonab » Fri Dec 12, 2008 7:40 pm

multumesc frumos.
eram nedumerita pt ca atunci cand am luat hartiuta la repartitie le-am intrebat pe doamnele cele destepte de acolo ce se face in perioada 5-12 dec si ele mi-au raspuns foarte frumos ca perioada respectiva e numai pt cei care au luat post,dar nu m-am culcat pe o ureche si le-am mai sunat de trei ori si ele, desteptele mi-au dat acelasi raspuns ca la repartitie.
ieri m-am gandit totusi sa merg pana la asp si cand am ajuns acolo sa am surpriza ca pe usa era afisata repartizarea pe spitalele platitoare, dar dansele dragutele nu mi-au putut zice cand am sunat sa merg sa ma uit ca s-au afisat. asa ca ieri si azi am avut cursa contra cronometru si tot nu am cum sa semnez pana luni contractul. asta este, asa e la noi nu trebuie decat sa fii machiata si parfumata sa lucrezi la dsp nu sa stii si cu ce se mananca.

User avatar
milex
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Nov 19, 2008 9:02 pm

Re: alegere spitale la brasov

Postby milex » Sat Dec 13, 2008 12:54 am

in mare, tot ce trebuia sa faci era sa citesti de pe rezi.info
MAXIMA CELEBRA (EVENTUL IN LATINA)


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests