camine rezidenti Bucuresti - unde fac cerere?

schimbarea schimbarii...
User avatar
Karina1
junior
junior
Posts: 53
Joined: Mon Dec 01, 2008 12:04 pm

camine rezidenti Bucuresti - unde fac cerere?

Postby Karina1 » Mon Dec 01, 2008 12:11 pm

am cautat pe forum discutii referitoare la acest subiect, insa nu am gasit nimic concret. Stiti unde trebuie sa merg sa fac cerere pt camin? Camine stiu ca sunt 3: la fundeni, colentina si cel din Splai 48. Exista o perioada de inscriere? Orice informatii legate de acest subiect sunt binevenite, probabil nu sunt singura in situatia in care nu am bani de chirie in bucuresti. :help: multumesc pt raspunsuri :roll:

vazi
senior
senior
Posts: 437
Joined: Sat Nov 22, 2008 7:47 pm
Location: Bucuresti (atm)

Re: camine rezidenti Bucuresti - unde fac cerere?

Postby vazi » Mon Dec 01, 2008 12:16 pm

iup ... eu caut in Iasi. am unde sta in Buc... dar Iasi va fi sweet home for 5fuckingyears . in viatza mea nu am fo la Iasi. Dilesc ca in cateva zile merg acolo si nu stiu dupa ce sa umblu: cazare confirmare sau sa emigrez ca si capsunar sa imi cupar o casa dupa 12ani si sa revin sa imi gat reziul :mrgreen:
pq pas?

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: camine rezidenti Bucuresti - unde fac cerere?

Postby crazy_doc » Mon Dec 01, 2008 12:44 pm

Karina1 wrote:am cautat pe forum discutii referitoare la acest subiect, insa nu am gasit nimic concret. Stiti unde trebuie sa merg sa fac cerere pt camin? Camine stiu ca sunt 3: la fundeni, colentina si cel din Splai 48. Exista o perioada de inscriere? Orice informatii legate de acest subiect sunt binevenite, probabil nu sunt singura in situatia in care nu am bani de chirie in bucuresti. :help: multumesc pt raspunsuri :roll:



Da foarte buna intrebarea...eu din cate am inteles caminele ar fi mai "scumpe" decat chiria..daca nu ati inteles ce vreau sa spun dati un pm.
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

User avatar
Karina1
junior
junior
Posts: 53
Joined: Mon Dec 01, 2008 12:04 pm

Re: camine rezidenti Bucuresti - unde fac cerere?

Postby Karina1 » Mon Dec 01, 2008 12:57 pm

crazy_doc wrote:Da foarte buna intrebarea...eu din cate am inteles caminele ar fi mai "scumpe" decat chiria..daca nu ati inteles ce vreau sa spun dati un pm.


inteleg ce vrei sa spui :o , dar totusi as vrea sa incerc pt ca nu se stie niciodata, si de aceea ma interesa sa stiu unde sa ma duc sa fac o cerere. Am cautat pe internet si nu am gasit absolut nimic. Poate e cineva care stie si ne da o mana de ajutor, o informatie ceva :help:

User avatar
singe_s
junior
junior
Posts: 27
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:08 pm
Location: Miercurea Ciuc
Contact:

Re: camine rezidenti Bucuresti - unde fac cerere?

Postby singe_s » Tue Dec 02, 2008 1:29 pm

Aceeasi intrebare dar pentru Cluj. Exista asa ceva? Camine pentru rezidenti sau oricum ceva asemanator?

Late edit: Am gasit alt topic legat de rezi la Cluj. Se poate sterge postul meu de aici. :)

andra_
junior
junior
Posts: 67
Joined: Fri Nov 21, 2008 10:08 am

Re: camine rezidenti Bucuresti - unde fac cerere?

Postby andra_ » Tue Dec 02, 2008 2:15 pm

Karina1 wrote:
crazy_doc wrote:Da foarte buna intrebarea...eu din cate am inteles caminele ar fi mai "scumpe" decat chiria..daca nu ati inteles ce vreau sa spun dati un pm.


inteleg ce vrei sa spui :o , dar totusi as vrea sa incerc pt ca nu se stie niciodata, si de aceea ma interesa sa stiu unde sa ma duc sa fac o cerere. Am cautat pe internet si nu am gasit absolut nimic. Poate e cineva care stie si ne da o mana de ajutor, o informatie ceva :help:

din cate stiu eu, cererile pt camin se depun la Rectoratul UMF de pe strada Dionisie Lupu nr 37

User avatar
Karina1
junior
junior
Posts: 53
Joined: Mon Dec 01, 2008 12:04 pm

Re: camine rezidenti Bucuresti - unde fac cerere?

Postby Karina1 » Tue Dec 02, 2008 2:22 pm

mersi Andra !

reimus
senior
senior
Posts: 116
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:21 am
Location: Bucuresti

Re: camine rezidenti Bucuresti - unde fac cerere?

Postby reimus » Wed Dec 03, 2008 12:53 am

Faza cu caminele e foarte "negociabila", daca intelegi ce vreau sa spun...
Am prieteni rezidenti care stau in Regie... Si crede-ma ca stiu ce zic, am facut facultatea in Buc...

vazi
senior
senior
Posts: 437
Joined: Sat Nov 22, 2008 7:47 pm
Location: Bucuresti (atm)

Re: camine rezidenti Bucuresti - unde fac cerere?

Postby vazi » Wed Dec 03, 2008 9:20 am

singe_s wrote:Aceeasi intrebare dar pentru Cluj. Exista asa ceva? Camine pentru rezidenti sau oricum ceva asemanator?

Late edit: Am gasit alt topic legat de rezi la Cluj. Se poate sterge postul meu de aici. :)

in Cluj exista cel putin doua camine, cerere la decanat pe emil Isac. unul este fostul prev TBC si caminul de "fete " de langa - o cladire si unul nou construit langa institutul onco/noul sediu de pe pasteur. unii zic ca in hasedu ar mai fin in fiecare camin(VII; Ix X si B13) cateva camere destinate rezi care daca nu se dau se redistribuie anuli I medicina.
pq pas?

User avatar
dyddy
junior
junior
Posts: 63
Joined: Mon Oct 20, 2008 1:48 pm

Re: camine rezidenti Bucuresti - unde fac cerere?

Postby dyddy » Wed Dec 03, 2008 7:00 pm

Karina1 wrote:am cautat pe forum discutii referitoare la acest subiect, insa nu am gasit nimic concret. Stiti unde trebuie sa merg sa fac cerere pt camin? Camine stiu ca sunt 3: la fundeni, colentina si cel din Splai 48. Exista o perioada de inscriere? Orice informatii legate de acest subiect sunt binevenite, probabil nu sunt singura in situatia in care nu am bani de chirie in bucuresti. :help: multumesc pt raspunsuri :roll:


salut; cererile pt camin rezidenti se fac la rectorat, la serviciul social; d ra de acolo a zis ca pt anul I sunt camine de rezidenti doar in bolintineanu si splai 48;ai nevoie de buletin si adeverinta de la repartitie
Mai bine sa fii prost 5 minute daca pui o intrebare , decat sa ramai prost toata viata daca n-o faci!

User avatar
singe_s
junior
junior
Posts: 27
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:08 pm
Location: Miercurea Ciuc
Contact:

Re: camine rezidenti Bucuresti - unde fac cerere?

Postby singe_s » Thu Dec 04, 2008 12:49 am

vazi wrote:
singe_s wrote:Aceeasi intrebare dar pentru Cluj. Exista asa ceva? Camine pentru rezidenti sau oricum ceva asemanator?

Late edit: Am gasit alt topic legat de rezi la Cluj. Se poate sterge postul meu de aici. :)

in Cluj exista cel putin doua camine, cerere la decanat pe emil Isac. unul este fostul prev TBC si caminul de "fete " de langa - o cladire si unul nou construit langa institutul onco/noul sediu de pe pasteur. unii zic ca in hasedu ar mai fin in fiecare camin(VII; Ix X si B13) cateva camere destinate rezi care daca nu se dau se redistribuie anuli I medicina.


Mersi de informatii :)


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 65 guests