Specialitate in Timisoara

schimbarea schimbarii...
dr_grozovici
Posts: 2
Joined: Thu Nov 13, 2008 6:53 pm

Specialitate in Timisoara

Postby dr_grozovici » Fri Nov 28, 2008 6:04 pm

Salut! Am si eu o intrebare. Am ales la rezi "Boli infectioase" in Timisoara. Poate cineva sa-mi spuna si mie orice informatie despre cum se desfasoara acolo treaba in specialitatea asta, viata din Timisoara etc. Va multumesc mult!

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Specialitate in Timisoara

Postby gaurav_singh_md » Fri Nov 28, 2008 6:31 pm

dr_grozovici wrote:Salut! Am si eu o intrebare. Am ales la rezi "Boli infectioase" in Timisoara. Poate cineva sa-mi spuna si mie orice informatie despre cum se desfasoara acolo treaba in specialitatea asta, viata din Timisoara etc. Va multumesc mult!

spitalul de boli infectioase este la un colt al orasului (dar sunt tramvaiele pana acolo).... viata e buna in timisoara (daca vii de la bucu sau cluj o sa-ti para ieftin, altfel e scump.....) daca esti casatorit e la fel peste tot, daca nu e buna viata de noapte (multe cluburi, complex studentesc)
timisoara e oras frumos, oamenii sunt ok.....
firme de taxi - tudo, radio, taxi timisoara, neogen

dr_grozovici
Posts: 2
Joined: Thu Nov 13, 2008 6:53 pm

Re: Specialitate in Timisoara

Postby dr_grozovici » Fri Nov 28, 2008 8:02 pm

Multumesc mult gaurav_singh_md! Oricum, cine mai poate sa-mi spuna si altceva despre acest subiect, in special despre viata din Spitalul de Boli Infectioase din Timisoara (despre cat se invata pe acolo, profesori etc), este binevenit. Multumesc inca o data!

User avatar
tovarasu
junior
junior
Posts: 29
Joined: Mon Nov 24, 2008 12:50 am

Re: Specialitate in Timisoara

Postby tovarasu » Fri Nov 28, 2008 9:43 pm

dr_grozovici wrote:Salut! Am si eu o intrebare. Am ales la rezi "Boli infectioase" in Timisoara. Poate cineva sa-mi spuna si mie orice informatie despre cum se desfasoara acolo treaba in specialitatea asta, viata din Timisoara etc. Va multumesc mult!



Daca iti poti alege, conf. Crisan Alexandru mi se pare cel mai de treaba de acolo.

spitalul e langa cel de cardio si pneumoft, cum a zis si gaurav, aproape de iesirea din oras.

timisoarencele is de treaba, in general, mai ales in complex, da acolo-s 80% oltence, si mai de treaba :mrgreen:

User avatar
tovarasu
junior
junior
Posts: 29
Joined: Mon Nov 24, 2008 12:50 am

Re: Specialitate in Timisoara

Postby tovarasu » Fri Nov 28, 2008 9:58 pm

am uitat- ca sa ti faci o parere despre chirii publitim e cel mai bun.

zone in care eu nu as sta: freidorf, fratelia, o parte din printu turcesc, dar oricum sunt la capatul celalat al orasului(primele 2), asta din urma e aproape(15 min pe jos, cu masina mai mult :lol: )

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Re: Specialitate in Timisoara

Postby rontzy » Sat Nov 29, 2008 12:13 pm

Eu am facut stagiu 1 luna acolo. Ti-o recomand pe Dr. Cerbu care e la profa Stanescu pe sectie.
Poate la Conf Crisan e mai lejer, nu stiu. Eu am facut ca lumea stagiu acolo. Adik venit la 8, plecat pe la 2 + garzi. Am vazut si invatat multe. Dc vrei sa faci cum trebuie e ok. Chiriile sunt un pic mai mari. Dar cica se vor da in folosinta blocurile pentru rezidenti. Dc nu esti din Tm si nu ai rude sau alt loc unde sa stai, ai sanse usor sa obtii loc (blocurile sunt langa Sp jud - e un pic de mers pana la Spitalul de Boli Infectioase, dar blocurile arata ok). Sunt destule mijloace de transport. Dc vrei sa iti pove mai multe, da pm.
Oricum, bafta multa. E fain la infectioase. Multa patologie interesanta!
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests