ASP Timisoara

schimbarea schimbarii...
antigen
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:54 pm

Re: ASP Timisoara

Postby antigen » Mon Dec 15, 2008 12:36 pm

Din cate am inteles eu, azi s-au programat specialitatile pentru care exista un singur coordonator (plus MF). Eu am terminat si cu ASP-ul. Tipa de acolo mi-a spus ca incepem in 5 ianuarie, pentru ca avem si noi zile libere ca toti oamenii.

Urmatorul pas e prezentarea in ianuarie la spital!

criscito
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Tue Jul 17, 2007 3:39 pm
Location: tm

Re: ASP Timisoara

Postby criscito » Mon Dec 15, 2008 12:41 pm

nu uitati de taxa pt carnetul de rezident,etc.
http://www.perfmed.ro/index.php?id=rezidenti&item=s0245

1. TAXE ELIBERARE CARNET REZIDENT PERSONALIZAT, CURRICULUM DE PREGATIRE SI LOG-BOOK
Toti rezidentii care se vor prezenta pentru repartitia pe clinici de indrumare si stagii de pregatire vor achita o taxa de 75 RON, care va acoperi cheltuielile pentru carnetele de rezident personalizate, curriculum-ul de pregatire in rezidentiat si log-book (caietul de monitorizare a activitatii). Acesta taxa va fi platita în contul nr. RO72TREZ7025025XXX000266, cod cont 5025, cod fiscal 16142125, deschis în numele CNPDSB la Trezoreria sector 2 Bucuresti, pe adresa str. Bodesti nr.1, sector 2, Bucuresti.

Prezentarea la repartitie se face obligatoriu cu chitanta de plata a taxei in original, chitanta care va fi pastrata la nivelul Autoritatii de Sanatate Publica Judetene, respectiv la nivelul Centrului National de Perfectionare in Domeniul Sanitar Bucuresti.

Medicii rezidenti din toate centrele universitare care au promovat concursul de rezidentiat pe loc sau pe post vor prezenta la repartitie xerocopie dupa cartea de identitate si vor trebui sa faca dovada angajarii vor prezenta adeverinta eliberata de unitatea angajatoare din care sa reiasa ca acestia au incheiat contract individual de munca pe durata determinata sau nedeterminata.


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests