Caut colega de apartament in Bucuresti !

schimbarea schimbarii...
peper
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Tue Nov 18, 2008 10:18 am

Caut colega de apartament in Bucuresti !

Postby peper » Wed Nov 26, 2008 9:39 pm

Cred ca toti care suntem noi rezidenti pe Bucuresti suntem de parere ca a inchiria o garsoniera sau un apartament in capitala e un lux pe care nu multi dintre noi ni-l putem permite. In consecinta, propun acest topic pt. cei ca si mine care-si doresc un coleg/colega de garsoniera/apartament cu care sa imparta chiria si cheltuielile de chirie ! Deci...va astept cu propuneri. :wink:

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: Caut colega de apartament in Bucuresti !

Postby crazy_doc » Thu Nov 27, 2008 1:03 am

Si eu caut colega de apartament..eu inalt, brunet , ochii verzi pectorali pronuntati :))).

Sunt multe apartamente /garsoniere in bucuresti dar nu va grabiti s inchiriati pana nu stiti in ce spital faceti pregatirea ..pentru ca daca alegeti Fundeni si inchiriati ceva in Dr.Taberei se paote s afaceti aprox o ora jumate dus si l fel intors..deci atentie ce alegeti.
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

User avatar
corymp
junior
junior
Posts: 86
Joined: Fri Jul 18, 2008 1:23 pm

Re: Caut colega de apartament in Bucuresti !

Postby corymp » Fri Nov 28, 2008 1:43 pm

si eu caut o colega, chiar doua pt a locui impreuna, dar intai astept sa vad la ce spital sunt si dupa aceea o sa incep sa caut locuinta.

User avatar
marymay
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Wed Nov 19, 2008 9:31 pm

Re: Caut colega de apartament in Bucuresti !

Postby marymay » Fri Nov 28, 2008 3:31 pm

si eu,si eu,dar...la fel...astept spitalul...nu-s pretentioasa...is de gasca si ma deranjeaza foarte putine lucruri...aproape de nimik!!! :wink:

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: Caut colega de apartament in Bucuresti !

Postby crazy_doc » Fri Nov 28, 2008 7:04 pm

corymp wrote:si eu caut o colega, chiar doua pt a locui impreuna, dar intai astept sa vad la ce spital sunt si dupa aceea o sa incep sa caut locuinta.



Asa cory mi ai deschis ochii, nu stiu unde mi a fost gandul...doua colege caut si eu...semnalmentele se mentin :P.
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

User avatar
paulstraistaru
senior
senior
Posts: 100
Joined: Mon Oct 13, 2008 6:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Caut colega de apartament in Bucuresti !

Postby paulstraistaru » Sat Nov 29, 2008 12:19 am

daaa... pai, sa vedem... chiria pentru un apartament decent in bucuresti, cam 400 de euro. salariul de rezident, circa 200? (optimist, stiu). in cazul asta raman garsonierele... da' doi oameni complet straini unul de altul in acelasi spatiu nu mi se pare o idee buna. cam nasoala situatie. tocmai cand ziceam ca s-au terminat toate stresurile.

User avatar
hylldegar
junior
junior
Posts: 96
Joined: Sat Nov 22, 2008 9:21 am

Re: Caut colega de apartament in Bucuresti !

Postby hylldegar » Sat Nov 29, 2008 12:59 pm

crazy_doc wrote:Si eu caut colega de apartament..eu inalt, brunet , ochii verzi pectorali pronuntati :))).

Sunt multe apartamente /garsoniere in bucuresti dar nu va grabiti s inchiriati pana nu stiti in ce spital faceti pregatirea ..pentru ca daca alegeti Fundeni si inchiriati ceva in Dr.Taberei se paote s afaceti aprox o ora jumate dus si l fel intors..deci atentie ce alegeti.


eu stau la piata resita prin sud,cu chirie intr-o garsoniera, si o sa aleg sa fac la fundeni..dar parca nu ma sperie drumul...am lucrat un an pe langa floreasca si-mi lua o ora jumate pana acolo..dar acum cred ca voi face pe putin 2 ore..

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Caut colega de apartament in Bucuresti !

Postby 187.92a » Sat Nov 29, 2008 1:07 pm

sunt ferm convins ca gasesti si o garsoniera in pantelimon sau fucndeni, foarte aproape de fundeni, la fel de scumpa ca aia din piata resita, si al fel de afara din bucuresti, dar macar cu avantajul ca nu pierzi jumatate din viata in autobuz.
traistaru 400 € e chiria la garsoniera, nu la aprtament.

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: Caut colega de apartament in Bucuresti !

Postby crazy_doc » Sat Nov 29, 2008 1:42 pm

Garsonierele sunt cam 250-300 iar un apartament cu 2 camere pleaca de l 400 in functie de starea lui.
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

User avatar
hylldegar
junior
junior
Posts: 96
Joined: Sat Nov 22, 2008 9:21 am

Re: Caut colega de apartament in Bucuresti !

Postby hylldegar » Sat Nov 29, 2008 2:37 pm

trident wrote:sunt ferm convins ca gasesti si o garsoniera in pantelimon sau fucndeni, foarte aproape de fundeni, la fel de scumpa ca aia din piata resita, si al fel de afara din bucuresti, dar macar cu avantajul ca nu pierzi jumatate din viata in autobuz.
traistaru 400 € e chiria la garsoniera, nu la aprtament.


dau 100 euro,de asta nu pot pleca de aici..mai bine ma trezesc mai dimineata decat sa dau tot salariul pe o chirie la o gasoniera care e cat bucataria unui apart confort 1

User avatar
ANKKON
senior
senior
Posts: 157
Joined: Sun May 15, 2005 5:38 pm

Re: Caut colega de apartament in Bucuresti !

Postby ANKKON » Sun Nov 30, 2008 8:46 pm

[quote="crazy_doc"]Si eu caut colega de apartament..eu inalt, brunet , ochii verzi pectorali pronuntati :))).

Sunt multe apartamente /garsoniere in bucuresti dar nu va grabiti s inchiriati pana nu stiti in ce spital faceti pregatirea ..pentru ca daca alegeti Fundeni si inchiriati ceva in Dr.Taberei se paote s afaceti aprox o ora jumate dus si l fel intors..deci atentie ce alegeti.


Odata eu am facut 4 ore...asa ca da ai dreptate intaii vedeti spitalui si apoi cautati-va apartament....

User avatar
Spark
senior
senior
Posts: 168
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:45 am

Re: Caut colega de apartament in Bucuresti !

Postby Spark » Sat Dec 06, 2008 3:45 am

Daca nu v-ati gasit pana acuma, treceti-ma si pe mine pe lista.
Just because I'm sorry doesn't mean I didn't enjoy it at the time.

drwikiwiki
senior
senior
Posts: 315
Joined: Sat May 10, 2008 7:26 am

Re: Caut colega de apartament in Bucuresti !

Postby drwikiwiki » Sat Dec 06, 2008 7:37 am

Ofer garsoniera in dr tab.gratis unei rezidente singure!exclus blonde!

User avatar
ANKKON
senior
senior
Posts: 157
Joined: Sun May 15, 2005 5:38 pm

Re: Caut colega de apartament in Bucuresti !

Postby ANKKON » Sat Dec 06, 2008 11:39 am

de ce sa nu fie blonda am inteles insa nu prea inteleg de ce gratis..:P

drwikiwiki
senior
senior
Posts: 315
Joined: Sat May 10, 2008 7:26 am

Re: Caut colega de apartament in Bucuresti !

Postby drwikiwiki » Sat Dec 06, 2008 3:15 pm

ANKKON wrote:de ce sa nu fie blonda am inteles insa nu prea inteleg de ce gratis..:P

Pt blonde e pe bani!


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests