ofer radio post pe MF

schimbarea schimbarii...
bounty
junior
junior
Posts: 92
Joined: Sat Apr 14, 2007 10:48 am

ofer radio post pe MF

Postby bounty » Thu Nov 27, 2008 6:31 pm

stiti cumva daca se poate ? Radiologie Constanta cu post In Bt. ...as vrea un MF

bounty
junior
junior
Posts: 92
Joined: Sat Apr 14, 2007 10:48 am

Re: ofer radio post pe MF

Postby bounty » Thu Nov 27, 2008 8:23 pm

Chiar nu vrea nimeni radiologie?

User avatar
vampyblue
senior
senior
Posts: 117
Joined: Sat Feb 16, 2008 12:39 am

Re: ofer radio post pe MF

Postby vampyblue » Thu Nov 27, 2008 9:02 pm

se poate?da eu nu am luat mf..:(

simion777
junior
junior
Posts: 73
Joined: Mon Nov 17, 2008 11:30 am

Re: ofer radio post pe MF

Postby simion777 » Fri Nov 28, 2008 1:16 pm

vrei sa lasi radio si eu de exemplu am fost obligata sa iau mf ca nu am mai avut radio???????????????

revoltataaa
junior
junior
Posts: 62
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:05 am

Re: ofer radio post pe MF

Postby revoltataaa » Fri Nov 28, 2008 2:02 pm

L-ai luat pe cel de la spitalul de copii?

Pacat de postul pe Botosani, sunt altii de acolo care ar fi vrut post acasa si si-au luat in judet, la tara. Parerea mea.

bounty
junior
junior
Posts: 92
Joined: Sat Apr 14, 2007 10:48 am

Re: ofer radio post pe MF

Postby bounty » Fri Nov 28, 2008 3:24 pm

daca ai mf pe buc...eu daui cu draga inima radiologie(in pacate), pt ca nu ma lasa love4.gif sa plec. imi pare rau ca nu am dat altuica sansa sa aleg, eram f obosita atunci se pare
simion777 wrote:vrei sa lasi radio si eu de exemplu am fost obligata sa iau mf ca nu am mai avut radio???????????????

bounty
junior
junior
Posts: 92
Joined: Sat Apr 14, 2007 10:48 am

Re: ofer radio post pe MF

Postby bounty » Fri Nov 28, 2008 3:28 pm

nici nu stiu de und e...dorohoi ii zice, nici nu stiu ce e aia; pacat pt ca nu o sa ma duc

revoltataaa wrote:L-ai luat pe cel de la spitalul de copii?

Pacat de postul pe Botosani, sunt altii de acolo care ar fi vrut post acasa si si-au luat in judet, la tara. Parerea mea.

clawsofdestiny
Posts: 1
Joined: Sat Nov 22, 2008 1:49 pm

Re: ofer radio post pe MF

Postby clawsofdestiny » Fri Nov 28, 2008 3:33 pm

nu pot sa inteleg de ce atatia oameni si-au luat posturi in locuri unde nu vor sa ajunga. nu v-ati gandit de acasa ce vreti sa faceti si pe unde vreti sa ajungeti? sau a fost mai usor de luat posturi aiurea cu centre de pregatire aiurea doar de dragul de a lua ceva?
eu una am preferat mf in loc sa ajung intr-un orasel uitat de lume la nshpe km de unde sunt doar pentru specialitate

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: ofer radio post pe MF

Postby Chingachgook » Fri Nov 28, 2008 4:38 pm

cum faceti ma voi trocul asta?


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
lion
senior
senior
Posts: 101
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:14 pm

Re: ofer radio post pe MF

Postby lion » Fri Nov 28, 2008 4:43 pm

kooksee wrote:cum faceti ma voi trocul asta?


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


si eu sunt fff curioasa :?

goldfrapp
junior
junior
Posts: 44
Joined: Fri Mar 16, 2007 10:56 pm

Re: ofer radio post pe MF

Postby goldfrapp » Fri Nov 28, 2008 9:14 pm

clawsofdestiny wrote:nu pot sa inteleg de ce atatia oameni si-au luat posturi in locuri unde nu vor sa ajunga. nu v-ati gandit de acasa ce vreti sa faceti si pe unde vreti sa ajungeti? sau a fost mai usor de luat posturi aiurea cu centre de pregatire aiurea doar de dragul de a lua ceva?
eu una am preferat mf in loc sa ajung intr-un orasel uitat de lume la nshpe km de unde sunt doar pentru specialitate


si cand te gandesti ca multi au luat post doar pentru a face specializarea respectiva, gandindu-se ca in 5 ani se vor schimba multe si ca nu or sa mai fie obligati sa mearga la post..... like how dumb is that?

dar intr-un fel e bine ca si-au luat posturile alea, ca mi-a ramas mie loc de mf :p

bounty
junior
junior
Posts: 92
Joined: Sat Apr 14, 2007 10:48 am

Re: ofer radio post pe MF

Postby bounty » Fri Nov 28, 2008 9:53 pm

pai cum? se liciteaza...daca nu se face oferta, se da gratis, ca mie nu mi trebe...sa se spele MS ul cu el

folositorul
senior
senior
Posts: 119
Joined: Sat Sep 24, 2005 12:00 pm
Contact:

Re: ofer radio post pe MF

Postby folositorul » Sat Nov 29, 2008 2:52 am

bounty wrote:nici nu stiu de und e...dorohoi ii zice, nici nu stiu ce e aia; pacat pt ca nu o sa ma duc


imi vine greu sa-mi cred oichilor ca ai zis asa ceva. ti s-a parut ca suna bine sau cum?! iar motivul pe care il invoci pare cel putin puberil. no offense
when the goin' get's tough, the tough get's goin'!

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: ofer radio post pe MF

Postby dr_dr » Sat Nov 29, 2008 11:40 am

:shock: :shock: :shock: :shock: deci nu pot sa cred :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: ofer radio post pe MF

Postby aspirina » Sat Nov 29, 2008 12:05 pm

Sincer....nici mie :roll: ,sa iei un post doar de dragul de a o face cand putea sa il ia bucuros altcineva eu nu pot sa inteleg,unii dintre voi chiar nu aveti o ordine in cap? Chiar nu stiti ce vreti sa faceti in viata?
Sa se spele MS -ul pe cap cu el? Dumnezeule,dar ai fost maltratata si supusa la orgii sexuale ,amenintata cumva sa il iei?
Scuze reactia mea,dar eu asa ceva nu am mai auzit in viata mea :roll:

bounty
junior
junior
Posts: 92
Joined: Sat Apr 14, 2007 10:48 am

Re: ofer radio post pe MF

Postby bounty » Sat Nov 29, 2008 1:09 pm

nope...am spus asta la nervi. Ma uitam pe adeverinta scrisa in sala...si m au apucat nervii..nu se intelegea nimic din scrisul de mana, e scris parca la 3 picioare, dar chiar nimic nu se intelege. Daca nu stiam ce am ales, nu se poate reproduce altfel.

bounty
junior
junior
Posts: 92
Joined: Sat Apr 14, 2007 10:48 am

Re: ofer radio post pe MF

Postby bounty » Sat Nov 29, 2008 1:22 pm

alo, te ai scapat de tocit si refulezi in secrete pasiuni pentru o mica orgie?
e dreptul meu, va scrie in contract...sa fac ce vreau...daca vreau ma duc la post, bine., daca nu..platesc.
care e treaba ta?

aspirina wrote:Sincer....nici mie :roll: ,sa iei un post doar de dragul de a o face cand putea sa il ia bucuros altcineva eu nu pot sa inteleg,unii dintre voi chiar nu aveti o ordine in cap? Chiar nu stiti ce vreti sa faceti in viata?
Sa se spele MS -ul pe cap cu el? Dumnezeule,dar ai fost maltratata si supusa la orgii sexuale ,amenintata cumva sa il iei?
Scuze reactia mea,dar eu asa ceva nu am mai auzit in viata mea :roll:

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: ofer radio post pe MF

Postby crazy_doc » Sat Nov 29, 2008 1:40 pm

bounty wrote:nope...am spus asta la nervi. Ma uitam pe adeverinta scrisa in sala...si m au apucat nervii..nu se intelegea nimic din scrisul de mana, e scris parca la 3 picioare, dar chiar nimic nu se intelege. Daca nu stiam ce am ales, nu se poate reproduce altfel.



Sa nu mi spui k adeverinta cu scrisul infect te a determinat sa renunti...voi traiti in realitati virtuale, sunt sigur k erau destule locuri de MF sa ti alegi altfel noroc bun, ti ai ales acu e al tau...poate data viitoare te mai trezesti si tu.
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

folositorul
senior
senior
Posts: 119
Joined: Sat Sep 24, 2005 12:00 pm
Contact:

Re: ofer radio post pe MF

Postby folositorul » Sat Nov 29, 2008 1:51 pm

nu-ti fa probleme, ca nu te intelege nimeni.
si ai un buton de edit. nu trebuie sa scrii post dupa post
when the goin' get's tough, the tough get's goin'!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: ofer radio post pe MF

Postby 187.92a » Sat Nov 29, 2008 1:57 pm

bounty wrote:stiti cumva daca se poate ? Radiologie Constanta cu post In Bt. ...as vrea un MF


in pofida tuturor caternicnilor de genul "asa de tare a decazut radio ca lumea il da la schimb cu mefeul", ministerul nu accepta stfel de schimburi, caci daca nu au punctaje egale rezulta ca unul e mai prost ca celalalt, deci ar altera corectitudinea examenului (deci: ...FRAUDA). adica nu poti sa schimbi chirugie plastica cu unu cu radio< ca ala cu radio nu are medicina in cap ca ala de pe plastica, si-ar strica standardul profesional.
ma rog, sper sa aibe sens.

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: ofer radio post pe MF

Postby aspirina » Sun Nov 30, 2008 3:16 am

Mai fetito, te supara adevarul ca esti cu capul in nori? Vorbeste frumos ca nu te-am jignit,in plus mi-am cerut si scuze de reactie,vroiam sa scot in relief ca nu ai luat postul sub amenintare( obligata ,maltratata),l-ai luat de buna voie, asta era ideea ,nu tre sa sari de poponetz in sus,dar nu mai vorbi prostii pe aici ca nu te pricepe nimeni,cum poti sa vii pe un site in care oamenii se incurajeaza intre ei,unii au fost sub linie si isi doreau foarte mult sa aiba o sansa si vii tu aci cu balariile tale si ne spui ca "erai obosita,tu fecioara maria,si ai ales gresit".

Fa ce vrei,papusha,din partea mea du-te si la petrila sau inchide-te in casa sau baga-te pe okazii la licitatii!
Hai sa facem pace ca nu am nimic cu tine,ok? Pur si simplu nu te-am inteles :roll:

revoltataaa
junior
junior
Posts: 62
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:05 am

Re: ofer radio post pe MF

Postby revoltataaa » Sun Nov 30, 2008 8:40 am

Daca ar fi posibilitatea asta catusi de putin legal ce afaceri s-ar putea face...
Cineva care e in stare sa ia un punctaj bun, invata prima data isi ia ceva bun, apoi anul urmator invata contra cost pentru un coleg mai "necajit", ia un post/loc la fel de bun si apoi il schimba. S-a scos, nu?

Eu as mai sacrifica cateva luni daca m-ar plati bine. Nu ii garantez ca intru in primii 50, dar in primii 500 tot reusesc daca sunt motivata suficient :devil:

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: ofer radio post pe MF

Postby aspirina » Sun Nov 30, 2008 4:45 pm

Marfaaaaa!!!!!!!!!!!!!

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: ofer radio post pe MF

Postby raluca_doc » Sun Nov 30, 2008 7:27 pm

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
fratilor, ma tot uit pe topicuri si pe ce se posteaza si nu-mi vine in minte decat un singur cuvant: HALUCINANT!!!!!! unde v-a fost capul cand ati ales????????
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: ofer radio post pe MF

Postby raluca_doc » Sun Nov 30, 2008 7:29 pm

revoltataaa wrote:Daca ar fi posibilitatea asta catusi de putin legal ce afaceri s-ar putea face...
Cineva care e in stare sa ia un punctaj bun, invata prima data isi ia ceva bun, apoi anul urmator invata contra cost pentru un coleg mai "necajit", ia un post/loc la fel de bun si apoi il schimba. S-a scos, nu?

Eu as mai sacrifica cateva luni daca m-ar plati bine. Nu ii garantez ca intru in primii 50, dar in primii 500 tot reusesc daca sunt motivata suficient :devil:

:lol: :lol: de unde ai pontu'? hai joaca fair-play si zi-ne si noua, ca ne bagam! :lol: :lol:

User avatar
Teddy
junior
junior
Posts: 46
Joined: Fri Nov 28, 2008 1:09 pm

Re: ofer radio post pe MF

Postby Teddy » Wed Dec 03, 2008 1:41 am

Salut si eu doream Ortopedie traumatologie pana nu demult anul asta dar mi s-au schimbat prioritatile cu chirurgia generala, desi cred ca puteam sa iau si orto (ambele pe post si multe alte chirurgii pe loc) nus, asa am vrut eu atunci si nu regret, desi uneori poate m-am gandit. Oricum sunt inrudite si le pot echivala. Eu zic asa - daca nu esti decisa fa anul asta radiologie si mai da iar la anu invatzand doar grile 50 cs 10 cm din toate (daca nu se schimba aberanta materie) si vei lua sigur MF. Dar itzi zic ca dupa un an de radiologie, defapt cred ca dupa un an de orice specialitate, daca itzi dai cat de cat interesul si mai ales cand incepi sa prinzi cate ceva din aceasta incepe sa-ti placa. Eu unul cred ca nu merita sa faci acest transfer. Un proverb romanesc spune nu lasa cioara din mana pt cea de pe gard. Iar pt restul colegilor care te-au criticat - eu unul am luat 666 pct (modest punctaj spre mic) dar va spun fratzilor am invatzat cat am putut eu iar uneori chiar nu mai puteam gandi ma enervam si aruncam cu cartzile prin camera la aberatziile domnului Angelescu si ai sai aciuati :). Poate i s-a intamplat si colegei la fel, a auzit dupa tot felul de chestii si s-a gandit sa nu fi facut vreo prostie. E inuman sa pui pe cineva sa-si decida viitorul in 4 ore de examen si dupa sa-si modifice acel viitor in functie de ce nota a luat si ce resturi sau eu stiu ce pofteste sa-si aleaga. Nu fitzi rai. Dar daca priveam acest topic intr-o zi senina in care totul era frumos inainte sa dau rez si sa invatz haotic as fi spus simplu MUHAHAHAH dar acele zile au trecut.
,,Evenimentele nefaste pentru pacient sunt faste pentru cancer'' Cancerul de colon PD Andronescu sub redactia Angelescu
Consumul de ficat de urs polar provoaca intoxicatie cu vit. A
Atentie posesorii de catzei la Capnocytophagra Canimorsus si Chinodegmi!

simion777
junior
junior
Posts: 73
Joined: Mon Nov 17, 2008 11:30 am

Re: ofer radio post pe MF

Postby simion777 » Wed Dec 03, 2008 6:39 pm

foarte bine spus.si eu am luat mf ca sa nu ai post prin moldova sau cie stie pe unde.m-am gandit ca in felul asta anul viitor daca o sa mai am putere si daca nu o sa imi placa ceea ce fac atunci o sa mai dau iar fara sa dau inapoi statului mii de euro.eu insa cred ca daca faci un an un lucru o sa te obisnuiesti si o sa inceapa sa-ti placa.succes tuturor.

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: ofer radio post pe MF

Postby aspirina » Thu Dec 04, 2008 12:04 am

Eu sunt convinsa ca nu are nimeni nimic cu d-ra dr,numai ca ea a expus pb "ciudat",nu poti sa faci schimb de capul tau asa oricum,si da,aveti dreptate,peste un an poate nu va mai vb la fel,asta e valabil pt noi toti cei care am luat ce a ramas.Sunt sigura ca ne va placea munca nostra indiferent de specialitate,unii dintre noi poate vom avea puterea sa ne incercam din nou norocul din 2009.Multa bafta tuturor!


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests