Familie in Sibiu

schimbarea schimbarii...
User avatar
Mariusik
junior
junior
Posts: 56
Joined: Mon Nov 17, 2008 3:49 am
Location: Brasov
Contact:

Familie in Sibiu

Postby Mariusik » Thu Nov 27, 2008 7:00 pm

Cine stie cum e la MF *mother...* in Sibiu, anul I... Care dintre colegi are ceva detalii? Merci.

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Familie in Sibiu

Postby aspirina » Fri Nov 28, 2008 3:00 am

e bine stai linistit,eu am luat mf la oradea pt k nu mai erau pe sibiu,dar o sa ma transfer ..asa ca ne vom intalni :allright:

User avatar
Mariusik
junior
junior
Posts: 56
Joined: Mon Nov 17, 2008 3:49 am
Location: Brasov
Contact:

Re: Familie in Sibiu

Postby Mariusik » Fri Nov 28, 2008 4:13 am

Stie careva vreo posibilitate de cazare pt.rezidentzeii ce vin la Sibiu :) ? Sau daca nu, cautari de garsoniere, poate colegi :help: Tks.

User avatar
Mariusik
junior
junior
Posts: 56
Joined: Mon Nov 17, 2008 3:49 am
Location: Brasov
Contact:

Re: Familie in Sibiu

Postby Mariusik » Fri Nov 28, 2008 4:28 am

aspirina wrote:e bine stai linistit,eu am luat mf la oradea pt k nu mai erau pe sibiu,dar o sa ma transfer ..asa ca ne vom intalni :allright:

Nice :x-mas:

simion777
junior
junior
Posts: 73
Joined: Mon Nov 17, 2008 11:30 am

Re: Familie in Sibiu

Postby simion777 » Fri Nov 28, 2008 1:07 pm

si eu am luat mf sibiu asa ca o sa ne intalnim.aceleasi probleme le am si eu cu cazarea.oare in sibiu exista ceva blocuri sau nu stiu camere :D unde pot sta rezidenti ptr ca in cluj de exemplu sunt si astfel de blocuri pe langa spitale.e drept ca nu oricine ajunge sa stea acolo dar totusi...

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Familie in Sibiu

Postby drzuzu » Fri Nov 28, 2008 3:33 pm

simion777 wrote:si eu am luat mf sibiu asa ca o sa ne intalnim.aceleasi probleme le am si eu cu cazarea.oare in sibiu exista ceva blocuri sau nu stiu camere :D unde pot sta rezidenti ptr ca in cluj de exemplu sunt si astfel de blocuri pe langa spitale.e drept ca nu oricine ajunge sa stea acolo dar totusi...


Vrea cineva cazare in Sibiu?.... :D
In apartamentul unde am stat eu exista o camera libera si mai sunt 2 colege in cealalta camera. Eu am parasit Sibiul :cry:
Plateam 100 euro, aveam toate conditiile(termopane, centrala, net, cablu) si stateam singura in camera. Fostele mele colege cauta o colega sau colege de apartament.
Daca e cineva interesat....anuntati-ma!
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Familie in Sibiu

Postby drzuzu » Fri Nov 28, 2008 3:40 pm

Din cate stiu, in Sibiu nu exista nimic de cazare pt rezidenti. Doar sa iei ziarul ("De toate pentru toti") si sa cauti.
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

simion777
junior
junior
Posts: 73
Joined: Mon Nov 17, 2008 11:30 am

Re: Familie in Sibiu

Postby simion777 » Fri Nov 28, 2008 4:00 pm

multumesc ptr raspuns.as fi fost interesata de camera respectiva dar eu o sa trebuiasca sa stau si cu viitorul sot acolo unde voi locui.

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Familie in Sibiu

Postby aspirina » Fri Nov 28, 2008 8:56 pm

intrebare: daca nu aveti unde locui in sibiu ,de ce nu va transferati in orasele vosatre? Sau va mutati doar de la 1 martie?
uite voi 3 care sunteti aici pe forum ,va puteti intalni in sb si va luati un apart de 2 camere in sb
Cautati in ziarul "de toate pt toti" si intr-o zi gasiti chirie,asta sigurr,daca sunt prin zona va ajut si eu :allright: ,asta dk nu voi face ture sibiu-oradea :allright:

User avatar
luc_med
junior
junior
Posts: 39
Joined: Wed Nov 29, 2006 12:44 pm

Re: Familie in Sibiu

Postby luc_med » Sat Nov 29, 2008 8:59 pm

pt mariusik si simion, daca va intereseaza o posibilitate de cazare in sibiu pt rezidenti, scrieti un mail pe luc_med@yahoo.com si o sa va dau detalii

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: Familie in Sibiu

Postby burlacelul » Sat Nov 29, 2008 10:20 pm

Conducatoarea de rezi pe MF sibiu e o inchipuita. Dar pe sectii e O.K.
Daca vreti sa va aranjati diferite probleme incercati pe sectii nu cu ea. Si nu incercati sa duceti o discutie inteligenta cu ea ca e bai. Daca i-ai iesit de la inima esti compromis in relatia cu ea.

User avatar
ANKKON
senior
senior
Posts: 157
Joined: Sun May 15, 2005 5:38 pm

Re: Familie in Sibiu

Postby ANKKON » Sat Nov 29, 2008 11:36 pm

da da cunosc...coordonatoarea e super increzuta si faza cea mai tare nici macar nu e ea coordonatoarea....de fapt coordonator la mf e Prof Porr...ea e doar cu "repartitiile"

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Familie in Sibiu

Postby aspirina » Sun Nov 30, 2008 3:02 am

Haideti mai,chiar porr e pe mf? NU am stiut.
Va cer si eu ajutorul :help: intr-o problema ca vad ca pe aici e mai populat. Dane,frate :help:
Trebuie sa ma transfer de la oradea de pe mf aci la sibiu ca stii ca ...deh...m-am maritat.Intebarea e ce dracu tre sa fac? Am inteles din comunicatul ala ca nu mai e nevoie de aviz de la profi,intrebarea e ( am deschis si un topik dar nu imi rasp nimeni :( ), eu trebuie sa stau in oradea pana la 1 martie cd se acorda transferurile?


PS ti-am zis eu ,dane, ca am vb cu "agnes" :allright: Mersic de incurajari!
Haideti mai k Pilofff nu e chiar asa de ...inchipuita :lol: :lol: :lol:

User avatar
ANKKON
senior
senior
Posts: 157
Joined: Sun May 15, 2005 5:38 pm

Re: Familie in Sibiu

Postby ANKKON » Sun Nov 30, 2008 10:56 am

da e Porr....daca vrei sa te transferi/detasezi trebuie sa iti iei aprobare de la Porr.Eu m-am dus la Piloff si ea stia ca nu mai este drept urmare cei de la CNPDS m-au intors inapoi pt ca nu aveam semnatura de la cine trebuia.Ar fi putut sa imi spuna insa nu a vrut drept urmare am facut un drum degaba.

User avatar
ANKKON
senior
senior
Posts: 157
Joined: Sun May 15, 2005 5:38 pm

Re: Familie in Sibiu

Postby ANKKON » Sun Nov 30, 2008 11:07 am

aspirina wrote:Haideti mai,chiar porr e pe mf? NU am stiut.
Va cer si eu ajutorul :help: intr-o problema ca vad ca pe aici e mai populat. Dane,frate :help:
Trebuie sa ma transfer de la oradea de pe mf aci la sibiu ca stii ca ...deh...m-am maritat.Intebarea e ce dracu tre sa fac? Am inteles din comunicatul ala ca nu mai e nevoie de aviz de la profi,intrebarea e ( am deschis si un topik dar nu imi rasp nimeni :( ), eu trebuie sa stau in oradea pana la 1 martie cd se acorda transferurile?


PS ti-am zis eu ,dane, ca am vb cu "agnes" :allright: Mersic de incurajari!
Haideti mai k Pilofff nu e chiar asa de ...inchipuita :lol: :lol: :lol:

pana cand se fac transferurile poti sa iti faci detasare, inca nu s-a afisat acetele pt detasari 2009, poti sa te uiti pe site-ul CNP si acolo e protocolul pt detasari 2008 insa s-ar putea sa se schimbe

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Familie in Sibiu

Postby aspirina » Sun Nov 30, 2008 4:10 pm

Si detasarea asta cum naiba se face? Cand ma duc la aia la oradea acuma intre 5-12 dec ,le spun de detasare,fac o cerere la ei la DSP,la decanatul facult si la spital,ca eu parka asa am inteles sau e de ajuns la DSP pt detasare,restul raman pt transfer?
Pe mine ma intereseaza dk iau detasare sau transfer ce o fi cand imi da rasp?sa nu trebuiasca sa stau la oradea pana in martie.
mersic fain de raspuns!!!

M-am uitat,acuma nu iti mai trebuie aprobare (semnatura) de la coordonator :peace:

User avatar
ANKKON
senior
senior
Posts: 157
Joined: Sun May 15, 2005 5:38 pm

Re: Familie in Sibiu

Postby ANKKON » Sun Nov 30, 2008 4:19 pm

C. Pentru detasari ale medicilor rezidenti confirmati in specialitatea Medicina de Familie:
- acceptul de plecare si de primire al Autoritatilor de Sanatate Publica Judetene respective si al coordonatorilor de program din centrul universitar in care isi efectueaza pregatirea sau la care este arondat judetul respectiv
- acceptul de primire dat de coordonatorul de program de rezidentiat in specialitatea modulului in care se doreste detasarea sau de la cabinetul medical individual medicina de familie

Deci nu stiu unde te-ai uitat insa iti trebuie....de ca coordonator

User avatar
ANKKON
senior
senior
Posts: 157
Joined: Sun May 15, 2005 5:38 pm

Re: Familie in Sibiu

Postby ANKKON » Sun Nov 30, 2008 4:24 pm

Dosarul constituit în vederea detasarii va include urmatoarele documente:
cerere de detasare, semnata de medicul rezident, in care se vor specifica urmatoarele: denumirea stagiului de pregatire, perioada si locul de desfasurare a acestuia;
copie dupa acte justificative ale motivelor detasarii;
3. acordurile de plecare si primire, dupa cum urmeaza:
acordul de plecare dat de coordonatorul de program de rezidentiat din centrul de pregatire in care a fost confirmat;
acordul de primire dat de coordonatorul de program de rezidentiat din centrul de pregatire in care urmeaza sa se detaseze;
acordul de primire dat de coordonatorul de program de rezidentiat in specialitatea modulului in care se doreste detasarea (in cazul in care se detaseaza pe un stagiu complementar). ..........

Asta e mai recent postat de ei pe site ....da si in acest caz tot iti trebuie acordul de plecare si primire ale coordoonatorilor...

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Familie in Sibiu

Postby aspirina » Sun Nov 30, 2008 4:43 pm

Eu am citit in comunicatul ala al lor cu etapele postrezidentiat.......in fine...o sa ma duc marti la DSP la noi in sibiu sa imi zika aia exact ce am de facut,msss fain de raspuns!

User avatar
ANKKON
senior
senior
Posts: 157
Joined: Sun May 15, 2005 5:38 pm

Re: Familie in Sibiu

Postby ANKKON » Sun Nov 30, 2008 4:50 pm

eu ma detasez de 2 ani.....de la sibiu si iti trebuie de la coordonator acceptul si de plecare si de primire

User avatar
ANKKON
senior
senior
Posts: 157
Joined: Sun May 15, 2005 5:38 pm

Re: Familie in Sibiu

Postby ANKKON » Sun Nov 30, 2008 4:51 pm


aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Familie in Sibiu

Postby aspirina » Mon Dec 01, 2008 5:34 am

aha...mss fain!! Trebuie semnatura doar de la porr si de la cel din oradea sau si de la "inchipuita"? :lol:
Cererea de detasare si toate actele alea le depun acuma intre 5-12 dec la oradea?
Rasp cand vine? Scuze ca te bombardez cu atatea intrebari,dar sunt obsedata de chestia asta ,as vrea sa incep la sibiu nu la oradea.

Eu ca si motive am domiciliul stabil in sb si sotul care lucreaza in MI ,deci nu ar putea veni la oradea,oare e de ajuns?

User avatar
ANKKON
senior
senior
Posts: 157
Joined: Sun May 15, 2005 5:38 pm

Re: Familie in Sibiu

Postby ANKKON » Mon Dec 01, 2008 1:14 pm

da e de ajuns.....nu stiu daca trebuie si de la inchipuita la ASP....la cnpds unde o sa trimiti actele nu iti trebuie de la Piloff....raspunsul vine la ASP deirect de la Centru....

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Familie in Sibiu

Postby aspirina » Mon Dec 01, 2008 1:18 pm

Am inteles! Multumesc frumos pt informatii!

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Familie in Sibiu

Postby AvLee » Mon Dec 01, 2008 1:37 pm

De ziua nationala a romaniei am si eu o intrebare , poff si piloff sunt pui de daci sau romani?
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: Familie in Sibiu

Postby burlacelul » Mon Dec 01, 2008 4:08 pm

AvLee wrote:De ziua nationala a romaniei am si eu o intrebare , poff si piloff sunt pui de daci sau romani?

Porr e nr 2 in FDGR si e super fain. Super fain cu studenti si rezidenti.
Pe Piloff nu stiu de unde sa o iau. Nici in studentie nu am stiut cum sa o iau. La examen, pe cei stigmatizati de dumneaei, ne-a scos in fata clasei si, oricat am scis noi acolo pe foaie, toti am luat 5-ul prin bunavointa dansei.

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Familie in Sibiu

Postby aspirina » Mon Dec 01, 2008 4:34 pm

:lol: :lol: :lol:

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Familie in Sibiu

Postby drzuzu » Tue Dec 02, 2008 11:54 am

burlacelul wrote:
AvLee wrote:De ziua nationala a romaniei am si eu o intrebare , poff si piloff sunt pui de daci sau romani?

Porr e nr 2 in FDGR si e super fain. Super fain cu studenti si rezidenti.
Pe Piloff nu stiu de unde sa o iau. Nici in studentie nu am stiut cum sa o iau. La examen, pe cei stigmatizati de dumneaei, ne-a scos in fata clasei si, oricat am scis noi acolo pe foaie, toti am luat 5-ul prin bunavointa dansei.


Aha! Acum am inteles eu niste lucruri despre modul cum a decurs examenul de mf si despre baremul de corectare..... :hate: :oops:
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

User avatar
ANKKON
senior
senior
Posts: 157
Joined: Sun May 15, 2005 5:38 pm

Re: Familie in Sibiu

Postby ANKKON » Tue Dec 02, 2008 12:20 pm

Despre examenul me MF pot sa va spun ca am avut o pacienta de 95 de ani care venise cu fiica sa la Dr Piloff....pana aici e ok insa....a fost pacienta mea....nici ea nici fiisa nu stiau de ce au venit la medic...cica pt o raceala....le-am intrebat daca si ce tratament a urmat bartana si nu am scos nik....avea ceva probleme cardiace si cam atat....am auscultat-o la plamani....nik.....SI acum deznodamantul......m-a intrebat Dr Doctor ce are pacienta....eu i-am spus problemele cardiace si cam atat....RASPUNSUL dumneaei a fost promt..m-ai dezamagit...pacienta a avut pneumonie acum 3 sapt si ar fi trebuit sa imi pui dg..... MI-am zis....sa ii pun dg pe ce????NU SE AUZEA nimic la plamani, nu tusea, nu avea febra....nici macar nu stia ce a luat.... :peace: ...de aici concluzionati voi....

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Familie in Sibiu

Postby drzuzu » Tue Dec 02, 2008 5:55 pm

ANKKON wrote:Despre examenul me MF pot sa va spun ca am avut o pacienta de 95 de ani care venise cu fiica sa la Dr Piloff....pana aici e ok insa....a fost pacienta mea....nici ea nici fiisa nu stiau de ce au venit la medic...cica pt o raceala....le-am intrebat daca si ce tratament a urmat bartana si nu am scos nik....avea ceva probleme cardiace si cam atat....am auscultat-o la plamani....nik.....SI acum deznodamantul......m-a intrebat Dr Doctor ce are pacienta....eu i-am spus problemele cardiace si cam atat....RASPUNSUL dumneaei a fost promt..m-ai dezamagit...pacienta a avut pneumonie acum 3 sapt si ar fi trebuit sa imi pui dg..... MI-am zis....sa ii pun dg pe ce????NU SE AUZEA nimic la plamani, nu tusea, nu avea febra....nici macar nu stia ce a luat.... :peace: ...de aici concluzionati voi....


Cunoastem procedura. Si eu la examen i-am zis toate analizele ce se fac in boala cardiaca, asa cum ni le predase ea si mi-a spus ca "astea se fac in boli de sange". Adica nu a fost bine, dar ea asa ne spusese la curs.... :roll:
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

User avatar
ANKKON
senior
senior
Posts: 157
Joined: Sun May 15, 2005 5:38 pm

Re: Familie in Sibiu

Postby ANKKON » Tue Dec 02, 2008 8:43 pm

hihihi.....eu ma duceam la cursuri si notam gafele ei....:P...din pacate am pierdut carnetelui ca vi le-as fi impartasit..... :devil:

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Familie in Sibiu

Postby drzuzu » Wed Dec 03, 2008 12:32 pm

ANKKON wrote:hihihi.....eu ma duceam la cursuri si notam gafele ei....:P...din pacate am pierdut carnetelui ca vi le-as fi impartasit..... :devil:


Eu tocmai din cauza asta (ma apuca somnul :lol: ), nu prea ma duceam la cursuri. Cand ma duceam ma distram copios pe seama "gafelor" si dezacordurilor pe care le facea. Si voia sa para o mare doamna stilata......Asta ma amuza cel mai mult.
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

simion777
junior
junior
Posts: 73
Joined: Mon Nov 17, 2008 11:30 am

Re: Familie in Sibiu

Postby simion777 » Wed Dec 03, 2008 1:39 pm

stie cineva daca trebuie sa ne alegem noi medicul unde o sa facem modulul de mf sau ne repartizeaza aia de la dsp???care ar fi ce mai ok medic ptr acest modul???

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Familie in Sibiu

Postby drzuzu » Wed Dec 03, 2008 1:59 pm

simion777 wrote:stie cineva daca trebuie sa ne alegem noi medicul unde o sa facem modulul de mf sau ne repartizeaza aia de la dsp???care ar fi ce mai ok medic ptr acest modul???


Daca dr Porr este coordonatorul mf, e super ok ca om si ca doctor. El e seful pe Medicala I si prof de medicina interna la Fac din Sibiu.
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

simion777
junior
junior
Posts: 73
Joined: Mon Nov 17, 2008 11:30 am

Re: Familie in Sibiu

Postby simion777 » Wed Dec 03, 2008 2:34 pm

da am inteles ca e coordonator dar nu o sa se ocupe de toti rezidentii de mf el.asa ca ceilalti care nu au norocul sa ajunga la el la cine vor fi repartizati??



drzuzu wrote:
simion777 wrote:stie cineva daca trebuie sa ne alegem noi medicul unde o sa facem modulul de mf sau ne repartizeaza aia de la dsp???care ar fi ce mai ok medic ptr acest modul???


Daca dr Porr este coordonatorul mf, e super ok ca om si ca doctor. El e seful pe Medicala I si prof de medicina interna la Fac din Sibiu.

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Familie in Sibiu

Postby drzuzu » Wed Dec 03, 2008 2:53 pm

Asta nu mai stiu....Pe interne (Medicala I) doctor bun mai e Boicean. Chicea e o scorpie(daca nu-i place de fata ta sau te imbraci mai bine ca ea incearca sa-ti puna bete-n roate, chiar daca esti bun).
Eu am facut mf in anul 6 cu Piloff - e cam ciudata. Mie mi s-a parut ca tine foarte mult la birocratie si la ierarhie. Prea plina de ea. Si sa nu cumva sa o contrazici. Chiar daca ea se contrazice singura.
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

User avatar
ANKKON
senior
senior
Posts: 157
Joined: Sun May 15, 2005 5:38 pm

Re: Familie in Sibiu

Postby ANKKON » Wed Dec 03, 2008 9:07 pm

Eu am facut Medicina INterna cu Chicea si a fost ok.Va mai puteti duce si pe cealalta medicala si acolo sunt doctori buni.Cu privire la stagii...din cate stiu eu tot Doamna Piloff face imparteala...:D

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Familie in Sibiu

Postby aspirina » Wed Dec 03, 2008 11:03 pm

Nu va mai faceti iluzii,tot la piloff ajungeti toti dar prin rotatie :lol: ,nu e mah periculoasa numai ca nu stiti voi sa va comportati cu ea.Crede-ti ma cuvant! Bagati-va si voi asa pe sub pielea ei,ce naiba nu ati inv asta la scoala in cls a 4a?
Ea nu este periculoasa ca si om ca blestemata aia de chicea,piloff e un pic mai ciudata,are ea niste scheme bine stabilite in cap si alea le si preda .Pt cunoscatori : ASPENTERRRRRRRRRRRRRRRRRR. Atata mi-a vb despre el k am inceput sa iau si yo :lol: :lol: :lol: ( din pacate cardiologul mi l-a prescris nu ea :peace: )
Nu va minunati,dar schemele ei standard sunt f bune si nu dau gres,e un dr bun chiar dk e ciudata.Parerea mea ,nu sariti pe mine acuma,dar o cunosc destul de bine

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Familie in Sibiu

Postby drzuzu » Thu Dec 04, 2008 2:43 pm

ANKKON wrote: Chicea si a fost ok.


Chicea ok? E o SCORPIE! Si eu am facut cu ea si cred ca nu i-a placut de fata mea (sau ma imbracam mai bine ca ea :? ), ca mie si unei colege ne-a pus bete-n roate.
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: Familie in Sibiu

Postby burlacelul » Thu Dec 04, 2008 4:58 pm

Eu am inceput 2 lucrari de diploma cu Chicea si nu am reusit sa le terminam impreun. E cam ciudata dar e desteapta si nu face lucrurile de suprafata. Ba chiar te si distezi cu ea. Asta in zilele cu sot. Cand e fara sot cred, e nelinistita.
Porr e in comisia sociala din consiliul Judetean. Bomdardati-l cu cereri de locuinte. Sper sa nu afle ca eu v-am spus. Se va uita urat la mine cand ne vom vedea.
Bafta!


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 59 guests