Transfer psihiatrie

schimbarea schimbarii...
mcs
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Thu Oct 23, 2008 2:26 pm

Transfer psihiatrie

Postby mcs » Mon Nov 24, 2008 5:58 pm

Dintre centrele universitare in care exista locuri de psihiatrie anul acesta care ar fi cel mai indicat de ales pentru a obtine transferul in Bucuresti? Si care sunt conditiile minime pentru a putea spera la obtinerea acestui transfer? Locuiesc cu familia in Bucuresti, mi-ar fi destul de greu sa ma intretin in alta parte, mi-am facut lucrarea de diploma pe psihiatrie iar cei de pe sectia respectiva m-ar accepta la ei. E oare de ajuns?

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Transfer psihiatrie

Postby Lizz22 » Mon Nov 24, 2008 7:08 pm

mcs wrote:Dintre centrele universitare in care exista locuri de psihiatrie anul acesta care ar fi cel mai indicat de ales pentru a obtine transferul in Bucuresti? Si care sunt conditiile minime pentru a putea spera la obtinerea acestui transfer? Locuiesc cu familia in Bucuresti, mi-ar fi destul de greu sa ma intretin in alta parte, mi-am facut lucrarea de diploma pe psihiatrie iar cei de pe sectia respectiva m-ar accepta la ei. E oare de ajuns?

craiova...da transfer cam p orice specialitate...

cindarella
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Mon Nov 24, 2008 9:37 pm

Re: Transfer psihiatrie

Postby cindarella » Mon Nov 24, 2008 9:50 pm

Imi pare rau sa va dezamagesc,dar eu ma chinui de 1 an sa imi iau transferul de la Craiova pe Bucuresti pe neurologie si nu mi l-au acordat cei de la Craiova,anul acesta mi-am incercat din nou norocul si am luat rezidentiatul si sper sa reusesc pe Bucuresti si sa imi echivalez cumva stagiile.Incercati sa luati de la inceput unde va doriti si unde puteti merge,pentru ca e foarte greu cu transferurile,cred ca de prin toate centrele nu numai din craiova.
Multa bafta miercuri!

cindarella
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Mon Nov 24, 2008 9:37 pm

Re: Transfer psihiatrie

Postby cindarella » Mon Nov 24, 2008 9:53 pm

Imi pare rau sa va dezamagesc,dar eu ma chinui de 1 an sa imi iau transferul de la Craiova pe Bucuresti pe neurologie si nu mi l-au acordat cei de la Craiova,anul acesta mi-am incercat din nou norocul si am luat rezidentiatul si sper sa reusesc pe Bucuresti si sa imi echivalez cumva stagiile.Incercati sa luati de la inceput unde va doriti si unde puteti merge,pentru ca e foarte greu cu transferurile,cred ca de prin toate centrele nu numai din craiova.
Multa bafta miercuri!

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Transfer psihiatrie

Postby andy gavrilescu » Mon Nov 24, 2008 10:32 pm

constanta da transferuri? in sspecial psihiatria ma intereseaza. nu direct :D
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests