5-12 decembrie

schimbarea schimbarii...
User avatar
antalgic
elder
elder
Posts: 775
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:42 pm

5-12 decembrie

Postby antalgic » Fri Nov 28, 2008 3:50 am

mergem la dsp-ul centrului ales, dar cu ce acte? e suficienta foaia cu repartitia de la teleconferinta sau va trebui sa ne facem si acte pt contract?
multumesc anticipat pt raspunsuri.
tzara de la pagina 5, here we are!

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: 5-12 decembrie

Postby raluca_doc » Fri Nov 28, 2008 8:15 am

antalgic wrote:mergem la dsp-ul centrului ales, dar cu ce acte? e suficienta foaia cu repartitia de la teleconferinta sau va trebui sa ne facem si acte pt contract?
multumesc anticipat pt raspunsuri.

eu am luat loc pe bucuresti si s-a stabilit ca se alege spitalul pe 11 noiembrie. o sa merg cu foaia de la repartitie si cu buletinul si cred ca va fi suficient. pentru contractul cu spitalul platitor o sa vad la serviciul runos al spitalului ce acte mi se cer. intra si tu pe site la dsp-ul tau si vezi daca iti cer ceva acte, ca la bucuresti nu cer....dar poti sa stii in alta parte?

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: 5-12 decembrie

Postby dr_ » Fri Nov 28, 2008 10:09 am

Sal,

Am luat si eu un super-loc in provincie :peace:


Daca poate scrie cineva la liniuta ce va trebui sa fac sa ma inscriu si unde trebuie sa ma duc si cu ce documente... ii multumesc mult. :help: :rightblinky:

User avatar
firehand
junior
junior
Posts: 57
Joined: Wed Feb 13, 2008 1:03 pm

Re: 5-12 decembrie

Postby firehand » Fri Nov 28, 2008 11:09 am

Mda! Deci astia sunt paraleli :D Am sunat unde trebuie sa ajung si imi spune sa vin cu actele care le am ... diplome, adeverinta, cazier, asigurare de malpraxis (?)... Am stat o ora sa gasesc un amarat de nr de tel... ai ai ai!

ephy83
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:54 pm

Re: 5-12 decembrie

Postby ephy83 » Fri Nov 28, 2008 1:17 pm

buna!m luat mf pe post si nu stiu-intre 5-12 dec. trebuie sa ma duc la sp. care a scos postul, dupa care la centrul univ. sau cum trebuie?multumesc.

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: 5-12 decembrie

Postby raluca_doc » Fri Nov 28, 2008 1:19 pm

ephy83 wrote:buna!m luat mf pe post si nu stiu-intre 5-12 dec. trebuie sa ma duc la sp. care a scos postul, dupa care la centrul univ. sau cum trebuie?multumesc.

la spital ca sa iti semnezi contractul

User avatar
firehand
junior
junior
Posts: 57
Joined: Wed Feb 13, 2008 1:03 pm

Re: 5-12 decembrie

Postby firehand » Fri Nov 28, 2008 1:36 pm

Un spital din capitala ( Sf. Ioan), cere urmatoarele:
Dosar cu sina care sa contina urmatoarele:
- diploma licenta
- foaie matricola
- carte de munca (daca exista)
- nota lochidare
- 3 copii BI/CI
- certificat nastere
- poza ptr legitimatie
- adeverinta medicala de unde reiese ca sunteti clinic sanatosi ( de la medicul de familie )
- repartitia pe spital si incadrarea in ramura respectiva de la ASP

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: 5-12 decembrie

Postby dr_ » Fri Nov 28, 2008 2:07 pm

firehand wrote:Un spital din capitala ( Sf. Ioan), cere urmatoarele:
Dosar cu sina care sa contina urmatoarele:
- diploma licenta
- foaie matricola

- nota lochidare


Ce lichidare???

Noi nu avem inca foaie matricola si diploma.... ci doar o adeverinta de la facultate. Sper ca e buna.

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: 5-12 decembrie

Postby cog1983 » Fri Nov 28, 2008 2:09 pm

dr_ wrote:
firehand wrote:Un spital din capitala ( Sf. Ioan), cere urmatoarele:
Dosar cu sina care sa contina urmatoarele:
- diploma licenta
- foaie matricola

- nota lochidare


Ce lichidare???

Noi nu avem inca foaie matricola si diploma.... ci doar o adeverinta de la facultate. Sper ca e buna.

Acestea sunt valabile si pt cei care au luat pe loc?!
Eu nu am nici adeverinta ca am pus-o la dosarul de inscriere la rezidentiat :? Si nici foaia matricola n-am primit-o inca. Adeverinta de la medicul de familie ne mai trebuie avand in vedere ca am dus una pt rezi?! Nu de alta, dar medicul meu de familie e cam "zgarcit" cu adeverintele.
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

dr_arm
senior
senior
Posts: 425
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Re: 5-12 decembrie

Postby dr_arm » Fri Nov 28, 2008 2:12 pm

Ce lichidare???

Noi nu avem inca foaie matricola si diploma.... ci doar o adeverinta de la facultate. Sper ca e buna.[/quote]


cartea de munca si lichidarea sunt valabile pentru cei care au mai avut contract de munca pana la data noii angajari

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: 5-12 decembrie

Postby dr_ » Fri Nov 28, 2008 2:12 pm

Trebuia sa faci copii xerox.

Imi poate spune cineva care este prima chestie pe care va trebui sa o fac in viitorul apropiat pentru inscriere & shit? Cu ce incep? (anato-pat Sibiu)

Scuze ca sunt batut in cap. :D

etoil
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed Nov 26, 2008 10:17 pm

Re: 5-12 decembrie

Postby etoil » Fri Nov 28, 2008 7:13 pm

Buna!
Referitor la spitalele platitoare:am inteles ca la Floreasca,in afara actelor comune(B.I.,certificat nastere,adeverinta s.a.) sunt necesare cateva analize facute in cadrul spitalului.Dna de acolo(convorbire tel) a fost mult mai amabila si mai avizata decat cele de la SUUB('nu suntem noi spital platitor!!!') si Sf.Ioan..

Eu nu am inteles altceva...daca pe 11 dec ne alegem spitalul ,contractul cand se incheie tinand cont de faptul ca pe 15,16,17 ne alegem spit.mama? :roll: nu prea inteleg...

User avatar
ioana_medline
junior
junior
Posts: 93
Joined: Tue Apr 08, 2008 1:19 am

Re: 5-12 decembrie

Postby ioana_medline » Fri Nov 28, 2008 7:32 pm

Pentru cei care au ales post eu am sunat la spiatalul respectiv si am vorbit cu managerul si mi-a zis a duc diploma in original daca o am daca nu adeverinta ;cartea de identitate si adeverinta pe care am primit-o imediat dupa confirmare atat deocamdata perioada e 5-12Decembrie; am intrebat si de analize si altceva si nu mi-a zis inca de ele o sa vedem dupa ce suntem repartizati pe clinici si indrumatori in 15.

User avatar
antalgic
elder
elder
Posts: 775
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:42 pm

Re: 5-12 decembrie

Postby antalgic » Fri Nov 28, 2008 9:12 pm

io am inteles cate ceva, dar nu exact.
pt cei deja rezidenti, trebuie ridicat contractul de la un spital si dus la celalalt in perioada asta? si de la dsp ce trebuie luat? :?

analizele stiu ca se pot face si in prima luna de angajare, nu inteleg care e graba
da vedem noi
tzara de la pagina 5, here we are!

dr_arm
senior
senior
Posts: 425
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Re: 5-12 decembrie

Postby dr_arm » Fri Nov 28, 2008 10:34 pm

antalgic wrote:pt cei deja rezidenti, trebuie ridicat contractul de la un spital si dus la celalalt in perioada asta? si de la dsp ce trebuie luat? :?



de la fostul loc de munca (rezidentiat) trebuie sa aduci cartea de munca si nota de lichidare. asa mi-au cerut mie...

md_md
junior
junior
Posts: 77
Joined: Mon Oct 06, 2008 10:05 pm

Re: 5-12 decembrie

Postby md_md » Fri Nov 28, 2008 11:18 pm

dr_arm wrote:
antalgic wrote:pt cei deja rezidenti, trebuie ridicat contractul de la un spital si dus la celalalt in perioada asta? si de la dsp ce trebuie luat? :?



de la fostul loc de munca (rezidentiat) trebuie sa aduci cartea de munca si nota de lichidare. asa mi-au cerut mie...


Pana cand trebuie dusa nota de lichidare? Ai idee daca se poate duce in ianuarie?

dr_arm
senior
senior
Posts: 425
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Re: 5-12 decembrie

Postby dr_arm » Fri Nov 28, 2008 11:21 pm

Pana cand trebuie dusa nota de lichidare? Ai idee daca se poate duce in ianuarie?[/quote]

cei de la fostul rezidentiat mi-au spus sa vin dupa 15 decembrie si sa fac o cerere si nota de lichidare impreuna cu cartea de munca ti se dau imediat (oricum, pana la 1 ianuarie, cand ai nevoie de ele)

User avatar
claudya
senior
senior
Posts: 238
Joined: Mon Oct 31, 2005 11:21 pm
Location: somewhere

Re: 5-12 decembrie

Postby claudya » Fri Nov 28, 2008 11:34 pm

linistiti-va mai copii ca n-o sa ramaneti fara contract semnat. foarte multe spitale va vor chema sa semnati dupa 1 ianuarie. dupa ce veti alege spitalul, cei de la resurse umane va vor spune de ce acte aveti nevoie si nu vi se vor cere peste noapte. o sa aveti timp sa va faceti si analize si tot. la multe spitale se cer intai actele de identitate, adeverinta de licenta si repartitia in rezidentiat si abia apoi restu prostiilor: lichidare, analize, etc.
ideologiile ne despart, visele si suferinta ne apropie :)

etoil
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed Nov 26, 2008 10:17 pm

Re: 5-12 decembrie

Postby etoil » Sat Nov 29, 2008 12:36 am

Asta inseamna ca putem semna contractul dupa 11 decembrie?Intreb fiindca vreau sa plec si nu stiu ce se intampla in cazul in care nu-l semnez la timp... :roll:
P.s.:ma refer la cei din Bucuresti.

folositorul
senior
senior
Posts: 119
Joined: Sat Sep 24, 2005 12:00 pm
Contact:

Re: 5-12 decembrie

Postby folositorul » Sat Nov 29, 2008 1:02 am

poti sa semnezi contractul oricand. probabil nu prin mai, dar nu e nimic batut in cuie.
nu va faceti probleme ca tantiile de pre la spitale au mai avut de-a face cu tineri rezistenti si o sa o scoateti toti la capat, fie ca mergeti direct si ramaneti unde ati ales, sau ca depuneti imediat acte de detasare
when the goin' get's tough, the tough get's goin'!

User avatar
mica23
senior
senior
Posts: 127
Joined: Tue Jan 09, 2007 8:30 pm
Location: hildesheim

Re: 5-12 decembrie

Postby mica23 » Sat Nov 29, 2008 10:21 am

La Cluj, pt Spitalul Judetean se cere:
- adeverinta de la fac sau diploma de absolvire ( celor care o au)
- 2 copii dupa buletin
- 2 poze tip buletin
-copie certificat de nastere
- copie certif casatorie ( daca e cazul)
- dispozitie de repartizare de la DSP ( am inteles ca trebuie mers la DSP cu adeverinta de la repartitie, cel putin cei din alte orase)
- extras de cont de la Reifeissen, Banc Post sau Transilvania ( parca)- pt salariu
- adeverinta de la medicul de familie
De pe la colegi am inteles ca te pun sa mai faci niste analize, nu stiu exact in ce anume constau acestea

etoil
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed Nov 26, 2008 10:17 pm

Re: 5-12 decembrie

Postby etoil » Sat Nov 29, 2008 10:54 am

Merci [t info!
Imi faceam griji crezand ca acel contract se va semna imediat dupa 11 dec :crazyeyes: .oricum,porbabil ca totul va depinde de spitalul cu care semnezi.
m-am linistit nitel desi le voi mai stresa pe 'amabilele' doamne de la DSP.

User avatar
mica23
senior
senior
Posts: 127
Joined: Tue Jan 09, 2007 8:30 pm
Location: hildesheim

Re: 5-12 decembrie

Postby mica23 » Sat Nov 29, 2008 11:27 am

Mie cei de la Judetean mi-au spus ca pot veni oricand intre 5 si 12. Pe 15 nu stiu cum o sa fie..aflu cand ma duc sa semnez contractul.

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Re: 5-12 decembrie

Postby rontzy » Sat Nov 29, 2008 12:24 pm

Intre 5 si 12 dec mergem cu adev primita la repartitie inati la DSp, apoi la Spitalul la care te repartizeaza (Spitalul platitor) pentru incadrare.

PENTRU MICA 23: Ai luat la Cluj?. Dc da, imi poti da si mie niste nr de telefon de la ASP Cluj si de la Spitalul Judetean.
Multumesc mult.
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

User avatar
mica23
senior
senior
Posts: 127
Joined: Tue Jan 09, 2007 8:30 pm
Location: hildesheim

Re: 5-12 decembrie

Postby mica23 » Sat Nov 29, 2008 12:28 pm

ASP-resurse umane 0264530012
Spit judetean-centrala: 0264592771( sau 2 sau 3 in loc de 1 in coada). Program de lucru la spit judetean Luni-Joi 11-14, Vineri 11-13 ( cred ca e la resurse umane programul)

goldfrapp
junior
junior
Posts: 44
Joined: Fri Mar 16, 2007 10:56 pm

Re: 5-12 decembrie

Postby goldfrapp » Sat Nov 29, 2008 12:54 pm

mica23 wrote:La Cluj, pt Spitalul Judetean se cere:
- adeverinta de la fac sau diploma de absolvire ( celor care o au)
- 2 copii dupa buletin
- 2 poze tip buletin
-copie certificat de nastere
- copie certif casatorie ( daca e cazul)
- dispozitie de repartizare de la DSP ( am inteles ca trebuie mers la DSP cu adeverinta de la repartitie, cel putin cei din alte orase)
- extras de cont de la Reifeissen, Banc Post sau Transilvania ( parca)- pt salariu
- adeverinta de la medicul de familie
De pe la colegi am inteles ca te pun sa mai faci niste analize, nu stiu exact in ce anume constau acestea

intrebari:
- Cum extras de cont? Vor sa vada cati bani ai in cont??
- DAca nu am medic de familie ce fac?
- La Spitalul Fodor oare se cer aceleasi lucruri? :D

User avatar
mica23
senior
senior
Posts: 127
Joined: Tue Jan 09, 2007 8:30 pm
Location: hildesheim

Re: 5-12 decembrie

Postby mica23 » Sat Nov 29, 2008 1:26 pm

Probail vor sa vada un numar de cont sau ceva si ala apare pe extrasul de cont. Eu n-am card la niciuna din bancile cerute asa ca n-o sa am nici bani in contul respectiv. :D Daca nu ai medic de familie mai bine intreaba la ei ( oricum am inteles ca cer un set de analize, poate prin asta se poate compensa lipsa adeverintei- aici imi dau cu presupusul). Nu stiu daca actele sunt valabile pt toate spitalele. Eu am vb cu o doamna de la resurse umane de la Judetean. La inceput n-a vrut sa-mi spuna, dar cand i-am zis ca n-am fost decat 1 data in Cluj si deci nu stiu sa ma descurc cu informatiile, a fost mai receptiva si draguta. Plus ca inainte sa sun m-am uitat pe site-ul lor si i-am zis: "Daca dvs nu ma puteti ajuta cu informati, de unde ar trebui sa fac rost de ele, pt ca pe site-ul institutiei nu exista genul asta de informatii" :allright: N-a mai avut ce sa comenteze si mi-a raspuns f frumos dupa aia.

folositorul
senior
senior
Posts: 119
Joined: Sat Sep 24, 2005 12:00 pm
Contact:

Re: 5-12 decembrie

Postby folositorul » Sat Nov 29, 2008 1:42 pm

deobicei e pe usa de la personal cate o fituica pre care scrie de ce e nevoie pentru angajare. no need 2 panic. oricum trebuie sa faci o excursie pana la orasul/spitalul cu pricina. gasesti tot ce trebuie
when the goin' get's tough, the tough get's goin'!

litle_pocahontas
junior
junior
Posts: 68
Joined: Fri Oct 03, 2008 7:38 pm

Re: 5-12 decembrie

Postby litle_pocahontas » Mon Dec 01, 2008 3:03 am

Stie careva de ce acte e nevoie pt transferul de la un centru de pregatire la altul? Si unde trebuie sa mergi cu ele?
Trebuie mai intai sa astepti sa alegi spital la centrul initial sau poti depune actele pt transfer inainte de repartizarea pe spitale?

etoil
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed Nov 26, 2008 10:17 pm

Re: 5-12 decembrie

Postby etoil » Mon Dec 01, 2008 12:17 pm

1.Pentru a lua repartitia de stagiu de la CNDPM trebuie sa fim personal sau putem trimite pe cineva in locul nostru(+/-procura)...?

2.contractele se pot incheia si mai tarziu de 20 dec?

Multumesc anticipat si scuzati intrebarile ina...nu mai inteleg nimic...dar..traim in Romania si este ...explicabil :devil: !!!

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: 5-12 decembrie

Postby jeromeKjerome » Tue Dec 02, 2008 5:52 pm

etoil wrote:1.Pentru a lua repartitia de stagiu de la CNDPM trebuie sa fim personal sau putem trimite pe cineva in locul nostru(+/-procura)...?


trident, iti lasam tie placerea sa raspunzi, stiu ca asteptai de mult intrebarea... :D :D :D
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
antalgic
elder
elder
Posts: 775
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:42 pm

Re: 5-12 decembrie

Postby antalgic » Tue Dec 02, 2008 6:04 pm

io zic sa-i dam si o batista sa-si stearga spumele de la gura :mrgreen:
tzara de la pagina 5, here we are!

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: 5-12 decembrie

Postby aspirina » Fri Dec 05, 2008 7:15 am

A luat cineva mf oradea si vrea sa se transfere?


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 76 guests